Nákup Discovery nebo RR

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
vztekloun
Příspěvky: 27
Registrován: 26 bře 2017 10:40
auto: Volvo S80 II Exec.
Bydliště: Praha

Re: Nákup Discovery nebo RR

#21 Příspěvek od vztekloun » 01 dub 2017 22:47

Ahoj, jsem ve stejné situaci jako před dvěma roky iRRes a přiznám se, že také stále trochu tápu zda šáhnout po RR nebo D4. A nějak jsem z tohoto vlákna nepochopil, proč jste mu doporučili RR a ne D4? Využití budu mít 30/30/30 Praha/okresky/dálnice a občasný výlet s dětmi do lehkého terénu, ale jinak to bude spíš leštěnka. Jde mi prostě o pohodlí, potřebují dlouhý opěrák sedačky a vysoký posed kvůli mým zádům a mé výšce.

Prostorem mě přitahuje trochu víc RR (měřím 197 cm) a ty sedačky v RR jsou super a i za mnou by asi bylo trochu víc místa, ale přijde mi, že v D4 zase o tolik menší a méně pohodlné sedačky nejsou, pominu-li absenci odvětrávání.

Vyzkoušel jsem si několik RR a D4 a zatím co D4 mě vždy přišly podvozkem takové komfortní (což já rád), tak RR byly tvrdé a rozvrzané. Čemuž moc nerozumím, protože někde jsem tu četl, že RR by měla být podvozkem komfortnější než D4 a jen nevím zda to byla trefa na vylágrovaný kus nebo to bylo tím, že D4 byly 2012 a RR byly cca 2010-2011.

A také mi přijde D4 lehce víc praktická a s větším kufrem, přeci jen budu občas vozit i našeho psa apod. I já měním Volvo za LR:-) ale nestojím o zbytečné výdaje..
Díky za názor. Chci se vejít do 650-850 s DPH něco mezi 2010-2013

vztekloun
Příspěvky: 27
Registrován: 26 bře 2017 10:40
auto: Volvo S80 II Exec.
Bydliště: Praha

Re: Nákup Discovery nebo RR

#22 Příspěvek od vztekloun » 08 dub 2017 10:48

Koukám, že to tu moc nežije. Tak si zatím odpovím sám, to kdyby příště někdo řešil to samé. Možná je to jen náhoda, ale kdykoli jsem se poslední týdny projel Discem 4 ve výbavě SE s 8ZF a byly tam sedačky v textilu, tak to auto bylo komfortní. Kdykoliv to bylo HSE v kůži, tak to zatím byly vesměs tvrdé uskákané podvozky a rozvrzané interiery. No nevím, sice z dlouhé praxe za volantem můžu říct, že textilní sedačky bývají pro delší cestování pohodlnější a komfortnější (aspoň pro mé pozadí a x dalších kolegů co hodně jezdí, tvrdí to samé) ale nemyslím, že bych se nechal zmást jen těmi sedačkami. Disky a pneu samozřejmě všude stejné velikosti. A z praxe u Volva vím, že pro některé země se dělal tvrdší podvozek a pro jiné komfortnější. Mám rozmazlené pozadí a problém se zády a bohužel jsem si tímto již prošel u jiných značek. Vzhledem k tomu, že mi Disco přijde univerzálnější a nechci budit pozornost, tak si poradím sám. - Honzíku, kup si Diskošku :ty jeden...:
Naposledy upravil(a) vztekloun dne 08 dub 2017 20:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Nákup Discovery nebo RR

#23 Příspěvek od NOTIX » 08 dub 2017 17:51

vztekloun píše: 08 dub 2017 10:48Honzíku, kup si Diskošku :ty jeden...:
Jedine schvaluju, taky chci omladit na D4 :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Odpovědět