D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#1 Příspěvek od jbb » 21 říj 2018 11:51

Ahojte, dneska jsem přišel k D2, otevřel dveře od řidiče, ozvalo se syčení ventilu a zadek sjel až dolů... Po nastartování to vyhodilo kontrolky a zůstalo tak...
Připojil jsem Nanacom, ten ve SLABSu žádnou závadu neviděl, nicméně po odpojení Nanocomu pozhasínaly všechny kontrolky, rozjel se kompresor a auto se srovnalo do původní polohy a tváří se, že neumí do pěti počítat...
Takže, mám to nějak řešit, nebo mám vyčkat věcí příštích? A, pokud bych neměl Nanocom (který opravdu sebou nevozím), pomohlo by bývalo vyndat pojistky ABS a pojistky podvozku?
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

MadTom
Příspěvky: 14901
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#2 Příspěvek od MadTom » 21 říj 2018 11:58

Pojistky by pomohly, pokud by jsi je vyndal než se to vyfouklo. Z toho co popisuješ to typuji na problém s některým z čidel výšky. Když si ta věc usmyslí, že neví, jak je vysoko, nebo že jedno kolo je moc jinak než druhé, tak volí bezpečnou reakci - vyfouknout. On je normální, že po vystoupení z auta si to trošku odfoukne, aby si auto kleslo na standardní výšku. Ale jenom kousek. Stejně tak, když se vyloží věci z auta. Je to mimo jiné z důvodu, aby se auto třeba v nízké garáži neopřelo po vyložení o strop.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#3 Příspěvek od jbb » 21 říj 2018 12:06

Díky,
tak nestalo se to po vystoupení, ale naopak, když jsem po (cca týdenním) odstavení otevřel dveře. Což ale může být to samé... Čidla jsou relativně nová, měnil je předcházející majitel.

Zmátořilo se to po tom připojení Nanocomu, ale žádná chyba v paměti uložená nebyla (ovšem nejdříve jsem připojil Nanocom a pak zapnul zapalování... Neměl jsem to udělat opačně?). Jde mi o to, jak předejít problému příště (je to manželčino auto a nechci, aby jí někde nechalo). Respektive dovedu si představit, že má instrukci vytahat pojistku, ale rozhodně jí nemůžu nutit připojovat Nanocom ;-)
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#4 Příspěvek od jbb » 19 lis 2018 07:21

Tak problém zase stejný... Po příchodu k autu a otevření dveří to začne odfukovat až zadek sjede až na dorazy... Doporučíte nějaký diagnostický postup? Poznám nějak jestli jsou to ty úhlové snímače? Nebo mohl by to být ten odfukovací ventil, že by se nedokázal zavřít...?
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#5 Příspěvek od jbb » 19 lis 2018 18:21

Takže Nanocom neukazuje žádnou chybu, přitom kontrolka SLS svítí. Při připojení Nanocomu a aktivování voleb SLABS svítí všechny kontrolky ovládané SLABS (ABS, TC, SLS, HDC...). Ale to je počítám tím, že SLABS je připojené k NANOCOMu.
Když jsem následně vypnul motor a znovu nastartoval, tak kontrolka SLS zhasla, kompresor se rozběhl a auto se plynule (a docela rychle, cca 20 sec?) zvedlo z dorazů do provozní polohy. Přitom se změnily voltáže na obou čidlech (nejsou na obou stranách stejné, ale to bude asi normální, že?), auto je zcela v rovině, (82,5cm od země po oblouky kastle), zkoušel jsem zvedat nanocomem zadek - jednu stranu, druhou stranu a pak zase dolů... Vše funguje. Zkoušel jsem opakovaně zvedat auto z normální do terénní polohy, vše funguje, nahoru jde rychle, dolů taky, kompresor dotlakuje a ztichne.

Takže mám zase auto v rovině a čekám, kdy to vyvede příště... A nevím co je blbě...

Nějaké nápady? Začít čidly? (neměla by být příliš stará...). Nebo zaútočit na vyfukovací ventil? Ten se ovšem samostatně nedá koupit, i když prý u eliottů by mi ho nechali (použitý). Jako kupovat celý kompresor za desítku, to se mi nechce :-(
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

MadTom
Příspěvky: 14901
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#6 Příspěvek od MadTom » 19 lis 2018 19:13

Ve ventilu bych problém neviděl. Jestli to sedí úplně na dorazech, tak se to nejspíš vyfouklo samo, cíleně. Pro ověření je nejjednodušší přes noc odpojit baterku - není šťáva, tak elektronika nemá, jak povelovat ventily. Ono aby to bylo vyfukovacím ventilem, tak by zároveň musel být špatný i ventil spínající konkrétní měch.
SLS na D2 funguje následovně:
při nafukování kompresor nejdřív natlačí vzduch do vysoušeče, z něj jde potom do ventilu připínajícího příslušný měch a do měchu.
při vyfukování to jde přes tento ventil do vyfukovacího ventilu a následně ven.
vyfukovací ventil je součástí kompresoru - dá se rozebrat a zkontrolovat
připojovací ventily měchů jsou samostatná dvojice a myslím že se také dají rozebrat a zkontrolovat.
vysoušeč je na kompresoru, dá se rozebrat, kuličky buďto vyměnit nebo vysušit.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#7 Příspěvek od jbb » 19 lis 2018 19:54

Díky za odpověď - soudím že odpojování baterky nijak nepomůže - jak jsem psal, auto je krásně rovně do okamžiku, než otevřu dveře (u odstaveného auta, zatím se to vždy stalo při delším odstavení), v tu chvíli odfoukne ventil a fučí než si to sedne na doraz. Takže se zjevně jedná o aktivní záležitost, ovšem iniciovanou tím otevřením dveří. Odstavené auto samo neklesá, až teprve když otevřu ty dveře.

Zřejmě to tedy nebudou ventily, protože při popsané situaci by se musely zaseknout všechny tři (tedy oba připojovací i ten vyfukovací). Čímž odpadá i navrhovaná nutnost pitvy kompresoru či vysoušeče.

Takže už víme co to nebude, ale co to teda je? Napadá někoho, proč se mi v Nanocomu neukazuje žádná chyba SLABS, ačkoliv svítí kontrolka SLS? A je normální, že při připojení Nanocomu se rožnou všechny ty kontrolky co je SLABS ovládá?

Edit: Tak to Landy předvedla znova... Není třeba připojovat nanocom, stačí vytáhnout pojistku ABS, nastartovat, vypnout, vrátit pojistku, načež se rozjede kompresor a auto se srovná do ukázkové polohy.
Takže co? Čidla? Nebo je nemocná SLABS?
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

MadTom
Příspěvky: 14901
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#8 Příspěvek od MadTom » 19 lis 2018 20:05

Začal bych od čidel a drátů k nim. Ono když si SLS usmyslí, že některé z čidel kecá, tak to prostě zfoukne na dorazy kompletně, protože to je jediná bezpečná poloha, kterou je to schopné zaujmout.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 644
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#9 Příspěvek od stiinek » 19 lis 2018 20:14

Taky mi SLS příležitostně blbne, Nanocom nikdy žádnou chybu nevidí. Zajímalo by mě jestli by něco ukázal Testbook.
Kontrolka většinou zůstane zhasnutá po chvilce cvakání s klíčem bez startování.
Svítící kontrolky při připojení Nanocomu jsou normál.

Možná je to blbost ale zkusil bych mrknout na spínač na dveřích.

Servisní manuál moc možných chyb které rozsvítí kontrolku nezmiňuje, a podrobnější popis SLS jsem nenašel:
sls-failure.png
sls-failure.png (78.73 KiB) Zobrazeno 7484 x
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#10 Příspěvek od jbb » 19 lis 2018 20:16

Díky za to potvrzení svícení při připojeném Nanocomu. Kontroloval jsem i otevření dveří, ale to vidí i nanocom jakože jsou zavřené vpořádku...

Zatím mi to štimuje tak, že problém nastane v okamžiku, když se SLABS probudí (což je v okamžiku těch otevřených dveří...)
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#11 Příspěvek od jbb » 22 lis 2018 12:43

Tak koukám nikdo žádný nápad... Asi jsem jediný, kdo má problém, respektive auto nehodlá kastrovat...

Aktuálně je to tak, že když auto zamknu, tak po odemčení to problém nedělá - krom toho, že po nastartování krátce problikne jak kontrolka SLS, tak kontrolka zvednutého zadku. Takže že by to souviselo s uspáváním té jednotky SLABS?

Ještě mám jednu související teorii - když se mi to stane a připojím NANOCOM, tak všechny hodnoty jsou tak jak bych očekával, akorát hodnota "transportní poloha" (což tedy odpovídá zcela vyfouklým měchům) krátce problikne z ON na OFF. Po "restartu" SLABSu už je rovnou v OFF... Tak že by to odpovídalo nemocné jednotce SLABS?
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#12 Příspěvek od Hubert » 22 lis 2018 12:51

No já bych zkontroloval čidla zda ukazují relevantní hodnoty. Aby během dráhy neměli nějaké nestandardní hodnoty. To by také mohlo mýt vliv.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 644
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#13 Příspěvek od stiinek » 24 zář 2019 22:11

jbb píše: 19 lis 2018 19:54 Napadá někoho, proč se mi v Nanocomu neukazuje žádná chyba SLABS, ačkoliv svítí kontrolka SLS?
Dostala se mi do ruky origo diagnostika, a ověřil jsem si že Nanocom některý chyby SLS nevidí.
Rozsvícená kontrolka SLS, podle Nanocomu žádná chyba (sw mám aktuálně 1.35 beta ii, ale nikdy nic neukázal ani se starší verzí)
Připojím T4 a výsledek:
Fault: 4150 - Rear left (power amp with electrical connection interrupted)
Current
Fault: 4151 - Rear right (power amp with electrical connection interrupted)
Current
Fault: 4152 - Exhaust (power amp with electrical connection interrupted)
Current
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

Uživatelský avatar
Misob
Příspěvky: 33
Registrován: 15 pro 2017 20:45
auto: DII
Bydliště: Pezinok

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#14 Příspěvek od Misob » 25 led 2020 23:23

Nechcem zakladať ďalšie vlakno tak skúsim tu či niekto nemá podobnú skúsenosť ... D2 rv98. Auto normálne funguje , pri vystúpení si odfukne a všeobecne ten jeho vlastný život na vankúšoch zdá sa funguje. Stalo sa mi pred časom že sa mi to pri ťahaní vozíka sfuklo na dorazy ale než som to stihol začať riešiť tak si to rozmyslel a znormalizoval sa. Čo mi ale nejde tak je offroad mód. Po zatlačení tlačidla sa pusti kompresor , auto zjavne fúka , kontrolka bliká ale nič sa nedeje. Spínače dverí sú dobre, taktiež mechy zdá sa že nefučia lebo predpokladám že keby fučali tak by to sadlo na dorazy. Jarový test mechov pri pokuse o offroad mód negatívny. Delphi negatívny. Auto drží aj pri dlhšom parkovaní. Nemal niekto podobný problém ?

JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#15 Příspěvek od JirkaR » 26 led 2020 00:12

Zrovna jsem řešil to stejné. Offroad režim nešlo nafoukat. Opravil jsem kompresor a vše funguje. Nejspíš písní kroužek v kompresoru nedokázal natlačit větší tlak než na normální výšku.

Uživatelský avatar
Misob
Příspěvky: 33
Registrován: 15 pro 2017 20:45
auto: DII
Bydliště: Pezinok

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#16 Příspěvek od Misob » 26 led 2020 18:13

To bude ono zrejme lebo ten kompresor nemá úplne zdravý zvuk ... dnes som si všimol že cvrkoce ako keby v ňom niečo bolo uvoľnené ...

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#17 Příspěvek od Wojto » 27 led 2020 12:25

Mal som vybehaný kompresor a tiež to nedokázalo nafúkať na offroad výšku.
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Uživatelský avatar
Misob
Příspěvky: 33
Registrován: 15 pro 2017 20:45
auto: DII
Bydliště: Pezinok

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#18 Příspěvek od Misob » 27 led 2020 12:57

Chalani a cim ste to fixli, staci kupit ten repas kit a prekruzkovat to?

MadTom
Příspěvky: 14901
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#19 Příspěvek od MadTom » 27 led 2020 13:14

Pokud je KO jenom kroužek, tak by to mělo stačit. Pokud už je ale vydřený i válec, tak to nepomůže.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: D2 vzduch - po otevření dveří sedl zadek dolů?

#20 Příspěvek od Wojto » 27 led 2020 17:43

Krúžok nepomohol. Vo valci som mal ryhy.
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Odpovědět