Koupeno, prosím smazat

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Koupeno, prosím smazat

#1 Příspěvek od Safraporte » 21 pro 2015 16:13

Jelikož střelby bývají kombinované a já si SAčko musím poučet, zkouším ho napřed sehnat tímto způsobem, než se rozhodnu pro ,,nový" kus. Třeba se vám někomu válí doma a ,,překáží" :wink:
Prosím info, která firma prováděla úpravu (pokud to víte).
Nabídněte (nejraději okolí Pzně, ale při dobré ceně i jinde).
mira.oplot@gmail.com / +420 739 634 575 (+420 603 819 556)
Díky Míra
Naposledy upravil(a) Safraporte dne 07 úno 2016 21:59, celkem upraveno 2 x.

RišoKE
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2014 09:24
auto: D1 320 tdi

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#2 Příspěvek od RišoKE » 21 pro 2015 16:51

Sorry za plevel, ale nekupuj 858, nemajú tvrdochrómom upravené hlavne, ak budeš strieľať vojenskú muníciu, korozívne zápalky ti poškodia vývrt a stratíš presnosť a hlaveň bude na vyhodenie... A 858 sa vedeli pokaziť a potom strieľali dávkou aj prepnuté na jednoranovú streľbu...holt blbá inovácia.. :mrgreen: Kúp klasickú Vzor 58 upravenú na jednoranovú streľbu, z tzv. nedotknuteľných zásob, kľudne zo šesťdesiatych rokov a budeš ju mať navždy... Na Slovensku ju upravuje Kolarms, nájdi na nete ak chceš, predáva to napr. aj blackmarket.sk, ale to je v Prešove..

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#3 Příspěvek od cyril » 21 pro 2015 16:58

Se také omlouvám za plevel....ti ten inzerát aspoň posunu nahoru....
Než jsem 858 koupil, taky jsem zkoušel něco nastudovat. A byl jsem ubezpečen, že 858 je také s chromovanou hlavní. A naopak jsem byl varován před uloženkami po LM a podobných složkách. Tak mě doufám nepodvedli. Tady přikládám nějaké povídání.


Popis k výrobku: Samonabíjecí puška CZ 858 Tactical BLACK EDITION - sklopka, cal. 7,62x39mm

CZ 858 Tactical BLACK EDITION - nová, matně a sytě černá povrchová úprava.

CZ 858 Tactical, samonabíjecí varianta legendárního Sa vz. 58. Zbraň s novou, matně černou povrchovou úpravou.

CZ 858 je samonabíjecí puška ráže 7.62 x 39 určená ke sportovní střelbě. Dodává se se dvěma zásobníky a vybavením na čištění zbraně. Zbraň má matně černou povrchovou úpravu, žádný armádně originální šedo-modrý kus.

Puška samonabíjecí (kategorie B)
2 x zásobník 30 ran
Čištění
Řemen
Ráže 7,62x39
Pažba ořechová
Mířidla: pevná
Celková délka: 845 mm
Délka hlavně: 390 mm
Výška zbraně: 255 mm
Šířka zbraně: 57 mm
Hmotnost: 2,91 kg
Hlaveň protlačovaná s chromovým vývrtem
http://www.alfatactical.cz/ceska-zbrojo ... darma.html
Naposledy upravil(a) cyril dne 21 pro 2015 17:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#4 Příspěvek od cyril » 21 pro 2015 17:02

http://www.sa58.cz/news/rozdily-mezi-cz ... -tactical/
Rozdíly mezi CZH 2003 sport a CZ858 tactical
29.08.2009 21:38

CZH 2003 S a CZ 858 T


Čeští sportovní střelci - na rozdíl od kolegů z USA a mnoha západoevropských zemí - donedávna neměli k dispozici civilní ekvivalent armádní útočné pušky. Podle dřívějšího zákona č. 288/1995 Sb. totiž samonabíjecí pušky vzhledově shodné s vojenskými automatickými zbraněmi patřily mezi zbraně zakázané. Teprve nový zákon o střelných zbraních č. 119/2002 Sb. s účinností od 1. 1. 2003 zařadil tyto zbraně do kategorie B - na povolení. A vzápětí se objevily hned dvě civilní, poloautomatické varianty zbraně, kterou zná každý, kdo byl na vojně - československého 7, 62mm samopalu vzor 58.
O něco dříve se dostala na trh samonabíjecí karabina CZH 2003 S (Sport) od pražské firmy CZ Hermex s.r.o., která na konstrukčních úpravách samopalu vzor 58 na sportovní pušku pracovala s předstihem už od roku 1998. Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva tuto zbraň schválil 5. 3. 2003 a potvrdil její zařazení do kategorie B.Technický ředitel CZ Hermex pan Emil Markup nám poskytl následující informace: "Jednou z podmínek pro schválení zbraně bylo, aby při výrobě nebyly použity dříve vyrobené vojenské samopaly vzor 58. Zadání jsme dodrželi. Neexistují ani neexistovaly samopaly vzor 58 a sportovní pušky CZH 2003 S se shodnými výrobními čísly. Zákazníci dostávají nové zbraně, sestavené v našich dílnách z nakoupených součástí. Základ tvoří nepoužitá pouzdra závěru a hlavně, původně určené pro samopaly vzor 58."
Konstrukce CZH 2003 Sport je až na několik změn shodná se samopalem vz. 58. V drážkách pouzdra závěru se pohybuje závěr, uzamčený svisle kývající závorou do vybrání v bocích přední části pouzdra závěru nad zásobníkovou šachtou. Bicí pružina, spletená ze tří pramenů, působí na přímoběžný úderník iniciující zápalku náboje prostřednictvím zápalníku umístěného v závorníku. Zadní část pouzdra závěru se spoušťovým mechanismem, pojistkou, úderníkem, bicí pružinou a vratnou pružinou závěru chrání kryt z lisovaného plechu.
Činnost mechanismu zabezpečuje kanálek ve střední části hlavně. Jím odebraná část prachových plynů působí na odpružený vodorovný píst v nadpažbí, který přenáší pohybovou energii na čelo závěru. K pouzdru závěru šroubem uchycená pažba, chráněná ocelovou botkou, je spolu s pistolovou rukojetí, předpažbím a nadpažbím vylisovaná ze dřevité hmoty. Otevřená mířidla, do dálky stavitelné hledí a mušku chráněnou shora otevřeným tunelem nově doplňuje ocelová lišta tvaru V pro montáž kolimátoru na nadpažbí.
Ocelové součásti jsou proti korozi chráněné lakem. Vývrt hlavně se šesti pravotočivými drážkami a stoupáním 240 mm, nábojová komora, závora a závorník jsou tvrdě chromované. Rozebírání na základní součásti k čištění je snadné, od samopalu vz. 58 se v ničem neliší.
Změny v konstrukci zbraně tkví v úpravě spoušťového mechanismu na výhradně poloautomatickou funkci. Vylučují zpětnou přestavbu na plně automatický režim, a to i s použitím součástí, které by jinak umožňovaly střelbu dávkou. Z mechanismu je odstraněna automatická spoušť a do pouzdra závěru byl vsazen a zavařen omezovací blok, který umožňuje pouze montáž poloautomatické spouště s přerušovačem a vsazení závěru s nově vybroušenou drážkou. Spoušťový mechanismus zajišťuje v pouzdru závěru dvojice kolíků, vymezovací pouzdro a tříramenná planžeta.
Pojistka má nadále tři polohy, avšak střelba je možná pouze v pozici 1; přesunutím do polohy 0 nebo 30 je zbraň zajištěna. Záchyty zásobníku a závěru se nezměnily, po vystřelení posledního náboje zůstává závěr v zadní - otevřené poloze. Zkrácený standardní sportovní zásobník má kapacitu 10 nábojů 7, 62x39 milimetrů.
Samopal vzor 58 je pověstný kvalitou, přesností střelby, spolehlivostí a snadnou obsluhou. CZH 2003 S si jeho kladné vlastnosti ponechává. Úsťová brzda, náležející spolu s kolimátorem OKO k výrobcem doporučeným a dodávaným doplňkům, snižuje zpětný ráz, zvláště při rychlé střelbě, a dovoluje rychlé a jisté přenášení palby na více cílů. Dvojnožka se osvědčuje při přesné střelbě na bodové cíle. Maloobchodní cena zbraně (bez příslušenství) byla stanovena na 6900 Kč.
Malými nedostatky zbraně jsou, z dnešního pohledu, strohý vzhled, pojistka vhodná jen pro ovládání palcem levé ruky, pouze pravostranné ovládání závěru, nevýrazná mechanická mířidla a pro rychlé ovládání nevhodný záchyt zásobníku. Nadpažbí se viklá, je uloženo s velkou vůlí. Pro přesnou střelbu s kolimátorem je nezbytné nadpažbí podložit pásky z měkkého kovu, a tím zamezit jeho nežádoucím otřesům; při testu jsme nouzově použili kousky tvrdého papíru. Účelné je zakoupení ochranného rámu kolimátoru a zdrsnění rukojeti a předpažbí. Zajímavou alternativou může být pažbení zbraně vylisované z plastu.
Druhým prodávaným typem je CZ 858 Tactical od původního výrobce samopalu vz. 58, České zbrojovky Uherský Brod. V tomto případě už omezení poloh pojistky na zajištěno a "1" napovídá, že uvnitř zbraně se něco změnilo.
Na úderníku, závorníku, závoře a nosiči závorníku nenajdme stopy po jakýchkoliv úpravách. Pouze vyjiskřené značky potvrzují, že každá součástka prošla kontrolou. Až pohled do odkrytého pouzdra závěru odhalí provedené změny. Z původního spoušťového mechanismu zůstala jenom jeho levá polovina, spoušť pro střelbu jednotlivými ranami. Místo pravé poloviny najdeme vložený a zavařený ocelový hranol. Zavařeno bylo i vybrání pro automatickou spoušť. Pružina spoušťové západky, která je u Sa 58 dvojitá, má odbroušeno pravé rameno.
Na zbrani nenajdeme škrábance a další drobná poškození, typická pro nepoužívané, ale dlouho skladované zbraně. Povrchová úprava bude pravděpodobně nová, odpovídá však původnímu vzoru. Většina ploch je pokryta šedým vypalovaným emailem, vývrt hlavně, závora a závorník jsou tvrdě chromované. Pažba, předpažbí a nadpažbí mají provedení typické pro vojenské zbraně z pozdějších sérií, jsou z plastu plněného hrubými dřevěnými třískami.
Se samonabíjecí puškou CZ 858 se dodává příslušenství, odpovídající běžné výbavě samopalu: nosný popruh z tkaniny barvy khaki, dva segmentové zásobníky na třicet nábojů a plátěný sáček s drobnými doplňky. V něm najdeme nástavec pro střelbu "slepými" náboji, kryt na ochranu ústí hlavně při čištění, dvojdílný vytěrák, žíněný kartáč, koudelníček, olejničku a nástroj, který slouží k demontáži spoušťového mechanismu. Chybí ale klíč na seřízení mušky.
Na střelnici se puška CZ 858 Tactical chovala příkladně. Měli jsme k dispozici náboje 7,62x39 mm s celoplášťovou střelou s olověným jádrem a ocelovou nábojnicí od maďarského výrobce MFS a obdobné náboje s mosaznou nábojnicí z tuzemské produkce Sellier & Bellot. S oběma druhy nábojů zbraň fungovala bez závad. S náboji MFS byla stranová odchylka necelých 30 mm vpravo, s S&B asi 60 mm. To je v mezích chyby, která může být zaviněna střelcem. Poněkud nesedělo výškové nastřelení. S maďarskými náboji byl střední zásah asi 90 mm nad záměrným bodem, s českými kolem 60 mm (přiměřené by mělo být převýšení do 20 mm). Chod spouště odpovídá "osmapadesátce". Pět milimetrů prvního odporu do 15 N, pak zvýšení na dráze 4 mm a vypuštění úderníku při 35 N. Rozptyl zásahů byl více než uspokojivý. Seskupení pěti zásahů náboji MFS se vešlo do kruhu o průměru 45 mm, S&B byly ještě o 10 mm lepší. Jedinou závadu měl na svědomí zásobník. Jeden ze dvou dodaných zásobníků měl krátký výstupek na podavači a závěr po poslední ráně nezůstával otevřený.
Samonabíjecí pušky CZH 2003 Sport a CZ 858 Tactical jsou přednostně určeny pro sportovní střelbu akčních disciplín. Většina sportovních střelců by asi uvítala alespoň částečné vzhledové odlišení zbraně od vojenského vzoru. Také se otvírá prostor výrobci k nabídce dalších variant a ladičům k výrobě různých doplňků. Vzhledem k tomu, že až na vyloučenou střelbu dávkou se zbraně nijak neliší od samopalu vzor 58, budou určitě zajímavé i pro vyznavače sportovní střelby z vojenských zbraní a kluby vojáků v záloze.


Více zde: http://www.sa58.cz/news/rozdily-mezi-cz ... -tactical/

RišoKE
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2014 09:24
auto: D1 320 tdi

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#5 Příspěvek od RišoKE » 21 pro 2015 17:30

858 som videl dve, ktoré mali vypadaný povrch vnútra hlavne, ak by som si kupoval dnes, neriskoval by som.
Strieľame staré 58 šiesti, žiadna tento problém nemá. Strelivo páskované, z plechových zacínovaných krabíc.
Kolega tým pracovne strieľal od 1985, inštruktor streľby, problémy tohto rázu neboli a to sa chlapci nejak s puškami nemaznali...

Ale samozrejme, možno sa mýlim..

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#6 Příspěvek od Rover » 21 pro 2015 17:33

No ony 858-čky jsou momentálně v podstatě nesehnatelné. Sehnat se dají snad ještě jejich klony třeba od Novohradského. A pátrat v inzerci a být rychlý.
Country boy...

HonzaF
Příspěvky: 68
Registrován: 24 črc 2013 18:43

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#7 Příspěvek od HonzaF » 21 pro 2015 18:22

Firma Zelený sport upravuje 58čky, jejich Gazely jsou moc dobré, šel bych tou cestou.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical

#8 Příspěvek od Safraporte » 21 pro 2015 21:04

Díky chlapi za ,,plevel". Dobré rady samozřejmě vítám. Skoro vše co je o klonech a upravených SA58 napsáno jsem pročetl, ale jsou to tak protichůdné názory, že prostě nevím.
Někteří na střeleckých fórech nadávají na Hermex a zase parťáci, co s nimi jezdím, se Hermexu zastávají (i když i oni připouští častější zádržky).

A upřímně - měl jsem představu do 7 000,- a jak tak koukám, budu rád, když koupím za 10 000,- :hmm:

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#9 Příspěvek od masar » 22 pro 2015 15:25

Prodávám svoji SA 858 Tactical 4V. Vystříleno asi +,- 250 Ks. Koupeno v 2015 v Třebíči. Bez zásahu. Pouze kompenzátor, botka na pažbě. 2 zásobníky a asi 100ks nábojů.
Cena 7500,-Kč. O ceně nejednám. Místo předání Vysočina , Třebíč, Brno a okolí
Nebo vyměním na pistoli 9mm, GP anebo Glock doplatek možný.
Pro rejpaly, rád střílím, ale s SA nemám kde, na střelnici pro kulovnice to mám 100 Km, až v Jemnici a to ještě musím přemlouvat správce.


https://www.facebook.com/tomas.gotthard.7?fref=nf

Obrázek
Land Rover Discovery 2 Td5

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#10 Příspěvek od Safraporte » 22 pro 2015 16:20

to "masar"
Díky za info a pokec. Jelikož je fuč, budem hledat dál :yes

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#11 Příspěvek od JakubDolezal » 27 pro 2015 14:36

Souhlas s Cyrilem, klasický tactical má tvrdochromovou hlaveň. Pouze exportní verze pro Kanadu mají novou hlaveň prodlouženou (kvůli kanadským předpisům) bez tvrdochromu. Z vlastní zkušeností, co jsem kde pochytil - jít do cz 858. U Hermexu je na škodu, že jsou skládány z několika různých kusů. Přesto spoustu mých známých střelců je má a taky si je vychvalují. Samozřejmě po odstranění hermex efektu.
Se sháněním to je teď oříšek - pro sebe jsem sháněl v listopadu. Ještě před půl rokem jich byl dostatek, cena do 6.000,-. Novou 858 těžko seženeš, jsou vyprodané a ve zbrojovce mi řekli, že už nemají z čeho dělat nové. Pouze doprodávají několik posledních exportních kusů pro Kanadu. Nové hermexy taky nejsou. Novohradský taky nestíhá. Teď zahájila malovýrobu firma Perun Arms - koukni na ně na netu. Dělají jen pár pušek do měsíce, mají pořadníky na cca 3 měsíce. Kolega se nechal začadit a čeká na ní. Výroba by měla být oproti dalším klonům nejšetrnější, bez hermex efektu.
Já jsem si nakonec koupil Gazelu 58 od zeleného sportu s doplňky od CAA za 13.000,- - a vybíral jsem z posledních kusů, už je taky nemají. Potom dělají ještě základní s dřevotřískou, cena kolem 7.000,-, ale ty jsou určeny pouze pro export nebo odběr od 100ks a více. Několik prodejců se domluvilo a odebrali od ZS dokupy 200 ks, ale cenu si dali kolem 10.000,-Kč a taky se sepisovali pořadníky.
Ještě před vlastní koupí jsem se snažil sledovat inzerci. Někdy jsem reagoval do 15 minut po zveřejnění inzerátu a už jsem byl několikátý v pořadí!
Další sranda je střelivo, které je teď nedostatkové. Většina jde na export. A co nejde, tak cena kolem 6Kč/ks.... a podle prodejců to zatím nevypadá, že by se situace měla zlepšit.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#12 Příspěvek od Safraporte » 27 pro 2015 15:32

No, dostal jsem tip na chlapíka, co má ještě pár Gazel 58, tak mi slíbil jednu zamluvit a po Novém roce přivézt.
Cena lidová - předběžně 9 000,-Kč.
Ještě jsem zkusil poptat BEA vz.58 + 1000 ks střeliva. za 13 500,- kč, tak uvidím co odpoví.

Nicméně kdyby někdo měl doma volnou, tak ... :grin:

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#13 Příspěvek od JakubDolezal » 27 pro 2015 17:19

Jo vidíš, na bearecu jsem zapomněl. Původně jsem tam objednával 858, protože jim dlouho visela na e-shopu, ale už nebyla, tak mi tu bea 58 nutili, ale radši jsem si zajel do zeleného sportu, mám to za rohem. Nicméně pán z Bea říkal, že jejich zpracování by mělo být kvalitnější.
Dneska jsem na bazar hunting našel hermexe - kraťase, oplastovaný, spousta zásobníků, za 6.000,-. To je lidová cena ještě. Pán ještě neodpověděl, nevidím to pozitivně:-ú
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#14 Příspěvek od Safraporte » 27 pro 2015 22:07

Někdo zkušenost s panem ing. Radimem Kozubem?
http://www.zbrane-kozub.cz/
Já jen, abych si případně nenaběhnul :bandit

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#15 Příspěvek od JakubDolezal » 08 led 2016 10:33

Zelený sport dneska do své nabídky přidal další Gazely. Ale za 10tis/ks, v dřevotřísce
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#16 Příspěvek od Safraporte » 09 led 2016 15:46

JakubDolezal píše:Zelený sport dneska do své nabídky přidal další Gazely. Ale za 10tis/ks, v dřevotřísce
Zatím nemám nic, jen tu předběžně slíbenou od p.Kozuba.
Ceny teď mastí všichni - Alfatactical je taky zdražil http://www.alfatactical.cz/alfa-tactica ... 62x39.html
a na http://bazar.hunting-shop.cz/ neví lidi, co by si v inzerci za holou SA58 řekli. Prostě blázinec.
Buď ji budu mít za tu slíbenou cenu od Kozuba, nebo si počkám ...

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#17 Příspěvek od JakubDolezal » 09 led 2016 18:16

Safraporte píše:
JakubDolezal píše:Zelený sport dneska do své nabídky přidal další Gazely. Ale za 10tis/ks, v dřevotřísce
Zatím nemám nic, jen tu předběžně slíbenou od p.Kozuba.
Ceny teď mastí všichni - Alfatactical je taky zdražil http://www.alfatactical.cz/alfa-tactica ... 62x39.html
a na http://bazar.hunting-shop.cz/ neví lidi, co by si v inzerci za holou SA58 řekli. Prostě blázinec.
Buď ji budu mít za tu slíbenou cenu od Kozuba, nebo si počkám ...

Zkus se ještě optat na FB stránkách té firmy Perun Arms. Oni ji dělají za 7290,-. Třináct stovek na chodníku ležet nenajdeš, ale musel bys vyčekat pořadník.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#18 Příspěvek od low » 09 led 2016 19:13

http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#19 Příspěvek od Rover » 09 led 2016 20:06

Tahle ráže je fajn pro pistole, ale jinak teda moc nevim... I když třeba se Scorpionem Evo, což je podobná kategorie, se mně střílelo velmi příjemně a velmi přesně, otázka je kvalita.
http://www.alfatactical.cz/detail/21628 ... -3-s1.html
Další alternativa jsou karabinové konverze jako třeba tohle:
http://glockshop.cz/product_info.php?cP ... cts_id=404

Ale obecně "výkon ničím nenahradíš". Takže osobně bych dával přednost klasické 858-čce v 7,62x39 nebo AR-556 od Rugeru, která má nastavenou opravdu zajímavou cenovku:
http://www.mpicz.cz/sortiment/ruger-ar-556/
Country boy...

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Koupím samonabíjecí pušku CZ 858 Tactical (nebo jiné SA58)

#20 Příspěvek od JakubDolezal » 09 led 2016 20:31

9mm nejen pro pistole, ale hlavně taky samopaly. Scorpion Evo je moc krásná zbraň. Měl jsem ji v ruce v prodejně zbrojovky. Snažili se mi rozmluvit kosu a nahradit ji scorpikem. Nějaké mouchy by měl mít vychatané, pořád ale trvá překážející přepínač režimu střelby a nějaký kus plastu u pažby, který se brzo odlomí, nicméně tu závadu zbrojovka bezplatně opraví, když se vyskytne. Taky má trošku větší zdvih, než by se čekalo. Hackleru Mp5 se ale bohužel Scorpik nevyrovná. V práci přecházíme jen na Mp5 a střelba je úžasná, žádný zdvih, s kolimošem velmi přesná, i na 50 metrů. Jako videohra :grin: Škoda, že Mp5 nepustili do civilního sektoru, to bych neváhal...
Kdyby měl někdo o Scorpiona zájem, mám u CZUB 20% slevu, vyšel by pak na 24tis. Kč.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Zamčeno