Smazat prosím...

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Smazat prosím...

#1 Příspěvek od Rover » 23 led 2017 15:40

Prosím, pokud by někdo náhodou o něčem věděl - sháním usedlost, statek, chalupu... případně pozemek kde by se dalo něco takového postavit. Mělo by to být na polosamotě, samotě nebo někde úplně na kraji vesnice, ne u hlavní silnice, ale zároveň relativně dostupná (autem) školka, škola. Dům na bydlení v dobrém stravu, k tomu ideálně stodola (uskladnění sena), hospodářská část (stáje, atd.) nebo by to mělo mít prostor kde by se to dalo postavit (boxy pro koně). Pozemek aspoň 10 000m2 (to je fakt minimum, skoro to je až málo, ale kdyby to ostatní bylo super, tak...). Jednalo by se o bydlení a o menší sanatorium pro koně potřebující dlouhodobější péči o pohybový aparát + ustájení koňských důchodců vyžadujících zvýšenou péči.

Ideálně Jižní Čechy, Západní, Střední, Vysočina... Inzeráty na různých webech samozřejmě monitoruju, obávám se ale že to je hodně o tom se ptát po lidech, tak jsem si říkal, že to zkusím i tady. Peníze mám něco stranou a zbytek bychom prodali RD v Berouně, kde aktuálně bydlíme.

Kdyby někdo věděl, budu rád za tip. Děkuju...
Naposledy upravil(a) Rover dne 16 bře 2017 11:42, celkem upraveno 1 x.
Country boy...

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#2 Příspěvek od jbb » 23 led 2017 15:51

Budu držet palce - takovýhle objektů není mnoho. Hlavní problém budou ty pozemky - starých staveb s dostatečnou kubaturou (ale většinou v horším stavu) je dosti, ale pozemky, natožpak navazující, začínají být problém - ve svém okolí mám dokonce několik případů, kdy došlo k "očesání" statku, takže pozemky už jsou bůhvíkde a nabízí se pěkný statek, ale pouze se dvorem.
Přičemž, teda - 1ha pozemků je na výše uvedený účel neskutečně málo... Pokud pomineme módní výstřelky typu "paddock paradise" tak je dobré se spíš dostat na 1ha na jednoho koně...
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#3 Příspěvek od Rover » 23 led 2017 16:16

Máš pravdu, kdybych měl uvést ideální velikost pozemku tak by to bylo určitě aspoň 5ha, ale bohužel tuším jak to dnes s pozemky je...
Country boy...

Uživatelský avatar
hok300
Příspěvky: 1102
Registrován: 21 zář 2015 11:10
auto: Def 300TDi

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#4 Příspěvek od hok300 » 23 led 2017 18:39

Ahoj, táta prodává statek jsou k tomu cca 3ha(cca 1ha lesa) zbytek louky. je to po celkové rekonstrukci kousek od Sedlčan. stodola tam je malá ale vpodstatě tam není vůbec žádný problém to dostavět. jsou tam dva obytné domy + možnost dodělat podkorvý malá stodola celé to je obehnané kamenou zdí. je to spíš selský dům. ale ptavda je že pro LR naprosto ideální.

tady jsou souřadnice: 49.716729, 14.463152

teďka to neinzeruje protože je zima a on spí :-D
No ale ta cena je 9,4 milionu.

https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... reen=false

Dohoda jasná
300TDI---The Legend begins

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#5 Příspěvek od eliott » 23 led 2017 20:15

No doufám, že najdeš něco na Jihu, abych tě měl po ruce, chybí mi tady správný retromil. Já uvažoval o tomto

https://www.sreality.cz/detail/prodej/k ... reen=false
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#6 Příspěvek od Mira 101 » 23 led 2017 20:29

No to od Hokovo táty je teda kouzelnej kousek naší země,ale Eliottuv odkaz by mohlo být přesně ono............ :yes

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#7 Příspěvek od jbb » 23 led 2017 21:57

Ano, to hokovo... Krásné, zrekonstruované... Ještě že už nic nehledám :lol:
Akorát ta cena, teda...
S pozemky je problém a bude asi už jen hůř - viz neustále aktivity Agrární komory, aby předkupní právo měli zemědělci v katastru. A nevím jestli tušíte, že od r.2018 se nám do NOZu vrací předkupní právo spoluvlastníka... Což také může být při nákupu pozemků problém...
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#8 Příspěvek od Zanzibar » 24 led 2017 00:04

Rover píše:Máš pravdu, kdybych měl uvést ideální velikost pozemku tak by to bylo určitě aspoň 5ha, ale bohužel tuším jak to dnes s pozemky je...
Velký kus půdy máme, příteli. U Slaného. Nad plochou dráhou, která ve Slaném asi končí. Krásný členitý pozemek s výhledem do kraje a kousek na dálnici. Žádné stavení, jen zem. Obrázek. Pokud tě to zajímá, volej. P.


Sent from my iPad using Tapatalk
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#9 Příspěvek od Rover » 24 led 2017 07:34

hok: to je docela vtipný, nad tímhle inzerátem už slintám několik měsíců, protože to je přesně ono co by se mně líbilo, je to krásný a pár nocí jsem z toho nemohl spát. Problém je s těma penězma, je to už na mně moc a to ještě k tomu kupujícího okrade stát o 4% z kupní ceny. Ani netušíš kolik jsem strávil času vymýšlením jak ty peníze dát dohromady. Tohle je prostě sen.

eliott: tohle známe, Monika tam jezdí pracovat, negativa to má v tom, že se obytná část musí vybudovat (totálka), jen na to nalepená další stáj a ten pozemek je fakt malej, plocha zastavěná:2149 m2, užitná plocha:6166 m2. Je to škoda, jinak by to bylo fajn. Nicméně Jižní Čechy mně přitahují a to velmi moc.

zanzibar: děkuju, kouknu na mapu pro představu. To je stavební pozemek nebo pole?

Pro zajímavost ještě odkaz na moje další bezesné noci, krásný, ale i když to nevypadá, tak je tam potřeba ještě strašně moc investic na to aby se to dodělalo, třeba střecha z rozpadávajícího se eternitu, atd. atd.
http://www.reality1788.cz/aktualni-prod ... -vysocine/
Country boy...

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#10 Příspěvek od eliott » 24 led 2017 07:51

V tom případě ještě toto, o tom jsem také hodně uvažoval, je to stará Schwarzenberská tvrz, celé jsem to prolezl, je to hodně práce, hodně peněz, ale určitě by na to šly čerpat dotace, pozemek je úžasný a dubový háj, který je okolo se nedá ani popsat... https://www.sreality.cz/detail/prodej/k ... reen=false
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#11 Příspěvek od Rover » 24 led 2017 08:50

Já vím, znám ten inzerát, jsou tam ale potřebné šílené investice. JInak by to ale bylo úžasný. Jsem trochu skeptik co se týká dotací, měl jsem několik lidí co nic není problém, všechno jde v pohodě zařídit, ale jak došlo na konkrétní věci tak přestali komunikovat a dělali mrtvého brouka. A to i jedna naše kamarádka, která se v tom roky pohybuje. Máte někdo nějaké zkušenosti s získáváním dotací?
Country boy...

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#12 Příspěvek od jbb » 24 led 2017 11:48

Dotace... Zvažoval jsem, zda by se za zemědělské dotace nedala postavit stodola... Leč - když stavím jako soukromník, je i povolení za jiné prašule 1500 Kč za "pomocnou stavbu" vs. 20.000Kč za "objekt pro podnikání-zemědělství". Když nepotřebuješ účet, leccos jde bez papíru, bez DPH, občas třeba dřevo ještě levněji ze známosti a za protislužbu, atd. Takže mi vyšlo, že to co bych (možná) získal na dotacích, o to by to ve finále bylo dražší.
Znám dokonce osobu, co nechala svou nemovitost prohlásit památkou a těšila se na dotace... A taky je v tom v mínusu - jak si člověk pozve do baráku památkáře, tak se nestačí divit, co ti si vymyslí (bohužel za prachy domácího, ne za svý).
Takže mi stavíme na co máme a po nikom nic nechceme - v životě jsem získal jen dotace ze zelené úsporám, tam to bylo nakonec velmi plusové.
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
BeerRudolf
Příspěvky: 947
Registrován: 30 říj 2007 13:31
auto: Tak akorát

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#13 Příspěvek od BeerRudolf » 24 led 2017 11:59

To je sen, za stejný, možná ještě větší peníze je panelákové 3+kk na okraji Prahy. Svět se zbláznil :Ja blb:
ČZ 150,Černá1951BABUŠKA/Ford Granada L MkI, 2,3V6 Automatic,SaturnGold1977PROFESOR/Simson S50 N,Červená1978MOPED/ Simca-Talbot Solara LS 1,3,ZelenáMetalíza1980TAŤKA/Simson S51 Enduro,Šedá1984SÍMA/Oltcit Club 11,Červená1988OLDÍK/Fiat Panda 4X4,Stříbrná2010

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#14 Příspěvek od eliott » 24 led 2017 12:08

Na živo je to ještě úžasnější než na fotkách, já to nakonec nebral proto, že vzhledem k tomu, ak mě vytěžuje servis bych neměl čas to organizovat, resp. by to mohlo mít negativní dopad na kvalitu servisu, a navíc celé přízemí jsou klenby, a ty na parkování vojenských náklaďáků nejso dost vysoké a úplně chybí vjezdová vrata, a dodělávat je do 1,5m silné zdi by asi byl oříšek, navíc památkáři by asi řvali. Nakonec jsem sehnal objekt pro mé potřeby vjhodnější, ale na to uklidit se od civilizace a chovat koně se bude těžko hledat něco vkusnějšího...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#15 Příspěvek od Rover » 24 led 2017 12:34

Eliotte já mám jen strach, abych nezahučel do něčeho na co nebudu mít..., ale možná si udělám výlet se tam mrknout, stylovka je to úžasná, ten dubový háj, je to úžasný, jen nemám kamarády v politice (a ani nechci mít) a nejmenuju se třeba Bendl a další, kteří si za dotace něco takového postavili/zrekonstruovali.

jbb: souhlasím se vším co píšeš, díky... :yes
Country boy...

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#16 Příspěvek od MadTom » 24 led 2017 12:52

Přeju hodně štěstí při shánění. K dotacím - moje zkušenost je taková, že nejdřív na to musím mít bez nich/vydělat si na to, a potom to může být na konci příjemné překvapení. Postavit něco na tom, že na financování budou použity dotace se dá akorát u veřejných peněz. Několikrát jsem to řešil u vývojových věcí, kde na počátku nebyl jasnej výsledek - proto to byl vývoj. Nejhorší to bylo s hodnotiteli projektů co na to psali posudky - občas to byli "experti", kteří naprosto nepochopili o co má jít a finančně srovnávali krabičku na stůl s halou plnou technologie.
Takže za mě - pokud chceš uvažovat o dotacích, tak si najdi někoho, kdo tyhle věci umí, a nech si na začátku odhadnout, kolik bude chtít, aby z dotace něco zbylo i tobě, protože jak už tu zaznělo, všechno bude dražší/organizačně složitější. A památkáři, to je otázka sama pro sebe, jsou naprosto nesoudní, a i když jedna z jejich činností je majitelům památek radit, tak umí akorát buzerovat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Serpin
Příspěvky: 62
Registrován: 10 lis 2010 17:04
auto: Disco 300Tdi
Bydliště: kousek vod Plzne
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#17 Příspěvek od Serpin » 24 led 2017 18:01

Ahoj, tady kousek od nas je jeden peknej ucelenej pozemek v nadherny krajine... jen ta cena by mohla bejt nizsi.
http://www.razka.cz/reality/pozemek-v-k ... 1-reality/
Je to tady: https://mapy.cz/s/1lYqE

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#18 Příspěvek od Zanzibar » 24 led 2017 19:24

Rover píše:hok: to je docela vtipný, nad tímhle inzerátem už slintám několik měsíců, protože to je přesně ono co by se mně líbilo, je to krásný a pár nocí jsem z toho nemohl spát. Problém je s těma penězma, je to už na mně moc a to ještě k tomu kupujícího okrade stát o 4% z kupní ceny. Ani netušíš kolik jsem strávil času vymýšlením jak ty peníze dát dohromady. Tohle je prostě sen.

eliott: tohle známe, Monika tam jezdí pracovat, negativa to má v tom, že se obytná část musí vybudovat (totálka), jen na to nalepená další stáj a ten pozemek je fakt malej, plocha zastavěná:2149 m2, užitná plocha:6166 m2. Je to škoda, jinak by to bylo fajn. Nicméně Jižní Čechy mně přitahují a to velmi moc.

zanzibar: děkuju, kouknu na mapu pro představu. To je stavební pozemek nebo pole?

Pro zajímavost ještě odkaz na moje další bezesné noci, krásný, ale i když to nevypadá, tak je tam potřeba ještě strašně moc investic na to aby se to dodělalo, třeba střecha z rozpadávajícího se eternitu, atd. atd.
http://www.reality1788.cz/aktualni-prod ... -vysocine/
Vedeno jako ostatní půda, nebo tak nějak. Mezi Slaný a Jemníky. Tuším 52 tis. Metrů. P.



Sent from my iPad using Tapatalk
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#19 Příspěvek od Maxsel » 24 led 2017 23:35

Rover píše: 24 led 2017 07:34 Pro zajímavost ještě odkaz na moje další bezesné noci, krásný, ale i když to nevypadá, tak je tam potřeba ještě strašně moc investic na to aby se to dodělalo, třeba střecha z rozpadávajícího se eternitu, atd. atd.
http://www.reality1788.cz/aktualni-prod ... -vysocine/
https://www.google.cz/maps/@49.4337475, ... 56!6m1!1e1
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Poptávka: usedlost, statek, chalupa... pozemek na výstavbu - koně - JČ, SČ, ZČ, Vysočina

#20 Příspěvek od jbb » 25 led 2017 07:33

Určitě nemá smysl kupovat jenom pozemek a určitě ne za cenu pozemku stavebního.
Ono 150Kč/m2 vypadá krásně, ale leda tak pro domkáře - kterému stačí 1000m2. My, co potřebujeme řádově více, musíme cílit na trošku jiné ceny. Ovšem, dneska už i tu méně bonitní půdu neseženete skoro pod 20Kč/m2... A to už leckde jde i nad třicet!

Co se týká "stavět nové" - nevidím to reálně kvůli kubatuře. Ona taková malá (klasicky stavěná stodola) o hloupých 100m2 přijde bratru na milion - pokud tedy nechcete plachtovou halu na patkách, bez základů, za 200 tisíc. Naopak rekonstruovat takovou 100m2 stodůlku (tedy opravit krovy, nová krytina, vrata, nahodit, podlaha...), tak tam se vejdete do cca 250 tisíc. A vtip je v tom, že ke starému statku už bývají tyhle doplňkové stavby v rámci prodeje "tak nějak přívažkem a zadarmo"...

Kdybych dneska něco sháněl (či spíše kdybych znovu sháněl před těma deseti-jedenácty lety), tak jdu klidně po něčem schátralém, ale hlavně co největší a disposičně nejlepší pozemek a málo sousedů...
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Zamčeno