Disco II - topí na ECON

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Disco II - topí na ECON

#1 Příspěvek od hrochado » 13 črc 2017 15:03

Zdarec,

mám Disco teprve chvíli, tak se omlouvám za možná blbej dotaz.
Když zapnu ventilaci v autě bez klimy - mod ECON - jde mi z průduchů teplý vzduch. Děje se to hlavně, když zastavím auto, vypnu motor, pak znova nahodím teplej motor a jedu ... pokud zapnu ventilaci při prvním nastartování - studeném motoru - jde z toho normálně vzduch jako je venku a to i poté, co se motor ohřeje na provozní teplotu. Jak pak na chvilku zastavím, nebo se začnu pohybovat pomaleji po městě, nebo začnu auto více honit, třeba v terénu, tak to prostě topí ...
Je mi jasné, že nasávaný vzduch jde skrz motorový prostor, ale teplota motoru je normální, ručička normálně uprostřed a i podle diagnostiky je teplota motoru +-90 stupňů. Přídavný ventilátor u chladiče se mi nikdy nezapnul a to je nový :)
Klima funguje normálně, když ji zapnu tak do 30 vteřin chladí jak divá ...

Díky.
O.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Disco II - topí na ECON

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 13 črc 2017 15:10

Já myslim, že je to vlastnost a ne závada.
Zkus ten vetrák v tu chvíli pustit naplno, za chvíli se teploučko odfoukne (ty budeš tou dobou zpocenej jak myš) a pak to zase začne připomínat normální auto.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Disco II - topí na ECON

#3 Příspěvek od hrochado » 13 črc 2017 15:14

:) Já jsem si říkal, že to bude taková pěkná vlastnost, zatopit si v létě .... Pustit to na plnej knedlík, tak jsem za chvilku pečenej, jak kuře v horkovzdušné troubě ...
Neměl jsem v těch sacích otvorech pod předním sklem takový ten filtr a teď už možná vím, proč, myslím, že jsem teploučko začal pociťovat právě po jeho instalaci :)
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
ondrush
Příspěvky: 271
Registrován: 15 lis 2012 20:56
tel.: 776026642
auto: DiscoII TD5 2003
Bydliště: ~Velka Bites

Re: Disco II - topí na ECON

#4 Příspěvek od ondrush » 13 črc 2017 16:31

s tym filtrom skor nahoda. za chvilku sa aj ten novonahodeny rozpadne a teplo z vetraku bude furt. Bud pustena klima, ale loket z vokynka, v letnych horucavach nic medzi tym neexistuje
Martin Ondrušek, flákání všeho druhu
profesionální flákač a prokrastinátor

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco II - topí na ECON

#5 Příspěvek od pojir » 13 črc 2017 17:40

Jojo, tak to proste je. V poslednich dnech docela dost sleduju, ze kdyz je venku o jeden nebo dva stupne min nez navolena teplota (obvykle 20-22), tak pokud se nechcu za jizdy varit, tak tu klimu zapnout musim. Ten venkovni vzduch jde holt do kabiny prilis dlouhou a horkou cestou.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Saul
Příspěvky: 183
Registrován: 23 srp 2016 09:04

Re: Disco II - topí na ECON

#6 Příspěvek od Saul » 13 črc 2017 18:15

Já teda topení/klimatizaci v Disco taky nepochopil. Zjistil jsem ale, že když mi topí, tak stačí na 2 vteřiny postit klimu, pak jí zase vypnout a už fouká normální vzduch. Aspoň u mě...

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco II - topí na ECON

#7 Příspěvek od pojir » 13 črc 2017 18:20

No to je jasny. Kdyz je zapnuta klima, tak kompresor nejede furt, ale jen kdyz je ten vymenik v rozvodech topeni moc teply. Obcas zapne na chvilku kompresor, namrazi ten vymenik a pak jen fouka pres neho, dokud se vymenik neohreje natolik, aby to zas na chvilku zaplo kompresor. Takze kdyz to na dve vteriny zapnes, kompresor to stihne namrazit jako normalne a pak to na nejakou chvili vydrzi chladit.

Spinani kompresoru jde i trochu slyset pri volnobehu treba behem stani na semaforech. Aspon teda u me. Doufam, ze to je normalni a neznaci nejaky problem.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Disco II - topí na ECON

#8 Příspěvek od vasek72 » 13 črc 2017 21:52

pojir píše: 13 črc 2017 18:20 No to je jasny. Kdyz je zapnuta klima, tak kompresor nejede furt, ale jen kdyz je ten vymenik v rozvodech topeni moc teply. Obcas zapne na chvilku kompresor, namrazi ten vymenik a pak jen fouka pres neho, dokud se vymenik neohreje natolik, aby to zas na chvilku zaplo kompresor. Takze kdyz to na dve vteriny zapnes, kompresor to stihne namrazit jako normalne a pak to na nejakou chvili vydrzi chladit.

Spinani kompresoru jde i trochu slyset pri volnobehu treba behem stani na semaforech. Aspon teda u me. Doufam, ze to je normalni a neznaci nejaky problem.
heh.. tak dnes jsem si taky všimnul, že spojka na kompresoru střídavě spíná a vypíná.. a neby jsem si jistej, jestli je to v pořádku. Ale když sepne, trochu mi v něm rachotí, tak přemýšlím, jestli ho raději stejně nevyměnit
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Disco II - topí na ECON

#9 Příspěvek od hrochado » 14 črc 2017 09:03

pojir píše: 13 črc 2017 18:20 Spinani kompresoru jde i trochu slyset pri volnobehu treba behem stani na semaforech. Aspon teda u me. Doufam, ze to je normalni a neznaci nejaky problem.
No, já nevím jestli kompresor klimy, ale mě tam spínají různé věci/zvuky .... zastavim na semaforu a měchy udělají takové to "puuff" jak, když zastaví autobus na zastávce, když zapnu klimu na studeným motoru, tak začne kvičet řemen jak píchlá svině, musím nejprve trochu projet a klimu pustit až pak ... a asi 100 dalších drobností, no asi klasika LR :)
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco II - topí na ECON

#10 Příspěvek od pojir » 14 črc 2017 09:16

To kviceni pri studenym motoru mi delalo obcas taky, po vymene napinaci kladky remene to uz nedela. A to "puuff" je zcela normalni, to se pri zastaveni srovnavaji mechy :)
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Odpovědět