D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

#1 Příspěvek od eveUSO » 09 říj 2017 16:36

Dobrý den přátelé,

provedl jsem bodylift na D2 a od té doby mi nejde zařadit pozice ,,P" na automatické převodovce, tedy nejde ani nastartovat. Nastartuji pouze předvolením voliče na ,,N". - před bodyliftem vše fungovalo.

Jasný, že se to jeví asi někde poškozením kabeláže, má to ovšem své ale...

projevy:
1.) na voliči páka přesunout do pozice P jde, ale nerozsvítí se červená dioda o pozici a na přístrojové desce je prázdno - bez signalizace zařazení pozice ,,P".
2.) Při přesunutí páky do pozice ,,P" ne vždy zaskočí trn k zabrždění převodovky, přišel jsem na to při dotahování matic na kolech, bez ruční brzdy jsem pohnul s autem, ale trhaně, mělo to tendenci zaskočit.
3.) vlezl jsem k bovdenu, který vede k XYZ spínači a funguje celý rozsah, je jedno jestli řadím pákou a nebo přímo dole ručně na spínači XYZ.



Máte někdo zkušenost o co jde ? Je to mechanický problém, který díky nějakým čidlům má vliv i na elektriku vozu a nebo opačně, problém elektronický, který brání mechanice ?


Děkuji :hand

Filip
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

#2 Příspěvek od MadTom » 09 říj 2017 19:09

A co XYZ switch na převodovce? On umí umřít i bez bodyliftu. Dá se to změřit, jestli přepíná jak má. A dá se rozebrat, vyčistit a případně opravit.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

#3 Příspěvek od eveUSO » 09 říj 2017 22:08

Tome, taky mě to napadlo, ale ten nemá přece vliv na fyzické zaskočení západky k zabrždění převodovky, nebo má ?
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

#4 Příspěvek od Hubert » 09 říj 2017 22:27

Znovu nastavit bovden od voliče k převodovce. Volič do N pak povolit nastavit i na převodovce a utáhnout. Je možná že ale umírá bovden.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: D2 - ZF4HP22 - nejde zařadit ,,P"

#5 Příspěvek od eveUSO » 20 lis 2017 00:14

Huberte, děkuji moc za radu, měl jsi pravdu, bodyliftem se nejspíše rozhodilo uchycení lanovodu řadičky automatu :-)

Filip
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Odpovědět