diskotéka divně topí

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Mikiviki
Příspěvky: 52
Registrován: 14 pro 2006 14:55
Bydliště: Šumperk

diskotéka divně topí

#1 Příspěvek od Mikiviki » 14 úno 2008 19:14

Dnes jsem zjistil, že mi diskotéka td5 divně topí. Po ujetí obvyklých kilometrů se motor zahřeje (možná o něco rychleji) začne mi foukat teplo do kabiny a za jízdy je všechno v pořádku. při stání po cca 30 sec začne foukat chladnější a chladnější vzduch do kabiny. Teplota na ručičce se nemění a je pořád na středu. co se děje ??? :cry: Termostat ? odvzdušnit ? čidlo klimatizace ?? problém na motoru ? dolít vodu ? :)
Disco je nejkrásnější obal na člověka :-)

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#2 Příspěvek od karel » 14 úno 2008 19:22

Zkus tohle, už se to řešilo vícekrát:
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... +top%C3%AD
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Mikiviki
Příspěvky: 52
Registrován: 14 pro 2006 14:55
Bydliště: Šumperk

#3 Příspěvek od Mikiviki » 14 úno 2008 19:24

:shock: dikas. to by mohlo bejt vono. :wink:
Disco je nejkrásnější obal na člověka :-)

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#4 Příspěvek od karel » 14 úno 2008 19:45

Nebo i tady z jiného fóra "konkurenčního" :D
http://www.discoveryclub.cz/forum/viewtopic.php?t=830
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Jan Kucera
Příspěvky: 678
Registrován: 11 bře 2007 09:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jan Kucera » 15 úno 2008 00:33

jojo, voda je zaklad,ale vetsinou po doliti zjistis proc tam nebyla, me treba tek chladic-zmetek z výroby,ale dal sem pro jistotu i termostat,asi 300 kč v AMT :shock:
"I pád na držku je pohyb dopředu"

Disco 3 Beru3ka aneb Dukovany na kolech - co na me dnes blikne za fail? :o)

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#6 Příspěvek od Jarys » 16 úno 2008 11:18

Trošku jiný problémek s topením. Mám na Discovery duální a možná až tripl klimatizaci. No prostě foukání na zadní řadu sedadel plus foukání do kufru na šesté a sedmé místo. A nikdy se mi nepodařilo roztopit zadní řady. Větrák u stropu nad hlavou fouká ale jen chlad. Jakmile pustím klimu okamžitě leduje, ale plokud zapnu topení, jakoby tam šel pouze vzduch z venku. Fouká, ale studený. Co s tím???
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Jan Kucera
Příspěvky: 678
Registrován: 11 bře 2007 09:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jan Kucera » 16 úno 2008 11:27

Jarys píše:Trošku jiný problémek s topením. Mám na Discovery duální a možná až tripl klimatizaci. No prostě foukání na zadní řadu sedadel plus foukání do kufru na šesté a sedmé místo. A nikdy se mi nepodařilo roztopit zadní řady. Větrák u stropu nad hlavou fouká ale jen chlad. Jakmile pustím klimu okamžitě leduje, ale plokud zapnu topení, jakoby tam šel pouze vzduch z venku. Fouká, ale studený. Co s tím???
To samý,mam u toho automatu,mam dojem ze je to jen studeny,je tam u toho mam dojem i naka vlocka znak bo co
"I pád na držku je pohyb dopředu"

Disco 3 Beru3ka aneb Dukovany na kolech - co na me dnes blikne za fail? :o)

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od discover » 16 úno 2008 16:38

Jarysi, , uz jsem to tu psal, a kazdy ma stejne nastudovano. Zadni klimatizace, podle meho, pozbyvaji smysl. Disco topi systemem, nohy v teple a chladnou hlavu. Proto vidim jako nesmysl pustit si ve druhe rade rade na hlavu zdanlive chvili prijemne proudeni vzduchu. Po chvili zvazovani musis zadni klimu zavrhnout, nemluve o tom, ze budes pokazde spolucestujicim vysvetlovat proc vzduch takto a nejinak, apod. Nemluve o tech " A proc" a " ja to chci" Nervy ma clovek nez jedny a zdravy rozum ... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#9 Příspěvek od Jarys » 17 úno 2008 11:21

Jak píšeš. Vezu lidi vzadu jen třikrát, čtyřikrát do roka a to na lyže a nebo za lezením v ledu. Takže vždy v zimě. A kámoši už se mi smějí a jezdí celou cestu v péřové bundě... :oops:
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#10 Příspěvek od karel » 17 úno 2008 11:24

Montáží nezávislého zabiješ dvě mouchy jednou ranou, kámoši nebudou mrznout a ty budeš moct klidně spát v autě i v zimě :wink:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od discover » 17 úno 2008 21:17

Ze bys nevytopil aspon sedaky vzadu? To se mi nechce verit. Samozrejme musis u sebe pridat, abys vzadu dosahl vyssi teploty. Ale ja jezdim kratke trasy a taky jezdim v bunde. To na strunu sprymu. Predstav si drivavejc, ty tezky mantly. Jen mista co to zabralo. Ale faktem je, ze kdyz to ma topit, tak at to topi. Rozumne je nevrazet penize do zadni klimy, kdyz vozis plne auto jen parkrat za zimu. V lete to asi uchladis, ne? Ja si taky dlouho zvykal na to foukani [ramus v kabine]. Ale neposloucham radio a /prestavam i s TV samozrejme hlavne kvuli politice - doporucuji/ a zkousim vsechno podridit teplote ve voze. No, je to filipika a kazdemu spolujezdci to vysvetlovat, to je na palici. Kdyz se s tim naucis zachazet, tak to jde. Clovek si na srazu treba nevzpomene, ale tam je na to prostor. :lol: :lol: :lol: To nezavisle je dobre, sam ho chci, ale ne z tohoto duvodu. To musi zvladnout auto samo :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#12 Příspěvek od Jarys » 17 úno 2008 22:27

No skutečný dotaz tkvěl v tom, že nad hlavou mají zadní sedačky větráky. Jakmile je člověk zapne okamžitě začnou klimatizovat, tedy chladit. Nikdy jsem z nich nevyloudil ani závan teplého vzduchu i když je ve voze jako v sauně. Je to normální?
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od motohanz » 17 úno 2008 23:08

mam pocit ze to ma jen chladit, svara tohle taky resil...
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od discover » 17 úno 2008 23:33

chladna hlava, nohy v teple. Mate pravdu, na hlavu a vzadu nikdy nehreje. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět