redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#1 Příspěvek od mco » 26 kvě 2016 08:24

Ma DII nejaky snimac, ktory rozpoznava ci je zaradeny low resp. high range na redukcnej prevodovke?
Po zaradeni low range mi diagnostika stale ukazuje, ze mam zaradeny high range
Tym padom mi nefunguje ani asistent zjazdu z kopca (zelena kontrolka HDC stale blika a zvoni)

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#2 Příspěvek od petmic » 26 kvě 2016 08:36

ano je tam snimac.
nanocom to ukazuje opacne. pri low range ukazuje high, a pri high range ukazuje low (posledne verzie firmware pre nanocom to myslim uz maju opravene). dolezite je aby sa to menilo ked preradis z low->high a spat.
if it ain't broke, don't fix it

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#3 Příspěvek od MadTom » 26 kvě 2016 08:38

Na přídavné převodovce jsou 2 čidla - jedno je pro zařazenou redukci, druhé pro uzávěrku mezinápravového diferenciálu, pokud ji auto má.
Signál z čidla "redukce" jde kromě jednotky SLABS (ta co řeší ABS, HDC, TC a měchy) i do řídící jednotky motoru.
A co se týče nefunkčnosti HDC, ta to je první věc, kterou jednotka SLABS "odpojí" v případě nějakého problému.
Stáhni si RAVE, což je servisní příručka, je tam mimo jiné popis jak ta elektrika konkrétně funguje (tedy kam co a kdy spíná), schémata s barevným značením drátů a popis konektorů s jejich fotkou, číslováním kontaktů a umístěním v autě.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#4 Příspěvek od mco » 26 kvě 2016 10:33

no ono sa to nemeni pri prepinani, takze je tam nejaky problem (nanocom ukazuje stale LOW range = OPEN)
jedna sa o tento snimac/spinac? http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... ezinapravy
predtym, nez zacnem riesit schemy - aka je skusenost - zvykne sa kazit? zdetekuje ho diagnostika ci je KO? mozno je len problem v konektore a pod...
je samotna vymena toho spinaca komplikovana/treba si dat na nieco pozor?

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#5 Příspěvek od MadTom » 26 kvě 2016 11:09

Je to normální vypínač, když jsem před pár týdny repasoval přídavnou převodovku, tak jsem na něm nic zásadního neviděl. Nejhorší bylo rozpojit konektory - zaschlé bláto v zamykacím mechanismu konektorů (plastové zacvakávací výstupky), velmi dobře bránilo jejich uvolnění, a vidět tam taky nebylo.
V RAVE je popsáno, jak se má montovat a seřídit, aby to správně fungovalo.
Nejdřív bych ho zkusil odpojit a zkratovat ty dva dráty co do něj vedou, jestli to diagnostika vyhodnotí, že snímání funguje. Aby nebyl problém někde v drátech po cestě. Potom zkoušečku a zkusit jestli při řazení redukce spíná, a teprve potom ho demontovat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#6 Příspěvek od petmic » 26 kvě 2016 11:44

mco píše:no ono sa to nemeni pri prepinani, takze je tam nejaky problem (nanocom ukazuje stale LOW range = OPEN)
jedna sa o tento snimac/spinac? http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... ezinapravy
predtym, nez zacnem riesit schemy - aka je skusenost - zvykne sa kazit? zdetekuje ho diagnostika ci je KO? mozno je len problem v konektore a pod...
je samotna vymena toho spinaca komplikovana/treba si dat na nieco pozor?
skontroluj ci mas vobec ten spinac pripojeny...mozno mas len zlomeny drat na konektore
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
radekd
Příspěvky: 305
Registrován: 01 pro 2013 12:50
tel.: 608337230
auto: DII 2x 01 04, D4
Bydliště: Pec pod Sněžkou

Re: redukcna prevodovka - prepinanie medzi high a low range

#7 Příspěvek od radekd » 26 kvě 2016 21:10

petmic píše:ano je tam snimac.
nanocom to ukazuje opacne. pri low range ukazuje high, a pri high range ukazuje low (posledne verzie firmware pre nanocom to myslim uz maju opravene). dolezite je aby sa to menilo ked preradis z low->high a spat.
...mě nanocom ukazuje na jedné DII 01 správně a na druhé DII 04 opačně :roll:
Ubytování v Krkonoších www.chatasohajka.cz, www.chataboubelka.cz

Odpovědět