D4 - velikost nadrze

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D4 - velikost nadrze

#21 Příspěvek od MadTom » 14 úno 2018 17:51

Teda nevím jak u D3 nebo D4, ale u Mondea s TDCi motorem to pokud si auto myslí, že je v nádrži doopravdy málo, tak to začne úmyslně cukat motorem - a to dřív, než by se to mělo zavzdušnit a začít cukat nedostatkem paliva. Je to ochrana palivového systému jak proti zavzdušnění, tak proti poškození - přidření. Píšou to dokonce v manuálu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: D4 - velikost nadrze

#22 Příspěvek od NOTIX » 14 úno 2018 18:25

MadTom píše: 14 úno 2018 17:51 Teda nevím jak u D3 nebo D4, ale u Mondea s TDCi motorem to pokud si auto myslí, že je v nádrži doopravdy málo, tak to začne úmyslně cukat motorem - a to dřív, než by se to mělo zavzdušnit a začít cukat nedostatkem paliva. Je to ochrana palivového systému jak proti zavzdušnění, tak proti poškození - přidření. Píšou to dokonce v manuálu.
Hodne zajimave
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: D4 - velikost nadrze

#23 Příspěvek od Badus » 14 úno 2018 19:33

A na kolik teda foukate ty gumy?
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: D4 - velikost nadrze

#24 Příspěvek od NOTIX » 14 úno 2018 19:43

Podle podminek pouziti a typu pneu. Pokazde jinak :muscle
Na dalnici 3, do terenu 1,5 atd
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: D4 - velikost nadrze

#25 Příspěvek od Maxsel » 14 úno 2018 20:23

xxx píše: 14 úno 2018 16:39 ...rozsvítí se kontrolka, tak dotankuji...
To je v zimě docela pozdě, protože v tu chvíli už nespíná Webasto.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#26 Příspěvek od xxx » 14 úno 2018 21:15

Maxsel píše: 14 úno 2018 20:23
xxx píše: 14 úno 2018 16:39 ...rozsvítí se kontrolka, tak dotankuji...
To je v zimě docela pozdě, protože v tu chvíli už nespíná Webasto.

a?
... za jízdy ho nepotřebuji :mrk

a rychlost Vám D4 ukazuje přesně? :think :D :D

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: D4 - velikost nadrze

#27 Příspěvek od Badus » 14 úno 2018 21:35


xxx píše:

a rychlost Vám D4 ukazuje přesně? :think :D :D
Podle toho jak mam nafoukany gumy... 🤣
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#28 Příspěvek od xxx » 14 úno 2018 21:42

Badus píše: 14 úno 2018 21:35
xxx píše:

a rychlost Vám D4 ukazuje přesně? :think :D :D
Podle toho jak mam nafoukany gumy... 🤣
taky to pozoruji, že to má asi souvislost, ale nechce se mi tomu uvěřit :rofl :rofl

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: D4 - velikost nadrze

#29 Příspěvek od marwak » 14 úno 2018 22:46

xxx píše: 14 úno 2018 21:42
Badus píše: 14 úno 2018 21:35

Podle toho jak mam nafoukany gumy... 🤣
taky to pozoruji, že to má asi souvislost, ale nechce se mi tomu uvěřit :rofl :rofl
No celej se tu válím smíchy po podlaze. Proč z toho děláte frašku? Když vás to nezajímá, tak to prostě ignorujte a nic sem nepište. už jsme všichni pochopili, že vám to přijde směšné a není třeba to dál zdůrazňovat...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#30 Příspěvek od xxx » 14 úno 2018 23:45

marwak píše: 14 úno 2018 22:46
xxx píše: 14 úno 2018 21:42

taky to pozoruji, že to má asi souvislost, ale nechce se mi tomu uvěřit :rofl :rofl
No celej se tu válím smíchy po podlaze. Proč z toho děláte frašku? Když vás to nezajímá, tak to prostě ignorujte a nic sem nepište. už jsme všichni pochopili, že vám to přijde směšné a není třeba to dál zdůrazňovat...
marwaku, nikde od nás ani zmínka o tom, že nás to nezajímá.
Píšeme tady své postřehy a reakce, stejně jako ty. A nemusíme být u toho vážní, jako nějací angličtí suchaři, i když máme anglická auta.
A snad ti nevadí emotikony? Když tak je přehlížej, prosím.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#31 Příspěvek od xxx » 15 úno 2018 00:02

a marwaku, nejsme jediní, kdo řeší tuto záhadu velikosti nádrže
https://www.disco3.co.uk/forum/topic122730.html

ale jsou trochu tolerantnější k názorům a emotikonům jiných členů :mrk

Já ti taky nevyčítám tvůj příspěvek, i když je o D3, ale vlákno je založeno s dotazem na D4 a jak víme, jsou mezi těmito auty rozdíly, i když karoserie vypadá stejně.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: D4 - velikost nadrze

#32 Příspěvek od marwak » 15 úno 2018 08:32

Víš myslím velmi dobře, že o emotikony mi vůbec nešlo. Já jsem ten poslední, kdo nemá smysl pro humor, ale tak nějak mi vadí, když zesměšňujete a shazujete diskusi ostatních (jakkoli vám třeba připadá nedůležitá) tím, že tady přidáváte poznámky o tlaku v pneumatikách a ukazatelích rychlosti. Asi si připadáte jako že jste cool a nad věcí a že tohle jsou prkotiny, ale třeba to někoho zajímá (jak sám dokazuješ odkazem na disco3.co.uk).
Prosím, nic proti tomu, ale troška respektu k ostatním by neuškodila. Ale možná jsem jen příliš přecitlivělý a jistě mě vzápětí poučíš o tom, že to tak určitě myšleno nebylo. :hmm:
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#33 Příspěvek od xxx » 15 úno 2018 09:03

tlaky v pneu mě zajímají stejně, jako velikost nádrže a třeba NOTIX mi dokázal odpověď a neshazuje moji otázku, na rozdíl od tebe.
Máš pravdu, že jsi asi přecitlivělý. :D

Velikost nádrže je 82L a pochybuji, že výrobce v tomto parametru lže.
A musíme se smířit s tím, že výrobci čehokoliv se snaží dělat věci blbuvzdorné, protože nejsou všichni uživatelé geniální.
A je možné, teď jen dedukuji a třeba tím i odpovím Maxselovi, jestli ten zůstatek v nádrži není tak velký u D4 právě i kvůli tomu webastu, které se u D3 při nedostatku nafty nespustí nebo se dokonce při třech pokusech zablokuje.

Naštěstí je doba aut, kdy se měřilo množství paliva v nádrži pravítkem nebo klackem pryč. Nevím, jestli jsi zrovna toto marwaku taky zažil :mrk

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: D4 - velikost nadrze

#34 Příspěvek od marwak » 15 úno 2018 09:15

Ne, tu dobu jsem nezažil. Pokud jde o mě, tak mi vůbec nevadí, když se výrobce pomocí různých nastavení snaží zabránit lidským chybám, které by mohly vést k poškození auta. Jsem si vědom, že každý uživatel není nejen geniální, ale mnohdy ani normálně myslící. Na druhou stranu mi vadí, když se apriori předpokládá, že jsou takoví všichni uživatelé a není možnost se této "ochraně" vyhnout a postupně se tím z uživatelů ti nesamostatní tvorové vyrábí. Není to jen u aut, hojně je to například u softwaru, především z dílny Microsoftu.

Proč by třeba nemohl palubní počítač kromě ukazatele dojezdu ukazovat množství zbývajícího paliva v litrech? Koho to nezajímá, nezná spotřebu a nechce se mu to řešit, ten se podívá na dojezd a když se mu rozsvítí kontrolka, spěchá k benzínce. Kdo to potřebuje vědět, prostě si tu informaci přečte. Dvě věty v návodu o následcích prázdné nádrže a odpovědnosti majitele vyřeší to, aby je někdo nežaloval, že nevěděl...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: D4 - velikost nadrze

#35 Příspěvek od Badus » 15 úno 2018 09:25

Jeeeezis. Kolik nam je let, ze se nekoho dotkne, kdyz si nekdo dela z neceho srandu? Ano ja si delal srandu. Holt uz jsem takovej. Rad si delam z veci srandu a nikterak to neznamena, ze neco nebo nekoho shazuju. Coz asi taky za klavesnici nejde poznat... Pokud se to nekoho dotklo, tak se omlouvam - to me vazne nenapadlo. Stejnetak me nenapadlo, ze by to nekdo bral jako zesmesnovani nebo shazovani.

Samotneho me to tema zaujalo, pac nevim proc mi moje Disko zere proste 13.5l i kdyz jezdim pianko a zjevne ostatnim ne.

Nicmene ta vlozka o foukani gum pro me byla nakonec prinosna, i kdyz asi puvodne nebyla myslena vazne. Pac ja foukal doted na 2.5 a od vcera premyslim jestli to teda nefouknu na 3.
Ze to auto zere podle toho jak foukas gumy je koneckoncu taky pravda. Pokazdy kdyz je ufouknu na 1.5, tak pak ta spotreba na konci dne je fakt radove vys nez jiny dny. Ale to tusim, cim asi je. :)))

A to ze dneska v podstate vyrobci apriori predpokladaji, ze uzivatel je dement a diktuji mu, jak ma co byt...ja si myslim, ze to je i castecne obrana tech vyrobcu pred masou tech opravdovych hlupaku a naopak vychytralych pravniku, kteri v podstate jen hledaji ceho vyuzit a na cem cokoli vysoudit.
Stejne jako nechapu, proc muj lux nesmi mit takovy vykon, aby spolehlive luxoval...ale to je na jiny tema...


Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: D4 - velikost nadrze

#36 Příspěvek od marwak » 15 úno 2018 09:37

Badus píše: 15 úno 2018 09:25 Samotneho me to tema zaujalo, pac nevim proc mi moje Disko zere proste 13.5l i kdyz jezdim pianko a zjevne ostatnim ne.
Buď v klidu, mě to teď v zimě taky žere běžně 13 - 13,5, takže v tom rozhodně nejsi sám :mrk
Badus píše: 15 úno 2018 09:25 A to ze dneska v podstate vyrobci apriori predpokladaji, ze uzivatel je dement a diktuji mu, jak ma co byt...ja si myslim, ze to je i castecne obrana tech vyrobcu pred masou tech opravdovych hlupaku a naopak vychytralych pravniku, kteri v podstate jen hledaji ceho vyuzit a na cem cokoli vysoudit.
No jo, jenže k čemu to vede? Že tihle dementi a právníci postupně dělají hloupou masu i ze zbytku populace a výrobci jim v tom ze strachu sekundují. I když zase na druhou stranu chápu, že i výrobce se svou sítí servisů a celé té mašinerie na vydělávání peněz potřebuje pokud možno co nejdementnějšího uživatele, který s každou kravinou přispěchá za ním, protože vůbec neví o čem se točí. A samozřejmě pořád platí. Ale to už je taky jiná kapitola.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: D4 - velikost nadrze

#37 Příspěvek od David Š » 15 úno 2018 09:42

já bych řekl že u té spotřeby je nastavený běžný matematický algoritmus vycházející z nějakého průměru ...Když nastartuješ a pojedeš s vynulovaným počítadlem spotřeby, tak na prvních metrech pokud pojedeš dost svižně, Ti ukáže spotřebu 20 l/100 km a dojezd třeba jen 500 km na plnou nádrž....ale neznamená to přeci, že v nádrži máš 50 l paliva...nádrž v tomto případě máš plnou...atd atd...to samé je, že když pojedeš s D3 do kopce vždycky Ti vyhodí že tam máš víc paliva a větší dojezd a z kopce že Ti dochází a že jsi na suchu.... :mrgreen: takže když budeš z kanystru lejt naftu do nádrže a auto bude stát do kopce, může se stát, že to ani nemrkne... :mrgreen:
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: D4 - velikost nadrze

#38 Příspěvek od marwak » 15 úno 2018 09:56

David Š píše: 15 úno 2018 09:42 já bych řekl že u té spotřeby je nastavený běžný matematický algoritmus vycházející z nějakého průměru ...Když nastartuješ a pojedeš s vynulovaným počítadlem spotřeby, tak na prvních metrech pokud pojedeš dost svižně, Ti ukáže spotřebu 20 l/100 km a dojezd třeba jen 500 km na plnou nádrž....ale neznamená to přeci, že v nádrži máš 50 l paliva...nádrž v tomto případě máš plnou...atd atd...to samé je, že když pojedeš s D3 do kopce vždycky Ti vyhodí že tam máš víc paliva a větší dojezd a z kopce že Ti dochází a že jsi na suchu.... :mrgreen: takže když budeš z kanystru lejt naftu do nádrže a auto bude stát do kopce, může se stát, že to ani nemrkne... :mrgreen:
No právě, ale nebylo by teda potom jednodušší, aby to rovnou ukazovalo, kolik je tam skutečně litrů, než různě vypočítané údaje o kilometrech, které jsou zkreslené dalšími vstupy a mění se (někdy dost radikálně) třeba jen podle toho, jestli jedeš z kopce nebo do kopce (tohle mě štve nejvíc, protože když jedu delší kopec dolů, tak vůbec nemám představu, kolik mi reálně ještě zbývá).
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: D4 - velikost nadrze

#39 Příspěvek od Mahatma » 15 úno 2018 10:04

David Š píše: 15 úno 2018 09:42 já bych řekl že u té spotřeby je nastavený běžný matematický algoritmus vycházející z nějakého průměru ...Když nastartuješ a pojedeš s vynulovaným počítadlem spotřeby, tak na prvních metrech pokud pojedeš dost svižně, Ti ukáže spotřebu 20 l/100 km a dojezd třeba jen 500 km na plnou nádrž....ale neznamená to přeci, že v nádrži máš 50 l paliva...nádrž v tomto případě máš plnou...atd atd...to samé je, že když pojedeš s D3 do kopce vždycky Ti vyhodí že tam máš víc paliva a větší dojezd a z kopce že Ti dochází a že jsi na suchu.... :mrgreen: takže když budeš z kanystru lejt naftu do nádrže a auto bude stát do kopce, může se stát, že to ani nemrkne... :mrgreen:
Jo, to znám. Člověk zaparkuje v kopci s půlkou nádrže a když se vrátí a odjíždí, tak mu to hlásí dojezd 7 km. Trvá to pak 15 -20 minut, než se to srovná. Když se mi to stalo poprvé, byl jsem mimo civilizaci a myslel si, že mě střelí.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: D4 - velikost nadrze

#40 Příspěvek od xxx » 15 úno 2018 10:14

marwak píše: 15 úno 2018 09:56 No právě, ale nebylo by teda potom jednodušší, aby to rovnou ukazovalo, kolik je tam skutečně litrů, než různě vypočítané údaje o kilometrech, které jsou zkreslené dalšími vstupy a mění se (někdy dost radikálně) třeba jen podle toho, jestli jedeš z kopce nebo do kopce (tohle mě štve nejvíc, protože když jedu delší kopec dolů, tak vůbec nemám představu, kolik mi reálně ještě zbývá).
jednodušší by to nebylo, protože pro spoustu lidí by to byl zbytečný údaj, který jim neřekne, kolik mají ještě dojezd.
a k čemu by ti byly litry, když pojedeš z kopce dolů a ukáže ti to třeba 15l v nádrži a při jízdě do kopce třeba jen 5?

A teď se vraťte k původní otázce - není náhodou rozdílný způsob měření paliva v nádrži mezi D3 a D4?
Jsou plováky umístěné na stejném místě?
Někdy je výrobce zbytečně kreativní a pak to vytvoří záhadu, že do D3 natankuji 80L a do D4 jen 70L při signalizaci rezervy.

Vidím to u motorek, kdy výrobce měnil u stejného typu co 3 roky způsoby měření paliva. (plováky, magnetické pásky, ...)
A výsledek je, že stav paliva většina uživatelů bere jako nepřesný údaj a nespoléhá na něj. :D

Odpovědět