porucha el. ovladani predniho okna

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krtek007
Příspěvky: 395
Registrován: 03 črc 2006 01:10
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

porucha el. ovladani predniho okna

#1 Příspěvek od krtek007 » 28 črc 2006 19:55

Asi jsem klikar, ale zase bych potreboval radu. Pri stahovani okna ridice se mi zdalo, ze se sklo pri posunu nejak "podivne" naklani. Nedalo mi to a rozebral jsem dvere. Zjistil jsem, ze ony dve paky, ktere s vlastnim oknem manipuluji , jsou zakonceny umelohmotnymi kolecky. Tato kolecka jezdi ve vodici liste, ktera je nacvaknuta na samotnem skle. Muj problem je, ze jedno z techto kolecek se zrejme rozpadlo a zustal po nem pouze kovovy korpus. CEly mechanismus otevirani okna stale funguje a zrejme bude fungovat dal, protoze ten kovovy pazbytek jezdi ve vodici liste a okno se vysunuje. Ale preci jen bych radeji mel vse na milackovi ok:) Budu vdecny za kazdou radu cim kolecko nahradit nebo lepe kde se takova soucastka da sehnat.
Jen doufam, ze se kvuli tehle malickosti nemusi menit cely mechanismus otevirani okna:((
Diky Michal

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Admin » 31 črc 2006 07:35

Asi tě fakt nepotěším :(
Koukal jsem na stahovačky, jak manuální, tak elektrické ale náhradní díly tam objednat opravdu nejdou. Pouze celá stahovačka. Jendiná pozitivní zpráva je, že díl co se používal v Disco I se už nevyrábí a je nahrazený za stahovačku z Disco II alespoň ta elektricky ovládaná. Jinak cena nové na Disco II je 3050,- bez dph :?
Mohl bych se podívat jestli tady nenajdu starší stahovačku z Disco II pár se jich rozpadlo, ale nevím jestli ti to pomůže.

Uživatelský avatar
krtek007
Příspěvky: 395
Registrován: 03 črc 2006 01:10
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od krtek007 » 31 črc 2006 08:28

no to je teda dilo:)) Tos me vazne nepotesil ... asi budu jeste chvili jezdit s vedomim, ze nemam auto uplne dokonaly a pak se nastvu a dam tam tu stahovacku komplet novou:))
Ale kdyby kolem tebe bezela nejaka starsi ale zachovala.... stahovacka, a za dobrou cenu, tak nevahej a napis:)
BTW: asi fakt koupim ten servisni manual od Hynes(viz jine tema). Uz me nebavi reseni hlavolamu jak se k cemu v tom mem milackovi dostat.:shock:
Michal

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Admin » 31 črc 2006 08:38

Stím návodem se nedivím. Někdy je to fakt za trest se někam "prolámat". Pak si člověk akorát rve vlasy.
Po tý stahovačce se mrknu, ale jak říkám budeš si jí muset dát dohromady. Angličan neumí (mimo jiné) pořádně probodovat dva plechy. Pak se stalo že najednou ti zmizí okno ve dveřích a světe div se nejde vysunout. Naštěstí ty body tam jsou vidět, takže není problém si to provařit. :wink:

Odpovědět