ABS na DI

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

ABS na DI

#1 Příspěvek od Piskot » 08 led 2008 13:23

Ahoj, mám problém s ABS, svítí kontrolka, kontroloval jsem spoje vedení k čidlům, ale svítí pořád. Máte někdo tip, co bývá nejčastější závada a na co se zaměřit? Případně vaše doporučení na firmu, kde by se to dalo připojit na diagnostiku? Mám DI, Tdi, r.v.1997. Předem díky za rady :D
Piskot
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od discover » 08 led 2008 13:40

Ahoj, u td5 DII mi to delal konektor kabelu topeni sedacky, myslim u ridice. Nevim, jestli tady by to mohlo byt stejne. Vymenil jsem kablik a bylo po problemu. Dokonce tam byl snad zkrat! Uz je to skoro dva roky, ta pamet. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#3 Příspěvek od Jarys » 08 led 2008 22:37

Diagnostiku mi za pár stovek pouštěl pan Mareda v Libuši u Prahy. Je to neofiko servis LR. Největší problém je, že má prý pořád moc práce, tak je to na delší objednávku.
Taky mi svítily kontrolky brzd a ABS. Vytekl mi na ně "olej z náby", tak to proměřil, vyčistil a diagnostikou i vymazal.
PAN MAREDA tel.608889596
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

#4 Příspěvek od Piskot » 09 led 2008 10:33

Jarys píše:Diagnostiku mi za pár stovek pouštěl pan Mareda v Libuši u Prahy. Je to neofiko servis LR. Největší problém je, že má prý pořád moc práce, tak je to na delší objednávku.
Taky mi svítily kontrolky brzd a ABS. Vytekl mi na ně "olej z náby", tak to proměřil, vyčistil a diagnostikou i vymazal.
PAN MAREDA tel.608889596
Díky moc za kontakt! Zkusím to.
Piskot
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

#5 Příspěvek od Piskot » 04 úno 2008 13:17

Tak už to mám v pořádku, znovu jsem to celé prošel, vytahal všechna čidla a očistil a domáčknul zpátky. Nyní ABS funguje. Kotrolka se po startu rozsvítí, ale po rozjetí zhasne. Asi to tak má být :wink:
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od motohanz » 04 úno 2008 18:20

jojo tak to my byt.... :wink:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#7 Příspěvek od Jarys » 05 úno 2008 00:39

tak to má byt, tak je to správne...
Disco mi zachránilo život

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DjALF » 07 úno 2008 00:42

Jarys píše:tak to má byt, tak je to správne...
Vzdyt je to napsane v te brozure :shock:

Hlavne,ze je to O.K.
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
Jarys
Příspěvky: 911
Registrován: 29 pro 2006 13:39
Bydliště: Broumov

#9 Příspěvek od Jarys » 07 úno 2008 20:57

DjALF píše:
Jarys píše:tak to má byt, tak je to správne...
Vzdyt je to napsane v te brozure :shock:

Hlavne,ze je to O.K.
to je jen hláška z jednoho českého filmu z vojenského prostředí :idea:
Disco mi zachránilo život

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

#10 Příspěvek od Pavel C » 22 zář 2008 10:47

Piskot píše:Tak už to mám v pořádku, znovu jsem to celé prošel, vytahal všechna čidla a očistil a domáčknul zpátky. Nyní ABS funguje. Kotrolka se po startu rozsvítí, ale po rozjetí zhasne. Asi to tak má být :wink:
Kontrolka ABS mi svítí stabilně už hodně dlouho. Teď se mi stává asi 2x do týdne, že při brždění mi do pedálu začne rychle kopat ABS a auto nebrzdí. Začne brzdit až vetšinou, když na pedál dupnu potřetí. Je to někdy jen o vlásek.
Před časem jsem měnil homokloub a měl jsem vůli ve svislém směru. Po výměně jsem plnícím otvorem natlačil originál vazelinu. Včera jsem kontroloval čidlo a bylo celé zavazelinované. (Piskotovi pomohlo očistit čidla.) Tak jsem to opět otevřel a ozubení na homokloubu (pro čidlo ABS) je naprosto zalité vazelinou a asi to tak musí být. Nikde není žádné gufero. Takže, když očistím čidlo, tak je hned zase zavazelinované.
Už nevím, co s tím. Asi nakonec vytáhnu relé pro ABS - nebo máte někdo radu, jak to zprovoznit?
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od motohanz » 22 zář 2008 13:26

no to gufero by tem melo bejt...
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

#12 Příspěvek od Pavel C » 22 zář 2008 13:54

Podle manuálu i logicky tam nemůže být, jinak by se něco mohlo zadřít. Ale podle všeho díky vazelině čidlo ABS nefunguje.
Možná je i vadné. Ještě bych mohl změřit proud, jaký tam teče a porovnat to s ostatními čidly... Má někdo nějaký nápad?
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

#13 Příspěvek od Piskot » 22 zář 2008 19:52

Pavel C píše:
Piskot píše:Tak už to mám v pořádku, znovu jsem to celé prošel, vytahal všechna čidla a očistil a domáčknul zpátky. Nyní ABS funguje. Kotrolka se po startu rozsvítí, ale po rozjetí zhasne. Asi to tak má být :wink:
Kontrolka ABS mi svítí stabilně už hodně dlouho. Teď se mi stává asi 2x do týdne, že při brždění mi do pedálu začne rychle kopat ABS a auto nebrzdí. Začne brzdit až vetšinou, když na pedál dupnu potřetí. Je to někdy jen o vlásek.
Před časem jsem měnil homokloub a měl jsem vůli ve svislém směru. Po výměně jsem plnícím otvorem natlačil originál vazelinu. Včera jsem kontroloval čidlo a bylo celé zavazelinované. (Piskotovi pomohlo očistit čidla.) Tak jsem to opět otevřel a ozubení na homokloubu (pro čidlo ABS) je naprosto zalité vazelinou a asi to tak musí být. Nikde není žádné gufero. Takže, když očistím čidlo, tak je hned zase zavazelinované.
Už nevím, co s tím. Asi nakonec vytáhnu relé pro ABS - nebo máte někdo radu, jak to zprovoznit?
Ahoj Pavle, koukám, že ABSka na DI nás trápí oba stejně. Aktuální stav a poznatky u mne jsou:
- občas se mi rozsvítí kontrolka ABS, nicméně ABS funguje (zkoušeno na písku), po opětném nastartování a rozjetí zhasne a někdy třeba celý den se nerozsvítí. Nakonec jsem vypozoroval, že se kontrolka rozsvítí když vytočím kola do plného rejdu a náprava kříží - tedy je pravděpodobně problém v přerušeném vodiči k čidlu ABS na přední nápravě - tím, jak to má větší pohyb tak se to přeruší.
- to "kopání" při brždění mi dělá taky, především při pomalém dojiždění při parkování (je to docela sranda, už jsem málem zbořil kolegovi auto :? ), to kopání je způsoběno tím, že vlivem přerušeného vodiče jde do "mozku" ABS přerušovaný signál a tím ABS začne přerušovaně brzdit a to je to "kopání do pedálu" .
- myslím, že definitivním řešením je výměna čidel ABS, akorát že nevím které z předních čidel to dělá. Vzhledem k tomu, že jedno čidlo stojí cca 2tis.Kč tak jako poslední pokus plánuju ještě zkusit vyndat čidla, připojit na zkoušečku a zkoušet ohýbat kabel a tak zjistit kde to je přerušené. Pak bych to zkusil jednoduše nahradit jiným vodičem (předpokládám, že tam je obyč.dvoužílový kabel), spoje řádně proletovat a smršťovací bužírkou utěsnit. Vzhledem k tomu, že jsem si takhle podobně " na koleně" opravil doběh motorku stěračů - a ten pořád funguje :D , tak to zkusím takhle opravit. Pokud se nepovede - tak koupím čidla nová! ABSka je myslím dobrá věc.
- ta vazelína na čidlu je podle mne normální neb to čidlo se téměř dotýká drážkování na homokloubu a ten se zase toči ve vazelíně - tedy normální stav.
Toliko moje amaterské poznatky, snad Ti to trochu pomůže :wink: . Piskot
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

#14 Příspěvek od Pavel C » 23 zář 2008 08:35

Takřka neznatelné "kopání do pedálu" mám při každém brždění a brzdí to. Ale, jak už jsem psal, horší je to silné kopání (až drnčení) a bez efektu brždění...
Zkusím o víkendu různě jednotlivě odpojovat čidla, jak na to budou reagovat brzdy, měřit proudy, odpory a snad zjistím, které je vadné a to potom podle tvé rady zkusím opravit novým vodičem. Případně celé nové čidlo. (Závada může být i v kostce ABS!). Pak dám vědět, co jsem zjistil nebo nezjistil. Pavel
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#15 Příspěvek od Rover » 23 zář 2008 09:28

Pavel C píše:Takřka neznatelné "kopání do pedálu" mám při každém brždění a brzdí to. Ale, jak už jsem psal, horší je to silné kopání (až drnčení) a bez efektu brždění...
Zkusím o víkendu různě jednotlivě odpojovat čidla, jak na to budou reagovat brzdy, měřit proudy, odpory a snad zjistím, které je vadné a to potom podle tvé rady zkusím opravit novým vodičem. Případně celé nové čidlo. (Závada může být i v kostce ABS!). Pak dám vědět, co jsem zjistil nebo nezjistil. Pavel
Pánové taková zákeřná závada - zápasil jsem s tím na RRC (je to tam stejně), hodně se s tím zlobil i Land Jirka - problém byl (aspoň v našem případě) v tom, že byly vůle (třeba i malé) v předních ložiskách, díky této vůli si za určitých situací čidlo myslí (když se kolo jakoby trošku díky vůli rozvibruje), že kolo prokluzuje a aktivuje se ABS a to tak divně, že pedál "drnčí" do nohy, ale auto skoro nebrzdí. Vyřešil jsem to přitažením ložisek a najednou to bylo úplně v pohodě, po nějaké době se to zase trochu uvolnilo a občas to udělá zase. Tedy dám úplně nová ložiska a měl by být klid. Tohle je prověřené řešení... Co si o tom myslíte?
Country boy...

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

#16 Příspěvek od Pavel C » 23 zář 2008 10:01

Já jsem právě měl vůli na levém předním kole a myslel jsem si, že je to důvod nefunkčnosti ABS. V kole jsou teď nová ložiska i na svisláku, nový homokloub a problém s brzdy přetrvává. Mechanicky tam už žádné vůle nejsou ani žádné kolo "neháže". Tak si myslím, že závada bude někde jinde. V čidlech, kabelech, konektorech, kostce ABS a bůhví kde jinde (ECU, relé ?).
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#17 Příspěvek od Rover » 23 zář 2008 10:04

Pokud by mně potkala nějaká záhadná porucha ABS tak předělávám na klasiku bez ABS. Člověk se ubrání starostem a pokud umí jezdit a brzdit stejně to nepotřebuje...
Country boy...

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

#18 Příspěvek od Pavel C » 23 zář 2008 10:07

Asi to tak nakonec dopadne, že vytáhnu relé (nebo jak to vlastně znefunkčnit), ale ještě se nechci vzdávat....
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

#19 Příspěvek od Piskot » 23 zář 2008 10:08

Rover píše:
Pavel C píše:Takřka neznatelné "kopání do pedálu" mám při každém brždění a brzdí to. Ale, jak už jsem psal, horší je to silné kopání (až drnčení) a bez efektu brždění...
Zkusím o víkendu různě jednotlivě odpojovat čidla, jak na to budou reagovat brzdy, měřit proudy, odpory a snad zjistím, které je vadné a to potom podle tvé rady zkusím opravit novým vodičem. Případně celé nové čidlo. (Závada může být i v kostce ABS!). Pak dám vědět, co jsem zjistil nebo nezjistil. Pavel
Pánové taková zákeřná závada - zápasil jsem s tím na RRC (je to tam stejně), hodně se s tím zlobil i Land Jirka - problém byl (aspoň v našem případě) v tom, že byly vůle (třeba i malé) v předních ložiskách, díky této vůli si za určitých situací čidlo myslí (když se kolo jakoby trošku díky vůli rozvibruje), že kolo prokluzuje a aktivuje se ABS a to tak divně, že pedál "drnčí" do nohy, ale auto skoro nebrzdí. Vyřešil jsem to přitažením ložisek a najednou to bylo úplně v pohodě, po nějaké době se to zase trochu uvolnilo a občas to udělá zase. Tedy dám úplně nová ložiska a měl by být klid. Tohle je prověřené řešení... Co si o tom myslíte?
No vidíš, tohle mne nenapadlo. Vůle na kolech jsem kontroloval a nepřipadalo mi, že by byly extra velké, ale je to fakt, tím to logicky taky může být.
Rovere, jak se to projevovalo u Tebe ohledně kontrolky ABS. Svítila stále nebo jen v případě "drnčení"?
Konkrétně u mne bude určitě ještě i vadná kabeláž k nějakému čidlu (jak jsem psal výše).
Samozřejmě, nejjednodušší by bylo píchnout to na diagnostiku. Pokud je v háji rozvadeč nebo "mozek" ABS tak na to asi bez testu nepřijdeme. :? P.
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#20 Příspěvek od Rover » 23 zář 2008 10:14

Když to zlobilo tak vždycky svítila, ale nezlobilo to vždycky když svítila, jen někdy, zřejmě když to kolo se nějak "rozvibrovalo".
Country boy...

Odpovědět