SMAZAT Rakovinka - dojetí za 58 tis. kč

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

SMAZAT Rakovinka - dojetí za 58 tis. kč

#1 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 19 zář 2018 15:51

Tak vám nějak nevim zase.

Jel jsem pro auto na díly, které nejde nastartovat, ale tak nějak setrvačností se to sešlo, že jsem ho přepsal na sebe, má technickou na rok a půl a jak byl u mne o víkendu MadTom, tak jsme se hecli, že to oživíme, samozřejmě jenom abych věděl, jak je na tom motor, než to začnu kuchat, abych věděl jestli je aspoň mechanicky ok.
A protože žádná TD5 není tak silná, aby odolala náporu MadToma s diagnostikou (a mojí stodoly s dílama) ... takže MadTom klikal na diagnostice a ja nosil motorové jednotky, bécéúčka, klíče, ... až jsme to dotáhli do stavu, že auto normálně reaguje na dálku, a normálně startuje, vrčí, má jednotku motoru z jiného auta a bécéúčko ještě z jiného, ale vše si spolu náramně rozumí ... A teď ho mám popravit?

Doma jí říkáme Rakovinka, protože je z Rakovníka, ale v automobilové terminologii "rakovina" znamená "rez", a tomu svému jménu teda dělá opravdu čest. Jeden kluk chtěl sedačku řidiče a tak jsem ji zkusil vyndat, vyšrouboval jsem všechny šrouby - ale nakonec myslím, že kdybych se posadil dozadu, že bych ji snad dokázal z té schnilé podlahy vykopat i bez šroubování. Radek Masár ji viděl a popsal to tak, že na to, aby člověk dělal šroubovákem díry do podlahy, nepotřebuje ten šroubovák. Byla prostě chronicky zatečená ke straně řidiče. To místo vyreszlé není velké, ale je to tál na kaši, zrovna ten nosník pod sedačkou...

Zas teda ji mám pojízdnou, přihlášenou, eko vyřešené, technická do ledna 2020, tak by mohla zimu nebo dvě posloužit na nějaké přibližování materiálu z lesa, stavbu apod. Fakt to není na to do toho posadit celou rodinu a vyrazit na druhou stranu Evropy... Má to 5 míst a fajn interiér. Ale jezdí, brzdí, svítí, troubí, stírá. Svítí nějaká přehlídka kontrolek, tres amigos a airbag...

Dám tomu tak měsíc jako pokus odpálit ji v celku a pak ji sežeru na díly, nebo je varianta pokud by měl někdo zájem o auto třeba na tuhle zimu se nějak domluvit, že se to ani nebude přepisovat, může někdo třeba rok pojezdit a pak mi ji vrátit a já ji sežeru potom, ta cena v dílech prakticky neklesne, jen se oddálí její smrt, já bych pak prostě domluvenou část peněz vrátil (odkoupil bych ji "znova" na díly). Vše je na dohodě, nechci za někoho řešit, že někde přejel slepici nebo husu, ale to se dá asi napsat jako zápůjčka...

Rozhodně nebudu psát na bazoš inzerát na pojízdnou d2 za 58, protože to bych jenom zvedal telefony a mluvil s lidma, kteří nevědí o co jde, todle je pro někoho, kdo si pod sedačku řidiče aspoň navaří jekl, aby měl k čemu chytit tu sedačku a pás(!), airbag k tomu snad ani dávat nebudu (samozřejmě klidně dám dva), protože to je v romhle stavu vyloženě život ohružující výbava, fakt je to na nějaké požívání s rozumem, mám tam druhou kastli, podívám se jak vypadá podlaha tam, ale myslím, že než měnit hodně schnilou za lepší, bylo by férovější to udělat buď z novejch plechů, nebo to fakt zahodit, možná to za tu práci nestojí... Já to dělat určitě nebudu.
Pokud bude podlaha z druhýho vraku dobrá, bude k tomuto autu k dispozici v ceně.

Hanys
Přílohy
DSC08398.JPG
DSC08400.JPG
Naposledy upravil(a) Hanys_a_Kaca dne 20 zář 2018 18:54, celkem upraveno 1 x.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

SMAZAT Rakovinka - disco 2, manuál, na dojetí za 58 tis. kč

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 20 zář 2018 18:53

Smazat prosím, ještě včera jsem dělal nějaké fotky za tmy, ale dneska jsem pod to lehnul za světla a zkusil na několika místaech rám a nemá to cenu, pujde na díly rovnou.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: SMAZAT Rakovinka - dojetí za 58 tis. kč

#3 Příspěvek od MadTom » 20 zář 2018 18:55

To jako že jí máš strach i sám dojezdit, když má platnou STK? Tak to už musí být.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: SMAZAT Rakovinka - dojetí za 58 tis. kč

#4 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 20 zář 2018 19:50

To mi teda taky blesklo hlavou, že kdybych věděl, že v zimě nepojedu žádný odtah přes pulku evropy, tak že bych jebnul do depozitu tu naší hezkou a ušetřim ji jednu zimní sezónu, ale to já nevim, a pokud držim komplet ready soupravu "disko a podval", kdyby náhodou v evropě bylo potřeba něco zobnout, tak pro mne druhá "lesní" nemá moc význam.

Já jsem občas schopnej se pustit do šílenýho plánu a tvrdohlastí protlačit neuvěřitelný věci a pak jsem taky občas nerozhodnej jak šestnáctiletá panna... Se ve mně střídá, že je mi líto zmizet ze světa dalšího landrovera, ale to todle je snad nejhorší stav D2, co jsem viděl, tak si zas říkám, že jestli maj nějaký LR mizet, tak že tahle je fakt na řadě...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Zamčeno