TD5 nejde natočit

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: TD5 nejde natočit

#21 Příspěvek od Sláma Karel » 20 led 2012 10:26

Jo to já vím, a nemáš taky náhodou BCU na automatovou DII s klíčkem?

A co večer to pivo? Nepůjdem?

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Honza_offroad
Příspěvky: 613
Registrován: 15 zář 2008 12:16
tel.: 724 007 163
auto: D2,D3,Def portal
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: TD5 nejde natočit

#22 Příspěvek od Honza_offroad » 20 led 2012 10:33

JJ, to mam...

Pivko bohuzel nee, za chvilku diagnostika DII u Vlasty pak par drobnosti a smer Susice....

H.
Prodej doplňků pro 4x4, profi Diagnostika LR, individuální úpravy výkonu, immo, omezovačů, EGR a pod...
www.toomich.cz www.adventure-land.cz

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: TD5 nejde natočit

#23 Příspěvek od MadTom » 20 led 2012 18:55

Dá se i opravit, většinou. U několika se mi to už povedlo, nešla, asi, jedna hodně ohořelá až shořelá. Jak psal Karel, musí se zvolit správná jednotka.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: TD5 nejde natočit

#24 Příspěvek od Miloš II » 21 led 2012 16:59

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=l ... m270.l1313" onclick="window.open(this.href);return false; MIloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
raven.99
Příspěvky: 220
Registrován: 09 dub 2010 09:12
auto: Discovery 2
Bydliště: Malacky, SR

Re: TD5 nejde natočit

#25 Příspěvek od raven.99 » 23 led 2012 16:37

Chaka píše:Tak po dlouhém čekání je verdikt elektrikáře takový, že umřela řídící jednotka motoru. :cry Neválí se náhodou někdě někomu? Popřípadě pak můžu to svojí pak poskytnout na pokusy. :mrk
- nemas ju len zasvinenu od oleja? boh vie čo to môže spôsobiť pri extrémnom zašpinení
- použil tvoj elektrikar diagnostiku specialne na LR? univerzalna mu nebude nič hlásiť a môže si mysliet že je k.o.
- skúšal si ten bezpečnostný spínač ako písal Dano?
- baterka ok? sa mi stalo že bola ko, hoci ukazovala že je v poriadku

Chaka
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2011 18:18
auto: Discovery II

Re: TD5 nejde natočit

#26 Příspěvek od Chaka » 18 úno 2012 19:34

Závada vyřešena. Byla to opravdu mrtvá jednotka. Jinými slovy, jestli se někomu budou někdy opakovat příznaky že nežhaví, nesvítí kontrolka řídící jednotky a auto točí a nechytá, pak je to s největší pravděpodobností právě řídící jednotka motoru. Chci poděkovat všem za pomoc faktickou i formou nápadů :hand

Sajmon
Příspěvky: 159
Registrován: 01 úno 2011 18:58
tel.: 0918334337
auto: DiscoveryII
Bydliště: Šumiac

Re: TD5 nejde natočit

#27 Příspěvek od Sajmon » 21 lis 2012 20:14

Ahoj ,teraz sa mi stalo podobné.Normalne som išiel na disce, na zastavke som vyhasil na 10 min a ked som chcel motor natočiť tak iba točil a nič.Čerpadlo tlačilo,kontrolky pozhasinali,nič nesvietilo čo nemalo,zamyka ,odomyká.Skušal som 4x zapnuť vypnuť zapalovanie a potom to natočilo.Mam sa začať znepokojovať či je to normalne.

MarekS

Re: TD5 nejde natočit

#28 Příspěvek od MarekS » 26 lis 2012 09:25

Tak mám další drobnou závadu teda doufám.Stalo se mě už třikrát,že ráno příjdu k autu a odemknu nažhavím a nechytne napodruhý už se žhavení nerozsvítí zamknu,odemknu,otevřu dveře a normálně nažhaví a na cvrknutí chytne.Včera jsem zkusil odemknout jen jedny dveře a chytil myslel jsem,že je chyba tady,ale dnes to nechytlo ani po otevření těch jedněch dveří.Celej den pak všechno v pohodě jen ty rána.

Neví někdo :?:

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: TD5 nejde natočit

#29 Příspěvek od DanoDEF » 26 lis 2012 11:19

MarekS píše:Neví někdo :?:
... no kontrolka zhavenia u TD5 ti je na :moon
- prever samotne zhavice
- prever rele zhavenia
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

MarekS

Re: TD5 nejde natočit

#30 Příspěvek od MarekS » 26 lis 2012 12:37

DanoDEF píše:
MarekS píše:Neví někdo :?:
... no kontrolka zhavenia u TD5 ti je na :moon
- prever samotne zhavice
- prever rele zhavenia
Já mám podezření na imobilzer toho žhavení jsem si všim,že nejdřív svítí točí a nechytne a na druhej pokus už se nerozsvítí a taky nechytne.
Zamknu odemknu otevřu dveře svítí a na cvrknutí chytne pak je klid vždy jen to první startování ráno.

Uživatelský avatar
Rosi
Příspěvky: 777
Registrován: 18 pro 2008 14:28
tel.: +420-608-084004
auto: LR 110SW Def Td5
Bydliště: Kósek vod Brna a Macochy

Re: TD5 nejde natočit

#31 Příspěvek od Rosi » 26 lis 2012 14:54

Při této teplotě to se žhavením nemá nic společného. I kdyby byly žhaviče KO, určitě by to nastartovalo.
Osobně bych vsázel spíš na imobilizer, případně na netěsnost na palivovém potrubí = padá nafta.
Při druhém pokusu už si podá.
Def 110 Td5 SW
skype: vk770403; fotky: http://picasaweb.google.cz/Rosi770403/" onclick="window.open(this.href);return false;

MarekS

Re: TD5 nejde natočit

#32 Příspěvek od MarekS » 26 lis 2012 19:03

Rosi píše:Při této teplotě to se žhavením nemá nic společného. I kdyby byly žhaviče KO, určitě by to nastartovalo.
Osobně bych vsázel spíš na imobilizer, případně na netěsnost na palivovém potrubí = padá nafta.
Při druhém pokusu už si podá.

Budu se muset obrátit na někoho kdo ho dokáže vyřadit a načíst auto kdyby padala nafta tak myslím,že by napodruhý to žhavení svítilo.
Ono se rozsvítí až po dalším zamknutí a odemknutí pak to vyždycky chytlo.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: TD5 nejde natočit

#33 Příspěvek od DanoDEF » 26 lis 2012 19:12

MarekS píše:kdyby padala nafta tak myslím,že by napodruhý to žhavení svítilo.
... nesvietilo. Zhavenie riadi riadiaca jednotka motora. Kontrolka zhavenia nezobrazuje realny stav zhavenia. Citaj http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... ie#p217540" onclick="window.open(this.href);return false;
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

MarekS

Re: TD5 nejde natočit

#34 Příspěvek od MarekS » 26 lis 2012 21:16

DanoDEF píše:
MarekS píše:kdyby padala nafta tak myslím,že by napodruhý to žhavení svítilo.
... nesvietilo. Zhavenie riadi riadiaca jednotka motora. Kontrolka zhavenia nezobrazuje realny stav zhavenia. Citaj http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... ie#p217540" onclick="window.open(this.href);return false;
Přečteno naštěstí jen 6 stránek kde to relé hledat s rave stále bojuju :Ja blb:

Ještě mě napadla jedna věc dal jsem ho do dilny a nechal odemčený jsem zvědav jak ráno chytne :S

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: TD5 nejde natočit

#35 Příspěvek od DanoDEF » 26 lis 2012 21:28

MarekS píše:Ještě mě napadla jedna věc dal jsem ho do dilny a nechal odemčený jsem zvědav jak ráno chytne :S
... ak rano nechytne na prve startovanie tak nerob ziadne zamykanie a pod. Jednoducho vypni klucit pockaj par sekund otoc klucik do polohy 2 a pocuvaj cerpadlo ake zvuky vydava. Ak nezacnes startovat po cca 30sec by malo cerpadlo prestat tahat. Ked prestane vypni klucik chvilku pockaj a znova otoc do pol 2 a skus startovat. Proste tym by si mal vylucit ci ti "pada" nafta. Ak to nepomoze tak urob ten svoj "ritual". :mrgreen:
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

MarekS

Re: TD5 nejde natočit

#36 Příspěvek od MarekS » 27 lis 2012 08:52

Tak nažhavil čerpadlo natlačilo a chytil nebudu ho pár dní zamykat za tu krátkou dobu coho mám moc zamčenej totiž nebyl.
Když se to už neprojeví vyřadím imobilizer akorát stál na rovině a ne motorem mírně proti kopci to vyzkouším zítra.

Sajmon
Příspěvky: 159
Registrován: 01 úno 2011 18:58
tel.: 0918334337
auto: DiscoveryII
Bydliště: Šumiac

Re: TD5 nejde natočit

#37 Příspěvek od Sajmon » 29 pro 2014 15:41

Ahoj,dnes ráno -8, td5 naštartovalo na otačku,prešiel som asi 5km a slaby pokles výkonu ,podradil som a po 50m motor zhasol a už nejde naštartovať,čerpadlo tlačí(filter vlažny),skusil som dať odvzdušňovaci cyklus a žiadna zmena,dolial som aj naftu(už mi svietilo hlad.oko),kontrolky(check engine)zhasla,žhavenie zhasla a žiadna zmena.Po 6pokusoch s odvzdušnenim a štartovanim mi pár krat blikala chech engine a červena(imobilizer) ale to bude asi vymlatenou baterkou,po nabití baterky kontrolky pozhasínali jak predtým . Čo teraz skusiť????

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: TD5 nejde natočit

#38 Příspěvek od MadTom » 29 pro 2014 18:11

Nejdřív nabít baterku, potom dolít naftu, ale nepřehánět to, pokud by jsi musel vyndávat čerpadlo z nádrže, tak plná nádrž to trošku komplikuje. Potom pořádně odvzdušnit - klidně i 10 a více cyklů. Pokud to ani potom nechytne, tak bych začal prohledávat dráty, jestli někde něco nevypadlo, nebo se neuklepalo, hlavně drát od čidla polohy kliky.
Pokud chytne, tak nechat ohřát a nejezdit moc daleko, mohlo se poškodit těsnění pod vstřikovačem a při běhu motoru si to postupně nacpe spaliny ze spalovacího prostoru do nafty a zavzdušní se až do stavu že zdechne. Na to potom pomůže výměna těsnění a O kroužků na vstřikovačích.
Pokud nechytne, tak nejlépe diagnostiku a jako první zkontrolovat, jestli se ti nezaimobilizovala řídící jednotka motoru - v takovém případě by sice točil startér ale nedalo by to naftu. Sice jsem to ještě neviděl, ale slyšel jsem o tomto problému, i když to bylo ne autě, které mělo velké problémy s elektrikou (polofunkční alternátor a špatnej akumulátor), takže byl div, že vůbec jelo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Sajmon
Příspěvky: 159
Registrován: 01 úno 2011 18:58
tel.: 0918334337
auto: DiscoveryII
Bydliště: Šumiac

Re: TD5 nejde natočit

#39 Příspěvek od Sajmon » 29 pro 2014 20:37

Vďaka za postup,rozmýšľam či mi aj nezamrzla nafta,ale bolo len -8st-(keď zložim hadičku prívodu nafty do hlavy mala by nafta tiect??).Snimač polohy kľuky-kde to hľadať?Už sa mi to raz stalo ,ale potom sa to samo opravilo(pár príspevkov naspäť)-ale bolo to v lete. Skúsim ten snímač.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: TD5 nejde natočit

#40 Příspěvek od MadTom » 29 pro 2014 21:26

S tou zamrzlou naftou by to taky mohlo být - nejlépe hadičku a vycucnout trochu z nádrže. Když bude mléčná, máš problém.
Snímač polohy kliky je na straně setrvačníku - tedy na konci motoru jak přechází do převodovky. Snímá to přímo ze setrvačníku jako takového. Je to vlastně jediné čidlo, které TD5ka potřebuje k tomu, aby motor běžel. Druhé je potom plynovej pedál, aby se dalo přidat.
A napadá mě ještě jedna věc - kontroloval jsem hadice se vzduchem za turbem? Originální černé gumové mají časem snahu se rozlepit na jednotlivé vrstvy a potom uvnitř udělat nejdřív bublinu a časem třeba i klapku, což by mohlo sání úplně ucpat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět