Odkalovací rohy střešních oken

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Odkalovací rohy střešních oken

#1 Příspěvek od MaTRiX » 12 čer 2018 07:20

Zdravím všechny příznivce anglických mašin, řeším klasickou vadu na kráse a to zatékání střešními okny do D2. Můj problém ale nespočíval v ucpané hadičce, ale v prasklém napojení - plastový roh okna -x- hadička. Někdo to předemnou už bastlil viz obrázek a ja bych to rád vyřešil nastálo, protože není moc příjemné, když mi v autě kape na karbid Obrázek Dají se ty platové rohy někde koupit? Ja je nikde neviděl a určitě bych nechtěl okna zazdít siliconem a nepoužívat, nebo tam lepit ještě větší vlašťovčí hnízdo... Děkuji za případné rady nebo odkazy ObrázekObrázek

Odesláno z mého ASUS_Z017D pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkalovací rohy střešních oken

#2 Příspěvek od pojir » 12 čer 2018 07:24

Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Odkalovací rohy střešních oken

#3 Příspěvek od MadTom » 12 čer 2018 07:43

Řešil jsem to před mnoha lety a asi úspěšně. Ulomené hadičky jsem opravil kouskem plastové trubičky z propisovačky, kterej akorát šel zasunout do plastového rožku. Z rožku jsem oškrabal originál "silikon". Po poskládání jsem to celé přetáhlo asi 1cm silnou vrstvou polyuretanového tmelu (něco jako Mamut, ale trošku řidší), s tím že pořádně zasahuje až na konstrukci okna. Přes to kus široké lepící pásky, abych se hned sám nepřilepil. Přes zimu jsem nově potahoval stropnici, tak jsem to prohlédl a vypadá to dobře.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět