Land Rover SIIa LHD DÁVNO PRODÁNO prosim tedy SMAZAT

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Land Rover SIIa LHD DÁVNO PRODÁNO prosim tedy SMAZAT

#1 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 01:26

Vzhledem k různým závažným okolnostem jsem se rozhodl prodat mojí sérii.
Je to rok 64, dovezena mnou v únoru 2009 ze švajcu (3tis. ojro plus cesta).
Byl to pick up v celkem origo stavu, jezdil asi u silničářů s radlicí na sníh, proto ten vystřiženej plech vpředu pod maskou a ten pluh už tam nebyl tak k tomu teda není...).
Od té doby proběhly tyto práce (co si vzpomenu):
Nové - rozdělovač, relé, kabely, svíčky, všechny hadice od chlazení, tlumiče, vodní i benzínová pumpa, repase karburátoru (Solex), přetěsnění převodovky (simerink mezi spojkou), repase starteru, základní ošetření rámu a karoserie, brzdy - obložení, prasátka, pumpa (nová i spojková), novej rám na plachtu a plachta (ovšem celkově sníženej o 5 cm, abych projel do garáže:-) ), nerez vejfuck, benzínová nádrž, ještě dost slušný gumy Lassa OK 144 7,5/16 na plechu, další sada (4ks) zánovních zimáků Nokian Hakapellita 215/85/16 taky na origo plecháčích, namontovaná sada Rocky mountain parabolik plus tlumiče ProComp (http://www.rockymountainspares.co.uk/?page_id=41" onclick="window.open(this.href);return false;), tuningový vršky dveří - rolovací plastový okna (origo Exmoor trim), dále (veteránisti pardon) zánovní sportovní sedáky plus tříbodový pásy (namontovaný ze zdravotních důvodů, od tý doby mě neberou křeče do nohy, když jedu někam dýl než dvacet minut!), jsou ovšem vyndavací na křídlovejch matkách za deset minut (kvůli spaní v autě), tapecírunky a dalších milion věcí na který už si teď hned nevzpomenu...
Nějaký mušky by se určitě našly (je to přece LR), tak třeba vyskakuje přetočená trojka ale jen když je přetočená, tak když se řadí včas je všechno OK, dále nemám klíček k zapalování, nějaký úniky oleje, chtěla by přetěsnit vana převodovky a rejdový koule.
Starter ač ho Kryten opravoval točí pomalu, ale auto nemilosrdně chytá i v mínus patnácti (vyzkoušeno jednou u kámoše na chalupě, stála přas víkend chuděra na mrazu, mám na to asi deset svědků:-)) nemám namontovanej pravej stěrač, ale mám ho novej, a dalších určitě několik blbostí na který si třeba zpomenu pozdějc.
Rám a plechy slušnej stav, nějaký záplaty už tam jsou ale žádná hrůza.
Jede parádně, motor pěkně vrní a taky je poměrně svižnej (na svý roky), pravidelně měněný oleje, zrovna nedávno komplet motor převodovka, přídavka, diferenciály a koncový převody. Všechno nejvyšší kvalita Castrol od Krytena.
Jsou k tomu veškerý původní díly (např. pick up bouda, původní listový péra ve velmi slušným stavu, sedačky(čekají na přečalounění) původní sání i s olejovým filtrem, mám i všechny díly co byly rozsypaný) a hromada novejch dílů.
Do servisu a dílů už jsem nacpal kolem kila...
Pracoval na tom Jakub - Kryten a můj švagr (je automechanik!) a pak taky já, ale to je spíš napadení domácím kutilem. Nicméně veškerý moje tůningy lze lehce navrátit do původního stavu.
Sérii nechám jen do dobrých rukou, a upřímně musim konstatovat, měl jsem cca již dvacet aut a tenhle dědek byl nejspolehlivější ze všech!
Není to žádná leštěnka, zejména vrchní lak má slušnou patinu, ale mě se líbil tak jak je.
Jezdil jsem s ní normálně do rachoty (teda když to bylo do 5Okm...) v zimě v létě.
Cenovka komplet je 99 900,- Kč. a jako bonus dobový rádio Blaupunkt s plusem na kostře.
Z ceny lze odečíst:
sada zimních kol - 5 000,-
plachta s rámem - 5 000,-
sada parabolik a tlumičů - 5 000,- (ovšem by si je musel novej majitel přehodit!)
tuningový vršky dveří - 3 000,-
tuningový sedačky a pásy - 3 000,-
další nový díly a dílenskej manuál od Haynese - 3 000,-

kontakt: 608969417
Michal


fotky tady:
http://krrtek.rajce.idnes.cz/LR_sIIa/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) krrtek dne 09 črc 2013 14:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: Land Rover SIIa LHD

#2 Příspěvek od will.26 » 12 čer 2013 06:49

sory za plevel ale tady to stejně neprodáš,taky jsem měl pred časem na prodej mojeho dědka ale zbytek fora mi to rozmluvil (díky bohu :Sorry: ) dvojka je pěkná a budeš litovat když ji prodáš :mrgreen:

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#3 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 07:20

... bohužel prodat ji musím.
a když už jsem to nakousl, tak teda něco k těm důvodům:
Za prvý se stěhujeme, sice do většího bytu ale bez garáže a aby děděk stál na ulici, to nejde.
Za druhý, já když jedu někam dál, vezmu si disco a žena zůstane prakticky bez auta. Sérii prostě neumí řídit, zhejčkaná automatem atak. Navíc máme čerstvýho prcka a to už se nedá ustát, na dětskou sedačku to vzadu moc není...

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Land Rover SIIa LHD

#4 Příspěvek od kryten » 12 čer 2013 07:56

Je moc hezká,s krásnou patinou.Sice má neoriginál sedačky a nějaké další díly ale to jsou vratné změny.
Zainzeroval bych jí na mobile.de a podobné zahraniční servery.Myslím že to tady nemá smysl nabízet,a už vůbec ne za takhle nízkou cenu...
k.

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Rover SIIa LHD

#5 Příspěvek od Martin_H » 12 čer 2013 08:48

To je taková škoda to prodávat, zvlášť když víš, kolik už si do ní dal. To bych snad radši sháněl nějakou garáž nebo stodolu, než se toho zbavoval
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
papavel.k
Příspěvky: 732
Registrován: 25 říj 2008 18:40
Bydliště: České Budějovice

Re: Land Rover SIIa LHD

#6 Příspěvek od papavel.k » 12 čer 2013 09:11

:yes ...tak to je mi zase hodně líto, že nemám potřebný počet..do podzima asi nevydrží než uzrajou :angry :cry ...rozhodně mi vrtá v hlavě
DII Td5 99...ve výstavbě za provozu zdánlivě připomínající technologické přestávky

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Land Rover SIIa LHD

#7 Příspěvek od Rover » 12 čer 2013 10:48

To je škoda... a ještě za takovéto peníze... jak psal Kryten, inzeruj venku, tohle auto prodáš za 8-10 000 EUR a ještě budou rádi jak koupili levně...
Country boy...

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#8 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 13:15

množej se nějaký dotazy, tak to šoupnu i sem:

Jen pro upřesnění Sérii neprodávám ze zdravotních důvodů, to že mě brali křeče do nohy, že jsem nemohl řídit jsem vyřešil těma sedačkama. Jelikož mám asi 190 cm a jak je ta sportovní sedačka tenká šlupka dostane se asi 7cm blíž k tý plechový přepážce a hned je lepší místo na nohy.
Důvody jsem shrnul v příspěvku a ty bohužel jen tak nepominou a abych měl tři auta teď nemám ani pomyšlení. Hypotéka, rekonstrukce bytu atd atd.
Dále k dotazům:
1. snížení jsem vyřešil snížením rámu střechy a úpravou plachty. Teďka to má asi 196 cm. Já mám vjezd 198 cm :-).
2. převodovka nesynchro, rám je origo, žádný převařování-.
3. koule jsou krásný hladký lesklý, jak jsou tim únikem pořád lehce promazávaný, jednou za čas tam nacpu tu LR pastu ale už jsem se chystal to přetěsnit, Ty sady na přetěsnění myslím mám. Fotky dodám.
4. rám jsme dělali jen vzadu, vepředu byl naprosto OK, tak jme ho jen stříkli. Vzadu byla díra na zadním Crossmemberu, rám samotnej byl bez děr, jen povrchová liška, tak jsme to sundali aby se k tomu lepší ,mohlo s nástřikem.
Jsou tam (vepředu na špičkách rámu) už nějaký záplaty původní, ale ve švajcu to spravovali snad 5mm plechem to je navždy!
5. Vlastně tam nejsou žádný díry ani dírky, trochu povrchovýho rezu sem tam ale nic skrz!

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#9 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 13:23

Co se týče ceny, tak je to bohužel vždycky, když si děláš auto pro sebe a pak ho prodáváš, prodělek...
Ale je to vyvážený spoustou krásnejch zážitků co sme spolu prožili...
Když jsem si to lehce hodil na papír tak jsem se dostal celkově někam přes 200tis. a to jsem něco určitě ještě zapomněl:-) a svůj čas a práci nepočítám...
Na mobile.de asi dojde, ta je jasný, ale raději bych kdyby zůstal "doma" v republice, a nejlépe u někoho z fóra, uvidíme.
Naposledy upravil(a) krrtek dne 13 čer 2013 16:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#10 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 13:27

... a vlastně si vzpomínám, když jsme se na to se švárou koukali, tak ty záplaty vepředu nejsou záplaty ale vyztužení kvůli tý sněhový radlici nejspíš...

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#11 Příspěvek od krrtek » 12 čer 2013 13:38

ještě jsem si vzpomněl, chladič má navrchu malý praskliny, tak jsem to přelepil páskou než to pořešim, páska drží a voda neubejvá. Ale chtělo by to zaletovat!

Uživatelský avatar
motorovej slon
Příspěvky: 121
Registrován: 09 pro 2008 11:51
Bydliště: PRAHA

Re: Land Rover SIIa LHD

#12 Příspěvek od motorovej slon » 12 čer 2013 21:16

Když jsem se před několika dny dozvěděl tuhle zprávu, měl jsem zkažený večer
a tajně doufal, že si to Michal rozmyslí.
Samozřejmě chápu všechny důvody, ale stejně mě to mrzí.
Měl jsem několikrát šanci se svést a je opravdu krásná....
J.

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Rover SIIa LHD

#13 Příspěvek od 1960SeriesII » 13 čer 2013 14:30

To je škoda, že jsi se rozhodl prodat, myslím, že pokud se to povede, tak ti bude chybět - já už kolikrát přemýšlel, že kdybych musel prodat, tak snad raději za hranice, abych se tu na to auto pak nemusel dívat, jak se s ním někomu jinému dobře jezdí :evil:

Snad dobře prodáš, ale jak tu už bylo zmíněno, cena je velmi umírněná, jak vzhledem ke stavu, tak k namontovaným dílům, ale ve chvílích nouze je lepší mít sto tisíc v ruce než půl milión v inzerátu, kde se to povést může, ale také nemusí...

Pár fotek z plánování Birmabright Weekendu 2011, kde se krrtek účastnil:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#14 Příspěvek od krrtek » 13 čer 2013 16:34

díky, krásný fotky, to byla super vyjížďka!
no to víš že zamačkávám slzu, ale naopak nejraději bych ho nechal tady na fóru.
Mám totiž tajnej plán, až postavím garáž, odkoupím ho za dvojnásobek zpátky :cool

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Rover SIIa LHD

#15 Příspěvek od Martin_H » 13 čer 2013 17:07

Krrtku, měl by sis to fakt rozmyslet a ten inzerát stáhnout. Když už nic, tak mi ušetříš přemýšlení, jak Vlaďce vysvětlit proč potřebujeme další Serii :)
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#16 Příspěvek od krrtek » 14 čer 2013 08:53

Velice mile mě překvapil velký zájem!
Děkuju všem zájemcům a pro prvního volajícího dělám rezervaci do neděle - jelikož není v Praze a nedostane se dřív se na to podívat! A když si jí nevezme, pojedu už bez rezervace.

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Land Rover SIIa LHD

#17 Příspěvek od Krasty » 14 čer 2013 09:21

...jednou mi tu nekdo napsal, "Krasty, ty sis LR kupovat nemel". Bylo to po tom, co jsem tu hanil Freelandera, ktereho jsem par dni pred tim koupil...jak se celkem sype a co ma za zavady. Casem jsem tomu autu trochu prisel na chut, kdyz vidim, co dokaze. Nemam ho jako hlavni auto, ale do lesa, na ryby a tak. A to mam asi tu nejvetsi sunku ze vsech LR (typ, motorizace apod).
Dnes, kdyz jsem uz trochu "pochopil" :nod a k tomu vidim tento inzerat, tak me docela stve, ze jsem za to moje vlastne dal pres 100 tis (65 cena aouta a zbytek opravy a nutne servisy) a ted vidim, co jsem mohl mit.
Presne takhle jsem si totiz to auto predstavoval. Aby nevadil nejaky skrabanec a aby to umelo v terenu utahnout karu z lodkou, se drevem, ... a hlavne aby to "vypadalo" :inlove . . Nejsem takovej srdcar jako Vy tady, takze i kdyz autu davam co potrebuje a nedky mozna i vic, tak prece jen mam jine konicky, kam "sypu" a co me bavi vic.
Toho meho freelandera (rikam mu cerna kurva :wasntme ), nikdo za 100 nekoupi, takze se tu muzu jen kochat a zavidet/prat budoucimu majiteli s touto serii krasny zazitky.
Stejne si myslim, ze az soucasne LR dojezdi, tak se tady poohlednu, i kdyz o tom nechce moje draha polovicka ani slyset... :mrk
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#18 Příspěvek od Neklan » 14 čer 2013 20:53

krrtek píše:Velice mile mě překvapil velký zájem!
Děkuju všem zájemcům a pro prvního volajícího dělám rezervaci do neděle - jelikož není v Praze a nedostane se dřív se na to podívat! A když si jí nevezme, pojedu už bez rezervace.
Tak držím palce, ať si najde dobrého majitele - je to moc pěkné auto a zaslouží si to.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
krrtek
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2007 16:35
Bydliště: Praha

Re: Land Rover SIIa LHD

#19 Příspěvek od krrtek » 16 čer 2013 21:11

Prodáno prvnímu zájemci, myslím že do dobrých rukou.

Uživatelský avatar
Slamák
Příspěvky: 19
Registrován: 09 led 2012 17:49
tel.: 606727589
Bydliště: Jihlava

Re: Land Rover SIIa LHD

#20 Příspěvek od Slamák » 16 čer 2013 21:40

Vzhledem k tomu že jsem byl jedním ze zájemců mě to trochu :Ja blb: ,
ale přeji šťastnému majiteli hodně krásných zážitků :D :drink
a Krtkovi hodně štěstí :cool

Slamák
Kašlu na stres.... Ať si zabije někoho jiného.

Zamčeno