DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiscoDrak
Příspěvky: 423
Registrován: 12 čer 2013 14:26
tel.: 607060684
auto: DiscoII

DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#1 Příspěvek od DiscoDrak » 25 lis 2014 20:43

Nazdar chlapci (a chlapině..),

omlouvám se těm co si po přečtení prvního řádku ihned pomyslí "proč to tu řeší, když už to tu je nejmín stopadesátkrát..", nicméně jsem vječně nespokojen člověk a prostě se sakra nechci smířit s tím, že moje D2 bude bez funkčního Traction Controlu...! :)

Tož otázka zní, zda někdo znáte opravdu Experta, který se v tom velmi, velmi vyzná a je schopen mi naordinovat řešení, které bude stát míň než špéra do nápravového difu??? (Jinak na to seru a začínám šetřit na špéru - ale stejně mě bude štvát, že mám v autě něco co nefunguje..)
Mimochodem, jelikož nejsem pouze vječně nespokojenej člověk, ale i příznivec sci-fi, tak mám další otázku: nevíte někdo jestli existuje možnost "načipovat" tento systém, aby nereagoval v řádech desítek odezev v minutě (přeháním...), ale o rád rychleji...??

Tedy sháním člověka koumala, šílenýho ajťáka, kterej ví co a jak a nebude mi řešit kabely od ABS, tu sadu kontaktů do kostky za 1500,- a podobný běžný věci - tím jsem již prošel.. Momentálně po návštěvě Hodbodě a LandJirky ABS nesvítí a vždy krásně (to je blaho) zhasne tak jak má a káblíky k čidlům a čidla samotný jsou OK.

Jo a ještě jedna věc - mám D2 původně bez uzávěrky mezinápravy, která byla vyměněna za převodovku s uzávěrkou, je tam asistent sjíždění z kopce a dám ruku do vohně, že mi občas traction control funguje a občas (mrcha) ne a cca před měsícem mě překvapil LandJirka s tvrzením, že moje palubka postrádá kontrolku TC - že tam ten symbol není ani vypálen??? Tudíž že i kdyby za ním byla žárovka, tak by nesvítil (pravda že jsem ho nikdy svítit neviděl..). Nevěřím tomu, že by někdo dodělával TC do D2, která ho nemá... Chápe to někdo???

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#2 Příspěvek od MadTom » 26 lis 2014 08:25

Jestli tomu chceš pomoci, tak jedna rozumná věc je pořídit nejnovější jednotku SLABS - to je řídící jednotka ABS, TC, HDC a měchů. Kromě toho, že vlastní jednotka má novější SW - lépe vypaděněj, a také si umí poradit se zařazenou mezinápravou, kdy začne fungovat pro nápravy místo pro jednotlivá kola.
Jinak kromě uzávěrky do nápravy, což je výborné řešení a jí bych si u D2 dovedl představit vzadu samosvorný diferenciál, strašně moc pomůžou dobré gumy.
O tom, že by do této jednotky někdo šahal netuším, ono je to trošku o bezpečnosti - jednotka má přímý vliv na brzdy. Takž narozdíl od motoru, tě to může krásně zabít, pokud je někde něco špatně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#3 Příspěvek od hifi » 26 lis 2014 18:40

len tak pre zaujimavost...
a robia napr. v origo servisoch aj update napr. tej jednotky SLABS ? samozrejme na poziadanie a za uplatu.
ked som este mal ford mondeo a bol som vo forde na diagnostiku vstrekov, tak mi prijimaci technik oznamil ze SW ktory mam ECU je trosku starsi a maju novsi update, ci si ho zelam nahrat? tak som si ho dal
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#4 Příspěvek od MadTom » 26 lis 2014 18:49

Nevím o tom, holt je D2 z doby, kdy tenhle servisná zásah - nahrátí nového SW do řídící jednotky teprve začínal. První TD5ky neměly možnost ani měnit SW v jednotce motoru, prostě tam byl natvrdo naprogramovanej. Ony ty flash paměti, které toto umožňují tehdy již sice byly, ale začínaly se teprve ve velkém používat.
A na druhou stranu, každá věc má dvě strany - první D3, kde tohle bylo ve velkém se zase často kousali a nový SW se do nich musel nahrávat, protože ten originál prostě pořádně nefungoval (byl ušitej "horkou jehlou" bez pořádného otestování).
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#5 Příspěvek od hifi » 26 lis 2014 19:55

ze by sme oslovili Kokeska na vypracovanie elaboratu :-)
inak ano, zrejme tam musi byt flash pamat aby to vobec slo. mimochodom moj fordik bol r.v.2004 asi v tom mali nemci trochu naskok
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#6 Příspěvek od MadTom » 26 lis 2014 20:06

2004 už v TD5ce byla dávno řídící jednotka motoru, která se dala přepisovat. Problém je, že SLABS jednotka je tak spíš 1998 a zásadně se nezměnila a to je dost velkej rozdíl.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#7 Příspěvek od petmic » 26 lis 2014 20:27

SLABS je osadena intel 87c196, philips 87c51 a texas instruments TMS370C742. vsetky procesory su OTP - one time programing. takze nejake preflashovanie nepripada do uvahy.
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
DiscoDrak
Příspěvky: 423
Registrován: 12 čer 2013 14:26
tel.: 607060684
auto: DiscoII

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#8 Příspěvek od DiscoDrak » 30 lis 2014 17:55

petmic píše:SLABS je osadena intel 87c196, philips 87c51 a texas instruments TMS370C742. vsetky procesory su OTP - one time programing. takze nejake preflashovanie nepripada do uvahy.
Chlapi,
já jen jestli tomu rozumím dobře - doporučení je tedy použít SLABS (je to jako novější ABS kostka, nebo co to je??), ale dle výroku výše je nepřepisovatelná, takže čas odezvy tím stejně nezlepším - ja?
Díky za všechny rady..

O.

Uživatelský avatar
DiscoDrak
Příspěvky: 423
Registrován: 12 čer 2013 14:26
tel.: 607060684
auto: DiscoII

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#9 Příspěvek od DiscoDrak » 30 lis 2014 17:58

DiscoDrak píše:
petmic píše:SLABS je osadena intel 87c196, philips 87c51 a texas instruments TMS370C742. vsetky procesory su OTP - one time programing. takze nejake preflashovanie nepripada do uvahy.
Chlapi,
já jen jestli tomu rozumím dobře - doporučení je tedy použít SLABS (je to jako novější ABS kostka, nebo co to je??), ale dle výroku výše je nepřepisovatelná, takže čas odezvy tím stejně nezlepším - ja?
Díky za všechny rady..

O.

Jo a ještě jeden dotaz - v čem je jiný Traction Control u Defa? Tam jsem o problémech s Three Amigos nikdy neslyšel...???

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#10 Příspěvek od MadTom » 30 lis 2014 18:40

SLABS je řídící jednotka pro Discovery2 - stará se o věci související z brzdama (ABS, TC, HDC a další) a o řízení měchů na zadní nápravě (SLS) - pokud je dané auto má. Novější verze má lepší SW přizpůsobený tomu, že D2 již opět měla z výroby uzávěrku mezinápravového diferenciálu. Takže TC, které normálně řešilo každé kolo samostatně, začne po uzavření mezinápravového diferenciálu řešit samostatně přední a samostatně zadní kola.
A jak už tu padlo, jediná možnost je výměna celé řídící jednotky - je umístěna nad nohama spolujezdce (černá, kovová).

ABS na Defu má jinou řídící jednotku a jinou kostku ABS modulátoru. A problémy má také, ale jiné, a hlavně má jinak řešené náboje a tedy i snímače ABS u jednolivých kol. A problémy to má svoje - jiné.

Problémy ABS na D2 jsou dané hlavně kvalitou servisu - já když jsem auto koupil, tak byly přelepené kontrolky v přístrojové desce - servis neuměl ani ty kontrolky shasnout diagnostikou, natož opravit jeden zlomený drát. Při základních znalostech a vybavení příslušnou diagnostikou je do slušně servisovatelnej a bezproblémovej systém. Ale jenom šroubovák a kladivo na to nestačí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DiscoDrak
Příspěvky: 423
Registrován: 12 čer 2013 14:26
tel.: 607060684
auto: DiscoII

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#11 Příspěvek od DiscoDrak » 30 lis 2014 21:06

MadTom píše:SLABS je řídící jednotka pro Discovery2 - stará se o věci související z brzdama (ABS, TC, HDC a další) a o řízení měchů na zadní nápravě (SLS) - pokud je dané auto má. Novější verze má lepší SW přizpůsobený tomu, že D2 již opět měla z výroby uzávěrku mezinápravového diferenciálu. Takže TC, které normálně řešilo každé kolo samostatně, začne po uzavření mezinápravového diferenciálu řešit samostatně přední a samostatně zadní kola.
A jak už tu padlo, jediná možnost je výměna celé řídící jednotky - je umístěna nad nohama spolujezdce (černá, kovová).

ABS na Defu má jinou řídící jednotku a jinou kostku ABS modulátoru. A problémy má také, ale jiné, a hlavně má jinak řešené náboje a tedy i snímače ABS u jednolivých kol. A problémy to má svoje - jiné.

Problémy ABS na D2 jsou dané hlavně kvalitou servisu - já když jsem auto koupil, tak byly přelepené kontrolky v přístrojové desce - servis neuměl ani ty kontrolky shasnout diagnostikou, natož opravit jeden zlomený drát. Při základních znalostech a vybavení příslušnou diagnostikou je do slušně servisovatelnej a bezproblémovej systém. Ale jenom šroubovák a kladivo na to nestačí.
Super - díky za objasnění..
No a počítám, že ta SLABS nebude zrovna levná, že? No a kde teda na Moravě servisovat zrovna tuhle poruchu?

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#12 Příspěvek od hifi » 30 lis 2014 21:28

nie je to take hrozne. samozrejme nova je palka, jazdena celkom prijatelna ale musis sa spolahnut ze bude OK
http://www.ebay.co.uk/itm/Discovery-2-S ... 33992f7150
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Petro
Příspěvky: 316
Registrován: 03 dub 2013 00:36
auto: 110Sw
Bydliště: Vysoka,, Slovensko

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#13 Příspěvek od Petro » 30 lis 2014 21:45

Neviem uplne presne ale myslim ze bude potrebovat riadiacu jednotku SRD500070 ECU original MY04 D2a's Disco facelift.
Mala by mat

- Improved ETC programming
- Improved ABS programming
- Improved tolerances for low ABS sensor output
- Programming for correct operation with locked CDL.
- Slight improvement to brake pedal feel

Ja som kupoval cca rok dozadu od Eliota ceny boli na ebay niekde medzi 70-100eur. Ak niekto vie presnejsie info asi este doplni.

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#14 Příspěvek od MadTom » 30 lis 2014 21:50

Přesně tak, je třeba vzít tu nejnovější a hlavně se nejdřív podívat, jak už v autě je, aby nezjistil, že už ji tam má.
A samozřejmě sehnat starší, nová je jedině LR a tam je cena naprosto nesmyslná. Starší bych se nebál, tohle se moc nekazí a i proti vlhkosti je jednotka originál dobře nalakovaná.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#15 Příspěvek od hifi » 30 lis 2014 22:23

to bol iba nastrel ceny, hned prve co som nasiel. nie konkretny typ.
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#16 Příspěvek od mco » 25 kvě 2016 09:25

Ako zistim verziu SLABS osadenu v DiscoII? Nanocom sice ukaze, ze je tam SLABS jednotka, ale nic o verzii a pod (aspon som tam tu info nenasiel)

MadTom
Příspěvky: 14939
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#17 Příspěvek od MadTom » 25 kvě 2016 09:29

Vyndat jednotku - je nad nohama spolujezdce, černá kovová, a podívat se na štítek. Z hlavy netuším, jestli to Nanocom někde vypíše, ale spíš bych si myslel že ano.
Máš nějaký konkrétní důvod, proč to potřebuješ zjistit?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mco
Příspěvky: 203
Registrován: 19 zář 2010 23:41
auto: D2 po FL,TD5,ZF-4
Bydliště: Čergov, SK

Re: DII - Traction Control - znáte někdo Experta??

#18 Příspěvek od mco » 25 kvě 2016 09:43

Skor len zo zaujimavosti...

Odpovědět