Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
LacoJanoska
Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2015 14:11
auto: LRD 3 TDV6 2,7 HSE

Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#1 Příspěvek od LacoJanoska » 23 led 2015 14:33

Dobrý deň chcem sa spýtať či už niekto riešil na Discovery 3 svetla tak že ked sa dajú do polohy AUTO tak budú svietiť stále ? Momentálne ked ich mám v polohe AUTO tak sa rozsvietia iba ked je tma alebo cez deň ked idem cez tunel, pravdepodobne je tam senzor svetla. Nevie niekto ako to obísť aby to svietelo stále? Ďakujem

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#2 Příspěvek od NOTIX » 23 led 2015 14:55

a jaký je důvod ? aby to svítilo pořád na řežim auto :nech
buď to dávej do polohy zapnuto, nebo nastavit přes diagnostiku denní svícení :mrgreen:
řídí se to senzorem co je zpětném zrcátku, když je samozatmavovací podle kterého se zatmavuje.
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

LacoJanoska
Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2015 14:11
auto: LRD 3 TDV6 2,7 HSE

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#3 Příspěvek od LacoJanoska » 23 led 2015 15:06

Chcem docieliť že ked sadnem do auta a nastartujem tak sa rozsvietia svetla a ked vypnem sa vypnú a nesvietia. Momentálne ak nechám polohu svetiel tak po vypnutí svietia parkovacky. Ked sa zmení na diagnostike na denne svietenie tak to bude ako fungovať ? Dik za odpoved

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#4 Příspěvek od evo828 » 23 led 2015 15:18

Denne svietenie:
- mod Skandinavia: po nastartovanie svietia stretavacie svetla vpredu a obrysove vzadu; nesvieti podsvietenie pristrojovky
- mod Kanada: po nastartovani az ked zaradis D alebo R tak sa rozvietia stretavacie vpredu a obrysove vzadu;

Je to zjednodusene - ja mam ten kanadsky mod, lebo ked stojis na parkovisku s nastartovanym motorom tak to aspon zbytocne nesvieti ked nechces :) Samozrejme zapnutim svetiel si to mozes zapnut normalne rucne kedykolvek.

vid priloha (anglicky)
DRL D3.pdf
(28.58 KiB) Staženo 380 x
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#5 Příspěvek od NOTIX » 23 led 2015 15:29

evo828 píše:Denne svietenie:
- mod Skandinavia: po nastartovanie svietia stretavacie svetla vpredu a obrysove vzadu; nesvieti podsvietenie pristrojovky
- mod Kanada: po nastartovani az ked zaradis D alebo R tak sa rozvietia stretavacie vpredu a obrysove vzadu;

Je to zjednodusene - ja mam ten kanadsky mod, lebo ked stojis na parkovisku s nastartovanym motorom tak to aspon zbytocne nesvieti ked nechces :) Samozrejme zapnutim svetiel si to mozes zapnut normalne rucne kedykolvek.

vid priloha (anglicky)
DRL D3.pdf
jo jo Mára má pravdu :yes
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

LacoJanoska
Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2015 14:11
auto: LRD 3 TDV6 2,7 HSE

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#6 Příspěvek od LacoJanoska » 23 led 2015 15:53

Ďakujem za radu, zajtra som dohodnutý v servise tak snáď to pôjde

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#7 Příspěvek od evo828 » 23 led 2015 16:07

Ak im to nepojde - tak prid ku mne - ja Ti to viem zapnut urcite :)

Odkial si ?
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

LacoJanoska
Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2015 14:11
auto: LRD 3 TDV6 2,7 HSE

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#8 Příspěvek od LacoJanoska » 23 led 2015 16:20

Ja som z Kysuckého pri Žiline, uvidím zajtra, zatiaľ čo nám všetko robili tak to slo, ked tak dám vedieť, este je možnosť ísť v Žiline do LR ale autorizovaným sa vyhýbame pokial je ina možnosť

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#9 Příspěvek od PEPO » 19 úno 2015 12:57

Ja práveže toto chem zasa z tadial preč.Tiež sa mi svetlá spustia po naštartovaní... :?
V mojom prípade je to zbytočnosť-ja by som si rád pustil svetlá vtedy kedy potrebujem ja :wink: :wink: .
Mám v pláne si zadovážiť nejaké denné svetlá a to by zasa na aute nemalo svietiť nič okrem nich.
Alebo že by to nejako fungovalo s relátkom že by svietilo bude jedno alebo druhé?Ja chodím väčšienou na krátke trasy kde sa mi baterka sotva dobije a myslím že takto by som jej trochu pomohol :wink:
Máte to nejako takto poriešené??Alebo svietite cez den so stretávacími svetlami??

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#10 Příspěvek od RudaK » 19 úno 2015 15:16

PEPO píše: Máte to nejako takto poriešené??Alebo svietite cez den so stretávacími svetlami??
Já budu vyměňovat orig mlhovky za todle : http://www.levnealarmy.cz/eshop/osvetle ... ogace.html je to Led světlo ,tak úspora elektriky je zaručená a navíc to pěkně vypadá .... :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#11 Příspěvek od Acon » 19 úno 2015 18:21

Ja som na Jagošovi aj Oktávke prelepil očko snímača štvorcom z čiernej páskou a svietilo to vždy po naštatrtovaní. Výhoda je, že ak si to rozmyslím, pásku dám dolu a je vymalované ;-)
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#12 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 19 úno 2015 19:05

RudaK píše:
PEPO píše: Máte to nejako takto poriešené??Alebo svietite cez den so stretávacími svetlami??
Já budu vyměňovat orig mlhovky za todle : http://www.levnealarmy.cz/eshop/osvetle ... ogace.html je to Led světlo ,tak úspora elektriky je zaručená a navíc to pěkně vypadá .... :yes
No jo, ale jak donutíš auto aby nesvítili denníma potkávačkama?

Tom

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#13 Příspěvek od RudaK » 19 úno 2015 19:17

Tomas K (tkala) píše: No jo, ale jak donutíš auto aby nesvítili denníma potkávačkama?

Tom
Jednoduše zruším denní svícení v řídící jednotce , teda myslím že to jde :coze: ..... ještě jsem se na to neptal,ale co když je provozované kde se svítit přes den nemusí . Mám za to,že mě to denní svícení nastavili na autě před předáním.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#14 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 19 úno 2015 19:43

RudaK píše:
Tomas K (tkala) píše: No jo, ale jak donutíš auto aby nesvítili denníma potkávačkama?

Tom
Jednoduše zruším denní svícení v řídící jednotce , teda myslím že to jde :coze: ..... ještě jsem se na to neptal,ale co když je provozované kde se svítit přes den nemusí . Mám za to,že mě to denní svícení nastavili na autě před předáním.
Já jsem to chtěl, ale myslím, že jsem chtěl, aby mi to na automód svítilo denníma ve dne a potkávačkama v noci a na vypnuto nesvítilo vůbec (ne vždy chci jet s rosvícenýma světlama). A to nejde. Prostě na vypnuto to pořád svítí obrysovkama, mrcha. Nicméně to asi jde na automod nesvítí / svítí v noci. Pak by to bylo v pohodě.

Tomáš

MadTom
Příspěvky: 14947
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#15 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2015 19:46

To jako že to auto nejde provozovat bez rozsvícených světel? Tomu nevěřím. A pokud to neumí v LR, tak někoho kdo má jinou diagnostiku. U D2 se na originál diagnostice fůra věcí přepíná podle marketů - tedy je tam omezený počet kombinací. Nanocom to řeší jinak - zapíná jednotlivé funkce samostatně. A podobné je to i u jiných aut.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#16 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 19 úno 2015 19:58

Já už si to moc nepamatuju, ale mám dojem, že nešla kombinace kdy na režim "auto" to svítí ve dne denníma a v noci potkávačkama v kombinaci tím, že jde jet s vypnutejma světlama na jakýkoli jiný mód. Prostě ať se to přeplo na cokoli, vždycky svítily alespoń parkovačky. A tak to mám i teď. Asi jde na "auto" místo "svítí denníma/potkávačkama" dát "nesvítí/svítí potkávačkama".

Nakonec o tom je od počátku celé tohel vlákno. Jak se toho zbavit. :-)

Tom

MadTom
Příspěvky: 14947
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#17 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2015 20:34

Aha, tak pokud do toho taháme režim auto, tak to může být úplně jinak. A potřebujeme tento režim?
Pochopil jsem že ve dne by mělo být všechno zhasnuté a svítit jenom denní světla, a v noci se rozsvítí normální světla - tlumená nebo dálková, samozřejmě v kombinaci s parkovacíma.
Protože jet pouze s obrysovýma by asi nebylo to pravé.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#18 Příspěvek od evo828 » 20 úno 2015 08:22

PEPO - Tebe niekto nastavil denne svietenie cez diagnostiku - a cez diagnostiku to treba aj vypnut.

Ak mas denne svietenie aktivne - a prepnes vypinac svetiel do AUTO, tak jedina vec co sa bude diat navyse je, ze ak cidlo zisti ze je sero/tma - tak zapne aj osvetlenie pristrojovky (pretoze obrysovky a stretavacie Ti budu svitit vdaka aktivnemu dennemu svieteniu).


Na D3 som mal cez jedno rele spravene automaticke zapnutie hmloviek (mal som v nich LEDky) po nastartovani. Ak som zapol obrysove alebo stretavacky (bud rucne alebo cez AUTO) - tak sa tie hmlovky vypli. Uprava za 3 EURa (rele) - a 2 Ledky za par EUR z Ebay.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#19 Příspěvek od PEPO » 20 úno 2015 08:47

evo828 píše:PEPO - Tebe niekto nastavil denne svietenie cez diagnostiku - a cez diagnostiku to treba aj vypnut.

Ak mas denne svietenie aktivne - a prepnes vypinac svetiel do AUTO, tak jedina vec co sa bude diat navyse je, ze ak cidlo zisti ze je sero/tma - tak zapne aj osvetlenie pristrojovky (pretoze obrysovky a stretavacie Ti budu svitit vdaka aktivnemu dennemu svieteniu).


Na D3 som mal cez jedno rele spravene automaticke zapnutie hmloviek (mal som v nich LEDky) po nastartovani. Ak som zapol obrysove alebo stretavacky (bud rucne alebo cez AUTO) - tak sa tie hmlovky vypli. Uprava za 3 EURa (rele) - a 2 Ledky za par EUR z Ebay.
Presne tak ako píšeš tak to aj je :wink: :wink:
Ale ak by si mal nejaký tip na to relátko-tak sem s ním :wink:

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Landrover Discovery 3 poloha AUTO na svetlách, aby svietelo stále.

#20 Příspěvek od evo828 » 20 úno 2015 09:12

napr toto rele:
http://www.gme.sk/relauto12v-30a-p634-714

Vytiahni spinac svetiel tak aby si sa dostal zo zadu ku konektoru (resp. ku kablom) - zapoj k tomu rele nasledovne (bohuzial ten wiring diagram nemam) - ale popis je:

Pin 30 on relay (red cable on wiring diagram) to pin 3 on lightswitch
Pin 85 on relay (black cable on wiring diagram) to pin 10 on lightswitch
Pin 86 on relay (orange cable on wiring diagram) to pin 16 on lightswitch
Pin 87A on relay (purple cable on wiring diagram) to pin 7 on lightswitch


Hotovo. :yes
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Odpovědět