Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
kralovice_rakov
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2017 13:42
auto: Discovery 2 TD5

Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#1 Příspěvek od kralovice_rakov » 23 říj 2017 14:01

Ahoj lidi,

mam Discovery asi 6 let a už jsem na tom udělal lecos, nicméně mam to auto fakt rád. Poslední rok se potýkám s problémem, který se mi nedaří vyřešit. Zkusím Vám to popsat a modlím se, že poradíte :-)

Začalo to nejspíš poslední výměnou oleje v automatické převodovce. Když je teplo ráno nad 12 stupňů je vše v pořádku a auto šlape jak hodinky. Jak mile je chladněji a upozorňuji, že to jde přímou úměrou, tedy čím větší zima, tím hůře se té závady člověk zbavuje. Teď k věci: Přijdete do auta zapnete klíček a bliká M+S a kde má být vidět co je zařazeno tak bliká D a auto jede asi se zařazenou 4kou stále, po napíchnutí hloupou diagnostikou 930, je závada v ŘJ automatu ,, can monitoring timeout " . Pokud je ještě tak těch 11°C venku, tak stačí smazat a auto frčí, čím je chladněji tím víckrát to mažu, vypínám a zapínám klíček, hejbu se šaltrem a najednou je po chybě a jede to, vždy zas celý den a až dalšího rána stejnej problém. Když je hodně zima, tak musím postup smazat, vypnout klíček, zapnout kliček a znovu chyba, to celé tak 10x než se to chytí. Od května do konce září bez chyby a najeto asi 12 tis. km, přišlo chladno a zas. Já už prostě vážně nevím co s tím :-( Dovede si představit, jak je člověk nasranej, když zrovna pospíchá a vedle sedí usmívající se přítelkyně nad tím, co s tím provádím, je to groteska...

Díky za rady:)

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#2 Příspěvek od MadTom » 23 říj 2017 14:27

U D2 je CAN pouze pro propojení řídící jednotky motoru (v motorovém prostoru u heveru) a řídící jednotky automatické převodovky (pod sedadlem řidiče). Konkrétně je to zkroucená dvojice žlutého a bílého drátu. Odpojit baterku, řídící jednotky odpojit od konektorů a zkontrolovat, že nejsou shnilé, případně vyčistit. A pokud nic, tak na lepší diagnostiku (Nanocom), která TD5ku zvládá trošku lépe. A podle výsledků zjišťovat co dál.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Honza21
Příspěvky: 102
Registrován: 08 kvě 2010 07:59
tel.: +420604712936
auto: Discovery II
Bydliště: Třinec - Kanada
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#3 Příspěvek od Honza21 » 23 říj 2017 20:49

Doporučuji zkontrolovat, no raději vyměnit baterku. Sem tam mi M+S blikalo taky a po vyměně baterky už nebliká.

halo
Příspěvky: 252
Registrován: 29 říj 2012 22:28
auto: Disco II td5
Bydliště: BA

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#4 Příspěvek od halo » 23 říj 2017 20:57

Veru, takto to bolo aj u mna hned prvu zimu po kupe d2. Bola to zla baterka. Zacal by som teda nabitim baterky, ci to nahodou nebude len takato blbost. Auto startovalo uplne normalne , bez zavahania , tak mi to chvilu trvalo kym som prisiel na tu baterku.

kralovice_rakov
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2017 13:42
auto: Discovery 2 TD5

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#5 Příspěvek od kralovice_rakov » 24 říj 2017 11:54

Dekuji vsem,baterku uz jsem zkousel i ocistit kostry, ale bohuzel. Na jednotku prevodovky se podivam, kdyz jsem ji hledal v rychlosti pred 3 mesici, tak jsem pod sedackou ridice videl jen original zesilovac od Harman Kardon. Kde se ta jednotka nachazi nebo je pod tim?

Uživatelský avatar
PETER SK
Příspěvky: 151
Registrován: 08 říj 2008 13:34
tel.: 00421905614201
auto: D 90
Bydliště: Sunny Valley PK

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#6 Příspěvek od PETER SK » 25 říj 2017 10:02

Mam rovnaky problem, ale nedavam do spojitosti s chladnym pocasim. Stalo sa mi to napriklad aj na odpocivadle na dialnici kde som stal max 5 min. a predtym presiel cca 100km. A ani na tu baterku to nevidim, ked som v to rano nastartoval chyba sa nekonala. Nanocom nevypisuje ziadnu chybu. Daj vediet ak na nieco prides.
Peter
D90 td5

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#7 Příspěvek od MadTom » 25 říj 2017 10:21

To blikání na palubce může souviset i s jednotkou BCU, která palubku minimálně částečně řídí. A ta umí zkorodovat nejenom při zatékání do auta, ale i pouze od vlhkosti v autě. Takže vyndat (nad nohama spolujezdce, černá plastová, drží ji jeden šroub skrz), rozebrat a zkontrolovat. Já ji ještě lakuju lakem na plošné spoje, když už je venku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

pan klobouk
Příspěvky: 298
Registrován: 21 lis 2009 17:04
auto: RR L322 TD6
Bydliště: Brno

Re: Discovery 2 TD5 blikající kontrolka M+S a chyba Can monitoring timeout

#8 Příspěvek od pan klobouk » 25 říj 2017 11:49

Já přidám moji zkušenost když jsem měl ještě Diskošku. Taky jsem měl kdysi tuhle blikající záležitost na automatu. Už jsem nevěděl co dělat, tak jsem prostříkl ze zoufalství nějakým wd-čkem včechny svorkovnice u převodovky a selektor řazení. Od té doby to fungovalo...

Odpovědět