Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

Vše co se týká závodů, trophy, CCR, marathonrally,

Moderátoři: Miky_CZ, Acon

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

#21 Příspěvek od MadTom » 26 črc 2018 15:19

Jednoduchej. Ráno jsi dostal startovní kartu, na které byly souřadnice 8-12 CP - CP byla malá cca 5-10cm Al destička připevněná někde, s oblibou tam, kde nebyla vidět. Tu jsi musel najít a vyfotit spolu s tvojí startovní kartou tak, aby bylo vidět tvoje startovní číslo. Za každý CP bylo 5-15 bodů. K tomu byly i tzv. kešky - lékažské zkumavky s papírkem uvnitř, schované ještě důkladněji (pod šutrem, ...), a tam první bral 5 bodů a pátý 1 bod. V posledních 3 etapách se to ještě rozdělilo na auta a motorky, protože motorkářů už jenom 5 a všichni na tom byli bodově stejně. Moc to nepomohlo, vyhráli všichni.
Docela zábavné, občas bylo hledání rychlé, občas i na hodinu, jedno CP nenašel nikdo, pravděpodobně ho i se stromem stačili odtěžit.
Před poslední etapou jsme měli něco přes 600 bodů a byli jsme čtvrtí, ti na třetím místě měli o 1 bod více. Takže to bylo docela těsné.
Na druhé straně, můj cíl byl dojet a skončit nejhůř někde v polovině pole. Jeli jsme s dětmi na výlet. A ono se to podařilo. Nečekal jsem, že ze 20 aut dojedou 4 a z 28 motorek jich dojede 5. Celé jsem to bral jako zábavný výlet, tak to brala většina, bohužel ne všichni. Někteří to brali až moc vážně a to rozhodně nepřispělo dobré náladě.
Pro nás bylo nejdůležitější správné načasování - často se nám podařilo nají CP nebo kešku díky pohledu z dálky, na ty před námi, co už ji půl hodiny hledali. A zbytek už bylo hlavně dojet.
Většina cesty byla mimo asfalt, hodně šotoliny, občas kamenitá cesta nebo bláto. Hluboký blátěný úsek jsme si se Štorkym našli jeden sami - v mapě to byla cesta, já jsem se jenom modlil, ať se máme kde otočit.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Wobl
Příspěvky: 397
Registrován: 13 zář 2010 11:18
auto: Defender 110 300tdi
Bydliště: Praha

Re: Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

#22 Příspěvek od Wobl » 27 črc 2018 10:49

Dik za info. Nejaky zmeny udelali, ale jeste rok dva pockam, nez se zase vypravime. Ja jel pred 2 roky a tam za kesku bral jenom prvni, takze se vzdycky nasel nekdo, kdo to napalil na konec a sbiral je odzadu a za den ujel 3x vic nez kdyz se jelo postupne, rekord byl 1000km:). A co se vlastne stalo vsem tem autakum a motorkam? To jako nevydrela technika? 4 z 20 je pekelna umrtnost

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

#23 Příspěvek od MadTom » 27 črc 2018 11:50

Ano, bylo to letos jinak, i kvůli tomu někteří odstoupili, protože jim nevycházela jejich strategie na vítězství.
K úmrtnosti. U motorek někteří prostě nezvládali tempo v terénu (na šotolině) a následně dojížděli hodně pozdě, a k tomu se nespalo v hotelu, tak to prostě nedali. Docela jsem se divil, že i na rovné šotolině jsme s naloženým autem o hodně rychlejší, než ti na motorce. Bylo docela blbé, jet těsně za motorkářem, a čekat až uhne, protože pokud by spadnul, tak to bude strašně drncat.
Auta - pár ji mělo technické potíže (přehřívání, D3 která na jednom šutru udělal díru do bočnice na 2 kolech), něco byly osobní důvody (úmrtí v rodině v ČR), něco byly zdravotní důvody (bolavá záda), a Subaru Justy umřelo na Toyotu, které se snažilo minout spodem. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
Po téhle nehodě, u které asistovalo několik jiných závodníků, nastal veliký problém s tím, že někteří dojeli do cíle pozdě (to by nevadilo), ale neprojeli několik CP, kdy se ani nesnažili. Organizátor rozhodl, že jim nedál za neprojeté CP plný počet bodů, ale o 10 méně. Na celkovém pořadí by se nic nezměnilo - Robík by stále vedl, ale o těch 10 bodů by měl menší náskok. Druhý den ráno potom demonstrativně a dost nehezky vrátil startovní kartu, že za těchto podmínek dále pokračovat nebude. My jsme jeli další etapu, oni tam zůstali sedět několik hodin a dohadovat se, a nakonec jich odstoupilo víc - jak auta tak motorky. Správné řešení bylo podat protest, nastoupit do další etapy a vyřešit to společně večer. Vždyť to byl závod o zábavě. Takhle se jim akorát podařilo to, že svým chováním naštvali všechny okolo, což bylo cílem. Očekávat, že když někomu pomůžu, nesnažím se dojet CP protože je tma (poslední CP bylo 4 km od cíle), že dostanu plný počet bodů, asi není správné. Když navíc organizátor nabízel, že k nabouranému auto pošle svoje, aby to tam dořešili, takže po cca půl hodině už tam další posádky nemuseli čekat a řešit to, alespoň ty co jeli na vítězství. Navíc už v tu chvíli věděli, že nemusí řešit časový limit pro dojezd do cíle. Co dalšího za tím odstoupením bylo, ať si každý srovná sám se sebou.
Jestli pojedeme příští rok nevím, bylo to fajn, zabralo to týden, další týden jsme strávili u moře v Černé Hoře a v Albánii a na zbytek výletu už moc času nezbylo. Prvních pár dní po závodu jsem ani neměl moc chuť skákat někde po šutrech do hor, potom už zase nebyl čas.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

#24 Příspěvek od MadTom » 31 črc 2018 14:34

Koukám na web a co nevidím - s těmito jsme se potkali v Albánii na Gjipe pláži:https://expeditionportal.com/grizzlynbear-overland/. Docela zajímavá 130ka, akorát jim to celé váží asi 3,7t a je to dost široké.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocachingrally 2018 (30.6. - 7.7.2018)

#25 Příspěvek od Hubert » 31 črc 2018 16:14

Tak to jsme se tam museli minout. Taky jsem ji tam viděl.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Odpovědět