Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#1 Příspěvek od mato_srubka » 25 bře 2016 21:18

Ahojte,
tak som si všimol, že mi nefunguje ani jedno brzdové svetlo, pričom viem, že išli.

Keď stláčam brzdový pedál, tak sa nič nedeje a ani relátko nepočujem cvakať (neviem, či sú spínané cez relé).

Hľadal som v tom technickom manuály, ale k ničomu som sa nedopátral. Neviete mi helfnúť, kde môže byť chyba? Hľadal som aj poistku k tomu, ale pod kapotou som našiel iba poistkovú skrinku, kde je podľa označenia iba poistka ABS, ale všetky poistky pod kapotou sú OK.

Druhá vec je, že už od kúpy mi nefunguje dobre cyklovač stieračov. Buď stieram manuálne ťukaním do páčky alebo idú nonstop. V polohe cyklovača síce idú, ale zastavujú úplne náhodne mimo základnej polohy. Neviete, čo s tým môže byť?

Vopred dík za odpovede.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

janci86
Příspěvky: 63
Registrován: 26 led 2014 09:40
auto: D2
Bydliště: NO
Kontaktovat uživatele:

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#2 Příspěvek od janci86 » 25 bře 2016 21:34

Mne kedysi odisla poistka kvoli skratujucej kabelazi vozika a tiez sa to prejavilo tym, ze mi nesvietili brzdove svetla. Ale nesvietila asi ani spiatocka a po zosliapnuti brzdoveho pedala sa rozsvietila na pristrojovke kontrolka zapnutej
uzavierky medzidifu, pricom po jeho uvolneni zhasla.

Bolo potrebne v poistkovej skrinke pod volantom najst a vymenit poistku, ak si dobre pamatam cislo 25 (alebo 26?) a bolo po probleme.
J.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#3 Příspěvek od dava » 25 bře 2016 21:39

mato_srubka píše:Ahojte,
tak som si všimol, že mi nefunguje ani jedno brzdové svetlo, pričom viem, že išli.

Keď stláčam brzdový pedál, tak sa nič nedeje a ani relátko nepočujem cvakať (neviem, či sú spínané cez relé).

Hľadal som v tom technickom manuály, ale k ničomu som sa nedopátral. Neviete mi helfnúť, kde môže byť chyba? Hľadal som aj poistku k tomu, ale pod kapotou som našiel iba poistkovú skrinku, kde je podľa označenia iba poistka ABS, ale všetky poistky pod kapotou sú OK.

Druhá vec je, že už od kúpy mi nefunguje dobre cyklovač stieračov. Buď stieram manuálne ťukaním do páčky alebo idú nonstop. V polohe cyklovača síce idú, ale zastavujú úplne náhodne mimo základnej polohy. Neviete, čo s tým môže byť?

Vopred dík za odpovede.
Pojistky máš u levýho kolena, především. Stěrače jsou jiná věc možná, zlobí páčky, aspoň mě to zatím dělalo na 2 DII, tedy 100% . :rofl
Podle mýho bádání se to chovalo takhle jen za studena, stěrače neměly doběh a necyklovaly. Stačilo nastavit do polohy pro cyklovač v poloze kdy byly stěrače mimo doběh a párkrát rázně zatočit tím koncem páčky tam a zpátky. Většinou se to párkrát cuklo a posléze rozjelo. Po zahřátí vnitřku už pak dobrý. Minulá mi to dělala furt, pokud nebylo venku tepleji jak 10 st. Druhá to dělá sporadicky, pokud mrzne trochu víc, třeba mínus 10. Rozebrané jsem to neměl, je to Landrover, radši na nic nešahat a naučit se s tím žít :lol:
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#4 Příspěvek od dava » 25 bře 2016 21:42

janci86 píše:Mne kedysi odisla poistka kvoli skratujucej kabelazi vozika a tiez sa to prejavilo tym, ze mi nesvietili brzdove svetla. Ale nesvietila asi ani spiatocka a po zosliapnuti brzdoveho pedala sa rozsvietila na pristrojovke kontrolka zapnutej
uzavierky medzidifu, pricom po jeho uvolneni zhasla.

Bolo potrebne v poistkovej skrinke pod volantom najst a vymenit poistku, ak si dobre pamatam cislo 25 (alebo 26?) a bolo po probleme.
J.
Jo, to mi napovídá že ten systém kontroly je u tohoto auta trochu speciální. Třeba když ti praskne levá žárovka na tlumeným , tak nejde tachometr, tedy počítá ale neukazuje. Někde jsem to tu už rozebíral
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#5 Příspěvek od mato_srubka » 25 bře 2016 21:48

No vozík ťahám pravidelne a mám tam origo 13 polovú elektroinštaláciu ale vozík je 7 polový, tak idem cez redukciu a niekedy to zablikalo.

Pozriem veru tie poistky, som o nich ani nevedel :Ja blb:

K tým stieračom, no myslel som si, že to bude v tej páčke a nová je dosť drahá :ne , tak to zatiaľ nechám tak.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#6 Příspěvek od mato_srubka » 26 bře 2016 19:37

No poistky som skontroloval a všetky sú OK, tak už neviem :-( .
Idem ešte googliť, kde nájdem relátko na brzdové svetla.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#7 Příspěvek od mipr » 26 bře 2016 20:16

mato, pozri spinac brzdovych svetiel (pri pedali) a rozober zasuvku privesu (na aute) - ci v nej nie je bordel/skrat...
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#8 Příspěvek od mato_srubka » 26 bře 2016 20:33

Ahoj, presne to som bol ešte čeknúť :-)

Je to ten spínač nad pedálom. Zvonka nejavil známky poškodenia a multimeter mi pokazil synátor, tak som ho ani nemal ako premerať. Ale je to on. Som ho rozobral a je tam jeden kontakt vylomený.

Tak idem objednať nový.

Zásuvku si idem tak či tak prerobiť na 7 kolíkovú, tak to spravím na poriadok. Takto cez redukciu (13 kolík do 7 kolík) to je na prd. Stále mám problém s kontaktami.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#9 Příspěvek od mato_srubka » 30 bře 2016 17:29

Len pre info, bolo to presne to čidlo. Už je vymenené a brzdovky svietia.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Uživatelský avatar
Misob
Příspěvky: 33
Registrován: 15 pro 2017 20:45
auto: DII
Bydliště: Pezinok

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#10 Příspěvek od Misob » 22 pro 2017 15:34

@mato prosím Ťa odkiaľ si objednal ten spínač na DII ? Na litep nemajú v ponuke pre DII a telefón mi neberú možno majú voľno . Čo to stalo ?

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 648
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#11 Příspěvek od stiinek » 22 pro 2017 15:40

Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

Uživatelský avatar
Misob
Příspěvky: 33
Registrován: 15 pro 2017 20:45
auto: DII
Bydliště: Pezinok

Re: Disco2 nejdú brzdové svetlá a blbnú stierače

#12 Příspěvek od Misob » 22 pro 2017 18:21

Aaaa takže v brzdách, nie v elektrike ... ďakujem :)

Odpovědět