ABS na DI

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#121 Příspěvek od Piskot » 13 srp 2014 23:46

Ahoj, jak to dopadlo, vyřešili jste to nějak? P.
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#122 Příspěvek od VencaZE » 14 srp 2014 09:16

Byla velka vule na loziscich vepredu, ale po jejich vymezeni se brzdeni o mnoho nezlepsilo. Takze je zatím odpojeny modulator a jezdi bez ABS (brzdi vyborne). Jeste máme chvili cas do konce TUV. Hledam zpusob jak odhalovat zavady senzoru. Asi poridim nejaky osciloskop a budu se ucit kontrolovat senzory mimo auto.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#123 Příspěvek od Hubert » 14 srp 2014 11:42

Většinou stačí změřit jeho odpor. Ten je 1000 ohm (Ω) = 1k ohm (Ω) . Při tom mlet drátem do čidla a závada se ukáže.
Pulsy dává při dobrém nastavení cca 1v +- .
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#124 Příspěvek od VencaZE » 14 srp 2014 12:44

Nemam tak rychlej ohmetr aby stacil reagovat..
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#125 Příspěvek od Piskot » 14 srp 2014 12:59

Mně to zlobí úplně stejně. Původně bylo mrtvé jedno přední čidlo (přelámaný kabel hned na výstupu z čidla a nedalo se to opravit), tak jsem dal nové čidlo a od té doby to kope do pedálu a prakticky to nebrzdí. Tedy jezdím už asi 4 roky s vyndanou pojistkou. Diagnostika ukazovala pokaždé jiný problém. Podle Elliota by to mohla být řídící jednotka ABS nebo závada někde ve svazku kabelů, ale zatím jsem to dál neřešil.
Otázka - když jsem tam dával nové čidlo, překvapilo mne, že bylo silně zmagnetované (chytalo se na železo). To původní čidlo nebylo. Mají být ta čidla zmagnetovaná nebo ne?
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#126 Příspěvek od VencaZE » 14 srp 2014 13:35

To nevim jestli to muze byt magneticke. Treba se diky magnetu indukuje vyssi napeti nez u nemagnet cidla, fakt nevim, nezkousel jsem.
Jeste se chystam vymenit komplet brzdovou kapalinu, to taky leta nikdo nedelal. Nemas prehled o tom kdo a za kolik repasuje ty modulatory ABS ?
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#127 Příspěvek od Piskot » 14 srp 2014 14:03

Repase modulátorů vůbec netuším kdo dělá a za kolik. Nová kostka (modulátor) stojí nesmysl (tuším 30-50tis.CZK). Co se týká jednotky, tak to jsem někde četl, že opravit jde, ale za kolik také nevím.
Ještě mne napadlo, že často se tady psalo o závadách a opravách "plovoucích" spínačů v kostce ABS na DII. Netuším ale jestli je stejná jako na DI.
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#128 Příspěvek od Piskot » 14 srp 2014 14:24

VencaZE píše:To nevim jestli to muze byt magneticke. Treba se diky magnetu indukuje vyssi napeti nez u nemagnet cidla, fakt nevim, nezkousel jsem.
...já na to přišel, protože se to tak chytalo železa, že byl problém se strefit do otvoru pro čidlo. Původní čidla, i ta dosud funkční, to ale nedělají, tak nevím, jestli to nové čidlo je v pořádku...
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Phulc
Příspěvky: 328
Registrován: 28 srp 2009 17:25
Bydliště: LIBEREC

Re: ABS na DI

#129 Příspěvek od Phulc » 14 srp 2014 17:51

Piskot píše:Mně to zlobí úplně stejně. Původně bylo mrtvé jedno přední čidlo (přelámaný kabel hned na výstupu z čidla a nedalo se to opravit), tak jsem dal nové čidlo a od té doby to kope do pedálu a prakticky to nebrzdí. Tedy jezdím už asi 4 roky s vyndanou pojistkou. Diagnostika ukazovala pokaždé jiný problém. Podle Elliota by to mohla být řídící jednotka ABS nebo závada někde ve svazku kabelů, ale zatím jsem to dál neřešil.
Otázka - když jsem tam dával nové čidlo, překvapilo mne, že bylo silně zmagnetované (chytalo se na železo). To původní čidlo nebylo. Mají být ta čidla zmagnetovaná nebo ne?
Takhle to nakonec vyřeší všichni , neboť ABS a DI je neřešitelný problém . Každý další , komu se to stane si myslí že ON je ten kdo to vyřeší ..... :mrgreen: a nakonec .....hádejte ....jen spousta peněz a času v pr....a ABS si stejně dělá co chce :Pohoda: Neslyšel jsem o nikom komu by se to podařilo vyřešit na dobu delší než půl roku . :mrgreen:
Nissan PATROLL 160 3,3 td + Mišivbuši Panděro 2,8td , ex-L.R. DISCO I 2,5 tdi
Co Tě nezabije ... to se vrátí ... a zkusí to znovu !

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#130 Příspěvek od Piskot » 14 srp 2014 18:30

Phulc píše:
Piskot píše:Mně to zlobí úplně stejně. Původně bylo mrtvé jedno přední čidlo (přelámaný kabel hned na výstupu z čidla a nedalo se to opravit), tak jsem dal nové čidlo a od té doby to kope do pedálu a prakticky to nebrzdí. Tedy jezdím už asi 4 roky s vyndanou pojistkou. Diagnostika ukazovala pokaždé jiný problém. Podle Elliota by to mohla být řídící jednotka ABS nebo závada někde ve svazku kabelů, ale zatím jsem to dál neřešil.
Otázka - když jsem tam dával nové čidlo, překvapilo mne, že bylo silně zmagnetované (chytalo se na železo). To původní čidlo nebylo. Mají být ta čidla zmagnetovaná nebo ne?
Takhle to nakonec vyřeší všichni , neboť ABS a DI je neřešitelný problém . Každý další , komu se to stane si myslí že ON je ten kdo to vyřeší ..... :mrgreen: a nakonec .....hádejte ....jen spousta peněz a času v pr....a ABS si stejně dělá co chce :Pohoda: Neslyšel jsem o nikom komu by se to podařilo vyřešit na dobu delší než půl roku . :mrgreen:
...no já mám rád věci ve funkčním stavu, takže se o zprovoznění ABS budu průběžně snažit. Ona taky funkční ABSka na skoro 2t autě není k zahození. Skoro začíním věřit tomu, že umřela ta řídící jednotka, protože když tady čtu jaké jsou u DI problémy se studenými spoji na deskách jednotek stahování oken, tak proč by nemohlo být něco podobného na ABS. Ale jak píšeš, je to o čase a o penězích. Na druhou stranu, auto mám pro zábavu a neplánuju ho prodávat, tedy času mám dost :-).
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Phulc
Příspěvky: 328
Registrován: 28 srp 2009 17:25
Bydliště: LIBEREC

Re: ABS na DI

#131 Příspěvek od Phulc » 14 srp 2014 18:35

Nikdy jsem neřekl , že ABS je na houno !! Není , jen u DI se nedá zprovoznit , ale na to časem příjdeš sám , nejsi jediný , jak už jsem psal , kdo si myslí že "to dá " :mrgreen: Mnoho pracovních úspěchů . O pěnězích nemluvě . :mrgreen:
Nissan PATROLL 160 3,3 td + Mišivbuši Panděro 2,8td , ex-L.R. DISCO I 2,5 tdi
Co Tě nezabije ... to se vrátí ... a zkusí to znovu !

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#132 Příspěvek od Hubert » 16 srp 2014 10:42

Mám disco už nejaký pátek a vždy se to dalo opravit. Zatím to opravdu bylo jenom čidlo tedy zlomený drát. Nebo špatná ložiska.
Kdo chce pomoci ať se staví. Už sem jich řešil více a vždy ke spokojenosti. Na dálku se to nedá, ale jednou to ukážu a pak už to většinou každý zvládne každý sám.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Phulc
Příspěvky: 328
Registrován: 28 srp 2009 17:25
Bydliště: LIBEREC

Re: ABS na DI

#133 Příspěvek od Phulc » 16 srp 2014 18:38

Hubert píše:Mám disco už nejaký pátek a vždy se to dalo opravit. Zatím to opravdu bylo jenom čidlo tedy zlomený drát. Nebo špatná ložiska.
Kdo chce pomoci ať se staví. Už sem jich řešil více a vždy ke spokojenosti. Na dálku se to nedá, ale jednou to ukážu a pak už to většinou každý zvládne každý sám.
No právě ...vždy ....a pořád dokola ... :mrgreen: Vyměníš čidlo umře další , dáš new ložiska umře kostka , a pak pro změnu čidlo a když už to máš všechno , tak to kolečko začne znova . Škoda práce a úsilí . :mrgreen:
Nissan PATROLL 160 3,3 td + Mišivbuši Panděro 2,8td , ex-L.R. DISCO I 2,5 tdi
Co Tě nezabije ... to se vrátí ... a zkusí to znovu !

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#134 Příspěvek od Hubert » 16 srp 2014 21:16

Phulc píše: No právě ...vždy ....a pořád dokola ... :mrgreen: Vyměníš čidlo umře další , dáš new ložiska umře kostka , a pak pro změnu čidlo a když už to máš všechno , tak to kolečko začne znova . Škoda práce a úsilí . :mrgreen:
Tak s tím nemohu souhlasit. Je pravda že ABS v terénu spíše škodí proto ho v terénu vypínám, ale na silnici jsem sním spokojen.
Většinou je problém s předníma čidlama a to že zlomí drát dá se vyměnit a drát vézt po hadičce a pak už není problém s kroucením mám to takhle 50 tis. a bez problému. Na zadku většinou vadné ložisko obrousí čidlo a to pak nejde. A to že je furt něco někde řeší je u všech aut. Jenomže na jiné značky (hlavně japonce) jsou náhradní díly tak drahé že se to nikomu moc řešit nechce. Prostě puď to nepoužívá nebo se tím naučí žít. U LR je jiné díly jsou cenově mnohem dostupnější a proto se furt něco opravuje ono by to sice ještě fungovalo ale proč to nevyměnit, když to relativně stojí pár peněz, aby mě to někde nevypeklo.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: ABS na DI

#135 Příspěvek od Piskot » 16 srp 2014 21:42

Hubert píše:Mám disco už nejaký pátek a vždy se to dalo opravit. Zatím to opravdu bylo jenom čidlo tedy zlomený drát. Nebo špatná ložiska.
Kdo chce pomoci ať se staví. Už sem jich řešil více a vždy ke spokojenosti. Na dálku se to nedá, ale jednou to ukážu a pak už to většinou každý zvládne každý sám.
...škoda, že to mám k Tobě celkem daleko :-(
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS na DI

#136 Příspěvek od Hubert » 16 srp 2014 22:03

Piskot píše:
Hubert píše:Mám disco už nejaký pátek a vždy se to dalo opravit. Zatím to opravdu bylo jenom čidlo tedy zlomený drát. Nebo špatná ložiska.
Kdo chce pomoci ať se staví. Už sem jich řešil více a vždy ke spokojenosti. Na dálku se to nedá, ale jednou to ukážu a pak už to většinou každý zvládne každý sám.
...škoda, že to mám k Tobě celkem daleko :-(
cca 200 km rodiný výlet a není co řešit. Občas jezdím přes PHA tak bych se možní i stavil vezmu si nádobíčku a uvidíme
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Phulc
Příspěvky: 328
Registrován: 28 srp 2009 17:25
Bydliště: LIBEREC

Re: ABS na DI

#137 Příspěvek od Phulc » 17 srp 2014 19:08

Hubert píše:
Phulc píše: No právě ...vždy ....a pořád dokola ... :mrgreen: Vyměníš čidlo umře další , dáš new ložiska umře kostka , a pak pro změnu čidlo a když už to máš všechno , tak to kolečko začne znova . Škoda práce a úsilí . :mrgreen:
Tak s tím nemohu souhlasit. Je pravda že ABS v terénu spíše škodí proto ho v terénu vypínám, ale na silnici jsem sním spokojen.
Většinou je problém s předníma čidlama a to že zlomí drát dá se vyměnit a drát vézt po hadičce a pak už není problém s kroucením mám to takhle 50 tis. a bez problému. Na zadku většinou vadné ložisko obrousí čidlo a to pak nejde. A to že je furt něco někde řeší je u všech aut. Jenomže na jiné značky (hlavně japonce) jsou náhradní díly tak drahé že se to nikomu moc řešit nechce. Prostě puď to nepoužívá nebo se tím naučí žít. U LR je jiné díly jsou cenově mnohem dostupnější a proto se furt něco opravuje ono by to sice ještě fungovalo ale proč to nevyměnit, když to relativně stojí pár peněz, aby mě to někde nevypeklo.
:mrgreen: No tak to potom jó , to jsem nevěděl :Ja blb: :mrgreen: Jestli ono to neni trochu jinak ....u.LR se opravy musí řešit dost často , a zaplať bohu , že jsou ty díly levné - ( ovšem to platí jen do určitého ruku výroby ) a u Jpn to je tak , že pokud už se náhodou něco musí řešit , tak origo je to drahé , to ano , ale jsou tu taky aftermarkety a náhražky , takže .....kdopa nám z toho vychází líp ? :mrgreen: A věz , že mám zkušenosti s obojím ! :mrgreen:
Nissan PATROLL 160 3,3 td + Mišivbuši Panděro 2,8td , ex-L.R. DISCO I 2,5 tdi
Co Tě nezabije ... to se vrátí ... a zkusí to znovu !

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: ABS na DI

#138 Příspěvek od azni » 08 pro 2014 12:25

Ahoj, nenasel jsem nic podobneho ohledne DII (TD5, r.02). Nemate, prosim, nekdo zkusenost, jak na nem udelat vypinani nebo trvale odpojit ABS ? ( Hlavne tak, aby se stale nenacitala chyba a nemelo to vliv na neco duleziteho - stacila by treba taky vyndat nejaka pojistka ?) Diky za ochotu !
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: ABS na DI

#139 Příspěvek od MadTom » 08 pro 2014 12:56

No a nebylo by lepší chybu odstranit? ABS na D1 a na D2 jsou naprosto rozdílné věci. O ABS na D2 je toho tady napsáno dost - stačí trošku hledat. V anglicky muvících zemích se nejčastější problém označuje jako three amigos - podle typického rozsvícení 3 kontrolek na palubce. Příčin může být víc a bez diagnostiky se to blbě hledá.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: ABS na DI

#140 Příspěvek od azni » 08 pro 2014 13:11

Nemam zadny problem, chci ho proste jen odpojit, bo bydlim v horach a potrebuju mit jistotu bezpecne jizdy jak jsem zvykly - ne spolehat na elektroniku...
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Odpovědět