SMAZAT Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

SMAZAT Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#1 Příspěvek od Old Black » 03 črc 2018 15:48

čím blíž, tím lépe, ale přijedu. Ideálně někoho, kdo tomu rozumí.

Díky za pomoc.
Naposledy upravil(a) Old Black dne 24 led 2019 13:47, celkem upraveno 1 x.
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#2 Příspěvek od VencaZE » 05 črc 2018 09:52

Tyhle věci jsem schopen navrhnout, udělat, včetně řízení nabíjení, rozvodu 220V a podobně ale je to hrozná piplačka na hodně večerů :grin: .
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#3 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 05 črc 2018 11:15

Kabely, kabely, pruchodky, krabice, a zase kabely, spousty kabelů tam a zpátky.... :-)

jestli u něčeho plati: dvakrat měř a jednou řež, tak bych řekl že u elektro rozvodu do obytky. Pokud to nemá být "punk style". Tak je podle mne nejdulezitejsi mit dobre rozmyslene jak to bude celé (!) vypadat včetně rozměrů všech součástí a pak dobře rozmyslet kde co mít z vybavení, a pak dělat rozvody (elektro, voda, plyn) zároveň s vestavbou. Pokud se dělá napřed vestavba a pak se vymýšlejí rozvody, tak sice zákazník lépe hodnotí své sny, protože tu vestavbu už vidí in vivo, ale musí se sahat do smotovanejch celků, což je občas bolestivé a pracné. Jakékoliv kolečko, stavby a předělávky je děsnej zmar práce.

Horší je si to nad papírama umět představit, to je zase kolečko, zákazník - projektant - montér, tam taky dochází k posunům, ktere mohou vest k nespokojenosti... myslím, že to snese srovnání se stavbou baráku - alespoň v té celkové koncepci.

nevim v jaké jsi fázi, jestli máš postavenej barák a chybí ti v něm kuchyň a koupelna, tak to může bt horší, než kdybys měl koupenej teprve pozemek.

Já se v té fázi, že jsem si přiznal, že to dobře rozmyšlené nemám, zasekl na gazelle, a než abych něco sfouknul narychlo, tak jsem to radši zastavil - už je to přes rok...

Jinak bych odpověděl podobně jako Venca, v zásadě bych se toho nebál ujmout, ale já tedy nejdřív od září, a z trojuhelniku rychle-levně-kvalitně by sis musel dobře vybrat u kterého vrcholu máš preference, všechno dohromady opravdu nejde.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#4 Příspěvek od Old Black » 05 črc 2018 15:15

S tím se setkávám v poslední době. Všechno je strašný problém, je to moc práce, dlouho to trvá, bude to drahé. Zlaté české ručičky mizí, jednooký mezi slepýma králem.
U profesionálů na vestavby jsem slyšel to samé. Termín za 3 měsíce, cena kolem 300000,- Kč. Proto jsem se rozhodl pustit se do toho sám, samozřejmě jen organizačně.
Jde o půdorys 3,3 x 1,75 m2 bez WC a sprchy. To mi přijde za ty prachy šílený. A o pracnosti a termínu ani nemluvím. Dál jsem si na to cca 6 týdnů, tak uvidíme. Nerad prohrávám. Teď jsem ve fázi domyšlení zadání. To trvalo skoro 14 dní. Do konce týdne to načmárám od ruky na ubrousek. A začnu organizovat.
Ta elektrika určitě složitá nebude. Asi jako ji zavést v domě do koupelny. Plus druhá baterie s nabíjením a zásuvkou na lednici 18 l za jízdy.
Nechci tam žít, jen přespat po cestě na kempu!
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#5 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 05 črc 2018 17:36

:yes jasně všechno je o přístupu, já jsem se taky teprve minulý týden rozhodl, kterým autem pojedem na dovolenou, ve středu jsem přivez dvakrát dva metry desku překližky a než přehrálo dvakrát cédéčko v autě, tak jsem ji nakrájel a udělal jsem zásuvkovej systém a police kolem ledničky do kufru d2, dá se dělat různě, ale nemohl bych to někomu předat jako dílo, to bych to musel, zase celé rozebrat, ošetřit hrany, polepit povrchovkou, osadit kováním.... a prostě by z práce na 1,5 hodiny bylo najednou hodin 15.... A to jde o blbost složitosti botníku. A neposlední rozdíl je samozřejmě v tom, jestli si někdo účtuje (nebo v rozpočtu uvažuje) 200 za hodinu nebo 500, já pro nikoho za hodinovku prakticky nedělám, ale v zásadě si myslím, že nízká hodinová mzda je začátek konce.

Já když měl prvního transita, tak jsem ho koupil s tím, že je v něm gauč, kterej mám vyhodit až pojedu kolem sběrného dvora, gauč byl rozkládací a tak jsem v něm strávil první léto a vyhodil jsem ho až na podzim - takže rozhodně nehledám za každou cenu složitosti :-)

Rozhodně držim palce, aby sis udělal co nejvíc sám a jestli potřebuješ pospojovat pár zařízení kabelama, tak to buď taky zvládneš sám, nebo jakýkoliv autoelekrikář, nebo i kde třeba montují webasta si myslím ti poradí.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
c-ice.lukas
Příspěvky: 89
Registrován: 01 srp 2016 19:16
auto: D1 95'
Bydliště: BA, LV, PD
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#6 Příspěvek od c-ice.lukas » 05 črc 2018 18:12

A skúsil si YouTube? Je plny prerabok vanov na “obytnaky”

Je tam kopec detailných videí ako si kto prerábal Van... každý druhý Vegan-hipster-whatever má svoj kanál na YouTube konto na instagrame a kopec videí ako si prerobil van než začal žiť svoj Van life alebo Sprinterlife (Mercedes v USA je celkom lacný a spoľahlivý)

Vo svete je to asi celkom dosť trend predať všetko čo človek vlastni kúpiť a prerobiť van, žiť minimalizmus, cestovať a zarábať na YouTube a instagrame...

Naposledy som sledoval Poliakov ako si prerobili VW LT35 celé ho to vyšlo aj s cenou auta na 30000zlotych. (Má tam detailnú prerabku)
https://www.youtube.com/channel/UC6IlY- ... mkUWSz-Wxw

Na inšpiráciu je toho plny YouTube a časťo netreba vedieť ani po ENG ak je to problém.

Defender 130 crew cab z nadstavbou aktuálne Maroko
https://www.youtube.com/channel/UCL7Oqe ... Ml3vjIN_1Q

Def 130 crew cab FR rodinka v južnej Amerike
https://www.instagram.com/raised_on_the_road

...

Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 341
Registrován: 11 říj 2010 12:20
auto: SIII_88, SIII_109STW
Bydliště: Šumperk

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#7 Příspěvek od Poly » 05 črc 2018 19:05

Hlavně se toho zbytečně nebát... :rock

Pokud jde o spací vestavbu bez WC/Sprcha/kuchyň, tak platí co říká Hanys... dobře rozmyslet a hurá do toho.
Postupně jsem takhle dělal rozkládácí spani/jednoduchou vestavbu do 3 svých Transitů a vždy nakonec zvítězila jednoduchost....Snad jen o to olepení kobercem a zaoblené hrany mám proti Hanysovi náskok :chuckle :mrk

A co se týče "elektro"... platí totéž... Dobře rozmyslet co člověk opravdu potřebuje a kde. A pustit se do toho... Složité to není.

Pokud nepotřebuješ dlouhodobě kempovat mimo civilizaci, tak vpodstatě musí stačit přidat trakční baterku...Pokud mrkneš tady na fóru, tak někde MadTom popisoval zapojení trakční baterky nejjednodušším možným způsobem... naprosto to stačí.

Případně zabudovat i nabíjecku a zásuvku na to přímé připojení v kempech.

A hlavně roztáhnout dostatek zásuvek 12v / USB.... po minulých zkušenostech už v každém autě radši dávám víc než méně, abych pak pořád někde netahal prodlužky a kilometrové kábly jen proto, abych mohl nabít telefon....
To radši 6 zásuvek v jednom autě... :muscle

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#8 Příspěvek od Old Black » 05 črc 2018 19:43

Proto jsem tak dlouho nad tím přemýšlel, abych dospěl k maximálnímu využití malého prostoru a už to kreslím.
Jak to načmárám, vyplyne jak složité to bude.
Pak to bude o rukách. Materiály a technika jde koupit.
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Uživatelský avatar
hok300
Příspěvky: 1101
Registrován: 21 zář 2015 11:10
auto: Def 300TDi

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#9 Příspěvek od hok300 » 05 črc 2018 21:39

731485165 starší pán, sikovvny praktik. Práce má hafo ale zkus ho Sedlčany
300TDI---The Legend begins

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#10 Příspěvek od VencaZE » 06 črc 2018 11:33

Old Black píše: 05 črc 2018 15:15 S tím se setkávám v poslední době. Všechno je strašný problém, je to moc práce, dlouho to trvá, bude to drahé. Zlaté české ručičky mizí, jednooký mezi slepýma králem.
U profesionálů na vestavby jsem slyšel to samé. Termín za 3 měsíce, cena kolem 300000,- Kč. Proto jsem se rozhodl pustit se do toho sám, samozřejmě jen organizačně.
Jde o půdorys 3,3 x 1,75 m2 bez WC a sprchy. To mi přijde za ty prachy šílený. A o pracnosti a termínu ani nemluvím. Dál jsem si na to cca 6 týdnů, tak uvidíme. Nerad prohrávám. Teď jsem ve fázi domyšlení zadání. To trvalo skoro 14 dní. Do konce týdne to načmárám od ruky na ubrousek. A začnu organizovat.
Ta elektrika určitě složitá nebude. Asi jako ji zavést v domě do koupelny. Plus druhá baterie s nabíjením a zásuvkou na lednici 18 l za jízdy.
Nechci tam žít, jen přespat po cestě na kempu!
Nepsal jsem že je to problém ale že to nejde udělat hned. Když si to pozapojuješ sám, ok, snad ušetříš.
Když dělám elektroinstalace do aut na zakázku tak řeším nejen aby to nestálo hodně ale hlavně aby to bylo bezpečné s ohledem na možný zkrat, jištění spotřebičů, dostatečný průřez kabelů a v neposlední řadě aby to fungovalo spolehlivě minimálně v řádu let. To znamená aby se kabely časem neprošoupaly, kostry neoxidovaly, do spojů neteklo, nehřálo se to na přechodových odporech a podobně. Když si uděláš instalaci sám tak si za tyhle věci neseš jen ty sám odpovědnost a je to v pohodě. Když dělám něco já pro někoho tak se nechci dočkat toho že něco nefunguje zrovna když to nejvíc potřebuješ nebo nedejbože že něco zkratovalo nebo dokonce chytlo. A to dělá tu cenu.
Nevím co jsi komu dal za zadání jestli je 300k hodně nebo akorát ale naskakuje to rychle.
Naposledy jsem dělal extra zásuvku pro lednici, extra pro kompresor a zvlášť pro startovací kabely včetně výroby start kabelů a instalaci pro střešní světelnou rampu. Ve třech jsme na tom dělali skoro dva dny a materiál za cca 8k kč. Ale kdo není autoelektrikář nebo to nevidí na vlastní tak to těžko pochopí.
V.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#11 Příspěvek od Old Black » 14 črc 2018 16:26

Václave, píšu, že hledám elektrikáře. Ne, že to budu dělat sám a už vůbec ne, abych ušetřil. Jeli jsme spolu ČLAV a pokud si vzpomínáš, mám už nějaká léta a životní zkušenosti! 😀
Projekt je hotov, zjednodušil jsem co se dalo. Příští týden nakupujeme a profese se do toho postupně dají. Překvapilo mě, že není jen jednoduché sehnat někoho na práci, ale i něco koupit. To jsme to dopracovali. Prodejci neberou telefony, automat Ti oznámí, že obsluhují zákazníka v prodejně a položí sám telefon, na dotaz na termín dodání mailem Ti odpoví za dva dny, že za 14 dní (protože prodávají co vlastně nemají) a že to vlastně ani není jisté. Jsem z toho dost naštvaný a prvotní nadšení mi sebrali.
Taky prodáváme a dodáváme práce oficiálně skoro třicet let, ale takto bych to dělat nechtěl.
Uvidíme, jak to dopadne....
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#12 Příspěvek od Franta D1 » 14 črc 2018 16:51

Kdybys byl blíž, tak Ti řekmu přivez to, ale je to 350 km, takže to je drobet z ruky.

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naléhavě hledám elektrikáře na obytnou vestavbu do Transita

#13 Příspěvek od Old Black » 14 črc 2018 18:16

V pondělí se rozhodne. 220V je složitější a snad to zvládne syn s kolegou z práce. 12V mám jako minimální havarijní řešení zatím jen zásuvku pro ledničku dozadu a výměnu rádia a androidem. Plus přípravu na baterku atd., kdyby se šikula nenašel na kompletní. Stolaře mám a nedořešený je vnitřní obklad. Chtěl bych nejraději plast kvůli čištění po psovi.
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Zamčeno