Pískání řemene

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
ATOL
Příspěvky: 410
Registrován: 09 úno 2007 14:27
tel.: 777 832 708
Bydliště: Vojnův Městec

Pískání řemene

#1 Příspěvek od ATOL » 10 led 2008 08:59

drobná rada pro ty, kterým stále píská řemen....
jak už jsem se tady někde zmiňoval, tak mě stále hvízdal řemen...při kontrole bylo zjištěno spatný ložisko v napínací kladce...tak se ložisko vyměnilo a zbytek kladky promazal ale řemen pískal dál...na řemenu byly patrný stopy poškození a to jsem ho tam měl od konce léta...letmou prohlídkou nebylo nalezeno nic o co by mohl chytat...tak se řemen vyměnil ještě jednou...první den to bylo v pořádku bez pískání ale hned druhej den zase hvízdal...
takže se hledalo dál...a příčina se našla...
pod přírubou napínací kladky je plastový osazení, který bylo na jedný straně vymačkaný...tudíž kladka byla lehce vyosená a tlačila řemen do boku a naháněla ho na rantl řemenice vodní pumpy...no a o ten rantl se řemen třel a pískal...
kladka se vypodložila plíškem a je po problému...
JEEP Wrangler Rubicon, JEEP Grand Cherokee, Polaris RZR 900 XP, Polaris Sportsman 850 XP,

Sam

Re: Pískání řemene

#2 Příspěvek od Sam » 10 led 2008 13:13

Proběhl jsem si něco podobného ... nejprve špatné ložisko na napínací kladce a a pak ložisko vodní pumpy....

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eliott » 10 led 2008 15:47

To s tou kladkou je známej problém, ale kdo to nezná, tak se nahledá :lol:

forele
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2007 08:03

#4 Příspěvek od forele » 10 led 2008 20:51

Nuz nestastne hlasim a prosim o pomoc s tymto problemom. Sel som z prace a v tom pac a nesiel posilnovac a taktiez svietilo dobijanie. Nasledna kontrola ukazala predraty remen :( . Nebola ziadna moznost zohnat remen 7 drazkovy iba 6 drazkovy a to az po hodine vystepovanom na mraze. Remen sa dal nahodit ale to az po dlhsom skusani bez potrebneho naradia. Dalej po kontrole prislo nepekne zistenie: zaseknutie loziska v napinacej kladke . A tak domov disko islo za Freelanderom...
Chcel by som uz odrazu vymenit celu kladku (aj lozisko),pretoze ta kladka vypada uz znacne opotrebovana.Ma s tym este niekto skusenosti? Da sa niekde kupit na SVK alebo CZ alebo az v UK?
Skoro som zabudol Discovery II 2,5 TD5 "99
Dakujem za odpovede

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Kladky

#5 Příspěvek od Miloš II » 11 led 2008 08:44

Měnil jsem ložiska na obou kladkách a ložisko prsa tu. Miloš II
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... ska+kladky
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

forele
Příspěvky: 13
Registrován: 16 zář 2007 08:03

#6 Příspěvek od forele » 11 led 2008 12:48

Tak zohnal som lozisko , remen a ide sa na to... Napisem ako som dopadol

Uživatelský avatar
michscho
Příspěvky: 52
Registrován: 22 led 2008 19:06
Bydliště: MARTIN SVK
Kontaktovat uživatele:

mydlo

#7 Příspěvek od michscho » 22 led 2008 19:45

taky podrazacky kseftarsky trik pri piskajucom remeni je nabrusit na nom trosku mydla :lol: pekne to vonia a remen je nachvilu ticho, ale loziska a vlastne vobec ziadny problem to nevyriesi
DII facelift V8 4.0l HSE G4 optik

Odpovědět