Predvstrek predvstrik u TD5

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Predvstrek predvstrik u TD5

#1 Příspěvek od boberko » 11 lis 2015 10:33

Vedel by mi niekto poradiť mechanika ktorý by mi nastavil predvstreky? Discovery 2 TD5 , motor 10P. V original servise Agatdiesel Pezinok to nevedia, alebo nechcú urobiť . Chceli silou mocou vyberať vstrekovače, že inak to nejde tak som ich poslal do... Vstrekovače mam v poriadku boli na stolici otestované a vyservisované. Napriek tomu ich vraj musia vybrať. Bolo mi jasné, že chcú na mne zarobiť tak som svojho buclíka odtiaľ zobral preč. A za to že mi nič neurobili som aj tak zaplatil 39€ kurv. nenažrane!!!

MadTom
Příspěvky: 14941
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#2 Příspěvek od MadTom » 11 lis 2015 11:20

TD5 motor je elektronicky řízený, jediné co se dá nastavit jsou vůle ovládání vstřikovačů od váčky. Na to se ale vstřikovače nedemontují. Časování je plně řízeno řídící jednotkou.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#3 Příspěvek od boberko » 11 lis 2015 13:22

Tak ja som z toho potom jeleň :Ja blb:
Lebo ja som od odborníka dostal nasledovný pokyn Citujem: Viem presne čo treba spraviť. Daj nastaviť PREDVSTREK motora niekde, kde sa rozumejú diesolom, najlepšie Agát diesel alebo podobne. Tam nato majú tabuľky ako to nastaviť. Nastavuje sa to na hlave motora, hore pri ventilátore, tam hneď zpredu je okrúhly deklík s cca 8cm priemerom. Ten keď vyberieš, je tam iba nacvaknutý, tak pod ním sú 3 skrutky ktoré sa musia povoliť a potom sa to nastavuje pomalým otáčaním motora. Značí sa to v stupňoch, čiže ak máš o jeden či dva stupne odchýlené od normy, už to zle štartuje, alebo neštartuje vôbec. To sa musí nastavovať so špeciálnym zariadením. Nič iné to určite nie je, a ani nič Vážne.
Přílohy
IMG_5960s.jpg
IMG_5960s.jpg (81.59 KiB) Zobrazeno 6332 x
Naposledy upravil(a) boberko dne 11 lis 2015 13:35, celkem upraveno 1 x.

MadTom
Příspěvky: 14941
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#4 Příspěvek od MadTom » 11 lis 2015 13:28

To by mohlo odpovídat nastavení řetězového kola rozvodů na vačce. To souvisí primárně s časováním ventilů. Ale časování vstřikování jako takového ze řídí plně elektronicky, podle čisla snímajícího polohu setrvačníku (klikového hřídele). A že by kvůli tomu TD5ka nestartovala to slyším poprvé. Jenom jestli si někdo nepopletl motory v LR - TD5ka nemá žádný ekvivalent ani nic podobného, jak v LR tak jinde. Je to motor se systémem vstřikování čerpadlo-tryska.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#5 Příspěvek od boberko » 11 lis 2015 13:42

Áha... Ďakujem za vysvetlenie. Už tomu začínam chápať. Čiste teoreticky : ak by som mal vadný snímač setrvačníku Nenaštartujem? Alebo ako by sa to správalo ? Lebo okrem toho, že mi to v zime zle štartuje, mám aj mierny úbytok výkonu asi 30PS :-)

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#6 Příspěvek od mipr » 11 lis 2015 20:16

@ boberko: spravnu funkciu sniamcu polohy klukoveho hriadela ti ukaze diagnostika, ak ti tento snimac blbne, tak si prekontroluj kabelaz... tato kabelaz ma svoje "tienenie" , prislis casto je tato kableaz pozliepana vseliak a veslikym, vysledok moze byt falosny signal do riad. jednotky

a aky mas vlastne problem s autom? iba studene starty su problem?
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
Honza_offroad
Příspěvky: 613
Registrován: 15 zář 2008 12:16
tel.: 724 007 163
auto: D2,D3,Def portal
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#7 Příspěvek od Honza_offroad » 11 lis 2015 22:44

cinkni mi zitra kolem obeda, reknu ti co a jak... motor je sice elektronicky rizeny, ale cidlo na klice neni jedina vec k jeho chodu, to totiz nepozna polohu vacky, jen setrvacniku... a ten se toci 2x rychleji nez vacka... to co rikali soudruzi u kterych jsi to mel, maji pravdu, mimo nutnosti vyndavat vstriky...

sem na forum uz se nedostanu, tak kdyz budes chtit cinkni...

H.
602 702 948
Prodej doplňků pro 4x4, profi Diagnostika LR, individuální úpravy výkonu, immo, omezovačů, EGR a pod...
www.toomich.cz www.adventure-land.cz

boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#8 Příspěvek od boberko » 11 lis 2015 23:15

mipr píše:@ boberko: spravnu funkciu sniamcu polohy klukoveho hriadela ti ukaze diagnostika, ak ti tento snimac blbne, tak si prekontroluj kabelaz... tato kabelaz ma svoje "tienenie" , prislis casto je tato kableaz pozliepana vseliak a veslikym, vysledok moze byt falosny signal do riad. jednotky

a aky mas vlastne problem s autom? iba studene starty su problem?
Studené štarty v zime keď mrzne musím veľmi dlho točiť kým to chytne. A aj to sa motor rozbieha velmi neochotne. Problém mi vyriešil teda čiastočne, tankovanie drahej nafty . Z lepšou naftou to štartovalo relatívne dobre. No a druhá vec je výkon. Pred tým ako mi v servise išli urobiť čip na zvýšenie výkonu merali mi výkon a ten bol ledva 100PS. Urobili čip a teraz to má možno tých 130PS. Menil som naftové podávacie čerpadlo, snímač teploty nafty, vyradil EGR ventil. Diagnostikou mi známy zistil, pri naštartovanom motore, že sú mierne ako by som to povedal rozhádzané vsteky. Maala by tam byť vraj hodnota nula a lietalo to okolo1,5- 2,0 až 2,2 myslím. Ten my tiež povedal, že by sa mali nastaviť predvstreky, ale tiež nevedel že ako. Pre to som vlastne začal riešiť predvstreky. Ale ako vidím, tak chyba bude niekde inde.
Ako to auto nejde vyložene zle. Dá sa s tým žiť. Ale sere ma kam sa strácajú tie koníky :-)

Uživatelský avatar
Tomy H.
Příspěvky: 473
Registrován: 29 čer 2010 10:07
tel.: +421904496524
auto: Discovery 2 Td5
Bydliště: Ivanka pri Dunaji, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#9 Příspěvek od Tomy H. » 12 lis 2015 07:43

K tým zlým štartom - písal si, že ti pomohla drahšia nafta. Ak tankuješ lacnú ( Jurky, Tesco, Metro... ), tak skús v zime prilievať aditívum - ja dávam aj do drahšej nafty VIF.
Tomy
Discovery 2 Td5 2002

boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#10 Příspěvek od boberko » 12 lis 2015 08:37

Tomy H. píše:K tým zlým štartom - písal si, že ti pomohla drahšia nafta. Ak tankuješ lacnú ( Jurky, Tesco, Metro... ), tak skús v zime prilievať aditívum - ja dávam aj do drahšej nafty VIF.
Naftu tankujem bud slovnaft alebo omw. V nafte to nebude :-)

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#11 Příspěvek od Kokesek » 14 lis 2015 20:22

Jednoduseji uz to snad ani neslo vymyslet. Ty sroubecky na vacce jsou a jen pouze pro spravne nastaveni casovani. Tedy i statickeho predvstriku. Dynamicky predvstrik se ridi pres jednotku jak jiz Tom psal. Aby si prekontroloval spravne casovani tozvodu TD5 tak zakolikuj kliku a pokus se zakolikovat vacku. Pokud nepujde tak povol ty tri sroubky, zakolikuj vacku a dotahni sroubky tak ze budes pripravkem pro drzeni kola vacky aretovat proti otoceni. Vetsinou se stane ze tento bod mechanik vynecha a kolo se pri dotahovani trosku pohne, 0,5-1mm napr. A potom to muze hure startovat. Nebo do toho nikdo nesahal a mas jen vytahanej retez a tim se ti rozsteluje i staticky predvstrik. Prekontroluj a uvidis. Pri kontrole nezapomen aby si mel motor napnutej trosku na pravou stranu kvuli vysponovani retezu. Tim sem chtel rict netocit motorem doleva...
No a k tem hodnotam Tvojich "predvstriku" nechapu co to znamena, ale myslel si tim zrejmne korekce vtrikovaci davky proti normovanym hodnotam. No jinak receno to nema s predvstrikem nic spolecneho. To je uplne jina kancelar.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

boberko
Příspěvky: 73
Registrován: 29 zář 2014 18:11
tel.: +421908752662
auto: Discovery 2

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#12 Příspěvek od boberko » 15 lis 2015 13:51

Kokesek píše:Jednoduseji uz to snad ani neslo vymyslet. Ty sroubecky na vacce jsou a jen pouze pro spravne nastaveni casovani. Tedy i statickeho predvstriku. Dynamicky predvstrik se ridi pres jednotku jak jiz Tom psal. Aby si prekontroloval spravne casovani tozvodu TD5 tak zakolikuj kliku a pokus se zakolikovat vacku. Pokud nepujde tak povol ty tri sroubky, zakolikuj vacku a dotahni sroubky tak ze budes pripravkem pro drzeni kola vacky aretovat proti otoceni. Vetsinou se stane ze tento bod mechanik vynecha a kolo se pri dotahovani trosku pohne, 0,5-1mm napr. A potom to muze hure startovat. Nebo do toho nikdo nesahal a mas jen vytahanej retez a tim se ti rozsteluje i staticky predvstrik. Prekontroluj a uvidis. Pri kontrole nezapomen aby si mel motor napnutej trosku na pravou stranu kvuli vysponovani retezu. Tim sem chtel rict netocit motorem doleva...
No a k tem hodnotam Tvojich "predvstriku" nechapu co to znamena, ale myslel si tim zrejmne korekce vtrikovaci davky proti normovanym hodnotam. No jinak receno to nema s predvstrikem nic spolecneho. To je uplne jina kancelar.
Ďakujem za vysvetlenie. Volal som hore na to číslo Honzovi a ten mi to tiež podrobne vysvetlil. Takže som objednal aretačne kolíky na zotrvak a vačku a pôjdem to potom nastaviť. Na to ani mechanika nepotrebujem .Takže zatiaľ dík všetkým za ochotu :hand

Franta sk
Příspěvky: 24
Registrován: 16 úno 2019 17:51
auto: Lr discovery td5

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#13 Příspěvek od Franta sk » 07 bře 2019 19:48

Mal som dolu hlavu a chcem skontrolovat ci mam dobre rozvody len neviem nikde najst kde zaistit kluku

Franta sk
Příspěvky: 24
Registrován: 16 úno 2019 17:51
auto: Lr discovery td5

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#14 Příspěvek od Franta sk » 08 bře 2019 14:32

Franta sk píše: 07 bře 2019 19:48 Mal som dolu hlavu a chcem skontrolovat ci mam dobre rozvody len neviem nikde najst kde zaistit kluku
zajtra to chcem pozriet nikto neporadi

Franta sk
Příspěvky: 24
Registrován: 16 úno 2019 17:51
auto: Lr discovery td5

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#15 Příspěvek od Franta sk » 09 bře 2019 17:52

Budem musiet pockat do dalsieho zajtra hladal som už hadam vsade a neviem si poradit

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 721
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#16 Příspěvek od peppino » 09 bře 2019 18:39

Na pravý straně zespodu ve směru jízdy je ve frémě spojky otvor s dvanáckou nebo čtrnáctkou závitem.Je tam vidět ozubení setrváku.Tam jsem našrouboval šroub,opřel o setrvák a tím znehybnil kliku.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Franta sk
Příspěvky: 24
Registrován: 16 úno 2019 17:51
auto: Lr discovery td5

Re: Predvstrek predvstrik u TD5

#17 Příspěvek od Franta sk » 10 bře 2019 20:32

Predpokladam že na zotrvaku je dirka kam ten zaistovak vlezie je to tak?

Odpovědět