Zámek pravých zadních dveří D3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Zámek pravých zadních dveří D3

#1 Příspěvek od marwak » 09 dub 2017 09:55

Včera jsem rozdělával pravé zadní dveře, protože dálkou nešly zamykat (viz asi další dvě vlákna, která to tu řešila). Celé dveře jsem rozdělal, zámek vyndal, rozmontoval až k motorkům. Vše se zdálo OK, byť závada byla pořád stejná. Rozhodl jsem se pro výměnu celého zámku, potud OK. Abych mohl jezdit (bez zámku nejdou zavřít dveře), než nějaký seženu, dal jsem zámek zpět, ale bohužel mi ten dobrák asi chtěl vrátit, že se ho chci zbavit a tak se zamknul a nechce se nechat za žádnou cenu odemknout, bohužel při zavřených dveřích. :head Zevnitř auta sice všechno dokážu odstrojit, jen ten pitomej zámek drží na třech šroubech, ke kterým se dá dostat jen při otevřených dveřích. K mechanismu zámku samotného se skoro dostat taky nedá, jelikož tam nedostanu ruku, ale i kdyby ano, nejsem si jist, zda by mi to něco pomohlo.

Budu vděčen za jakýkoliv nápad, co by se s tím dalo dělat...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Zámek pravých zadních dveří D3

#2 Příspěvek od petr štrof » 09 dub 2017 17:18

předloni mě potkalo to samý , už si to úplně nepamatuju jen vím že to stálo za prd.
Tuším že jsem to vyháčkoval ze vnitř přes gumu ve dveřích , nějak jsem odklapl západku zámku jen si pamatuju odřenou ruku

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Zámek pravých zadních dveří D3

#3 Příspěvek od marwak » 09 dub 2017 20:43

Díky za tip, už už jsem se chystal zkoušet něco podobného, ale ještě před tím jsem chvíli zoufale prohledával anglická fóra a kdesi narazil na tip, že se má zmáčknout a držet tlačítko odemykání na palubce a při tom současně otevřít dveře z venku. Moc jsem tomu nevěřil, ale klaplo to, takže teď už jen vyměním zámek a je to snad vyřešeno.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Odpovědět