Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
IgorS
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2016 09:33
Bydliště: Tirolsko
Kontaktovat uživatele:

Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#1 Příspěvek od IgorS » 17 led 2017 12:25

Ahojte,
som tu nový, sledujem fórum už dlhý čas, ale nikdy predtým som nemal dôvod prispievať.

Som slovák, ale žijem dlhodobo v Tirolsku (A). Na SK resp. do ČR (kde mám sročku) jazdíme tak 1 až 3 ročne, okrem toho 1x ročne na dovolenku k moru, prípadne za biznisom (som fotograf).
Postupne sme prechádzali od menších äut k vačším, lebo či už zmena bydliska alebo moja práca si to vyžadovala. Od r. 2012 som vlastnil Jeep Cherokee KK a bol som s ním veľmi spokojný. Pred 1,5 rokom sa nám narodil chlapček a to auto nám bolo zrazu malé, tak som to predal a kúpil WK. No plánujeme ďalšieho potomka a aj toto sa nám zdá akosi malé. Navyše to mám na LPG (ja som tvrdý zástanca benzín+plyn - mal som už niekoľko LPG áut a bol som s nimi spokojný, s dieslom som mal s vačším nájazdom len oštaru, zle to kúrilo a strašne mi diesle smrdia :(... ). Takže kvôli LPG nosím v batožinovom priestore rezervu, čo zaberá dosť priestoru. A keďže zijem v zahraničí a vozidlo používame hlavne na dlhšie trasy, neodvažujem sa jazdiť bez nej... (na lokálne vozenie máme malé Daihatsu Terios na rakúskych značkách a to nám tu stačí).
No a keďdo toho Grandu nabalíme batožinu, detský športový kočík,autosedačku, moju fotografickú výbavu, prípadne v zime lyže, neostane tám žiaden priestor. Zakaždým, keď sa vraciame z SK či ČR nás rodina či priatelia nabalia vrecami zemiakov či domácich jabĺk atď. Zvažujem, že by som sa posunul niekam ďalej, uvažujeme o VW Multivan, to by bolo asi pre nás najoptimálnjšie, ale podmienkou je 4x4, benzín a tie sú s menším nájazdom dosť drahé aj v starších ročníkoch.

Tak som minule tuto v Tirolsku videl nejaké Discovery 3 a celkom sa mi to zapáčilo, nakukol som do batožinového a zdá sa, že to je O DOSŤ vačšie ako Jeep WK.
ROzmýšľam teda o LR3 V8 4.4 - a hodiť to na plyn. Moc tých áut v inzerátoch nevidím a s LPG už vôbec. Máte prosím niekto skúsenosť s touto motorizáciou a LPG? Je to vhodné?
A je tu niekto, kto mal napr WK a prešiel na LR - zaujímalo by ma porovnanie priestoru. S Jeepom sme dosť spokojný, slúži dobre a menia sa tam len veci, ktoré odchádzajú na každom aute. Je to ten najslabší 3.7, ale to problém nie je. Problém je hlavne v tom priestore.
Auto je pre nás hlavne praktická záležitosť a tzv. vernosť značke pre mňa nič neznamená :)

Ďakujem za každú radu resp. názor!
Igor

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#2 Příspěvek od petr štrof » 17 led 2017 13:56

Ahoj

máš tu celé téma D3 V8 od Pacqa

http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 30&t=29563

Uživatelský avatar
Paczqo
Příspěvky: 231
Registrován: 24 srp 2015 09:33
tel.: HTC U Ultra
auto: Discovery 3 4.4 V8
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#3 Příspěvek od Paczqo » 17 led 2017 18:01

Ahoj,
byl jsem ve stejné situaci jao ty akorát já měl Jeep GCH WJ které je přeci jen o trošku uvnitř větší než WK. Z prvu jsem přemýšlel zustat u značky a koupit Commandera XK ale po bližším prozkoumání jsem od toho upustil protože je taky docela malé a známej mě trochu navedl na stopu LR a jsem tomu rád. V podstatě tom postu o mém autě se dočteš dost ale už to bude pomalu rok co ho mám a najeto něo přes 20tis km tak to asi trochu shrnu.
Auto je velmi praktiké a prostorné, kam se jeep hrabe a to po všech směrech, jízda výrazně pohodlnější, náklady menší než u jeepa.
Motor funguje skvěle a v kombinaci s LPG od Prins žádnej problém a to i když tomu fakt naložím na dálnici tak nepřepíná a pokles výkonu není znát. Na 60L plynu najedu ve městě 350km a mimo město 450km
Pod auto se s klidem vejde 100L toroid a nezabere o moc vic místa než rezerva.

Chybějící rezerva je trochu komplikace ale na D3 se dělá pěkný držák rezervy a nárazník což plánuju na auto dát a bude po starostech.

Servisně no, ja k memu auto nemam moc co napsat, za ten rok jsem dělal
Ze spotřebních věcí:
Oleje a filtry
Přední ložiska

Ostatní:
zámek kapoty s čidlem - 600,-Kč
hadička k měchu - hadička a spojka z trolejbusu za par kaček
zamek krytu nadrže - 149,- kč

a to je za celej rok tak nějak vše
aktuálně mě čeká vyměna oleju i v automatu s filtrem, zadni brzdy, zadni ložiska a svíčky tudíž servis spotřebních věcí takže nic tragickýho a při porovnání s WJ jsem na tom mnohokrát lépe.

Těch aut je málo takže to chce hledat, mě to trvalo 1,5roku než jsem našel tu pravou.
exJeepař s chutí zkusit angličana :-D
LR Discovery 3 4,4 V8 HSE

Uživatelský avatar
unclerr
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2016 10:34
auto: D3, 2.7TDV6, 2008
Bydliště: JM

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#4 Příspěvek od unclerr » 17 led 2017 20:52

ahoj, měl jsem WJ i WK a co se týká vnitřního prostoru, je ho tam docela málo... WK jsem měl docela krátce, protože jsem si náhodou sedl do LR3 a už mě to nepustilo, takže milovanej Jeep musel do světa a změna značky byla jasná... zvlášť wékáčko je oproti D3 strašně malý, o tom ostatním nemluvím, nechci je porovnávat, každý má něco do sebe a byl jsem nadmíru spokojen i s Jeepem, jen ten prostor :wink: ...

Uživatelský avatar
IgorS
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2016 09:33
Bydliště: Tirolsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#5 Příspěvek od IgorS » 19 led 2017 10:17

Vďaka za Váš čas a odpovede!

Koľko môže byť reálna hodnota takého auta? Videl som na nemeckých portáloch sumy od 9000€ do 15 000€, čo je dosť veľý rozptyl.

Je lepšie sa vyhnúť ročníkom 2004-5? Aspoň to mi tu z fóra vychádza...

Vďaka

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#6 Příspěvek od petr štrof » 19 led 2017 12:51

asi bych úplně neřešil roky , ale řešil bych celkové km

Uživatelský avatar
IgorS
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2016 09:33
Bydliště: Tirolsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#7 Příspěvek od IgorS » 19 led 2017 13:18

petr štrof píše: 19 led 2017 12:51 asi bych úplně neřešil roky , ale řešil bych celkové km
A čo to znamená v praxi? koľko je v pohode? Väčšinou vidím len autá cez 180tis km. Občas nejaké okolo 150 tis. a len málokedy menej :(
Je mi jasné, že km nehovoria za všetko, pretože bude rozdiel, či sú najazdené na dialniciach, v meste alebo teréne, ale určite niečo zmanemajú.

Uživatelský avatar
krtko
Příspěvky: 237
Registrován: 23 zář 2015 21:52
auto: D1 3,9 V8/ D1 300tdi
Bydliště: Bratislava

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#8 Příspěvek od krtko » 19 led 2017 13:40

Najviac znamena,kto sa ako stara o auto...ale aj tak clovek nikdy neveri tomu,co je v inzerate pisane a nevie aka bola realita,takze vsekto je to o stasti podla mna :think

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#9 Příspěvek od petr štrof » 20 led 2017 06:41

druhá věc je , kolik km stím chceš najezdit?
Píšeš že to bude jako druhé auto , pak jestli bude nájezd kolem 10 tis km za rok to asi nemusíš řešit jestli má 180tis nebo 220
Já svou D3 kupoval s 85 tis dnes po 6 letech tam mám 280 tis , proto pro mě znamená čím míň tím líp.

Uživatelský avatar
IgorS
Příspěvky: 4
Registrován: 25 pro 2016 09:33
Bydliště: Tirolsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem prechod z Jeepu Grand Cherokee na LR3

#10 Příspěvek od IgorS » 20 led 2017 10:02

petr štrof píše: 20 led 2017 06:41 druhá věc je , kolik km stím chceš najezdit?
Píšeš že to bude jako druhé auto , pak jestli bude nájezd kolem 10 tis km za rok to asi nemusíš řešit jestli má 180tis nebo 220
Já svou D3 kupoval s 85 tis dnes po 6 letech tam mám 280 tis , proto pro mě znamená čím míň tím líp.
ide skor o to, aby som s tym nemusel tu v Rakusku do servisu. Neviem ci LR vie opravovat hocaky dedinsky servis, ale aj ten si tu u nas pyta 68€ na hod, co je dost. V autorizovanom servise Jeep si dokonca pytali 108€ na hodinu. Preto potrebujem, aby to bolo co najspolahlivejsie a ak bude vyzadovat nejaky vacsi servis, resp. servis, ktory nezvladnem sam (trebars vymenit kotuce, platnicky, sviecky, motorovy olej, ci olej v rozvodovke, diferencialoch + filtre - to vsetko zvladnem v pohode), dam to urobit v CZ alebo na SK.
A ked uz sompri tom, cital som tu na fore o typickom probleme s elektronickou rucnou brzdou. Je to nieco, co zvladnem vyriesit sam? ALebo da sa tomu napr. predist zoservisovanim brzd hned po kupe?
Vacsi najazd znamena vacsinou vacsie riziko poruch. Hoc aj nejaka hadica, cidlo atd... A najblizsi autorizovany LR servis mam 100km.
Prvy Jeep som kupil s 58tis km, druhy s 94tis km. za rok som na nich urobil priemerne okolo 20tis km. Nikdy som na nich nemal ziadnu serioznu poruchu, max som menil predne naboje na KK, ale dalo sa s tym prist na SK, na WK som menil lambda sondy, taktiez som tomenil na SK.

Dakujem za Vas cas a rady!

Odpovědět