D2 problem s prevodovkou za studena

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

D2 problem s prevodovkou za studena

#1 Příspěvek od bobo7 » 15 zář 2018 00:34

Zdar chlapi, poslednú dobu, ešte pred tým ako som prezul na väčšie kolesá, som postupne pozoroval, že automat ma nepodrží v kopci ako kedysi. Auto pri zastavení v kopci nestálo, čo predtým dokázalo aj v totálnom strmáku. Potom sa k tomu pridalo ako keby pocit z prešmykujúceho meniča, hlavne za studena. Napr. po naštartovaní mi to necúva, rozbieha sa to až pod riadnym plynom a s oneskorením. Po zahriatí viacero príznakov vymizne, v kopci však stále automat nepodrží auto na mieste. Inak radí rovnako ako radila, bez známok zmeny, rovnaké otáčky, rovnako hladko. Len ako keby to šmýkalo, aj výkonu podľa mňa ubudlo, ale teraz to mám skreslené aj gumami, takže to neviem presne porovnať.

Olejom to nie je, je ho tam dosť a je čistučký, preventívna výmena 4L sa urobila ako prvý nástrel. Menič by tam mal byť stredný, v 2016 repasovaný. Je v prevodovke nejaká mechatronika, solenoidy, alebo niečo iné, čo by mohlo mať podobné príznaky? Alebo ísť rovno po meniči? :S
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: D2 problem s prevodovkou za studena

#2 Příspěvek od bobo7 » 19 zář 2018 21:37

Diagnostika samozrejme neukazuje nič. Som zabudol napísať.

Takže žiadne nápady? :S
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: D2 problem s prevodovkou za studena

#3 Příspěvek od mipr » 20 zář 2018 18:47

Bobo diagnostika ti nic neukaze. Obavam sa ze mas problem s mechatronikom.... :-(
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: D2 problem s prevodovkou za studena

#4 Příspěvek od bobo7 » 23 zář 2018 22:18

no toto slovo poznám z mojej DSGčky na tourane a nikdáá to neveští nič dobré, keď sa o tom hovorí....som dúfal, že disko nič také vo vnútri nemá....nejaký zlenivelý solenoid by ma viac potešil...čo s tým včul? identifikovať to asi neidentifikujem, tak asi len rozobrať a vypucovať čo sa bude dať...
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Odpovědět