D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rob K
Příspěvky: 11
Registrován: 24 led 2015 16:53
auto: Discovery 2, TD5
Bydliště: Keady, Northern Ireland

D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#1 Příspěvek od Rob K » 29 bře 2015 22:20

Zdravim vas offroad-aci, snad nevadi ze zakladam novu temu. (ak ano tak ma nasmerujte prosim)
Takze, mam moje discovery asi dva mesiace (TD5, Manual) a tak trosku ma trapi prevodovka. Ked je auto studene tak idu prevodove stupne dost drsne ako keby cez zuby, sem tam to tak chrupne v pake, ziadne zvuky jak ked niekto radi na sucho. Len taky neprijemny odpor, ide hlavne o druhy a treti prevodovy stupen. Ked sa auto zahreje tak je to uz lepsie ale trojka sa aj tak sem tam prejavi hlavne pri preradeni nahor z dvojky. Pri podradeni zo stvorky to nerobi. Dalsi problem je spiatocka, sem tam sa stane ze sa nezapadne a ja musim vyradit, vypustit spojku, znova zoslapnut a potom uz tam vklzne jak nic.
Riesil niekto podobny problem?
Mal by som sa zamerat na spojku alebo na prevodovku?
Diki moc.
LR Disco 2 TD5 Manual (rv. 2002), bez ACE, SLS vymene za Terrafirma upgrade spring kit, EGR blank...

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#2 Příspěvek od MadTom » 29 bře 2015 22:48

Začal bych tím, vyměnit v převodovce oleje a dát tam ten správný - Texaco MTF94. Mě se po výměně oleje za správný řazení zlepšilo. A nedávat tam olej do automatu, jak bylo pro tyto převodovky kdysi předepsané - LR to změnil, akorát ta změna neprobublala všude.
MTF94 se sehat dá, a existuje i několik plnohodnotných náhrad.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Rob K
Příspěvky: 11
Registrován: 24 led 2015 16:53
auto: Discovery 2, TD5
Bydliště: Keady, Northern Ireland

Re: D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#3 Příspěvek od Rob K » 29 bře 2015 22:59

Diki, ano vymena oleja je v plane coskoro aj spolu s diferencialmi a transfer boxom. Len ma zaujimalo ci niekto nemal podobne problemy. Co sa tyka oleja tak na to uz ma upozornili anglicky kolegovia a budem kupovat ten spravny, len to asi nebude texaco.
LR Disco 2 TD5 Manual (rv. 2002), bez ACE, SLS vymene za Terrafirma upgrade spring kit, EGR blank...

Disco
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2018 07:06
tel.: 0950631500
auto: Discovery II td5

Re: D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#4 Příspěvek od Disco » 16 bře 2018 14:12

Nazdar..... Trochu ozivim toto vlakno.Mam podobny problem ako tu bol spomenuty ale mna trapi hlavne ta spiatocka. Ked sa potrebujem otocit na uzkom mieste a radim jednotku a spiatocku viackrat po sebe tak je to dost zle. Ta spiatocka ako by sa o nieco oprela a nechce zaskocit a musim to skusat viac krat kym zapadne. Olej je tam novy len netusim aký tip........ Ak niekto nieco podobne riesil tak vopred vdaka za rady :grin:

janci86
Příspěvky: 63
Registrován: 26 led 2014 09:40
auto: D2
Bydliště: NO
Kontaktovat uživatele:

Re: D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#5 Příspěvek od janci86 » 17 bře 2018 14:59

Mne sa po vymene oleja za z hladiska parametrov porovnatelny Valvoline tiez zhorsilo radenie jednotky a spiatocky. Riadne riesenie je zrejme ken vymena ako pisal MadTom. Punkove riesenie je najprv zaradit do trojky a potom 1 alebo R ide zaradit paradne..

Uživatelský avatar
Oktan
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2018 22:37
auto: Discovery 2

Re: D2 TD5 Manualna Prevodovka - Problemy s radenim

#6 Příspěvek od Oktan » 31 bře 2018 22:34

Ahoj mám D2/td5 s manuálem a po výměně oleje v převodovce (za olej http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... scovery-2- ) mám obdobný problém jako Rob K, za studena je řazení tuhé a klade odpor především u druhé a třetí rychlosti.... po zahřátí řadí hladce a bez problémů.
Než se pustím do větších akcí byl bych vděčný za každou radu zkušenějších ....děkuji

Odpovědět