Střešní nosiče pro Discovery 4

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#21 Příspěvek od RudaK » 20 úno 2013 05:05

Já mám sice ty krátké,ale mě se víc líbí prostě ty co má Jarda ....a míň,podle mě hrozí todle : http://www.disco3.co.uk/forum/topic5358 ... t=columbus" onclick="window.open(this.href);return false; Střešní stan bych měl taky raději na třech příčníkách ( teda ho nemám,ale kdyby :) ) Já mám stajlingovou zahrádku a je vohromě špičková a nepostradatelná :chuckle a ta je taky přichycená na 3 místech - tz 6 bodech a leží po celé délce těch ližin.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

jezbera ivan
Příspěvky: 1054
Registrován: 16 led 2007 20:10
tel.: +421 917 189 010
auto: D3 2007 + D4 2012
Bydliště: SK - Zálesie

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#22 Příspěvek od jezbera ivan » 20 úno 2013 06:43

Ono tie kolajnice sa po montazi nedotykaju strechy plochou ale len v montaznych bodoch bodovo. Dlhe na osem a kratke na sest bodov. Cize tie dlhe maju vacsiu nosnost, to je jasne.
Este je moznost pouzit kratke pod stan a do dvoch bodov najprednejsich, kde by sa kotvili len kolajnice dlhe si dat vyrobit solo priecnik, ktory sa pouzije len v case montaze stanu. To bude asi moja cesta, bude aj "esthe disco roof line" zachovana aj v stane sa bude dat robit co treba :-)
Priecniky chcem aj tak dat vyrobit vsetky a to s min vyskou nad strechou. Budu pevne nahodene na stane a ako po polozeni do kolajnice aj so stanom ich kusok posuniem a zaaretujem. Tak ako je to u origo priecnikov. Montaz stanu pre dvoch na 5min.
Bronz LR Disco 4 TDV6 2012 - Mama's Street Fighter
Blue Evoque 2014 2.2

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#23 Příspěvek od RudaK » 20 úno 2013 07:01

jezbera ivan píše: Este je moznost pouzit kratke pod stan a do dvoch bodov najprednejsich, kde by sa kotvili len kolajnice dlhe si dat vyrobit solo priecnik, ktory sa pouzije len v case montaze stanu. To bude asi moja cesta, bude aj "esthe disco roof line" zachovana aj v stane sa bude dat robit co treba :-)
Přesně todle jsem myslel,kdybych měl stan já :Sorry: V krátkých ližinách 2 ks příčníků a vepředu udělaný špešl příčník na to ukotvení,co mám přidělanou tu orig G4 zahrádku :mrgreen: a na něm pod stanem přidělané přídavné světla :yes .
Tak jak na obrázku,akorát pod stanem :nod
Přílohy
P6090003.JPG
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
vizos
Příspěvky: 569
Registrován: 18 led 2007 09:13
tel.: 739266781
auto: D3 ala G4 a S1
Bydliště: Předmostí

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#24 Příspěvek od vizos » 21 úno 2013 14:26

Já sem vždycky taky dával stan maximálně dozadu abych otevřel. Nicméně sem přidělal rampičku se světlama tak teď zas půjde stan těsně za ně aby šel otevřít.
svetla.jpg
Jedna Series one 1950 nápravy na špalkách a rám na dvoře ale nic nebliká ani nemlátí.

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#25 Příspěvek od viktor.houska » 21 úno 2013 18:24

Tak uz jsem se skoro rozhodnul pro ty kratke podelniky - kdyz me napadlo to pro jistotu jeste jednou premerit...

Stresni stan, co mam vyhlednuty, je Maggiolina AirTop. Ten ma na delku 210 cm. Kdyz to odmerim cirka od hrany zadnich dveri, tak mi vychazi, ze by pred prednim pricnikem mel stan docela slusnej previs...

Merim blbe nebo jak to vychazi v realu? Podle fotek, co jsou u diskuze, to nevypada zas tak tragicky. Ale treba u Jardy je videt, ze predni pricnik je na delsim podelniku o kus vepredu. No a jestli tam ten presah je, jake mate zkusenosti s pevnosti stanu?

Uživatelský avatar
Kubas38
Příspěvky: 270
Registrován: 18 zář 2008 07:43
tel.: 777207691
auto: Defik D300+RR
Bydliště: Slatiňany

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#26 Příspěvek od Kubas38 » 21 úno 2013 20:25

viktor.houska píše:Tak uz jsem se skoro rozhodnul pro ty kratke podelniky - kdyz me napadlo to pro jistotu jeste jednou premerit...

Stresni stan, co mam vyhlednuty, je Maggiolina AirTop. Ten ma na delku 210 cm. Kdyz to odmerim cirka od hrany zadnich dveri, tak mi vychazi, ze by pred prednim pricnikem mel stan docela slusnej previs...

Merim blbe nebo jak to vychazi v realu? Podle fotek, co jsou u diskuze, to nevypada zas tak tragicky. Ale treba u Jardy je videt, ze predni pricnik je na delsim podelniku o kus vepredu. No a jestli tam ten presah je, jake mate zkusenosti s pevnosti stanu?
Nevím ale nepřijde mi to zas až tak moc dopředu. Jaký je cenový rozdíl mezi krátkejma a prodlouženejma podélníkama?

Já mám na D4 prodloužený ale stan teda tu konstrukci pod ním mám připravenou na krátký tak to možná letos budu předělávat :nerd


Kubas
D5 SDV6 HSE MY2018

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#27 Příspěvek od viktor.houska » 21 úno 2013 21:24

Kubas38 píše:
Nevím ale nepřijde mi to zas až tak moc dopředu. Jaký je cenový rozdíl mezi krátkejma a prodlouženejma podélníkama?
Skoro dvojnasobek...

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#28 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 21 úno 2013 21:26

Mám stan 200cm, možná o malinko víc, krátký lyžiny a v pohodě. Jen to uchycení chce pevný, aby to nevibrovalo.

Tom

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#29 Příspěvek od RudaK » 21 úno 2013 21:34

viktor.houska píše: Ale treba u Jardy je videt, ze predni pricnik je na delsim podelniku o kus vepredu.
Jestli ti pomůže můj názor ( mám D3 s krátkýma podélníkama - jiný tenkrát ani nebyly ) , tak já bych vycházel s umístěním od zadu,aby šel bez problému otevřít vrch zadních dveří a předek bych nechal tak jak to vyjde . A příčníky bych určitě dal tři .
Sice střešní stan zatím neplánuju,ale kdyby,tak bych dal ten třetí příčník dopředu a ukotvil ho v těch kotvících šroubech,kde podle mě jsou zakotveny začátky těch dlouhých ( vlastně tam mám přišroubovanou tu G4 zahrátku ) Ale to jsem už psal v předchozím příspěvku :nod .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Jarda D4
Příspěvky: 82
Registrován: 19 lis 2010 09:12
auto: Def 90 new
Bydliště: Odry
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#30 Příspěvek od Jarda D4 » 22 úno 2013 08:24

Délka stanu je hodnota velmi orientační - upevňovací profily stanu jsou podstatně kratší a naopak na D3 jsem měl krátké podélníky a stan vzadu - a stalo se mi několikrát, že zavírací spona stanu plná písku zůstala trčet skoro vodorovně a nabourala mi střední koncové světlo. Já se přimlouvám za dlouhé podélníky (i když dražší) - kromě jednoznačně lepší pevnosti se třemi příčníky dávají velkou volnost umístění. Já mám příčníky na pevno na stanu - jen vjedu autem pod elektrickou kočku a sám stan spustím na střechu (na podélnících mám škrábnuté rysky pro montáž patek) a hotovo.
Na přiložené fotce (kromě toho, že je pro fandy LR i jinak hodně zajímavá :) :) je vidět zadní spona na Maggiolině, která dělala problémy.
Přílohy
stan 2.jpg
Ex: FI, FII, D3, D4, D Sport............. http://www.mujsklad.cz

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#31 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 22 úno 2013 10:10

Ta spona je asi protivná, pokud je stan vzadu. Já mám zadní spony z boků, takže se nemá co motat a stan tak bývá naprosto na těsno vzadu.

Tomáš

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#32 Příspěvek od RudaK » 22 úno 2013 15:19

Jarda D4 píše: Já se přimlouvám za dlouhé podélníky (i když dražší) - kromě jednoznačně lepší pevnosti se třemi příčníky dávají velkou volnost umístění. ....... je vidět zadní spona na Maggiolině, která dělala problémy.
:yes přesně tak . Já to myslel tak,že když mám krátké,tak bych je za dlouhé nevyměňoval,ale chytl bych ten přední příčník tak,jak je chycený ten dlouhý podélník ve předu.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#33 Příspěvek od viktor.houska » 22 úno 2013 19:18

Jeste z jineho soudku: D4 ma na strese vzadu antenu GPS. Mate nekdo zkusenosti, jak funguje navigace, kdyz je to zakryte stresnim stanem? Rekl bych, ze asi moc ne, co...?

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#34 Příspěvek od RudaK » 22 úno 2013 19:29

viktor.houska píše:Jeste z jineho soudku: D4 ma na strese vzadu antenu GPS. Mate nekdo zkusenosti, jak funguje navigace, kdyz je to zakryte stresnim stanem? Rekl bych, ze asi moc ne, co...?
To je anténa na telefén ......anténu na navigaci máš integrovanou v zadním bočním okně ..... ( ale nevím jestli v levém nebo pravém okně nebo to je v obou - asi určitě je jedna na radio ) :nod
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#35 Příspěvek od viktor.houska » 22 úno 2013 19:57

RudaK píše:
viktor.houska píše:Jeste z jineho soudku: D4 ma na strese vzadu antenu GPS. Mate nekdo zkusenosti, jak funguje navigace, kdyz je to zakryte stresnim stanem? Rekl bych, ze asi moc ne, co...?
To je anténa na telefén ......anténu na navigaci máš integrovanou v zadním bočním okně ..... ( ale nevím jestli v levém nebo pravém okně nebo to je v obou - asi určitě je jedna na radio ) :nod
Aha! :-) Tak to maj teda kluci anglicky vymysleny! :yes

PavelK
Příspěvky: 125
Registrován: 09 úno 2007 21:44
auto: LC 200
Bydliště: Břeclav

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#36 Příspěvek od PavelK » 22 úno 2013 20:19

RudaK píše:Já mám sice ty krátké,ale mě se víc líbí prostě ty co má Jarda ....a míň,podle mě hrozí todle : http://www.disco3.co.uk/forum/topic5358 ... t=columbus" onclick="window.open(this.href);return false; Střešní stan bych měl taky raději na třech příčníkách ( teda ho nemám,ale kdyby :) ) Já mám stajlingovou zahrádku a je vohromě špičková a nepostradatelná :chuckle a ta je taky přichycená na 3 místech - tz 6 bodech a leží po celé délce těch ližin.
Já měl krátké podélníky na D3, origo LR příčníky a stan Maggiolina a po asi 1000 km na Islandu začala střecha vrzat, takže to bude asi toto http://www.disco3.co.uk/forum/topic5358 ... t=columbus" onclick="window.open(this.href);return false; , myslím že příčinou jsou ty origo příčníky které dovolují rozkmit stanu, mají gumový mezikus v držáku který ten pohyb umožňuje a celkem vysoko těžiště. Dobré příčníky dělal Petrs, stan byl níž a byly natvrdo přidělané k podélníkům.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#37 Příspěvek od RudaK » 23 úno 2013 06:10

PavelK píše: Dobré příčníky dělal Petrs, stan byl níž a byly natvrdo přidělané k podélníkům.
:yes Ty jsem myslel od začátku . Taky mám od něj 1pár ( čistě náhodou :) ) I přes to bych dal ještě ten třetí příčník podobné konstrukce na ty úplně vepředu kotvící šrouby ve střeše a vlastně by byla nutnost to udělat na míru .....ale to by už byla brnkačka . Základ jsou ty příčníky z jeklu od Petrse . :Pohoda: ( vlastně základ je vlastnit střešní stan :mrgreen: )
Ale dnes už mají druzí možnost výběru těch dlouhých podélníku,co za nás nebylo :Sorry: .
p.s. Tímto sem chtěl říct,že volba 3 příčníků pod stan se mě jeví jako lepší ..... Howg
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#38 Příspěvek od viktor.houska » 23 úno 2013 18:52

Tak jsem to cele produmal a tohle jsem vydumal :idea:

Jako nejlepsi volba se jevi dlouhe podelniky a na nich tri pricniky.

Dlouhe podelniky davaji vetsi variabilitu v umisteni stanu, neni potreba to ladit na milimetry. Take jsou stabilnejsi, maji o jeden par montaznich uchytu vice. No takze nehrozi problemy s defektem strechy, jak tady bylo opakovane zmineno. To se totiz tykalo predniho pricniku na kratkem podelniku - asi pak nese vice zateze, nez je zdravo...

Variantu kratky podelnik a treti pricnik do prednich uchytu jsem zavrhnul, antoz vyzaduje vyrobu na miru a nechce se mi to pokazdy nejak slozite montovat na strechu. Do tech dlouhych se to proste jenom "cvakne" a je to :Pohoda:

Jedine dve nevyhody shledavam v cene tech dlouhych podelniku a v tom, ze rusi klasickou linii strechy. S tim se ale budu muset nejak srovnat... :x

Takze, neprodavate nekdo ty dlouhe podelniky? :-)

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#39 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 23 úno 2013 18:56

Nejsem si jistý, že je střecha rovná. Skoro jsem přesvědčeny o tom, že není. Jinými slovy 3 koupené stejné příčníky nebudou fungovat.... Střední bude vyšší. Pro jistotu si to změř.

Tom

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#40 Příspěvek od viktor.houska » 23 úno 2013 18:59

Tomas K (tkala) píše:Nejsem si jistý, že je střecha rovná. Skoro jsem přesvědčeny o tom, že není. Jinými slovy 3 koupené stejné příčníky nebudou fungovat.... Střední bude vyšší. Pro jistotu si to změř.

Tom
Jo, s tim pocitam, ze to bude potreba asi trochu vypodlozit do roviny...

Odpovědět