Stěrače a stírání.

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Stěrače a stírání.

#1 Příspěvek od Steve » 09 bře 2010 19:33

Hledal jsem a hledal, ale nenašel, takže se předem omlouvám, jestli už to někde je....našel jsem jen problémy se sháněním ramínek na D.II a nedokončování cyklů.
Na mé D.I už nedávno trošku zlobily stěrače, resp. jejich chod, šly nějak neochotně. Přičítal jsem to mrazům. Málo jsem je používal, nejezdím často a když už je zamrzlé okno, tak si nedrápu gumy ale oškrábu sklo.
Dnes jsem je zapnul, kousek popojely, pár cm a nic....
Ani poloha 2 a 3 nic...
Takže jsem vše vypnul, zkoušel rukou, nešlo s nimi skoro pohnout, tak jsem je, blbec :Ja blb: posunul do "ztopořené" polohy, jestli se nechytí, ale nejenže nic, ale nešly už ani tam ani zpět. Po vypnutí a zapnutí zapalování se pohnuly ale zase nic...
Takže, teď mám problém, kdy mě líznou policajti, když začne pršet, jestli není motor ve zkratu a nespálí se atd. Jen jsem dojel domů a nevím, co dál.
Netuším, jak se k motoru dostat, jestli od motoru nebo z interiéru. Dojel jsem pozdě, parkuju venku a už na to nebylo moc času, není tam vidět.
Zpětně si vybavuju, že relátko asi cvakalo....
Jak se dostanu k mechanismu a motoru?
Má někdo nápad, co by to mohlo způsobit?
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Lochy
Příspěvky: 382
Registrován: 08 led 2010 12:00
tel.: 6O8O94O2O
Bydliště: Libinská brázda

Re: Stěrače a stírání.

#2 Příspěvek od Lochy » 09 bře 2010 20:28

zkus nejdřív táhla, případně dotažení ramínek...občas se to stává, nevím jak na lr, ale u jinejch pekáčů se to občas stalo. bývá tam mraky starýho tuku, kterej tahá vodu a pak to i zamrzne. to je dle mne první krok před tím, než se člověk začne vrtat v elektrice

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: Stěrače a stírání.

#3 Příspěvek od Piskot » 10 bře 2010 11:39

Ahoj,
k motorku se dostaneš z motoru, postup vyndavání motorku najdeš tady: http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... D&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak na Tvém místě bych to nejdříve rozmrazil, zkontroloval pojistky. Pokud bude všechno OK, tak pak bych proměřil na konektoru přívodu k motorku (to už vyžaduje trochu demontáž). Je třeba také zkontrolovat ukostření motorku - má samostatný drát (tam by mohl být problém!!). Pokud bude všechno OK, tak pak jedině úplně vyndat a rozebrat motorek, jestli není nějaký problém v převodovce motorku.

Ať se daří :-)
Piskot
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Stěrače a stírání.

#4 Příspěvek od Steve » 10 bře 2010 16:20

Díky :)
Šlo mi o to, z které strany začít, jestli od motoru nebo se potopit pod volant a hrát si na gynekologa :mrk
Jdu tam nahlídnout, dokud je světlo.....
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Rozky
Příspěvky: 180
Registrován: 15 lis 2007 21:55
Bydliště: Děčínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače a stírání.

#5 Příspěvek od Rozky » 10 bře 2010 16:30

Ahoj, mě se to taky stalo, bylo to v létě, takže mráz jsem vyloučil hned :) Prakticky ze dne na den mi přestaly stírat, šly hodně ztuha a nevracely se.. Měl jsem zarezlý držáky na ramínka. celý jsem to rozdělal, prostříkal a bylo vše ok. Nějaký čas to zabralo, ale nic to nestálo :)
http://www.ruzova-novysvet.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.bagrikman.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Stěrače a stírání.

#6 Příspěvek od RudaK » 10 bře 2010 18:03

" Sousede ty stěrače se nemusí hlásit - jsou vidět " jak říká klasik ...... :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Stěrače a stírání.

#7 Příspěvek od Steve » 10 bře 2010 19:44

Tak jsem to kuchnul ....
Zima jak v zimě, ale nakonec jsem to vykopal ven. Resp. odmontoval náhon a pak po velkém nadávání dostal ven. A to tam dva šrouby chyběly!

Dobrá zpráva- motor jede, cykluje, raději jsem ho nerozebíral.
Špatná - pravý stěrač je zarostlý tak, že nepovolil ani ve svěráku. Div, že neodešel motor!
Netuším, co s tím, evidentně předchozí majitel mazal jen levý, na pravý asi nedosáhl :doh
No a já jsem si to nezkontroloval. :Ja blb:
Zatím jsem to hojně prostříkal WD-40. Uvidíme...
Dá se koupit unašeč stěrače?
Myslím tím ten bazmek se závitem, tisícihranem a páčkou pro ramínko náhonu...
Discovery je životní styl.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Stěrače a stírání.

#8 Příspěvek od Steve » 30 lis 2010 19:25

Tehdy jsem to už nenapsal - po opravě a promazání mávají jako zamlada.... :chuckle
Discovery je životní styl.

Odpovědět