Defender 110 cena 102000kč

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Defender 110 cena 102000kč

#41 Příspěvek od Wiki » 07 pro 2016 20:51

hok300 píše:Mě Teda osobně přijde že mi to skoro vůbec nefouká. Jak kdy jak se mu chce:D možná nějaké odpory nevím

Odesláno z mého S50 pomocí Tapatalk
byl určitě tak min. 100x vymáchán /tedy od předchozích jezdičů ,který ho nijak nešeřili / až po střechu v bahništi , tak jestli radiátor topení nebude nakonec celej zalepenej blátem

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Defender 110 cena 102000kč

#42 Příspěvek od Adam P. » 07 pro 2016 20:59

Adam P. píše:
cyril píše:Tříkilo mi topí srovnatelně s D4. Jezdíme bez bund, jen v triku. Máme nezávislý horkovzdušný topení, který za jízdy ještě nebylo potřeba nikdy pustit. Jako jedinou nevýhodu vidím, že nemá moje auto klimu. Zkotrolujte si vy, kterejm je zima, jak máte seřízený lanka ovládání topení.
A pozor! Jako velkej průser taky vidím ten vojenskej kryt sání topení na blatníku - viz foto s malou dirkou a pletivem. Když jsem ho tam u jednoho auta namontoval, přestalo to okamžitě topit. Tak jsme na to taky přišli. Malej průchod vzduchu. Dali jsme tam ten ohnutej z bakelitu (viz druhé foto) a zase to topit začalo. Ale to jsme asi v jiným vlákně.... :Ja blb:
cyrile, to je zajímavý poznatek! já tady v jiném vlákně (viewtopic.php?f=14&t=31099) řeším, že mně netopí teplovodní webasto. a trochu se mně zdá, že i za jízdy normální topení topí možná trochu míň než loni. ale tomu jsem nepřikládal velký význam. ale teď už se na to dívám trochu jinak. on sice za jízdy topí, ale to teda asi může být i teplo od motoru. v létě jsem totiž namontoval přesně ten kryt sání topení s malým otvorem jak máš na fotce. a v létě netopíš, takže jsem neměl šanci to porovnat. tož že bych ještě zkusil nahodit zpátky původní mřížku? ale je to možné, že by to mělo takový vliv?? nechce se mně tomu věřit.
hmm, tak jsem to zkusil odmontovat, ale na webasto to nemělo vliv. furt to netopí :(
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Defender 110 cena 102000kč

#43 Příspěvek od cyril » 08 pro 2016 12:02

Jak už někdo napsal. Radiátor je furt stejně teplej, jen se klapkami teplo pouští pod auto, nebo do kabiny. Proto píšu mrkni na lanka...Pokud je radiátor topení zasranej bahnem, nebude přes něj ani moc foukat a pokud ano, tak méně a nepřenese ani požadovaný teplo. Bahno je dobrej izolant.
Teplovodní webasto mohl skutečně někdo odmontavat divně, ale moc možností, jak to udělat úplně blbě není. Zkontroluj si také skutečnou teplotu vody teploměrem...třeba nějakým na zavařování. Jestli máš dobře ohřátej motor. Jako další závada v cirkulaci teplý vody až k radiátoru topení může být tzv. zachlopněná vodní hadice, která má uvolněnou jednu vnitřní stěnu a ucpe se až při cirkulaci. Jako to je třeba někdy u těch vzduchovejch. Viz problémy "nejde turbo" a td.
Ten vojenskej blbeček na sání je fakt zlo. Je to kravina, která na auto nepatří a nefunguje. Měnil jsem to v zimě, protože jsem nic jinýho neměl a fakt to okamžitě přestalo topit. Pro srovnání si to oddělej a zkus si, jak to fouká s a bez tý krávoviny.
Jako další bych mrknul na to, jestli vzduch neutíká někudy jinudy. Pro srovnání doporučuji porovnat s jiným defíkem.
Ps. Teď vidím, že seš z Drnholce. Mám tam kamaráda...pilota PPG. Na křižovatce si postavil domeček i se startovací dráhou :D
Třeba tam, někdy pojedu. Tak dám vědět.
Naposledy upravil(a) cyril dne 08 pro 2016 14:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Defender 110 cena 102000kč

#44 Příspěvek od Adam P. » 08 pro 2016 13:09

cyril píše:Jak už někdo napsal. Radiátor je furt stejně teplej, jen se klapkami teplo pouští pod auto, nebo do kabiny. Proto píšu mrkni na lanka...Pokud je radiátor topení zasranej bahnem, nebude přes něj ani moc foukat a pokud ano, tak méně a nepřenese ani požadovaný teplo. Bahno je dobrej izolant.
Teplovodní webasto mohl skutečně někdo odmontavat divně, ale moc možností, jak to udělat chybně, není. Zkosntroluj si také skutečnou teplotu vody teploměrem...třeba nějakým na zavařování. Jestli máš dobře ohřátej motor. Jako další závada v cirkulaci teplý vody až k radiátoru topení může být tzv. zachlopněná vodní hadice, která má uvolněnou jednu vnitřní stěnu a ucpe se až při cirkulaci. Jako to je třeba někdy u těch vzduchovejch. Viz problémy "nejde turbo" a td.
Ten vojenskej blbeček na sání je fakt zlo. Díky tomu mi to skoro přestalo topit okamžitě. Je to kravina, která na auto nepatří a nefunguje. Měnil jsem to v zimě, protože jsem nic jinýho neměl a fakt to okamžitě přestalo topit. Pro srovnání si to oddělej a zkus si, jak to fouká s a bez tý krávoviny.
Jako další bych mrknul na to, jestli vzduch neutíká někudy jinudy. Pro srovnání doporučuji porovnat s jiným defíkem.
Ps. Teď vidím, že seš z Drnholce. Mám tam kamaráda...pilota PPG. Na křižovatce si postavil domeček i se startovací dráhou :D
Třeba tam, někdy pojedu. Tak dám vědět.
jo jo. klidně se stav kdykoliv, jsi vítán, stejně jako ostatní pacienti z tohoto fóra! :) jo, budu na to muset mrknout, zatím je to spíš v rovině teoretizování a drobných pokusů, než se do toho pustím naplno :) dík za rady a tipy!
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 110 cena 102000kč

#45 Příspěvek od MadTom » 08 pro 2016 13:38

Radiátor topení se dá celej relativně jednoduše vyndat ven. Hadice se na dobu jeho demontáže dají v pohodě propojit kouskem trubky. A dírou po radiátoru se v pohodě dá zkontrolovat i vnitřek toho boxu, jestli tam není čurbes.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hok300
Příspěvky: 1101
Registrován: 21 zář 2015 11:10
auto: Def 300TDi

Re: Defender 110 cena 102000kč

#46 Příspěvek od hok300 » 08 pro 2016 17:14

Wiki píše:
hok300 píše:Mě Teda osobně přijde že mi to skoro vůbec nefouká. Jak kdy jak se mu chce:D možná nějaké odpory nevím

Odesláno z mého S50 pomocí Tapatalk
byl určitě tak min. 100x vymáchán /tedy od předchozích jezdičů ,který ho nijak nešeřili / až po střechu v bahništi , tak jestli radiátor topení nebude nakonec celej zalepenej blátem
tím to není, mám uplně novej. přijde mi že si to někdy fouká víc někdy je to takový letní vánek
300TDI---The Legend begins

Zamčeno