Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#61 Příspěvek od HST » 12 kvě 2014 19:25

MadTom píše:Jestli to černé zohýbané byla kulatá plastová mřížka někde z Baumaxu, tak já jsem použil bílou a dopadla úplně stejně. Teď tam mám mížku udělanou ze sklolaminátové desky s vyvrtanýma dírkama připevněnou šroubkama a je to v pohodě.
JJ, to byla asi ona, sice kupovana v jinym krame, kde me dokonce prodavac ujistoval ze 70stupnu da :)) Stala 35 penez, takze zadna velka skoda.

Nicmene nahodou jsem v bauhausu narazil na nerezove provedeni, striknul jsem ho na cerno a jde tam luxusne. Tak ten nerez by to uz mel dat :D
Přílohy
20140512_183619.jpg
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#62 Příspěvek od MadTom » 12 kvě 2014 20:03

Nerez by asi měl. A pokud jsi to stříknul s dobrou základovkou, tak se to ani nemusí loupat. Má to jednu nevýhodu - díky tomu, že je to kovové a ne plastové, tak to bude na omak pěkně za provozu páli - prostě se ta mřížka pěkně rozehřeje.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#63 Příspěvek od HST » 12 kvě 2014 21:47

No kua to je pravda. Ale tak co, je to vydech topiva tak tam nema kdo co smatrat.
A pokazdy jak se spalim a zacnu nadavat tak si na tohle tema vzpomenu :D
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#64 Příspěvek od HST » 02 črc 2014 14:01

ERROR 14

Stalo se vam u atesa, ze po vypnuti nedovetra a zobrazi chybu 14?
Bezne dovetrani trva ca minutu.
Me to uz 3x dovetravalo ca 4 minuty a pak E14.
V manualu pricina mala pruchodnost vzduchovych cest.

Muj odhad - metr trubky na vystupu topeni vedeny dutinou nad blatnikem zpusobi poradne vyhrati cele dutiny. Vzduch na vstupu jde stenou dutinou, tj na vstupu moc teplo a nedovetra se to.

Reseni 1.: tepelne zaizolovat rouru na vystupu aby dutinu neohrivala. Omotat paskou na vyfuky nebo jinou izolaci na teplovzduch.
Reseni 2.: predelat vystup jak ma Ruda, nevest metr trubky dutinou.

Co si o tom myslite?
Diky :)
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#65 Příspěvek od RudaK » 02 črc 2014 21:53

HST píše: Reseni 2.: predelat vystup jak ma Ruda, nevest metr trubky dutinou. Co si o tom myslite?
Diky :)
Tak já to chci předělat tak,jak to máš ty ( výdech tím držákem nápoje ) Ale já nejsem tak rychlý :Sorry: . Co tak sání né z kapsy,ale z prostoru ....... já mám sání přes díru v zadním odnímatelným krytu ( ten má zas nevýhodu tu,že nesmí být nic před průchodkou,aby to neomezovalo sání ) .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#66 Příspěvek od HST » 08 črc 2014 19:59

Mam sani presne jak ty. Ted jsem to trochu testoval a jak to mam ja to nejde. Domenka se potvrdila - nezaizolovana trubka dutinu moc ohriva a topeni si saje teplej vzduch. Pri testu pri venkovni teplote 25st je v dutine behem 10minut 40st (a to uz ateso pada na chybu 16). Spatne promyslena zastavba.

Vstup vzduchu obavam se neporesim - je tam strasne malo mista.
Reseni by asi bylo dutinu svisle v miste topeni prepazit. Nechci ale prijit o ten hezkej prostor kam se vejde kurta atd.

Zatim jsem si objednal izolacni pasku na vejfuk plus izolacni navlek na trubku a koncem tydne to zaizoluju. Uvidime. Snad to pomuze. Melo by.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#67 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 08 črc 2014 20:16

Předpokládám, že Ti jde výfuk zkrz dutinu pod oknem. Že topení nesedí úplně na podlaze. Pokud ano, zaděláváš si na velký problém. Časem se výfuk propálí a pak Ti to zapálí auto... Řešení jsou dvě. Jedno je dát topení úplně na podlahu a výfuk rovnou ven. Tak to má Ruda. Druhá možnost je z pořádnýho materiálu udělat mezikus mezi podlahu a topení a tím mezikusem protáhnout výfukovou trubku. Tak to mám já. Nicméně si myslím, že Rudovo řešení je lepší. Zabere míň místa a je o něco bezpečnější...

Rudo zkoušel jsem ucpat sání "ve dvířkách" a v pohodě. Pod oknem je větrací mřížka a ta to zásobí dostatečně...
Tom

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#68 Příspěvek od RudaK » 12 črc 2014 09:32

Taky bych nedělal montáž topení ve volném prostoru té kapsy ...... :Sorry: Jak jsem už psal,tak to mám na podlaze té kapsy , je tam málo prostoru ale vleze se to tam . Výfuk a sání do spalovacího prostoru jsou mimo auto ( je to montáž podle bezpečnostních předpisů pro přídavné topení ). Chci to ale trochu přemístit cca o 5 mm k blatníku , aby tam šla nasadit hadice i na sání . To teť nejde kvůli lemu blatníku vevnitř o ty mm :skleb .
Vlastně je vyřízlá díra ve spodku blatníku a na tu je našroubovaný držák topení domácí výroby ( orig je toto http://www.autosip.cz/detail/nezavisla- ... 990501370/ ) . Tak vydělat topení ,vyvrtat 4 nové díry 4mm pro kotvící šroubky a znovu topení namontovat . Vím že to není nic složitého,ale s mojí rychlostí a skutečností ,že topení funguje bez problémů to je u mě běh na dlouhou trať ...... :mrgreen:
Až se k tomu dokopu,tak to budu předělávat jen kvůli výdechu horkého vzduchu do té díry pro nápoj třetí řady sedadel ( zatím je výdech jen v té plastové stěně ) a jestli se mě bude chtít hodně moc tak to natáhnu i na pravou stranu a tak budou výdechy dva :think . Ale to už nezaručuju vůbec :chuckle . Jsem v jádru líný člověk ......
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#69 Příspěvek od HST » 12 črc 2014 12:25

Ahoj,
Tak jsem se taky podival atesu na zoubek...

Predesilam: pro Toma - mam ateso na podlaze jako Ruda, vyfuk uplne ven, to je v poradku. Dutina se ohrive od hadice vydechu... Pro rudu: ano, na sani vzduchu separe trubkou objinud tam taky nemam misto, chybi ten centimetr... Tudiz nize popis co jsem udelal a jak to dopadlo (dobre to dopadlo)...

Po odstraneni plastu jsem objevil:
- trubka mirne zmackla v miste vyvodu z topeni (omezeny pruchod ale zadne drama)
- trubka primo lezi na kabelovych svazcich!! ( to se mi vubec nelibi, ohrata trubka ma urcite pres 70stupnu, a tesne u vystupu atesa muze byt jeste vic)

Vic to nema cenu popisovat - viz fotky...
20140710_203305.jpg
20140710_203320.jpg
20140710_202954.jpg
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#70 Příspěvek od HST » 12 črc 2014 12:47

Predelavky:
- pro jistotu obaleni kabel. svazku izolacni paskou na vyfuky
- obaleni dolni casti trubky paskou na vyfuky (je docela tenka a na silnejsi izolaci tam neni moc mista)
- obaleni zbytku trubky izolaci na horkovzduch (ta je to 150 stupnu)
- nejake male lokalni izolace atesa kolem vydechu...

Vysledek:
Situace je vyrazne lepsi. Tak na 80%. Dutina se stale ohriva, ale dramaticky min. Zkouseno - venku vzduch ca 18 stupnu, po pul hodine vstup do topeni ca 28st. Tj da se rict ze 10 stupnu navic. Pred tim to v dnesnich vedrech zfailovalo po par minutach nad 40stupnu (Error 16 - moc horko na vstupu). Divim se, ze mi to v zime v Jihlave vubech chodilo. I kdyz tam byla nula, a dutina se chladila zvenci...

Nicmene cast obalena pouze paskou na vyfuk stale je na omak tepla (?40-50st), tzn... dalsi post (pomalej net).

20140710_205907.jpg
20140710_205747.jpg
20140711_094524.jpg
20140711_115348.jpg
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#71 Příspěvek od HST » 12 črc 2014 12:50

Tj finalne jsem jeste zaizoloval i tu cast obalenou paskou.
Vysledek zase vyrazne lepsi tak 95% - dutina se ohreje z dnesnich 20 na 27 a relativne drzi i pri vyssich vykonech.
Tj az bude potreba topit, tj bude 10 a min stupnu, tak to bude uplne v pohode.

Na fotce je videt jedna cast izolace na kamna (vata, alobal) a druha filc, neb mi prvni uz nezbylo. Prijde mi, ze ten filc izoluje nejlip ze vseho.

Kdybych to delal znova, tak:
- paska na vyfuky bych vymenil za uplne obycejny filc pasek z obi za par korun. 2x omotat filcem komplet cely a bylo by to asi uplne nejlepsi.
- trubku je potreba izolovat celou komplet.
- sani vzduchu by fakt bylo lepsi ne z dutiny, odjinud, je-li mozno, i pres to trubku izolovat.

Takze suma sumarum selskym rozumeme - jedine co bylo potreba je poradne tu trubku zaizolovat. Logicky. Nechapu, fakt nechapu, ze ten, kdo mi to montoval - a to mel byt clovek s papirem na montaze atesa - toto neodchytil a nerekl mi "nojo pane, mate to hezky vymysleny, ale bez izolace to nebude fachat".
20140712_091021.jpg
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#72 Příspěvek od MadTom » 12 črc 2014 14:20

Hezké, na D2 to mám podobné, ale naštěstí to zatím problémy nedělá, protože se mi tam na horkou hadici žádná izolace nevejde.
Akorát koukám, jak jsi ten filc přilepil lepící páskou - to není nejlepší řešení, zvlášť pro věci, co se ohřívají. Podle mě se to časem odlepí. Pokud už pásku, tak omotat po celé délce tak, aby se páska utahovala, a pokud to nejde - nedá se to omotat, protože páska se lepí úplně ke všemu, tak tomu pomoci nějakýma montážníma páskama, které přidrží dlouhodobě samotnou lepící pásku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#73 Příspěvek od RudaK » 12 črc 2014 14:24

A de to :yes jen se k tomu dokopat ....... a to u mě je hlavní problém :Sorry: .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#74 Příspěvek od discover » 13 srp 2014 12:43

Poptávám, kdo mi nainstaluje horkovzdušné topení do D3 / 7 místná? Na dálku a programování.

Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#75 Příspěvek od Frana » 14 srp 2014 09:22

Kdyby jste nekdo montovali horkovzduch do D3, tak mam jeste porad nejake montazni nerez plechy, ktere se davaji misto plastove pruchodky za levym zadnim kolem (v blatniku/kapse) a na tenhle plech pak jde bezpecne namontovat topeni. Cena 200 CZK plus pripadne postovne.
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#76 Příspěvek od discover » 26 srp 2014 10:22

Poptávám, kdo mi nainstaluje horkovzdušné topení do D3 / 7 místná? Na dálku a programování.

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#77 Příspěvek od HST » 22 zář 2014 20:48

Byli jsme ted v alpach a covece stale problemy. I po mohutnem zaizolovani.
V noci tak kolem 5-10 stupnu, takze jsem si vetsinou treba na hodinku prifoukl teplo.
A po vypnuti ateso vetsinou pada na error 04, coz je nedovetrani na teplotu (fouka naprazdno aby se ochladilo a nejde mu to). V dokumentaci je ze muze byt prekazka v ceste vzduchu. Priklanim ze k vysvetleni, ze na vstupu neni moc mista, je to tam fakt natesno. V manualu maj minimum tusim 5cm a to tam neni. Ale nevim, treba je to necim jinym. Dutina uz se nehreje, tim to neni.

Rudo, tobe to nepada?
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#78 Příspěvek od RudaK » 23 zář 2014 03:50

HST píše: Rudo, tobe to nepada?
Já s tím problém nemám,ale pravda je ta,že mám krátký vývod tepla s plným průměrem těch 90 mm . A zatím jelo jen z malým výkonem , bo to stačí vytopit na trenýrkovou teplotu . Předloni mě odešlo něco podstatnýho v topení , tak to nejelo . Po opravě u p. Skulínka je vše OK . Jen se dokopat na předělání toho rozvodu tepla ...... :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#79 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 23 zář 2014 09:02

HST píše:Byli jsme ted v alpach a covece stale problemy. I po mohutnem zaizolovani.
V noci tak kolem 5-10 stupnu, takze jsem si vetsinou treba na hodinku prifoukl teplo.
A po vypnuti ateso vetsinou pada na error 04, coz je nedovetrani na teplotu (fouka naprazdno aby se ochladilo a nejde mu to). V dokumentaci je ze muze byt prekazka v ceste vzduchu. Priklanim ze k vysvetleni, ze na vstupu neni moc mista, je to tam fakt natesno. V manualu maj minimum tusim 5cm a to tam neni. Ale nevim, treba je to necim jinym. Dutina uz se nehreje, tim to neni.

Rudo, tobe to nepada?

Měl jsem stejněj problém. Bylo vadné podávací čerpadlo a podávalo moc nafty. Tím se to celé přehřívalo. Nic nepomohlo, přístup vzuchu, odkrytování, úplně volné vyfukování.... Výměna čerpadla a je totální klid.

Za pokud to stojí. Na diagnostice to nepoznáš, vidíš jen to přehřívání.

Tomáš

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Horkovzdušné topení - dodatečná montáž do D III

#80 Příspěvek od RudaK » 24 zář 2014 04:09

Tomas K (tkala) píše: .... Výměna čerpadla a je totální klid. Tomáš
Mě to tenkrát prozměnu chytlo a hned vyplo ... vyměnil tam taky něco ( možná taky to čerpadlo :Sorry: ) A od té doby to jede taky bez problémů :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět