Diferenciál z P38 do D2 ?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Diferenciál z P38 do D2 ?

#1 Příspěvek od eveUSO » 20 lis 2017 00:17

Ahoj přátelé,


právě mi po druhé umřel diferenciál na D2. Kdysi dávno jsem někde na internetu četl, že je možné tento diferák (koš se satelity a planetami) nahradit ke stávajícímu talíři z P38 ( s tou výhodou, že má 4 satelity, tedy by mohl více vydržet).

Hledal jsem hledal, ale moc toho nenašel. Je to tak jednoduché, jako když si Hurvínek představuje válku, že koš z P38 přišroubuji na taliř z D2, nahodim poloosy a jedu nebo je potřeba něco upravovat ?


Děkuji za informace

Filip :-)
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
zidon
Příspěvky: 1290
Registrován: 17 dub 2016 13:32
auto: ex Disco I. 200tdi
Bydliště: Pelhrimov (obcas Hlinsko v C. ) ;-) POVOLANI: Zachranar ( aneb poslani k posrani :D )

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#2 Příspěvek od zidon » 20 lis 2017 07:29

Hoj. No me prdnul na my 200stovce zadni - a davali mi tam prave 4satelit z p38 kluci z Defender Kolin. Jim zkus brnknout ... Nevim jestli u D2 to taky jde ... ;-)
Cim lepsi gumy tim dal se jde pro traktor :D
FOTO: http://zidon155.rajce.idnes.cz/
VIDEO: https://www.youtube.com/user/zidon155

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#3 Příspěvek od habakuk » 20 lis 2017 07:58

Pokud ti už 2x umřel normální diferenciál není čas tam dát něco s omezenou svorností?
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#4 Příspěvek od MadTom » 20 lis 2017 08:28

4 satelit samozřejmě pomůže, ale já bych taky zvážil dát tam rovnou samosvor. Práce na tom bude stejná.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#5 Příspěvek od eveUSO » 20 lis 2017 16:22

Přátelé, určitě nechci na předek dávat jakýkoliv druh uzávěrky, radši at jednou za 3 roky se louskne diferák, než aby mi umřeli homokynetáky a polosy. Koupil bych zase ten co tam patří, ale když už to mám celý rozebraný, tak právě špekuluji nad tým 4 satelitním, proto bych se rád vrátil k prvotní otázce: jde to bez úprav, pokud ne, tak jaké ? Děkuji :-)
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#6 Příspěvek od MadTom » 20 lis 2017 16:50

Já jsem měl na mysli samosvorný šnekový diferenciál, tedy ne tvrdou uzávěrku. Ono to funguje trošku jinak, než tvrdá uzávěrka, a v kombinaci s TC docela dobře. Jde taky o to, proč jsi ty předchozí diferáky zničil?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Diferenciál z P38 do D2 ?

#7 Příspěvek od eveUSO » 20 lis 2017 17:15

Toš ja tu anabázi tedy rozepíšu :-)

Poprvé jsem na Ukrajině louskl homokyneták a přitom mi umřelo gufero a vytekl olej, do ČR jsem dojel na mezinápravu a doma zjistil, že je prasklá i osička vysypané saatelity, ale koš to přežil. Tedy známý mi tento koš začistil, vysoustružil ze stare polosy novou osu, udělal osazení na původní satelity a osazení z bronzu na osičku v koši. Takto to jezdilo 3 roky a asi by to chvili jezdilo, kdybych do toho nevlezl, protože s emi zdálo, že to má vůle. Zjištěni bylo spousta špon na magnetu u výpušťáku a také otisklé zuby planetových kol na zubech satelitů (takže mi ve výsledku stačí sehnat 2 satelity a mužu jezdit dál, ale protože jsem šťoura, tak mě napadají ptákoviny se 4 pinem) ;-) Jasný, že nejjednodužší je tam hodit druhej dvojpinovej koš.


Filip
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Odpovědět