Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1863
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#21 Příspěvek od jbizik » 30 kvě 2016 13:09

pojir píše:
habakuk píše:Sedačky je úprava předchozích majitelů nic továrního.
Tema sedackama bych si nebyl tak jisty. Pripadaji mi jak z nejake limitovane edice (kalahari?). A celkem by to i sedelo k tem neobvyklym origo diskum. Ale za tu cenu mi lakovany predfacelift taky nepripada vubec lakave.
jj cena je vysoka :yes
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#22 Příspěvek od habakuk » 30 kvě 2016 14:07

pojir píše:
habakuk píše:Sedačky je úprava předchozích majitelů nic továrního.
Tema sedackama bych si nebyl tak jisty. Pripadaji mi jak z nejake limitovane edice (kalahari?). A celkem by to i sedelo k tem neobvyklym origo diskum.
Myslím že to je bastl, prostě nestandardně našitá kůže na hadrových sedačkách. Celkové zpracování mě
bije do očí. Pokud by to byl tovární tuning byl by zachován způsob šití a střihu jako u ostatních kožených sedaček. Co tady není.
Kalahari má interiér jako mám já tedy kožené boky a alcatra na sedáku, ale je to fuk. Prostě je to drahý.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#23 Příspěvek od mato_srubka » 30 kvě 2016 22:41

Tú spomínanú D2 V8 som videl na inzeráte ešte koncom minulého roka, keď som hľadal ja. Ak je to ona, tak sa predáva už pomerne dlho, ale treba ísť pozrieť a zhodnotiť stav.
Je to 2002 a to je jedna z posledných pred faceliftom, takže uzávierka tam asi nebude.

V každom prípade ja mám tiež D2 4.0 V8 a aj napriek tomu, že som reálne kúpil vrak, tak som spokojný a nepustím ju za nič. Ono zasa na tom mojom aute bolo toho pokazeného celkom dosť, ale vždy jazdilo a vždy som prišiel domov.

Spotreba D2 V8 je kapitola sama o sebe. Ja ju mám ako daily car, lebo nabehám málo kilometrov a jazdím iba po meste a chodím tak za 20L/100km (nemám LPG, lebo kufor potrebujem). Na cesty dlhšie ako 10km používam Toyotu AurisTS od manželky :lol:

Ak to chceš hlavne ako OFF-ROAD, tak je dobrý a s dobrými gumami prejde dosť, ale na ceste to nemá obratnosť a stabilitu hocijakého SUV a to mám na svojom dosť dobrú a hlavne ešte funkčnú výbavu v podobe aktívneho stabíka (ACE), vzduchového pruženia (SLS). Hlavne teraz, keď je zdvihnuté a na terennejších pneu, tak v teréne som získal, ale na ceste sa to trošku zhoršilo.
Ak hľadáš "off-road" na cestu, tak D2 ťa asi uspokojí len v sériovom stave a bez terénnych kolies. Je to proste ťažké auto s rámom a dvoma tuhými nápravami.

Dobre vyber ... :yes
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

CrazyMiky
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2016 00:13

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#24 Příspěvek od CrazyMiky » 14 čer 2016 22:01

Vďaka všetkým za ochotu a reakcie.

Natrafil som na ochotného pána, ktorý má firmu na vŕtanie studní a 6 rokov používa ako pracovné autá Discovery 1 aj 2.
Momentálne má 4 ks Disco II. Mení ich priebežne.
Preliezli sme jeho vozový park, dlho sme sa rozprávali...

Nakoniec som od kúpy Discovery odstúpil, z viacerých dôvodov.

Týmto sa chcem ešte raz poďakovať všetkým za rady a ochotu, za Váš čas venovaný mojim otázkam.
Mnoho vašich názorov som si potvrdil pri obhliadke.

Na koniec som sa rozhodol pre kúpu Jeep-u Grand Cherokee 2,7CRD rv. 2003.
Momentálne je na prehliadke a výmenách v servise.

Vďaka všetkým.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#25 Příspěvek od pojir » 20 říj 2016 15:24

habakuk píše:
pojir píše:Tema sedackama bych si nebyl tak jisty. Pripadaji mi jak z nejake limitovane edice (kalahari?). A celkem by to i sedelo k tem neobvyklym origo diskum.
Myslím že to je bastl, prostě nestandardně našitá kůže na hadrových sedačkách. Celkové zpracování mě
bije do očí. Pokud by to byl tovární tuning byl by zachován způsob šití a střihu jako u ostatních kožených sedaček. Co tady není.
Kalahari má interiér jako mám já tedy kožené boky a alcatra na sedáku, ale je to fuk. Prostě je to drahý.
Ja vim ze je to davno vyreseny vlakno, ale neda mi to sem nenapsat. Prave jsem nahodou zjistil, ze ty hadrovy sedacky napul posity cervenohnedou kuzi jsou fakt tovarni limitovana edice, konkretne adventurer. A delaly se ocividne i v kombinaci se skoro cernou kuzi. Kdyz uz vim nazev, tak se da dogooglit par obrazku aut, co takovy interier maji. A tady to zrovna nekdo prodava a ma spoustu peknych fotek: http://www.ebay.co.uk/itm/DISCOVERY-2-A ... 1951284427
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#26 Příspěvek od mato_srubka » 21 říj 2016 08:02

Ja budem riešiť niečo podobné. Keďže mám čierne Disco a aj stropnicu som dal spraviť do čiernej a introš je bledý, tak aj sedačky pôjdu časom do kombinácie čierna/krémová koža. Vyzerá to parádne :yes
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#27 Příspěvek od habakuk » 21 říj 2016 08:27

pojir píše:
habakuk píše: Myslím že to je bastl, prostě nestandardně našitá kůže na hadrových sedačkách. Celkové zpracování mě
bije do očí. Pokud by to byl tovární tuning byl by zachován způsob šití a střihu jako u ostatních kožených sedaček. Co tady není.
Kalahari má interiér jako mám já tedy kožené boky a alcatra na sedáku, ale je to fuk. Prostě je to drahý.
Ja vim ze je to davno vyreseny vlakno, ale neda mi to sem nenapsat. Prave jsem nahodou zjistil, ze ty hadrovy sedacky napul posity cervenohnedou kuzi jsou fakt tovarni limitovana edice, konkretne adventurer. A delaly se ocividne i v kombinaci se skoro cernou kuzi. Kdyz uz vim nazev, tak se da dogooglit par obrazku aut, co takovy interier maji. A tady to zrovna nekdo prodava a ma spoustu peknych fotek: http://www.ebay.co.uk/itm/DISCOVERY-2-A ... 1951284427
Tak to teda čumím, ale nic to nemění vypadá hrozně. Co to bylo za limitovanou edici nevíš? Podle ostatního vybavení, že to bylo postaveno na výbavě HSE.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
tom000
Příspěvky: 141
Registrován: 17 čer 2016 14:05
auto: discovery V8 4.6L

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#28 Příspěvek od tom000 » 13 lis 2016 16:44

Nazdar, sorry ze to davam sem, ale nebol ste niekto pozriet toto?
https://www.autobazar.eu/land-rover-dis ... 96291.html

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 2579
Registrován: 05 dub 2007 23:24
Bydliště: slovensky grob

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#29 Příspěvek od patrik » 13 lis 2016 22:11

Bol - motor v prdeli a auto už je dlhšiu dobu nepojazdne -
. tel 0905532342 bratislavsky kraj mail info@atlascamper.sk

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#30 Příspěvek od Balú » 13 lis 2016 22:23

a je tam uz aspon rok a pol :wink:

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 2579
Registrován: 05 dub 2007 23:24
Bydliště: slovensky grob

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#31 Příspěvek od patrik » 13 lis 2016 22:26

Bola aj u kamoša v servise ale neviem ako to dopadlo - asi zle ked to nejazdi - to ma len cenu dielov .
. tel 0905532342 bratislavsky kraj mail info@atlascamper.sk

Uživatelský avatar
tom000
Příspěvky: 141
Registrován: 17 čer 2016 14:05
auto: discovery V8 4.6L

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#32 Příspěvek od tom000 » 14 lis 2016 09:56

Dik za info chalani.
Nevedel by ten tvoj kamos kolko by do toho trebalo nasypat, aby to behalo.

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Kúpa Discovery II TD5 alebo 4,0 V8 LPG

#33 Příspěvek od mato_srubka » 14 lis 2016 20:24

Keď som pred rokom kupoval môjho D2 V8, tak som volal aj na tohto (vtedy boli na inzercií iba tieto dva) a vravel, že už je predané. Majiteľ je ten istý, tak ho asi nepredal.

Ak si zručný a chceš sa s ním hrať, tak prečo nie, ak by ešte zhodil z ceny, keďže to už vyše roka nevie dať preč. D2 zasa nie je až tak zložité auto a opraviť sa dá všetko. Na konci je to vždy iba otázka toho, koľko ťa pusti kreditka alebo manželka.
Ale zasa D2 V8 nie je auto, ktoré sa kupuje/predáva každý deň. Popravde, už ich veľa nie je.

Ja som si D2 V8 zamiloval a napriek tomu, že môj bol v podstate vrak, tak som ho zobral a nebanujem. Aktuálne je z neho pracovné auto na ťahanie vozíka a vozenie náradia. Podarilo sa mi ho dať do stavu, že funguje všetko okrem ABS kocky. Žerie to veľa, ale napriek všetkému ho nedám preč za nič na svete a za dobré správanie som ochotný mu venovať kompletnú renováciu a na koniec aj archiváciu ...

LR buď miluješ alebo ak nie, tak ho radšej nechaj ísť ...
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Odpovědět