Disco1 - Rozvody

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Reefy
Příspěvky: 233
Registrován: 29 říj 2014 11:24
tel.: 604853426
Bydliště: Praha

Disco1 - Rozvody

#1 Příspěvek od Reefy » 25 říj 2016 08:06

Zdravím,

čekají mě rozvody na 300tdi a mám otázku.

1) Na Ex 300tdi sem dával tu velkou rozvodovou sadu od BritPartu ( http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... ada--velka ) - ale možný je, že sem to podělal já nemytím motoru, ale cca po pár měsících začal šustit řemen + ložisko na napínáku mělo vůli .. Takže co zvolit?

A) http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... tor-300tdi - Tu OEM sadu.
B) http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... i--300tdi- - Není to zbytečně drahý ?
C) Jiný odkaz ? Nápad, kde co ?


Děkuju .. popřípadě, jestli to tu už někde je (hádám že jo, ale já neumím hledat ..) tak klidně link na forum :)
Ex: Jeep Cherokee XJ
Ex: Land Rover Discovery 2
Ex: Land Rover Discovery 1
Nyní: Land Rover Discovery 3
Nyní: Land Rover Discovery 1 3dv.

Uživatelský avatar
Honza_offroad
Příspěvky: 613
Registrován: 15 zář 2008 12:16
tel.: 724 007 163
auto: D2,D3,Def portal
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco1 - Rozvody

#2 Příspěvek od Honza_offroad » 25 říj 2016 08:58

Ty BP sady nic nevydrzi... Tu STC4096LG mam kdyztak ve vyprodeji za 2000,- vcetne DPH.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prodej doplňků pro 4x4, profi Diagnostika LR, individuální úpravy výkonu, immo, omezovačů, EGR a pod...
www.toomich.cz www.adventure-land.cz

Uživatelský avatar
Reefy
Příspěvky: 233
Registrován: 29 říj 2014 11:24
tel.: 604853426
Bydliště: Praha

Re: Disco1 - Rozvody

#3 Příspěvek od Reefy » 25 říj 2016 09:14

A kvalitativně ok ? Jde mi o to, jestli bude stačit .. samosebou proběhna výměna olejů, ale jestli ta sada stačí na rozvody, nebo se u toho motoru dělá ještě něco?

koukal sem že je tma napínák, vodní pumpa ( respektive sem viděl jen tu vrtuli - z jakého je materiálu? ), vodící a řemen.

mohl by jsi mi poslat odkaz, kde u tebe najdu ? Díky :)
Ex: Jeep Cherokee XJ
Ex: Land Rover Discovery 2
Ex: Land Rover Discovery 1
Nyní: Land Rover Discovery 3
Nyní: Land Rover Discovery 1 3dv.

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Disco1 - Rozvody

#4 Příspěvek od kupec18 » 25 říj 2016 09:29

Ahoj, kupoval jsem to normal v autodilech, menil jsem jen 2 kladky a remen. Na napnuti je fajn mit momentak.

Uživatelský avatar
Massi
Příspěvky: 200
Registrován: 14 lis 2014 07:31
auto: D1 300 Tdi, ex Samík
Bydliště: Dobříšsko

Re: Disco1 - Rozvody

#5 Příspěvek od Massi » 25 říj 2016 20:42

kupec18 píše:Ahoj, kupoval jsem to normal v autodilech, menil jsem jen 2 kladky a remen. Na napnuti je fajn mit momentak.
Jakýho výrobce jsi zvolil? SKF, Gates, Dayco nebo něco jinýho? Osobně preferuju SKF ale s Gatesama jsem taky problém neměl a jsou levnější, tak nevím :roll: Dayco jsem po zkušenostech s plochýma řemenama zavrhnul...
Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Disco1 - Rozvody

#6 Příspěvek od kupec18 » 25 říj 2016 20:46

Massi píše:
kupec18 píše:Ahoj, kupoval jsem to normal v autodilech, menil jsem jen 2 kladky a remen. Na napnuti je fajn mit momentak.
Jakýho výrobce jsi zvolil? SKF, Gates, Dayco nebo něco jinýho? Osobně preferuju SKF ale s Gatesama jsem taky problém neměl a jsou levnější, tak nevím :roll: Dayco jsem po zkušenostech s plochýma řemenama zavrhnul...
Dával jsem INA, mam je už na osobaku po třetí a neměl jsem problem.
S těma dílama je to celkově dnes na hovno. Jeden rok jsem si na supa dal skf přední ložiska, staly balik nevydržely ani polovinu co obyč a cena byla dvojnasobna.

Řemen jsem daval gates.
Bral jsem to zde
www.granex.cz

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Disco1 - Rozvody

#7 Příspěvek od habakuk » 26 říj 2016 09:27

No je problém, že takové SKF také nemusí být SKF, ale sprostá čínská kopie. Pokud nekupuješ ložiska přímo od oficiálního dovozce není nikdy jistota, že to je originál. Tato poučka je bohužel platná pro všechny výrobce ložisek.
Situace na trhu je šílená a i poměrně drahá ložiska v řádu stovek tisíc za kus koupená jako SKF se všemi certifikáty po havárii a odesláním do SKF na expertízu bylo zjištěno, že šlo o kopii.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Disco1 - Rozvody

#8 Příspěvek od MadTom » 26 říj 2016 12:48

A jak poznáš, že je někdo oficiální dovozce? Z toho, že to má napsané na webu? :hmm: V distribuci elektronických součástek to začíná být podobné, bohužel ani velcí celosvětoví distributoři nejsou vždy zárukou, že kupované součástky nejsou padělek. Na rozdíl od mechanických dílů, elektronické součástky, zvlášť integrované obvody, jsou docela malé, takže když je jich bedna, je to docela dost kusů (tisíce, případně desítky tisíc) a není problém, aby se to vystřídalo postupně u několika distributorů, doprava je levná. A jiná možnost než distributor není, výrobce se s tebou bude bavit od 0,5 mil. kusů nahoru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Disco1 - Rozvody

#9 Příspěvek od habakuk » 26 říj 2016 13:01

Tak u těch ložisek je to celkem jednoduché stránky SKF.com odrážku Česká republika a vyjede seznam prodejců a můžu poptávat dodávku ložisek. Nevím, jaká je situace s padělky u el. součástek, ale nedělám si iluzi, že to bude lepší.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Massi
Příspěvky: 200
Registrován: 14 lis 2014 07:31
auto: D1 300 Tdi, ex Samík
Bydliště: Dobříšsko

Re: Disco1 - Rozvody

#10 Příspěvek od Massi » 09 kvě 2017 22:39

Mám dotaz, dá se na první pohled zjistit, aniž bych musel sundat prsa rozvodů, jaký mám na rozvodech kladky? Jde mi o to, že jsou 2 typy kladek, jak napínacích (buď má vodítka, která zabraňují spadnutí řemenu nebo nemá vodítka), tak vodících (širší nebo užší, průměry stejné). Pokud si to ještě dobře pamatuji, tak jsem četl i něco o rozvodovém kole na klice, to buď mělo vodítka proti spadnutí řemene nebo nemělo. Jedná se o D1 300Tdi Automat s mechanickým čerpadlem a typem motoru 12L(papírově, na motor jsem nenoukal). A VINku moc nevěřim, podle něj objednávat nechci, už jen díky kombinaci motoru a automatu, která je neobvyklá. Díky za rady.
Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Disco1 - Rozvody

#11 Příspěvek od 22lukas277 » 16 kvě 2017 22:33

Massi píše: 09 kvě 2017 22:39 Mám dotaz, dá se na první pohled zjistit, aniž bych musel sundat prsa rozvodů, jaký mám na rozvodech kladky? Jde mi o to, že jsou 2 typy kladek, jak napínacích (buď má vodítka, která zabraňují spadnutí řemenu nebo nemá vodítka), tak vodících (širší nebo užší, průměry stejné). Pokud si to ještě dobře pamatuji, tak jsem četl i něco o rozvodovém kole na klice, to buď mělo vodítka proti spadnutí řemene nebo nemělo. Jedná se o D1 300Tdi Automat s mechanickým čerpadlem a typem motoru 12L(papírově, na motor jsem nenoukal). A VINku moc nevěřim, podle něj objednávat nechci, už jen díky kombinaci motoru a automatu, která je neobvyklá. Díky za rady.
Kladky z vodiacim okrajom sú starší tip a teraz sa používajú normálne bez toho vodiaceho okraju ... kolečko kluky zas opačne :D to staré nemá okraj to nové má :) inak rozdiel tam neni bude ti tam pasovať oboje pohode.. to že je tam automatická prevodovka na rozvody vplyv nemá konštrukčne je to stále 300tdi ...

Odpovědět