Vibrace nad 60km za hod

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#41 Příspěvek od macronera » 01 úno 2013 12:44

MadTom píše:Zkus při to vyřazování pootočit aspoň jedním kardanem - může tam být nějaké "napnutí" a ona nechce vyskočit. Mě se to tak chová, stejně jako při zařazování - občas tam padne hned, občas to chvilku trvá, než se kolečka postaví pěkně do zákrytu. Trošku mě to překvapilo, když jsem dodělával ovládání a zkoušel jsem to - měl jsem problém při popojížení po dvoře, aby tam vůbec zaskočila.

to jsem zkoušel . problém je že je schopná se sama zařadit i pokud je na páce vyřazená
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vibrace nad 60km za hod

#42 Příspěvek od MadTom » 01 úno 2013 12:49

To by znamenalo, že tam nefunguje zajištění v krajích polohách (nepředpokládám, že by ti to dělal ovládací bovden, nebo co tam máš na ovládání). Koukni to RAVE - je to tam rozkreslené.
Nebo se něco uvnitř rozsypalo - napadá mě vlastní mezinápravový diferenciál - občas se to stává.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#43 Příspěvek od macronera » 01 úno 2013 12:53

MadTom píše:To by znamenalo, že tam nefunguje zajištění v krajích polohách (nepředpokládám, že by ti to dělal ovládací bovden, nebo co tam máš na ovládání). Koukni to RAVE - je to tam rozkreslené.
Nebo se něco uvnitř rozsypalo - napadá mě vlastní mezinápravový diferenciál - občas se to stává.
jo to mě taky napadlo.koukal jsem na to. původně mě napadla prasklá ta pružina na ovládání ale ted přijde na řadu výměna rozvodovky a pitva téhle a ukáže se co se stalo. jen ještě dojet do Prahy...
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#44 Příspěvek od macronera » 04 úno 2013 23:03

Dneska bylo auto na heveru a výsledek je následující

- svislé čepy přední nápravy KO -výměna
- silentbloky podvozku až na LZ rameno komplet více či méně KO, některé silně zpuchřelé, některé utržené - výměna za polybush
- mezinápravový diff - nedořazuje, extremní vůle - vyměněno
-přední diff - veliká vůle-vyměněno
-zadní diff - veliká vůle-vyměněno

:hmm: vibrace vzniklé jízdou odstraněny :whew
Naposledy upravil(a) macronera dne 08 úno 2013 18:03, celkem upraveno 1 x.
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Vibrace nad 60km za hod

#45 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 05 úno 2013 00:12

macronera píše:Dneska bylo auto na heveru a výsledek je následující

- svislé čepy přední nápravy KO -výměna
- silentbloky podvozku až na LZ rameno komplet více či méně KO, některé silně zpuchřelé, některé utržené - všechny vyměnit - nejspíš přijde na řadu polybush
- zadní diff - nadměrná vůle - půjde ven a uvidí se kde se bere
- mezinápravový diff - nedořazuje, extremní vůle - už je nachystaná jiná rozvodovka, tuto čeká pitva
A to je presne duvod,proc moje legenda nesmi na hever :-)
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
ssang
Příspěvky: 921
Registrován: 06 zář 2009 00:42
tel.: 733149044
auto: jen vzpomínky na LR
Bydliště: nad Prahou i v Praze

Re: Vibrace nad 60km za hod

#46 Příspěvek od ssang » 05 úno 2013 00:47

Hanys_a_Kaca píše:A to je presne duvod,proc moje legenda nesmi na hever :-)
:yes :rofl
Skutečně známou osobností se stáváme, když Word přestane naše příjmení podtrhávat červeně.
http://www.remax-czech.cz/reality/re-ma ... av-bursik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#47 Příspěvek od Hubert » 05 úno 2013 06:57

Proč chceš dávat polybush? Proč né "origo" silentbloky?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#48 Příspěvek od macronera » 08 úno 2013 18:03

:hmm: vibrace vzniklé jízdou odstraněny :whew
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Vibrace nad 60km za hod

#49 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 08 úno 2013 22:41

Kola zustaly? Ze bych priznal porazku spatneho odhadu, respekrive jeste mam sanci trvat na svem, ze jsi zvysil vlastni frekvenci cele souastavy, takze to nevrkla, ale kola mas rozhozeny i nadale...? Vis cim to bylo, nebo tak nejak vsim?
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#50 Příspěvek od macronera » 09 úno 2013 03:37

Hanysi, mrzí mě to, ale tentokrát budeš muset "porážku" uznat. chyba byla skutečně především na svislých čepech a silentblocích podvozku. vzhledem k faktu že jsi v autě při tom zemětřesení však nejel je to myslím zkousnutelná a ne zcela zahambující "porážka". důležitý je fakt, že auto je dál pojízdné a provozuschopné :Pohoda:
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

rozpas
Příspěvky: 64
Registrován: 18 říj 2011 22:11
auto: už LC120 4.0 VVTi...
Bydliště: Vysočina

Re: Vibrace nad 60km za hod

#51 Příspěvek od rozpas » 17 čer 2014 09:28

Podle mě má naprostou pravdu Hanys. To, že už ti to teď nedělá, je jenom tím, že jsi "zavřel hubu" vybracím vymezením všech vůlí. Ale špatné pneumatiky, které buď nejdou vyvážit a nebo kmitají i "vyvážené" jsou sviňa. Pokud jsi je tam nechal i po opravě, určitě budeš mít dobu pokoj. Ale už teď začínají od tohoto okamžiku nahlodávat (zvýšeně namáhat) všechny ty čepy i silentbloky, aby se co nejdříve mohly vrátit do té původní frekvence, kdy ti to vybrovalo.
S tímhle problémem jsem se seznámil tak, že jsem si koupil sadu moooc pěkných a jenom do půlky ojetých off road pneu na alu discích. Při koupi jsem dostal informaci, že je to jenom sundáno z auta, tedy vyvážené a že předchozí majitel si pořídil ještě hrubší vzorek. Pro svůj klid vedly moje kroky rovnou na vyvážení a tady byl první náznak potíží. Šlo to strašně špatně vyvážit, no, pokud vůbec. A pak přesně to, co popisuješ ty. Vybrace od přední nápravy při určité rychlosti. U mě 80 km/h. Zatočím, přestane. Přibrzdím, přestane. Přidám, přestane. Jedu 80, vybruje...
Tady bych chtěl poněkud apelovat na možné nebezpečí při koupi ojetých, dobře vyhlížejících pneumatik. Podle mých zkušeností je jenom malá pravděpodobnost, že by si je původní majitel nechtěl dojet sám. Na druhou stranu je ale docela možné (abych nikomu nekřivdil), že o tom ten původní majitel ani nemusel vědět. Třeba měl právě trochu jinak "nastavené" vůle a nemuselo se mu to zrovna projevit tak jako mě.
Ale jisté je, že to, a tady proti Hanysovi trochu přitvrdím, dělají na 98% kola.

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#52 Příspěvek od default » 05 lis 2014 12:29

Měl jsem auto v servisu v Tehově u Prahy na geometrii. Chlapík mi řekl že jsou v híji silentbloky na ramenech náprav. Tak je vyměnil a já to zaplatil a ... kolem 70km/h mi to začalo vibrovat. Jasně vyvážení kol. To bylo ve středu večer... nějak nebyl čas a v pátek jsem s tím vyrazil do ValThorens (Francie). V Německu u Hailbronnu mi na dálnici ve 130 uletěl přední kardan. Takovou srandu jste ještě nezažili...
Nikdy bych nevěřil jakou škodu dokáže udělat takovej malej kousek železa... mezi těma autama ... na dálnici ... v Německu ... v pátek v podvečer ...
Přespali jsme tam, v autorizovaném servisu kardan neměli (a ani v celém Německu), tak jsme si v půjčovně půjčili jakýsi Opel a ... a vůbec už jsem to tady probíral ...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace nad 60km za hod

#53 Příspěvek od visby » 05 lis 2014 12:50

default píše:Měl jsem auto v servisu v Tehově u Prahy na geometrii. Chlapík mi řekl že jsou v híji silentbloky na ramenech náprav. Tak je vyměnil a já to zaplatil a ... kolem 70km/h mi to začalo vibrovat. Jasně vyvážení kol. To bylo ve středu večer... nějak nebyl čas a v pátek jsem s tím vyrazil do ValThorens (Francie). V Německu u Hailbronnu mi na dálnici ve 130 uletěl přední kardan. Takovou srandu jste ještě nezažili...
Nikdy bych nevěřil jakou škodu dokáže udělat takovej malej kousek železa... mezi těma autama ... na dálnici ... v Německu ... v pátek v podvečer ...
Přespali jsme tam, v autorizovaném servisu kardan neměli (a ani v celém Německu), tak jsme si v půjčovně půjčili jakýsi Opel a ... a vůbec už jsem to tady probíral ...
podobne sa stalo mne, male vibracie hlavne pri zabere. nasledne sa to po navsteve jamy zhorsilo a po par km som ho odtrhol. potom som jazdil asi 2000km len na zadku;-)

inak, moja skusenost je taka, ze vibracie nikdy nemaju jeden dovod. vzdy je to kombinacia viacerych veci...

Uživatelský avatar
Val
Příspěvky: 188
Registrován: 24 čer 2011 13:52
auto: D3 V8, exD1, exD2
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace nad 60km za hod

#54 Příspěvek od Val » 19 kvě 2016 19:37

Zdravim. Mam podobny problem. Auto sa mi pri rychlosti nad 60 km jemne rozvibruje, teda vibruje trosku. Kardany som premazal, ktore sa dali, vole sa mi zdaju OK. Resp. na kardanoch ziadne. Vymenil som aj komplet obutie za zimne a stale to iste. Nie je to zavisle na otackach motora, ale na rychlosti. Najhorsie ak idem 70 uberiem a pri 65 autom zatrasie, je jedno ci mam zaradenu rychlost alebo nie. Pri inej rychlosti ak uberiem nie je to take silne... Mam Disco II TD5 manual. Diky za rady ☺

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vibrace nad 60km za hod

#55 Příspěvek od MadTom » 19 kvě 2016 19:41

A dělá to na čtverku i na pětku? Pokud ano, tak to nejspíš nebude převodovka.
Zkontrolovat, jestli nemáš vybouchané nějaké silentbloky na podvozku. Pokud máš uzávěrku mezinápravy, tak se dá shodit kardan a zkusit to bez něj. Alespoň ho pořádně zkontroluješ. Začal bych od toho předního.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Val
Příspěvky: 188
Registrován: 24 čer 2011 13:52
auto: D3 V8, exD1, exD2
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace nad 60km za hod

#56 Příspěvek od Val » 19 kvě 2016 19:45

MadTom píše:A dělá to na čtverku i na pětku? Pokud ano, tak to nejspíš nebude převodovka.
Zkontrolovat, jestli nemáš vybouchané nějaké silentbloky na podvozku. Pokud máš uzávěrku mezinápravy, tak se dá shodit kardan a zkusit to bez něj. Alespoň ho pořádně zkontroluješ. Začal bych od toho předního.
Robi to pri zaradenej rychlosti aj vyradenej. Proste aj neutral ked dam a len idem 65. Si ma zaskocil tou 5 to skusim zajtra. 5 davam vyssie ☺

Uživatelský avatar
Val
Příspěvky: 188
Registrován: 24 čer 2011 13:52
auto: D3 V8, exD1, exD2
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace nad 60km za hod

#57 Příspěvek od Val » 19 kvě 2016 19:56

Val píše:
MadTom píše:A dělá to na čtverku i na pětku? Pokud ano, tak to nejspíš nebude převodovka.
Zkontrolovat, jestli nemáš vybouchané nějaké silentbloky na podvozku. Pokud máš uzávěrku mezinápravy, tak se dá shodit kardan a zkusit to bez něj. Alespoň ho pořádně zkontroluješ. Začal bych od toho předního.
Robi to pri zaradenej rychlosti aj vyradenej. Proste aj neutral ked dam a len idem 65. Si ma zaskocil tou 5 to skusim zajtra. 5 davam vyssie ☺
Pozriem zajtra teda aj silentbloky, este ak ich najdem vsetky. Medzinapravu zavriet neviem, ale na predku je zrovna taky dvojkriz a ten nejde mazat. Ked ho ale rukou skusam necitim ziadnu volu. Zrejme ich zhodim oba ...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vibrace nad 60km za hod

#58 Příspěvek od MadTom » 19 kvě 2016 21:45

U toho dvojkříže je kromě obou křížů ještě středící ložisko. Taky není mazatelné, jako originál kříže.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 720
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Vibrace nad 60km za hod

#59 Příspěvek od peppino » 20 kvě 2016 09:52

Já bych odpojil přední kardan a pak zkoušel vůle.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
Val
Příspěvky: 188
Registrován: 24 čer 2011 13:52
auto: D3 V8, exD1, exD2
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace nad 60km za hod

#60 Příspěvek od Val » 20 kvě 2016 11:16

Rano som si vsimol, ze to robi menej. Teda robilo mi to vcera, aj zo zimnou sadou, tak som dal naspat letne, ale teraz som prehodil strany, teda tie co boli nalavo su napravo. Plus som uvolnovacom skrutiek vystriekal ten dvojity kardan. Len neviem ci to mohlo pomoct... Mozem jazdit bez kardanu predného aj ked nemam uzavierku medzinápravy? Nebude mi brzdit predok? Som elektrikar tak sorry za take otazky... Rozmyslam ze dam prevázit kolesa a ak to nepomoze, pojde do servisu, asi to bude nad moje sily...

Odpovědět