P: Pěkný Rover 75 2.0 CDT Tourer

Moderátoři: Miky_CZ, Sláma Karel, Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3180
Registrován: pon lis 08, 2010 11:31
auto: LR4
Bydliště:

P: Pěkný Rover 75 2.0 CDT Tourer

#1 Příspěvek od Benjamin » stř led 23, 2019 13:55

Dostal jsem neplánovaně nabídku z rodiny odkoupit mladší auto. V rámci omlazení vozového parku tedy nabízím k prodeji svůj Rover 75 2.0 CDT Tourer.

R.v. 2002, najeto 173 tis. km, manuální převodovka. Auto je myslím opravdu ve velmi dobrém stavu jak mechanicky, tak vizuálně. Koupil jsem ho v 06/2017 od místního dlouholetého člena (Rover), předtím ho vlastnil jeho bratr, též místní dlouholetý člen (kryten). Původem je auto z Německa. Od koupi jsem najezdil 23 tisíc km (mám ho jako druhé auto vedle D4). Když jsem auto kupoval, byla jeho prodejní cena o něco vyšší než se pohybovaly a pohybují ceny Rover 75 na trhu, nicméně volil jsem známý původ auta a opečovávaný stav vozu, kdy Rover do něho investoval též veliké množství peněz - viz. jeho inzerát zde rok a půl zpět: viewtopic.php?f=24&t=33211&p=401402&hil ... er#p401402

I já jsem do vozu investoval a ihned po koupi jsem nechal udělat dost věcí, ať už preventivně nebo jako vylepšení - nový přední větrák originál Rover (12 tis. Kč, nejporuchovější věc na tomto voze, vyřešeno), všechny filtry a kapaliny, naplnění a vyčištění klimy, instalace jednotky pro tripling = trojblik na blinkrech, domontáž tempomatu (vše originál vč. ovládacích prvků do palubky a na volant - díly z UK), plnohodnotná Alu rezerva místo dojezdové, nové tlumiče na okno v kufru apod. Vozidlo má tuším ca od 100 tis. km evidované štítky výměny olejů každých 10 tis. km za Millers Oil. Od Rovera jsou do originál mlhovek nainstalovány LEDky pro denní svícení - velmi pěkná a funkční úprava. Dále má auto dešťový senzor, přídavné Webasto na motor atd. I v těchto mrazech chytá bez problému na brnk. Na karoserii není žádná viditelná koroze. U mě garážované. Jezdím jen na bezřepkovou naftu od EuroOilu.

O prodeji jsem neuvažoval (než jsem dostal nabídku na koupi mladšího vozu z rodiny), a proto má auto za poslední měsíc udělaný servis - komplet zadní brzdy vč. kotoučů, destiček, paken ruční brzdy a nový výfuk (a je nyní akorát před další výměnou oleje - tedy vlastně v rámci originál intervalu až někdy za 12 tis km, ale já pokračoval v nastaveném intervalu 10 tis km - na dohodě, zda udělám ještě já nebo nový majitel - filtry mám tuším někde v regálu k vozu). Dvě sady obutých hliníků = aktuálně na 16" zimákách + sada moc pěkných a dobře obutých 17" letních hliníků. Auto je taky ca 3 týdny po STK - vše bez problému a emise několikanásobně pod max. limitem.

Více vč. foto zde ve vlákně na klubu Rover: http://roverclub.cz/bb3/viewtopic.php?p=135306#p135306

Do Roveru jsem vč. nákupu nainvestoval hodně hodně přes 100 Kč, nicméně rozumím tomu, že tržní cena není rovna mým investicím.
Na druhou stranu nepotřebuji nutně prodat. Nabídka platí pouze dokud budu mít možnost odkoupit auto z rodiny, kdyby se něco změnilo, tak si Rovera rád nechám.
Je to velmi praktické auto, málo žere, spolehlivý motor, levné díly, zadní sedačky sklopné do roviny s podlahou (už jsem v něm 2x spal a to mám 190 cm), dostatek airbagů a je to Anglán...co víc člověk potřebuje.

Neduhy: blbne jedno zadní parkovací čidlo, osahaný volant, malá vnitřní lišta u prahu řidiče je vycvaknutá - sháním ty tři plastový čuplíky na kterých drží...jinak o ničem nevím.

Chtěl bych za něj 85 tis. Kč (a ano vím, že jsou na mobile.de či bazoši od 1000-2000 EUR, ale to se nedá srovnat - je to auto pro toho, kdo se za něj nechce stydět a chce jezdit, ne se v něm hrabat).

Kdyžtak SZ nebo 723 952 7 tři tři.
K vidění Vých. Čechy. Auto nyní denně v provozu.

Díky za prostor pro inzerát.
Zatím dávám pouze zde na LR foru a Rover clubu.

Benjamin

PS: Dovolil jsem si vypujčit foto od Rovera, je rok a pul stare, jiné aktuální teď nemám. Auto vypadá pořád stejně, jen teď v zimě není tak naleštěné a chromované kryty zrcátek jsem vyměnil zpět za původní v barvě laku + u foto interiéru není vidět nově domontovaný originál tempomat.
Přílohy
IMG_20170504_201149.jpg
IMG_0694 (1).JPG
It's never over in a Rover!
LR4 SDV6 HSE
Jaguar XK8 4.0
Rover 75 2.0 CDT Tourer
Triumph Spitfire 1500

Ex:
2x LR DII Td5 "medvědi" + serie
LR Free 2.0 D
Triumph Spitfire MKIV
OFF trailer Rosloot BA750
2x Skif M1 trailer
VW LT31 Karmann DW

Odpovědět