nastaveni casovani vacek TDV6

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Fany1000
Příspěvky: 20
Registrován: 12 říj 2016 20:02
auto: Discovery 3 TDV6

nastaveni casovani vacek TDV6

#1 Příspěvek od Fany1000 » 12 říj 2016 20:08

Ahoj vsem

Jsem tu nováčkem a funkci hledat jsem zkousel , ale moudrý z toho nejsem.
Koupil jsem Discovery 3 TDV6 2007 s potkanym motorem, vse jsem dal do kupy a ted zapasim s nastavenim casovani vacek, ( ty tri srouby na ozubenych kolech)
At hledam jak hledam nikde jsem nenasel postup jak je spravne nastavit. Rozvody jako takove nastavene jsou s pripravkama ,ale jelikoz jsou to jine hlavy po repasi a jine vacky , je potreba urcite nastavit to casovani. Má tu nekdo nejaky postup jak na to? u VW na to byla položka v diagnostice kde se honil uhel -0,5 az +0,5 a bylo to ok.

Dekuji za radu

PS: da se s takto rozhozenym casovanim motor nastartovat?

Fany1000
Příspěvky: 20
Registrován: 12 říj 2016 20:02
auto: Discovery 3 TDV6

Re: nastaveni casovani vacek TDV6

#2 Příspěvek od Fany1000 » 13 říj 2016 14:38

Opravdu nikdo neresi casovani? :-)

F.

Uživatelský avatar
Massi
Příspěvky: 200
Registrován: 14 lis 2014 07:31
auto: D1 300 Tdi, ex Samík
Bydliště: Dobříšsko

Re: nastaveni casovani vacek TDV6

#3 Příspěvek od Massi » 14 říj 2016 18:53

Nejsem si teď uplně jistej ale kolíkem by se měl aretovat unašeč vačkovýho kola a kolo samotný je na ty 3 šroubky. Píšeš že máš rozvody nastavený. Ty šrouby se povolujou, když se řemen šponuje, našponuješ a šroubky utáhneš. Protoč motor, znovu zaaretuj. Protoč a sleduj ručičku na šponovací kladce, jestli běhá mezi ryskama. Popřípadě znovu zaaretuj a řemen došponuj nebo povol.
Toť můj názor. Ať se taky vyjádří někdo zkušenější...
edit:
Jedna vačka žene čerpadlo, tam nevim jestli se něco aretuje ale řekl bych že ano. Na čerpadle bude taky unašeč a kolo na 3 šroubky.
Mám taky potkanou tdv6 ale ještě jsem se k ní nedostal...
Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.

Fany1000
Příspěvky: 20
Registrován: 12 říj 2016 20:02
auto: Discovery 3 TDV6

Re: nastaveni casovani vacek TDV6

#4 Příspěvek od Fany1000 » 14 říj 2016 22:39

Jo ahaaaaa ted to chapu , tak asi mas pravdu, proto nikde neni postup jak to seridit, je faktem ze jsem musel ty srouby povolit aby se nasponoval remen.
Tak v tom pripade to bude v poradku me zmatlo , ze pred tim jsem delal tourana a tam se pak podle diagnostiky jeste honi stupen natoceni ale je faktem ze tady je aretace na unaseci, uplne mi to problesklo jak jsi to napsal :-))

Tak dekujuu, kdyby nekdo zkusenejsi mel k tomu neco tak sem s tim :-)

PS: jinak drzim palce u potkanyho motoru ja mel nastesti jen popraskany vahadla jinak spodek a hlavy ok :-))

Odpovědět