Záměny pneu, možné kombinace apod. - na Disko II

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2571
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Záměny pneu, možné kombinace apod. - na Disko II

#21 Příspěvek od habakuk » 09 zář 2016 19:15

Jó to máš pravdu je to marný, ale já musel když jsi to tak pěkně napsal.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Záměny pneu, možné kombinace apod. - na Disko II

#22 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 09 zář 2016 23:21

Tak třeba pro mne je nejjednudussi a nejuniverzalnejsi reseni, ze mam na obou LR: def i disco2 nazute vsude zimáky 235/85/16 jezdim je i v lete, nokiany hakkapelity, mám jich celkem neco mezi osmi a trinácti, osm je na dve auta takove primerene minimum a co chvili se nekdo zbavuje jedne dvou nebo tri - obvyklá pořizovací cena jedné gumy je mezi 0 a pětikilem. Jediny co mi sere, je že zrovna d2 a Def maj jinou rozteč děr. Takze ty počty nad těch osm základních spis drzim zutý a nazouvam to podle toho jak to umírá.
Neřešim rozdíl mezi létem a zimou ani mezi tim jak hlubokej to má zrovna vzorek, protoze vsechny ty gumy jsou za životností spíš věkem, než hloubkou vzorku. Taky neřešim Jestli mám dost zubatý MT abych byl za nejvostřejšího u tesca, na to co auta používám mi ty (občas podhuštěný a občas v řetězech) gumy stačej.

A do D2 jsem si pořídil dojezdovku z D3, protože za A) mi plná rezerva upadla ze zadních dveří a za B) jsem tam misto ni dal radši kanystr s voudou a kohoutkem, abych si mohl umejt ruce.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Záměny pneu, možné kombinace apod. - na Disko II

#23 Příspěvek od azni » 10 zář 2016 09:44

Hanys : vidis, dojezdovky me nenapadly, ty bych mohl vozit i zaroven :) Jaky jsou vlastne rozmerove ?
Jinak drzak rezervy jsem zevnitr uz vyztuzoval, vozim na ni taky ruzny veci...
Zimaky celorocne tocit nemuzu, bo najezdim hodne a leze to do penez jak mizej pred vocima... :( A bejt nejvostrejsi MT u Tesca je mi uz davno absolutne nekde...

Jinak nebudu se dal otravovat uni resenim, vyresim to cele nadale dvema plechovejma diskama s ojetinami odpovidajicich rozmeru, ktery budu prehazovat do rezervy podle toho, co je momentalne na aute a bude. Diky vsem za ucast !
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Odpovědět