Discovery III - pomoc po koupi...

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#21 Příspěvek od marwak » 20 kvě 2016 12:53

Tak jsem to chtěl taky vyzkoušet a já se podle návodu nedostal ani do toho menu, ve kterém se vám nedaří pohybovat (mám verzi SE bez ovládání z volantu). Přes tlačítko "i" na páčce blinkru se mi tohle menu vůbec nezobrazí...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Carlosz
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2016 22:15
auto: Discovery III
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#22 Příspěvek od Carlosz » 20 kvě 2016 22:26

marwak píše:Tak jsem to chtěl taky vyzkoušet a já se podle návodu nedostal ani do toho menu, ve kterém se vám nedaří pohybovat (mám verzi SE bez ovládání z volantu). Přes tlačítko "i" na páčce blinkru se mi tohle menu vůbec nezobrazí...
Zkousel jsi to za jizdy nebo zaparkovanej?
LR Discovery III #2.7 TDV6 # https://www.facebook.com/groups/LandRoverCrew/ #

Uživatelský avatar
Carlosz
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2016 22:15
auto: Discovery III
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#23 Příspěvek od Carlosz » 20 kvě 2016 22:27

Jo a jeste dotaz, co se da vubec na tom palubnim PC nastavovat?


Sent from my ipchon using Tapatalk
LR Discovery III #2.7 TDV6 # https://www.facebook.com/groups/LandRoverCrew/ #

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#24 Příspěvek od marwak » 20 kvě 2016 22:34

Carlosz píše:
marwak píše:Tak jsem to chtěl taky vyzkoušet a já se podle návodu nedostal ani do toho menu, ve kterém se vám nedaří pohybovat (mám verzi SE bez ovládání z volantu). Přes tlačítko "i" na páčce blinkru se mi tohle menu vůbec nezobrazí...
Zkousel jsi to za jizdy nebo zaparkovanej?
Zaparkovanej, s vypnutým motorem, jen klíč v zapalování, přesně podle instrukcí v návodu. Mačkal jsem krátce, dlouze a ani ťuk (teda kromě neustálého přepínání těch hodnot, co se tam ukazujou a vynulování měřáku spotřeby při dlouhém přidržení)...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#25 Příspěvek od MarekGSA » 22 kvě 2016 21:11

Carlosz píše:Jo a jeste dotaz, co se da vubec na tom palubnim PC nastavovat?


Sent from my ipchon using Tapatalk
Přílohy
Beze jména.jpg
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#26 Příspěvek od MarekGSA » 22 kvě 2016 21:17

marwak píše:
Carlosz píše:
Zkousel jsi to za jizdy nebo zaparkovanej?
Zaparkovanej, s vypnutým motorem, jen klíč v zapalování, přesně podle instrukcí v návodu. Mačkal jsem krátce, dlouze a ani ťuk (teda kromě neustálého přepínání těch hodnot, co se tam ukazujou a vynulování měřáku spotřeby při dlouhém přidržení)...
Vyzkoušej to tak, že přepneš do polohy , kdy se nezobrazuje žádný údaj a poté zmáčkni a chvilku déle podrž (do dvou sekund) po puštění naskočí SETING.

Bohužel dál ovládat nastaveni to asi umí pouze verze s ovladači na volantu.
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#27 Příspěvek od marwak » 22 kvě 2016 22:13

MarekGSA píše:
marwak píše:
Zaparkovanej, s vypnutým motorem, jen klíč v zapalování, přesně podle instrukcí v návodu. Mačkal jsem krátce, dlouze a ani ťuk (teda kromě neustálého přepínání těch hodnot, co se tam ukazujou a vynulování měřáku spotřeby při dlouhém přidržení)...
Vyzkoušej to tak, že přepneš do polohy , kdy se nezobrazuje žádný údaj a poté zmáčkni a chvilku déle podrž (do dvou sekund) po puštění naskočí SETING.

Bohužel dál ovládat nastaveni to asi umí pouze verze s ovladači na volantu.
No to jsem právě zkoušel. Poloha, kdy se nezobrazuje nic je de facto jen ta, kdy zasunu klíč do zapalování. Při otočení o jedno dál už naskočí ty běžné údaje, co tam jsou i za jízdy... V té "nulté" poloze to ale nedělá nic (ať mačkám, jak mačkám...)
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#28 Příspěvek od MarekGSA » 22 kvě 2016 22:26

marwak píše:
MarekGSA píše:
Vyzkoušej to tak, že přepneš do polohy , kdy se nezobrazuje žádný údaj a poté zmáčkni a chvilku déle podrž (do dvou sekund) po puštění naskočí SETING.

Bohužel dál ovládat nastaveni to asi umí pouze verze s ovladači na volantu.
No to jsem právě zkoušel. Poloha, kdy se nezobrazuje nic je de facto jen ta, kdy zasunu klíč do zapalování. Při otočení o jedno dál už naskočí ty běžné údaje, co tam jsou i za jízdy... V té "nulté" poloze to ale nedělá nic (ať mačkám, jak mačkám...)
Klíč musí být zapnutý v poloze, kdy svítí displej a poté tlačítkem "i" přepínat až do doby než tam nesvítí udaje ( dojezd, průměrná spotřeba, atd.). Jedna poloha neukazuje žádný z těchto údajů....tedy možná tam svítí jen teplota, ale teď si nejsem jistý...
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#29 Příspěvek od marwak » 25 kvě 2016 23:01

MarekGSA píše:
marwak píše:
No to jsem právě zkoušel. Poloha, kdy se nezobrazuje nic je de facto jen ta, kdy zasunu klíč do zapalování. Při otočení o jedno dál už naskočí ty běžné údaje, co tam jsou i za jízdy... V té "nulté" poloze to ale nedělá nic (ať mačkám, jak mačkám...)
Klíč musí být zapnutý v poloze, kdy svítí displej a poté tlačítkem "i" přepínat až do doby než tam nesvítí udaje ( dojezd, průměrná spotřeba, atd.). Jedna poloha neukazuje žádný z těchto údajů....tedy možná tam svítí jen teplota, ale teď si nejsem jistý...
Tak buď jsem úplně natvrdlej, nebo to z nějakého důvodu je zablokované. Zkoušel jsem to podle toho, co píšeš, a žádnou polohu, kdy to neukazuje žádné údaje, jsem nenašel. Postupně se tam furt mění (bez ohledu na pořadí) prům. spotřeba, dojezd, ujetá vzdálenost, prům. rychlost a čas (možná jsem něco vynechal), ale nikdy to při klikání tlačítkem není prázdné (nebo prázdné s teplotou). Možná to může souviset s tím, že tam prostě nemám to ovládání na volantu a tak je zablokovaný i přístup do toho nastavení vůbec?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#30 Příspěvek od MarekGSA » 26 kvě 2016 11:32

marwak píše:
MarekGSA píše:
Klíč musí být zapnutý v poloze, kdy svítí displej a poté tlačítkem "i" přepínat až do doby než tam nesvítí udaje ( dojezd, průměrná spotřeba, atd.). Jedna poloha neukazuje žádný z těchto údajů....tedy možná tam svítí jen teplota, ale teď si nejsem jistý...
Tak buď jsem úplně natvrdlej, nebo to z nějakého důvodu je zablokované. Zkoušel jsem to podle toho, co píšeš, a žádnou polohu, kdy to neukazuje žádné údaje, jsem nenašel. Postupně se tam furt mění (bez ohledu na pořadí) prům. spotřeba, dojezd, ujetá vzdálenost, prům. rychlost a čas (možná jsem něco vynechal), ale nikdy to při klikání tlačítkem není prázdné (nebo prázdné s teplotou). Možná to může souviset s tím, že tam prostě nemám to ovládání na volantu a tak je zablokovaný i přístup do toho nastavení vůbec?
Ono je to stejně jedno, když nemáš ovladače na volantu, protože se to dá nastavit jen audio ovladači na volantu. V příručce není popsán jiný způsob nastavení.
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#31 Příspěvek od marwak » 09 bře 2017 15:28

Ovládání na volant jsem si tam dodělal (je to jen výměna toho pravého panelu na volantu, který se dá celkem v pohodě za menší peníz sehnat). Ovládání funguje bez problému (rádio zeslabit a zesílit, případně přepínat), ale do tohohle menu se prostě nedostanu. Napadlo mě snad už jen to, že to je zablokováno nějak softwarově u verzí, kde ovládání na volantu nebylo v původním provedení při koupi, když to bylo nové (výrobce nepředpokládal, že by si ho chtěl někdo později dodělat a tím pádem tam tuhle možnost ani nezpřístupnil)?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#32 Příspěvek od Mahatma » 09 bře 2017 15:42

Já ve svém SE se do settings sice dostanu (jedna obrazovka je prázdna, jen s i - za jízdy tam vyskakují infa o nedostatku vody nebo nezavřených dveřích), ale i když tam mám ovládání na volantu (taky dodatečně domontovaný), tak stejně nezměním nic.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery III - pomoc po koupi...

#33 Příspěvek od marwak » 09 bře 2017 16:29

Mě "i" svítí výhradně v případě, že tam je nějaká informace, kterou chce zobrazit. Jinak tam prázdné políčko nemám vůbec. Nicméně zázvěr z toho asi je, že to prostě nejde (což mimochodem není nic zásadního, jen jsem to chtěl vědět)...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Odpovědět