Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

Moderátoři: Miky_CZ, Acon, Sláma Karel

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2601 Příspěvek od fugín » 20 úno 2019 08:21

JulieZvire píše: 19 úno 2019 21:40 Zná někdo tohle auto? Je někde od Žďáru nad Metují. D2 ročník 2003, manuál, 2,5 Td5, najeto 220 tis , ace, mezinápravovka nevyvedená ale prej je, pružiny, prej bez koroze, šedý interiér, 4cm lift, 18 kola .... Díky :)
(Žádný inzerát nemá, psal mi, že to prodává, prej za 130 tis)
disco2.jpg
disco.jpg
disco3.jpg
Auto sem viděl minulý týden. Byli sme se na něj podívat s jedním zájemcem. Motor má opravdu pěkný chod,žádné nežádoucí vibrace ani nepatřičné zvuky,na podvozku nic nemlátí,waťák v pořádku,rám krom velice lehké povrchové koroze naprosto v pořádku,motor má dle majitele chip ale nevěděl popsat jaký a od koho. Vyměněny kříže na předním kardanu, vyměněny náboje na zadní nápravě. Auto jede hezky jak po silnici tak i mimo silnici,v terénu nikde nic nemlátilo.
ACE je odpojené minimálně dva roky a je zcela nefunkční,prodávající neví co mu je, už to prý takto koupil,kontrolka svítí. Nekompletní přední nárazník,místo středové mřížky má kus nějakého černého plastu,v zadních levných dveřích ZNAČNÁ koroze na klasickém místě (spodní část blatníku),na jednom předním světle ulomený horní roh obvodové lišty ale do světla nezatéká. Ale jinak jede auto moc pěkně.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2602 Příspěvek od JulieZvire » 20 úno 2019 13:58

To nezní tak zle :)
Nevíš prosím tě, jestli se ta mezinápravová uzávěrka diferenciálu dá na tomhle autě opravdu v pohodě vyvést? Moc mu nevěřím, tvrdil mi totiž, že ten ACE je plně funkční... To samé pružiny, nevšiml sis, jestli byly už v originálu, nebo jsou měchy jen vybrané? Docela by se mi ty informace hodily, protože bych se mohla rozhodnout předem jestli to auto vezmu a jet tam rovnou vlakem. Mám to 4-5h cesty... :S

Jooo a proč jste to auto vy nakonec nebrali? :wring
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2603 Příspěvek od habakuk » 20 úno 2019 14:04

Pokud ti poslal VIN jako, že to je asi první co by jsi měla chtít tak v dekoderu to zjistíš zda měl z továrny pružiny nebo měchy. Dál podle fotky tlačítek většinou tam zůstane to na zvedání zadku. Nikdy bych pro auto nejel jen tak že ho určitě vezmu pak mě to svádí je vzít. Rači tam dojedu 2x obhlídnu případně koupím a v dalším výjezdu zaplatím, budu mít hotový ručení, odhlásím na úřadě a jedu dom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2604 Příspěvek od masar » 20 úno 2019 14:18

Na nejlevnější vyvedení ti stačí ořech a pár nástavců z gola sady, pokud se ti nechce kupovat páku s kulisou z Anglie za 6 tis., v ČR za 12 tis. Pak se to dá řešit ještě ovládáním z D1, to seženeš kolem 3 tis. Mně by spíš zaráželo to proč fugínovi tvrdí, že ACE je vyřazený od doby, co auto koupil a tobě zas, že je plně funkční. Nejde o to co je pravda, ale proč by kecal.
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2605 Příspěvek od fugín » 20 úno 2019 16:30

Můj dojem byl ten že majitel není LR pacient ale jen uživatel auta,o servis se mu staral někdo jiný. Co je s ACE sem blíže nezjišťoval. Tvrdil například že má v TP zapsán pevnostní nárazník což nemá. V TP je zapsán akorát přední ochranný rám ovšem bez udání změny celkové délky vozidla. Než zjišťovat proč je ACE nefunkční bych spíš přemýšlel o konverzi na klasiku. Auto má drobné kosmetické vady, lehce prasklý zadní nárazník v rohu,pár stop od větví atd ale nic děsnýho. Pod auto sem v tom sněhu moc nelezl ale dle slov majitele který podle mě pouze citoval svého mechanika věřím že tam uzávěrka je. Jak sem říkal pánovi s kterým sme jeli disco okouknout je velká škoda těch vad plastů a ta rozsáhlá rez v těch dveřích. Je to zralý na vyřezání,vsadit zdravý kus tmel a barvu. Zájemce si vzal čas na rozmyšlenou, jak se rozhodl nemám tušení. Je bez strešního okna,stropní tapec visí jen lehce,stahovačky funkční akorát u jednoho zadního okna divné upěchování skla papírovými ubrousky. Ten přední nárazník tak jak to někdo "opravil" překrytím kusem plastu z nějaké plastové bedny je hnus,jak to vypadá pod tím nevím. TC funkční. Zprovoznění ACE či konverze na klasiku plus nárazník plus ta rezatina nákup prodraží. Ale jízdně překvapilo.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2606 Příspěvek od MadTom » 20 úno 2019 17:32

Dlouhodobě nefunkční ACE je docela past na opravu - hrozí že tam je buďto bordel nebo koroze uvnitř systému, pokud je to bez kapaliny.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

padza1
Příspěvky: 6
Registrován: 20 lis 2018 12:42
auto: D2, 2002
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2607 Příspěvek od padza1 » 20 úno 2019 21:50

fugín píše: 20 úno 2019 16:30 Můj dojem byl ten že majitel není LR pacient ale jen uživatel auta,o servis se mu staral někdo jiný. Co je s ACE sem blíže nezjišťoval. Tvrdil například že má v TP zapsán pevnostní nárazník což nemá. V TP je zapsán akorát přední ochranný rám ovšem bez udání změny celkové délky vozidla. Než zjišťovat proč je ACE nefunkční bych spíš přemýšlel o konverzi na klasiku. Auto má drobné kosmetické vady, lehce prasklý zadní nárazník v rohu,pár stop od větví atd ale nic děsnýho. Pod auto sem v tom sněhu moc nelezl ale dle slov majitele který podle mě pouze citoval svého mechanika věřím že tam uzávěrka je. Jak sem říkal pánovi s kterým sme jeli disco okouknout je velká škoda těch vad plastů a ta rozsáhlá rez v těch dveřích. Je to zralý na vyřezání,vsadit zdravý kus tmel a barvu. Zájemce si vzal čas na rozmyšlenou, jak se rozhodl nemám tušení. Je bez strešního okna,stropní tapec visí jen lehce,stahovačky funkční akorát u jednoho zadního okna divné upěchování skla papírovými ubrousky. Ten přední nárazník tak jak to někdo "opravil" překrytím kusem plastu z nějaké plastové bedny je hnus,jak to vypadá pod tím nevím. TC funkční. Zprovoznění ACE či konverze na klasiku plus nárazník plus ta rezatina nákup prodraží. Ale jízdně překvapilo.
Ahoj, zájemce to tu čte :) Nakonec jsem se rozhodl řídit tvojí radou / doporučením, že za tyto peníze se dá sehnat lepší kus a tak scháním.

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2608 Příspěvek od JulieZvire » 21 úno 2019 09:44

Díky kluci, tolik reakcí jsem ani nečekala :D
O VIN jsem si psala, no zatím ho nemám.
O vyvedení uzávěrky s golou jsem slyšela :D Ale šlo mi spíš o to, jestli je možné ji vyvést bez výměny převodovky....
"Konverze na klasiku" ? To znamená? Měla jsem za to, že nefunkční ACE na autě ničemu nevadí (pokud to nevadí mně) a netřeba s tím něco dělat...
Prasklé nárazníky mi nevadí, měnila bych za pevnostní...
Prej je ještě v háji sedačka řidiče, ale tu bych snad sehnala kolem 3tis? No stejně bych ráda elektrickou :mrk
Mě nejvíc štve ten prorezlý blatník a že to nemá a hlavně asi ani nikdy nemělo měchy no... A ten (ne)napsaný pevnostňák, to je taky podpásovka :head Ještě jsem neměla ani odvahu zjišťovat, kolik úsilí a peněz to chce aby to tam člověk napsal :rofl
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2609 Příspěvek od JulieZvire » 21 úno 2019 09:49

Tady na tohle jste se nebyli náhodou taky dívat?
D2 Praha, neví jestli jde vyvést mezinápravovka, měchy tam prej asi nebyly, nějaká koroze že tam je ale pošle fotky, pán asi překupník - prodává dost aut.
https://auto.bazos.cz/inzerat/100486775 ... nualCR.php
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2610 Příspěvek od MadTom » 21 úno 2019 09:58

Nefunkční ACE znamená v prvním kroku, že se hydraulicky ovládané stabilizátory zamknou a stanou se z nich "stabilizátory pevné", v druhém kroku se dá očekávat, že olej se protlačí z těchto uzavřených pístní postup někam do pryč, nebo prohnije třeba trubka a auto je bez stabilizátorů. A protože je to vysoká koza, tak se prostě začne o to víc v zatáčkách naklánětˇ, což při normální jízdě nemusí vadit, ale v nějaké krizovce to může být rozdíl mezi tím, jestli nehoda bude nebo nebude. Na druhou stranu, stabilizátory omezují křížení náprav, takže ti co mají tyhle auta hlavně do terénu, tak je dávají úplně pryč, a potom v kombinaci se zvednutím auta na delších pružinách a tlumičích mají pro 90km/h problémy projet zatáčkou, a i jinak mají pocity jako na horské dráze. Takže je to o tom, na co to auto chcete, já jsem zatím vyrozuměl že spíš na výlety než do extrémního terénu.
Ta koroze je stejně horší problém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2611 Příspěvek od masar » 21 úno 2019 10:28

Co se týče uzávěrky mezinápravy, tak musíš rozlišovat 3 možnosti:

1) uzávěrka je a je vyvedená
2) uzávěrka je a není vyvedená
3) uzávěrka není a samozřejmě nemůže být vyvedená (to jen pro úplnost :D )

Rozdíl mezi var. 2 a 3 poznáš nejjednodušeji tak, že vlezeš pod auto a rukou se pokusíš zeshora přídavky nahmatat ovládání. Musíš to nahmatat na přídavce v místě kde je výstup předního kardanu. Co se týče možností, tak u var. 2 platí co jsem psal předtím, stačí vymyslet/koupit ovládání. Var. 3 je drahá sranda. Buď dokoupit sadu k dodělání do přídavky + ovládání nebo koupit celou jinou přídavku + ovládání.

Co se týče zapsání doplňků, pneu a podobných věcí, tak je to otázka jednoho e-mailu do Helpregu a cca to vychází kolem 2 tis. za potvrzení. Já to řešil asi na 3x a pokaždý to bylo kolem 1500,- + DPH myslím. Nevím na kolik to vyjde vše na jednou.
Naposledy upravil(a) masar dne 21 úno 2019 11:57, celkem upraveno 1 x.
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2612 Příspěvek od JulieZvire » 21 úno 2019 10:42

No vždyť já vím :) Celou dobu sem se jen ptám, jestli LZE UZÁVĚRKU VYVÉST, takže jestli tam je....(možná jsem se špatně vyjádřila...) Protože když tam někdo byl a ví, že ne, tak tam ani nepojedu.... A majiteli nevěřím už ani slovo... Ale díky :mrk
Jestli je to zapsání do TP taková sranda, tak super :Pohoda:
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2613 Příspěvek od JulieZvire » 21 úno 2019 12:30

JulieZvire píše: 21 úno 2019 09:49 Tady na tohle jste se nebyli náhodou taky dívat?
D2 Praha, neví jestli jde vyvést mezinápravovka, měchy tam prej asi nebyly, nějaká koroze že tam je ale pošle fotky, pán asi překupník - prodává dost aut.
https://auto.bazos.cz/inzerat/100486775 ... nualCR.php
No tak pánové, kdyby měl někdo zájem, u tohoto je zadní část na výměnu. To je nějakých 10-15 tis za ten díl + práce...? Je sice za 100tis a jinak vypadá fajn. Ale... já asi couvám. To mi přijde jednodušší ten blatník... Tak zas nic :S
Praha.jpg
praha2.jpg
praha3.jpg
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2614 Příspěvek od habakuk » 21 úno 2019 13:20

Jak jsi přišla, že je to na výměnu? Je to durch? Já vidím jen loupající se šupiny historického nástřiku.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Saul
Příspěvky: 183
Registrován: 23 srp 2016 09:04

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2615 Příspěvek od Saul » 21 úno 2019 13:44

Úplně standardní stav.... ale to je jedno. Kdyby zvíře opravdu chtěla koupit, tak by si před pár dny jela pro toho zelenýho fešáka. Nějak nerozumím tomu co vlastně hledá... :think

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2616 Příspěvek od habakuk » 21 úno 2019 13:46

Káru za 100litrů tak chápu že 170 je trošku jinde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2617 Příspěvek od pojir » 21 úno 2019 14:08

Ja bych rekl, ze kolem stovky muze byt slusnej predfacelift, ale facelift v takove cenove relaci bude strasliva vrazda.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
dabartos
Příspěvky: 838
Registrován: 14 srp 2011 13:08
auto: DI-200TDI , Free 1.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2618 Příspěvek od dabartos » 21 úno 2019 14:18

Saul píše: 21 úno 2019 13:44 Úplně standardní stav.... ale to je jedno. Kdyby zvíře opravdu chtěla koupit, tak by si před pár dny jela pro toho zelenýho fešáka. Nějak nerozumím tomu co vlastně hledá... :think
Káru za 100 tisíc, ale stavem za 200isíc....
http://WWW.DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2619 Příspěvek od JulieZvire » 21 úno 2019 14:36

Ty auta co jsem viděla před tím na tom s korozí byly líp, ale bohužel měly spoustu jiných závad. Dle toho soudím ten stav. Žádné shnilé LR jsem ještě neměla, tak pardon jako :think
A nejsem tu jediná, kdo si myslí, že do 150 se dá najít auto v lepším stavu. A je mi jedno jestli s faceliftem nebo bez. Ovšem ano, 170 už se mi zdá zase dost, to by mi pak bylo líto to krásné auto prasit v lese. Navíc pokud si dobře vzpomínám, bylo to zelené auto v automatu a to nechci. Takže asi tolik k tomu, co hledám... :)
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Vlákno pro cizí inzeráty a odkazy na inzeráty mimo fórum

#2620 Příspěvek od Mira 101 » 21 úno 2019 15:27

dabartos píše: 21 úno 2019 14:18
Saul píše: 21 úno 2019 13:44 Úplně standardní stav.... ale to je jedno. Kdyby zvíře opravdu chtěla koupit, tak by si před pár dny jela pro toho zelenýho fešáka. Nějak nerozumím tomu co vlastně hledá... :think
Káru za 100 tisíc, ale stavem za 200isíc....
:yes :chuckle

Odpovědět