Kamera do auta pro Discovery

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
aerocamper
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2015 09:53

Kamera do auta pro Discovery

#1 Příspěvek od aerocamper » 12 zář 2016 14:23

Zdravím!

Po nepříjemných zkušenostech na silnicích jsem se rozhodl pořídit kameru do auta. Máte někdo nějaké zkušenosti a doporučení na konkrétní model a umístění, vhodný zejména do Discovery 4?

Několik bodů ke zvážení:
1) Chtěl bych nechávat kameru stále instalovanou v autě, protože neustálé nacvakávání / vycvakávání je pruda. Takže musí být nenápadná a dobře umístěná.
2) Většina přísavek je 3x větších než sama kamera. Nechci diskutovat s příslušníkem, jestli je v zorném poli a jak moc brání výhledu... Umístění na palubovku zase vyžaduje nalepení, což nepřipadá v úvahu.
3) LR4 má kolem zrcátka nějaká čidla, takže umístění za zrcátko je passé.
4) Testoval jsem kameru od Genius, co vyšla výborně v testech, ale moje kvalita nic moc. Zjistil jsem, že na vině mohou být tenké drátky vyhřívání, které kazí obraz...?
5) Snadná montáž ... Rozhodně nejsem kutil, abych rozebral půlku palubovky :-)
6) Mám gopro, takže proč ho nevyužít --- ale nepřišel jsem na způsob, jak ho elegantně namontovat a neustále napájet...

Díky za rady a tipy!

Uživatelský avatar
czech_daver
Příspěvky: 123
Registrován: 23 dub 2015 15:48
auto: Discovery II
Bydliště: Brno

Re: Kamera do auta pro Discovery

#2 Příspěvek od czech_daver » 12 zář 2016 17:24

Ahoj, taky plánuju nákup. Netuším co se jak kam hodí :grin: ale já budu volit kamerku kterou někde přicvaknu na sklo. Mám dobré zkušenosti s výrobky od Xiaomi, prý by měla jít sehnat už i poevropštěná verze a měli vydat i druhou generaci, jen teď nemám čas hledat.

První generace je totok:
http://www.banggood.com/Xiaomi-Original ... 16478.html

u GoPro se obávám že nebude možnost nastavit mazaní starých záznamů, plus spouštět po rozjetí auta. A teda GoPro za sklem by i dost lákalo :Ja blb:

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Kamera do auta pro Discovery

#3 Příspěvek od mr-tomas » 12 zář 2016 18:01

Každá rada drahá, žádná kamera není nenápadná. Nejméně nápadná mi přijde Blackvue, proto jsem si jí pořidil do civila. Je to válec připláclej na skle, nemà displej, a díky tomu nečumí do prostoru. Nahrává výborně, čistej obraz, akorát ta cena není lidová. V defovi mám Mio mivue 588, má velice dobře řešenej držák, takže nandavání jde i se zavřenejma očima, a nemůže se nikdy posrat.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta pro Discovery

#4 Příspěvek od Mirko » 12 zář 2016 20:14

Omlouvám se předem za mírný off-topic, ale já se vždy ptám, co hrozného se muselo stát, že člověk považuje to stálé natáčení svého veškerého okolí -bez vědomí, souhlasu či nějakého upozornění - za nutné. Mě to přijde, že si děláme paušálně z celého okolí odsouzeníhodné viníky, presumpce neviny jako by byla výsměchem do tváře každého spořádaného "kameramana". Pravda je přece vždy na straně očividného (případně čočkovidného v kvalitě 720 dpi či čeho), který ale jaksi v rozporu s právem nemá na každé straně auta napsáno "tento prostor je monitorován kamerovým systémem - silniční piráti držte se dále od vozu". Potřebuju opravdu každý kilometr jízdy vyrábět důkazní materiál toho, jak je svět neschopných řidičů okolo mého vozu odsouzen k pomalé záhubě podobající se apokalyptickým obrazům z šíleného Maxe? Neustále čekat za volantem tu hroznou agresi, která mi stála za celou tu anabázi a se zadostiučiněním si říct "a teď ti to nandám, mám to digitálně zvěčněné".
Já vám nevím, ale když mi nějaký "pirát" provede nějakou kličku, protože ho trápí zřejmě jiné časové tísně než mou flegmatičnost, tak sundám nohu z plynu, řeknu si pár sprostých slov a jedu dál. Když to někdy nevyjde, tak náhradních dílů mám naštěstí dost. Stejně by mě v mém autě musel srazit kamión, aby to bolelo, tak proč to nějak řešit - krabičky na okně, napájení, kvalita obrazu - Boha jeho nejsou na světě hezčí starosti?

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1733
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Kamera do auta pro Discovery

#5 Příspěvek od jareku » 12 zář 2016 20:37

[quote="Mirko"]Omlouvám se předem za mírný off-topic, ale já se vždy ptám, co hrozného se muselo stát, že člověk považuje to stálé natáčení svého veškerého okolí -bez vědomí, souhlasu či nějakého upozornění - za nutné. Mě to přijde, že ...


Mirko, napsal jsi to velmi výstižně a já naprosto souhlasím. Pryc s kamerami nebo jak píšeš polepit auto informací ze vše natáčí!
Live long and prosper.

aerocamper
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2015 09:53

Re: Kamera do auta pro Discovery

#6 Příspěvek od aerocamper » 12 zář 2016 21:01

[quote="Mirko"...co hrozného se muselo stát.....i?[/quote]

O klickujici piraty a postovani na youtube nejde. Predstavme si situaci .... Krizovatka hlavni s vedlejsi. Discovery stoji na vedlejsi a dava prednost vozidlu, ktere prijizdi zprava po hlavni a chysta se odbocit doleva, tedy na vedlejsi, kde stoji Discovery. A protoze to audo ridi debil, rizne tu zatacku tak, ze zapomene na fyziku a svym bokem strejchne levy predek Discovery. No a protoze byl na hlavni, tak rekne prislusnikum, ze mu tam to Discovery vjelo, i kdyz ve skutecnosti stalo na miste.

aerocamper
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2015 09:53

Re: Kamera do auta pro Discovery

#7 Příspěvek od aerocamper » 12 zář 2016 21:13

mr-tomas píše:Každá rada drahá, žádná kamera není nenápadná. Nejméně nápadná mi přijde Blackvue.... V defovi mám Mio mivue 588, má velice dobře řešenej držák....
Koncept valce jako Blackvue nebo Cowon mi prijde z hlediska nenapadnosti dobry. Nelze ale natocit kameru doleva/doprava, takze se musi dat doprostred - a tam pak prave nevim, jestli neprekazi cidlum u zrcatka... Ta Mio je klasicka kamera, velkej drzak a kabel z boku - to se mi prave nechce :-/

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta pro Discovery

#8 Příspěvek od Mirko » 12 zář 2016 21:17

aerocamper píše: O klickujici piraty a postovani na youtube nejde. Predstavme si situaci .... Krizovatka hlavni s vedlejsi. Discovery stoji na vedlejsi a dava prednost vozidlu, ktere prijizdi zprava po hlavni a chysta se odbocit doleva, tedy na vedlejsi, kde stoji Discovery. A protoze to audo ridi debil, rizne tu zatacku tak, ze zapomene na fyziku a svym bokem strejchne levy predek Discovery. No a protoze byl na hlavni, tak rekne prislusnikum, ze mu tam to Discovery vjelo, i kdyz ve skutecnosti stalo na miste.
Jj, tak přesně tohle se mi stává třikrát do roka....slušná paranoia :mrk

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta pro Discovery

#9 Příspěvek od VencaZE » 12 zář 2016 21:21

Jako bývalý řidič z povolání vím že kamera za oknem bývá jediný způsob dokázání neviny. Na piráťy kašlu. Jde hlavně o přednosti v jízdě, řazení do pruhů a cyklisty.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

aerocamper
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2015 09:53

Re: Kamera do auta pro Discovery

#10 Příspěvek od aerocamper » 12 zář 2016 21:22

Mirko píše:
Jj, tak přesně tohle se mi stává třikrát do roka....slušná paranoia :mrk
Tak vida. Mam skodu na aute, vyfasoval jsem pokutu a ted jeste zjistuju, ze jsem paranoidni... :-)

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Kamera do auta pro Discovery

#11 Příspěvek od kupec18 » 12 zář 2016 21:43

Naprosto souhlasim s Mirkem a Jarkem, sami si berem nase svobody, kazdy si to muze na ceste vyresit jak chce, pokud y toho ma nekdo toliko srachu mel by jezdit vlackem. Bohuzel rizeni neni pro kazdeho.

Ohledne tvoji havarky, bohuzel se to stane, je to shoda okolnosti na ktere nejaka kamera vubec nic nemeni priste to bude treba zezadu s tim se holt musi pocitat.

A co me nejvic umi dozrat kdyz se nekde zverejni 20s zaznamu kde nekdo jede 150km/h nebo prejede plnou nebo ja nevim co, nebo nekomu dupne na brzdy atd. A automaticky je za vraha pritim nikdo nevi co bylo predtim.

Proste vsechno pod kontrolou mit nemuzem, osobne ani nechci byla by to nuda.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#12 Příspěvek od marwak » 12 zář 2016 22:12

No nevím, ale osobně mi přijde paranoidní spíš to, že máte pořád strach, že vás někde někdo zveřejní. Řekněme si na rovinu - vzhledem k tomu, že ta kamera běží pořád, je to tolik desítek minut záznamu, že nikdo normální si to celé nepřehrává a má to právě jen pro případy, kdy dojde k nějakému průšvihu (a když se někdo chová jako chobot a nebezpečně předjíždí nebo dělá jiné chujoviny, tak zveřejnění někde na youtube je tak ještě nejmenší "trest"). A nevím, co je špatného na tom, mít doklad v situaci, kterou tady popsal aerocamper. Navíc to beru jako příklad - takových situací samozřejmě může být daleko víc. A nejde o to, kolikrát do roka se to stane - stačí jednou a když mě to bude stát hromadu peněz za opravu vlastního auta, pokutu, možná body a bonusy na povinném ručení, tak to teda sorry, ale nevidím na tom vůbec nic špatného...

Taky jsem to řešil (ve starém autě jsem kameru měl), v Discu zatím ne (ta kabelizace a permanentně obsazená zásuvka mi moc nevyhovuje), ale kdyby se našel nějaký zajímavý model, tak do toho půjdu hned. Takže máte-li někdo dobrý tip, sem s ním.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Kamera do auta pro Discovery

#13 Příspěvek od mr-tomas » 12 zář 2016 22:15

Tak nějak vůbec nechápu co to tady řešíte. Jaká paranoja??? Jde jen o důkazní material v připadě nehody, nic víc. Bohužel z lidí se staly po revoluci pěkný kurvy a slušnost a férové jednání se už moc nenosí. Už se mi jedna nehoda kdy mi tam někdo nečekaně vjel a pak tvrdil že to bylo jinak, stala. Druhá z Větnamcem po kterým se pak slehla zem a způsobenou nehodu pojišťovně nenahlásil.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta pro Discovery

#14 Příspěvek od MadTom » 12 zář 2016 22:31

Bohužel je to čím dál častější realita, a taky se mi to velmi nelíbí. A nemusí to být jenom blbec na silnici, ale i někdo, kdo to udělá úmyslně. Kdysi si na nás takto jeden dobrák v Pežotu chtěl uhrát rozbitý zadní nárazník, že prej jsme do něj drcli na nájezdu na dálnici. Byla to docela dohadovačka i s policií. Čert vem pojištění a bonusy, ale tohle hrozilo problémy s policií a ujetím od nehody. A to už je o něčem jiném.

Ale zpět na začátek - o nějaké takové kameře taky uvažuju, ale chci ji i na možnost cíleného natáčení, třeba na výletech. Sice nevím kdo to potom sestříhá, ale to se třeba časem poddá.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta pro Discovery

#15 Příspěvek od Maxsel » 12 zář 2016 22:33

O víkendu se o mě otřel nějaký korejský SUV hnus v momentě, kdy na něj při předjíždění v protisměru vykoukl Touareg a aniž by ověřil, co způsobil, okamžitě začal ujíždět. No a protože jsem jel zánovním rodinným autem, ke kterému nemám hromadu náhradních dílů a protože neplánuju je kupovat jen proto, že se kamera na debily dotýká něčí osobnosti, tak prostě také budu nahrávat. A protože nevím, kdy se další takový (jinak jistě uvědomělý občan se znalostí svých práv) objeví, tak holt asi budu muset točit všechno...

I když jsem si také vždy říkal, že pravděpodobnost, že se mi něco takového stane, je malá, a že tam nebude vidět zrovna to, co budu potřebovat dosvědčit, a že kamera je pakárna navíc, tak od teď asi budu...

Prostě společnost ztrácí morálku, slušnost i soudnost. O rychlosti nebudu mluvit, protože tu porušují všichni (možná limity zůstaly z dob Š120). Nad tím, že dnes každý druhý řidič nebliká při zatáčení nebo předjíždění, se už také nepozastavuju, protože to rozčilovalo snad jenom mě a zdraví mám jen jedno. Že auto z vedlejší mi kdokoliv fikne do cesty, protože prostě může (výraz nesmí omezit byl ve vyhlášce na některých místech postupně během let prohozen za nesmí ohrozit), to prostě respektovat musím. Ale na novinky poslední doby jako adrenalinové zážitky, feťáci za volantem, vybržďování, utíkání od nehod a výmluvy, že auto řídil někdo jiný, nebo snad na auto, které řídí nějaký Samo nebo vůbec nikdo, bohužel asi ještě nejsem připravený. Nová doba si prostě žádá nové prostředky.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
kocab
Příspěvky: 22
Registrován: 20 lis 2013 16:22
tel.: 606187131
auto: Disco II, MINI
Bydliště: Bohuslavice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#16 Příspěvek od kocab » 12 zář 2016 22:47

Já naprosto souhlasím s Marwakem, navíc, kdy mně kamera zachránila snad peněženku, kdy první auto odbočovalo vlevo na místo mimo silnici do brány, která ještě nebyla otevřená, a druhé prudce dobržďovalo za ním a já je potlačil s discovery obě. Díky kameře je vidět, že měl jsem dost velkou vzdálenost, ale autu přede mnou nefungovaly brzdové světla, ani jedno.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera do auta pro Discovery

#17 Příspěvek od xxx » 13 zář 2016 08:23

mám kamery ve všech autech, co s nimi jezdím, důvody tady rozbírat nemá cenu, 100 lidí-110 názorů. Záznam slouží jen a pouze pro případnou moji obhajobu. Mám ve svém okolí dost konkrétních případů, kdy je záznam předaný PČR zprostil viny.

Vyzkoušel jsem kamer dost, abych viděl rozdíly hlavně v kvalitě videa, i když prezentovali rozlišení HD. Nad horším rozlišením bych ani neuvažoval. Je lepší si připlatit za kvalitní "optiku". Čím lepší světelnost objektivu, tím je lepší záznam nejen při zhoršených podmínkách. Na nějaké přísvity a jiné blbosti nevěřte.

Používám nyní Mio Mivue 638 a Mio Mivue 588, předtím jsem měl dlouho i 358.
Kamery se mi vejdou za zpětné zrcátko, takže je z pozice řidiče skoro není vidět. Nechávám je tam stále, protože jednou z funkcí je parkovací mód - kamera začne nahrávat, když se kolem auta něco děje. Třeba do vás někdo na parkingu ťukne.
Napájení lze vytáhnout ideálně ze stropního světla a neblokujete si CL zásuvku.

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta pro Discovery

#18 Příspěvek od MadTom » 13 zář 2016 08:25

K tomu sundávání - zkušenost je taková, že člověk je línej a vždyť pojedu jenom kousek, tak ji tam prostě nedám. A zrovna tehdy je jako na potvoru potřeba. Takže já uvažuju jedině o něčem, co se tam nechá umístit trvale a nezavazí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Kamera do auta pro Discovery

#19 Příspěvek od Acon » 13 zář 2016 09:36

Nie je to to, čo hladáš, ale: zaoberal som sa tou myšlienkou, mám gopro no nakoniec som to prestal prežívať. Ročne robím cca 80 000km a kamerový záznam som nepotreboval nikdy. Ale aj tak som kameru skrátka chcel, takže som kúpil navi. Garmin nüviCam LMT Lifetime. Snímanie je jednoduché, lebo je na magnet, takže sa len priloží, nahrávať začne automaticky, podporuje 2 16gb karty čo reálne znamená záznam cca 3-4000km. Videá nahráva v sekciách po cca 6-7min. Navi je cez aplikáciu spojená so smartfónom čo denne využívam.
Je to veľké to je fakt, no skvele na tom všetko vidieť, skvele fungujú aj dopravné správy a bez výhrad aj hadsfree. A kamera? Pohyb začína pri cca 1min https://www.youtube.com/watch?v=PAT3wN1SnwA

Pokial ide o využiteľnosť, aebo návratnosť tak pred 2 týždňami mi zachránila 500kn=67€. Odťahovali mi auto, ja som tvrdil že nikde nie je zákaz státia, zavolali políciu, skákali, že turisti si parkujú kde chcú, ukázal som záznam a na ňom bolo nádherne vidieť, že značka je otočená o 90°. Povedal som, že to pošlem na ambasádu, nech to riešia. Auto mi zložili z háku a beriem to tak, že navi je lacnejšia o 67€ ;-) Na druhej strane je to prvý raz čo mi niečo také dokázalo pomocť a to jazdím 33rokov.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#20 Příspěvek od marwak » 14 zář 2016 14:52

xxx píše:mám kamery ve všech autech, co s nimi jezdím, důvody tady rozbírat nemá cenu, 100 lidí-110 názorů. Záznam slouží jen a pouze pro případnou moji obhajobu. Mám ve svém okolí dost konkrétních případů, kdy je záznam předaný PČR zprostil viny.

Vyzkoušel jsem kamer dost, abych viděl rozdíly hlavně v kvalitě videa, i když prezentovali rozlišení HD. Nad horším rozlišením bych ani neuvažoval. Je lepší si připlatit za kvalitní "optiku". Čím lepší světelnost objektivu, tím je lepší záznam nejen při zhoršených podmínkách. Na nějaké přísvity a jiné blbosti nevěřte.

Používám nyní Mio Mivue 638 a Mio Mivue 588, předtím jsem měl dlouho i 358.
Kamery se mi vejdou za zpětné zrcátko, takže je z pozice řidiče skoro není vidět. Nechávám je tam stále, protože jednou z funkcí je parkovací mód - kamera začne nahrávat, když se kolem auta něco děje. Třeba do vás někdo na parkingu ťukne.
Napájení lze vytáhnout ideálně ze stropního světla a neblokujete si CL zásuvku.
"Lze vytáhnout ideálně ze stropního světla"? To se mi zdá jako dobrý nápad, jen si to prakticky nějak nedokážu představit - to světlo se přeci vypíná a zapíná ve vazbě na otevření dveří, případně čudlíkem, nicméně během jízdy je většinu doby zhasnuté, takže pro kameru by tohle asi moc nefungovalo ne? Už jsi to někde konkrétně zkoušel?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Odpovědět