Čerstvě koupené Disco II, co udělat nejdříve?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Skájskrepr

Čerstvě koupené Disco II, co udělat nejdříve?

#1 Příspěvek od Skájskrepr » 06 dub 2008 19:05

Dobrý den, jsem zde úplný nováček, mám zkušenost jen s Hondou CR-V. Koupil jsem , Disco II 2001, TD5, typ bez měchů a bez elektřiny na sedadlech. Auto nemělo ani kouli, zespodu netknuto terénem, neuvěřitelně. Poradte prosím, co udělat za servis vozu nejdříve a hned? Najeto 125 000KM, které náplně, co zkontrolovat a podobně
Děkuji za radu a bahnu zdar!

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#2 Příspěvek od karel » 06 dub 2008 19:24

Předně gratuluji ke koupi a věřím, že ti LR bude dělat jen samou radost.
Nepíšeš jestli auto má servisní knížku, ale i pokud ji má provedl bych kontrolu všech náplní olejů (převodovky a diferáky)a chladicí a brzdové kapaliny a minimálně výměnu motorového oleje a výměnu všech filtrů naftový, vzduchový a samozřejmě motorového oleje.To že auto nemá měchy je podle mého názoru lepší aspoň máš o starost méně, pokud ho chceš provozovat i v terénu :wink:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Skájskrepr

#3 Příspěvek od Skájskrepr » 06 dub 2008 19:54

karel píše:Předně gratuluji ke koupi a věřím, že ti LR bude dělat jen samou radost.
Nepíšeš jestli auto má servisní knížku, ale i pokud ji má provedl bych kontrolu všech náplní olejů (převodovky a diferáky)a chladicí a brzdové kapaliny a minimálně výměnu motorového oleje a výměnu všech filtrů naftový, vzduchový a samozřejmě motorového oleje.To že auto nemá měchy je podle mého názoru lepší aspoň máš o starost méně, pokud ho chceš provozovat i v terénu :wink:
Děkukuji Karle, servisní knízku má, všechno sedí, je to auto po nějaké paní z Florencie. Předpokládám že je lépe vždy při koupi začít jakoby od začátku. Někdo mi také radil, že je prý dobré seřídit vstřikování nebo tak nějak? Ještě mám dotaz jak je to s tou diagnostikou motoru na PC? můj mechanik, co se mi stará o auta ji asi nemá na dílně. Mám to nechat někde zkontrolovat také? Nebo počkat až se něco objeví.
Po zkušenostech tady na foru a lidí co se motají kolem LR bych se vyhnul oficiálnímu servistu AMT v Brně.
Díky

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#4 Příspěvek od karel » 06 dub 2008 19:58

K tomu se ti nemůžu vyjádřit protože motory TD5 neznám, ale pokud ti motor jde pěkně " za plynem" do ničeho bych nenechal vrtat. Víc ti poradí kluci co tyhle motorizace jezdí, neboj brzy se ti někdo ozve :D
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#5 Příspěvek od Jarys » 06 dub 2008 20:18

S tou diagnostikou bych skutečně nespěchal. Pokud nemáš nějaký skutečný problém, který se projevuje, tak ti stejně asi nic moc neukáže. A jak psal Karel. Nepodceňovat mazání všeho, LD rádi tečou a všechno rádo odejde pokud není dobře promazáno. Já koupil také starší Discoveru ze zahraničí, serviska popsaná jak encyklopedie a byla totálně prázdná (suchá) redukčka a zadní diferák tak na polovině. Samozřejmě nezapomínat na kříže na nápravách. Ale to hlavně až po ježdění v blátě a vodě... Jinak motor má řetěz což hodně usnadňuje servis. To bych řekl, měněj chlapy až tak na těch 160000 - 180000km. (Brzo to tu někdo doplní a mě třeba trochu poopraví...)
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Koudy
Příspěvky: 237
Registrován: 07 led 2008 21:14
tel.: 608984224
auto: D3 TDV6
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Koudy » 06 dub 2008 21:29

Doporučoval bych kontrolu konektorů kabeláže ke vstřikům - jeden je na hlavě motoru a druhý je konektor z ECU motoru za baterkou (červený). Když v nich bude olej, vyměnit kabeláž pod ventil. víkem ke vstřikům. Nejčastější problém na motorech TD5.

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

#7 Příspěvek od Jenda » 06 dub 2008 22:27

To co pise Koudy je fakt ale od urciteho roku se to uz moc nestava.
Zbytecne do niceho nevrtat dokud to chodi a hlavne mazat.Tedy presne to co psal Jarys.Po jezdeni ve vode se v napravach tvori emulze.
Jinak gratuluju.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Skájskrepr

#8 Příspěvek od Skájskrepr » 06 dub 2008 22:59

myslím , že to homologováno není, nemám ani zkušenosti s nosiči kol na kuli, tam předpokládám že to homologováno je například thule....ale na nějakém německém webu jsem v diskuzi taky zahlídl, že spousta nosičů u nich taky nemá TUV

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#9 Příspěvek od karel » 06 dub 2008 23:01

Skájskrepr píše:myslím , že to homologováno není, nemám ani zkušenosti s nosiči kol na kuli, tam předpokládám že to homologováno je například thule....ale na nějakém německém webu jsem v diskuzi taky zahlídl, že spousta nosičů u nich taky nemá TUV
Napsal jsi to sice do jiného tématu, ale tak nějak to vidím i já 8)
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#10 Příspěvek od Jarys » 06 dub 2008 23:02

Skájskrepr, to je jako skyscraper???
Disco mi zachránilo život

Skájskrepr

#11 Příspěvek od Skájskrepr » 07 dub 2008 06:32

Jarys píše:Skájskrepr, to je jako skyscraper???
jo jo trochu jsem to zvoral.. :oops:

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#12 Příspěvek od Rover » 07 dub 2008 12:41

Teda něco jako drakomrap... :wink:
Country boy...

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#13 Příspěvek od Jarys » 07 dub 2008 20:27

Rover píše:Teda něco jako drakomrap... :wink:
:lol:
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#14 Příspěvek od Jarys » 07 dub 2008 20:28

Skájskrepr píše:
Jarys píše:Skájskrepr, to je jako skyscraper???
jo jo trochu jsem to zvoral.. :oops:
ne v poho, jen jak jsi došel k takové přezdívce? 8)
Disco mi zachránilo život

Skájskrepr

#15 Příspěvek od Skájskrepr » 11 dub 2008 00:28

Jarys píše:
Skájskrepr píše: jo jo trochu jsem to zvoral.. :oops:
ne v poho, jen jak jsi došel k takové přezdívce? 8)
no já tu přezdívku vlastně ani nemám...ale nešlo mě se přihlásit na moje přezdívky Robson...nebralo mě forum jméno a heslo , tak mě napadlo tohle protože jsem to viděl někde na webu

Odpovědět