Střešní nosiče pro Discovery 4

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#41 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 23 úno 2013 19:01

Jen to nepodkládej ničím pružným.... A ty příčníky taky co nejpevnější.

Tom

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#42 Příspěvek od RudaK » 23 úno 2013 19:06

Tomas K (tkala) píše:Nejsem si jistý, že je střecha rovná. Skoro jsem přesvědčeny o tom, že není. Jinými slovy 3 koupené stejné příčníky nebudou fungovat.... Střední bude vyšší. Pro jistotu si to změř. Tom
Diť to říkám furt,že se musí jeden upravit - tz udělat na míru :ty jeden...:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

viktor.houska
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 13:41

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#43 Příspěvek od viktor.houska » 23 úno 2013 19:12

RudaK píše:
Diť to říkám furt,že se musí jeden upravit - tz udělat na míru :ty jeden...:
No a znas nekoho, kdo by to udelal na miru? :hmm

Teda nejdriv musim stejne sehnat ty podelniky ...

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#44 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 23 úno 2013 19:30

Znám, pokud jsi z Prahy.

Nicméně je potřeba si říct i nevýhody dělaných. Jsou hlučnější, protože se dělají z jeklu. Navíc přidělání na střechu je otázkou 4 matek na jeden příčník, není to jen klapnutí. A asi vyjdou dráž, pokud budou z nerezu.

Výhoda je, že pokud je necháš dělat, budou pevný a můžeš jít v klidu do krátkých podélníků. Lidí kteří to tak bez problémů mají je tu víc než dost. Vlastně nevím o nikom, kdo by s tím měl problém. Já vozím ve stanu i dost věcí, podle mě má tak kolem 70 kilo, už to dostalo dost ran a je to naprosto v pohodě.

A teď babo raď. :-)

Tom

jezbera ivan
Příspěvky: 1054
Registrován: 16 led 2007 20:10
tel.: +421 917 189 010
auto: D3 2007 + D4 2012
Bydliště: SK - Zálesie

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#45 Příspěvek od jezbera ivan » 23 úno 2013 23:47

Ked ches tie dlhe a vlastne aj kratke, kup ich origo alebo aftermarket hockde v uk. Co sa tyka montaze, ja si dam isto vyrobit dva priecniky do kolajnic a jeden do toho predneho uchytu. Ziadne styri a ci kolko sroubov na priecnik, to by bola pakaren. Priecniky napevno namontovat na stan, polozit to cele do kolajnic, trochu posunut, zaaretovat (predny mozno nejaky stoub) a fertig, to je jedina cesta aby ta pri montazi a demontazi nedrblo. Mne to pride ako hracka a taky maly ale pekny konstruktersky problemik, ktory sa da hravo riesit a tesit sa z pekneho vysledku;-)
Bronz LR Disco 4 TDV6 2012 - Mama's Street Fighter
Blue Evoque 2014 2.2

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#46 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 24 úno 2013 08:27

Z dvanácti matek ročně mi nedrbe. :-) Ale je fakt, že stan jde na střechu při první potřebě a pak už tam jezdí do zimy.

Nicméně určitě máš pravdu a dal jsem to jako nevýhodu.

Na druhou stranu ty "kameny se závitem na matky", které se dávají dovnitř podélníku (a na ně se potom šroubuje příčník) jsou při montáži samostatné, takže je do podélníku dávám tou jedinou větší dírou, která je uprostřed podélníku. Takže jsou uvnitř široké po celé šířce podélníku. Pokud by zůstaly na příčníku (a ten na stanu), musely by jít do podélníku užší dírou (tj. být užší) a pak by držely jen na kousku a to nijak velkém.

Navíc díky tomu, že jsou volně, mám jeden příčník úplně vepředu a druhý úplně vzadu podélníku - mám použitý naprosto celý rozměr podélníku. U kamenů napevno (položím stan, kousek posunu a zacvaknu) to nepůjde. Což je jedno pokud nepoužíváš jen krátké podélníky.

No a poslední otázkou je cena. To řešení co mám já je výrobně naprosto jednoduché.

Pokud to uděláš, bude mě moc zajímat, jak to máš. Rád na Tvoje řešení koukám, líbí se mi.

Tom

Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#47 Příspěvek od Frana » 24 úno 2013 10:12

Asi moje reseni neni tak efektni, ale je urcite funkcni, drzi, dobre se to sundava a nasazuje a mam to vyzkousene jak v terenu, tak na dalnici. Navic kdo pouziva system Thule, jako ja na vsechny auta, tak treba dokupi jen patky, pripadne to pouzije i na jine auto, atd.

Od Thule je na D3/4 potreba nasledujici:

http://www.thule.com/cs-CZ/CZ/Products/ ... int-Xt-753" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.thule.com/cs-CZ/CZ/Products/ ... cks/869000" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.thule.com/cs-CZ/CZ/Products/ ... cks/183027" onclick="window.open(this.href);return false;

Musim rict, ze jsem s tim nemel nikdy problem - jen jsem nechal z nerezu laserem vypalit na tyhle silny pricniky lepsi drzaky stanu, kdyby nekdo potreboval, tak muzu nechat vyrobit jeste nejake, mame to skreslene v CADu. Kdo ma pocit, ze ctyri patky a dva pricniky jsou malo (a myslim, ze to bohate staci), tak si muze dokoupit patek a pricniku po libosti. Ja mam schvalne delsi pricniky, protoze se na ne da na pripevnit treba markyza a nemusim resit nic dalsiho. A narozdil od origo pricniku se k tomu dela fura vselijakych drzaku prakticky na cokoliv. Kdo je detailista, tak neni problem ty pricniky zkratit na presnou delku tak, aby nevycnivaly zpod stanu.
Přílohy
D3_pricniky_z_boku.jpg
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#48 Příspěvek od Diglobe » 30 čer 2015 23:27

Taky potřebuji vyřešit příčníky na stan na D3. Ačkoliv manuálně zručný, nemám čas ani prostředky si je vyrobit. Najde se tu někdo, kdo už je dělal a umí je vyrobit, případně někdo, kdo by je za nějaký peníz nebo protislužbu na 14 dní zapůjčil. Mám origo, ale u těch mám pocit, že v lyžinách jsou nějak volný. tak raději něco na pevný uchycení. 4 matky na příčnících fakt nevadí.

Díky
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Uživatelský avatar
Sowitek
Příspěvky: 8
Registrován: 06 úno 2018 13:09

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#49 Příspěvek od Sowitek » 03 črc 2018 21:35

Chlapi, dovolim si malinko ozivit tema pricniku.

Nemel by nekdo na prodej alespon dva pricniky na D4 na montaz do kotevnich bodu v liste, bez hagusu. Ideal stredni cechy jizne od Prahy :-) (potreboval bych je zitra vyzvednout a koupit)
V inzerci jsem zadne nenasel.

Diky moc, kdyby nahodou

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: Střešní nosiče pro Discovery 4

#50 Příspěvek od Diglobe » 04 črc 2018 10:06

měl jsem ted nedávno půjčené Thule a bylo to úplně v pohodě a bez problémů. Půjčoval jsem si je v Horních počernicích, myslím, že je měli i skladem nové

https://www.th-store.cz/kontakt
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Odpovědět