Španělsko/Albánie 2019

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zata
Příspěvky: 273
Registrován: 15 črc 2013 12:13
auto: D4, Citigo
Bydliště: Ústí n/L

Re: Španělsko/Albánie 2019

#21 Příspěvek od zata » 10 úno 2019 14:46

Ještě jednou děkuji všem za rady. Pro upřesnění uvedu, že ten náš termín září-říjen je opravdu neměnitelný. Drahá polovička aktuálně shání práci, tzn. jakmile ji sežene, nemůže si hned vzít 14 dní volna. A přes léto nás čekají nutné práce na chatě, tzn. termín máme opravdu jasný.
Aktuálně mám na autě nové GY Duratrac, tzn. neměl by být problém. K tomu mám jednu kompletní silniční rezervu a jednu silniční samotnou pneu. Říkal jsem si, že zkusím sehnat ještě jeden disk a mít dvě kompletní silniční rezervy. Teď ale přemýšlím, jestli tu jednu silniční gumu nevyhodit a nepořídit ještě tu jednu GY Duratrac a mít tak jednu silniční rezervu a jednu offroadovou rezervu.
Průvodce od Filipa Webera jsem si už sehnal. Vypadá opravdu dobře. Chápu, že již není zcela aktuální. S tím se ale musí počítat...
Trasy zatím nemáme vymyšlené. Jde nám o něco vhodného pro první seznámení. Jak co se týče cest, tak i lidí a přírody. Nejde nám o to projet toho co nejvíc, nejsme na útěku, ale na dovolené :grin: Nevím, jestli si teď nebudu trochu protiřečit, ale líbily by se nám hory, ale třeba na dva dny i vidět moře.
A ještě jeden blbý dotaz - co Černá hora? Je tam velký rozdíl mezi ní a Albánií? Předpokládám, že zde budou vyšší ceny, více turistů a asi méně offroadu, že? Mrknul jsem na Durmitor a ten je ale také pěkný.
Co se týká Španělska, určitě by se nám v budoucnosti též líbilo, ale otázkou je, jestli by se nevyplatilo si tam zaletět a pak si na místě půjčit auto.
ex Audi80, ex Fabka, ex Oktávia 2, ex Oktávia 3, ex E46ci, ex FL2, ex P38, ex XJ8, ex D4

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Španělsko/Albánie 2019

#22 Příspěvek od MadTom » 10 úno 2019 19:17

Albánie a moře - jeďte až na jih k Jónskému moři, v té době už je šance že bude po sezóně, takže tam kde je normálně jenom trocha lidí, budete skoro sami. V Černé Hoře bude furt hodně lidí. A nebo třeba pláž Gjipe - tam se dá dostat buďto pěšky nebo teréňákem. Je to ale až na jihu.
Bebova průvodce jsme projeli skoro celého - za 3 návštěvy Albánie, pokaždé tak 2 týdnu. Schválně píšu skoro celý. Takže v pohodě, namaluj si do velké mapy, kde jaká trasa je a uvidíš, kterým směrem pojedete. Na okreskách se dá počítat tak s průměrnou rychlostí okolo 40km/h, většinou jsou úzké a kroutí se, takže to rychleji nejde. Podobně je na tom Bosna, tam to taky o moc rychleji nejde. Zbytek je v pohodě.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Španělsko/Albánie 2019

#23 Příspěvek od Vladicek » 24 úno 2019 15:03

Ahoj,
Chtěl jsem znalců Albánie zeptat, jestli v poslední době projeli trasu Lekas - Osnat - Nice - kaňon Devoli
V průvodci Beba je psáno, že tam byl zával a když jsem tam byl dva roky zpět, tak místní říkali, že se to projet nedá. Ale je to dobrá zkratka z Ohridu do Devoli, tak se chci zeptat, jestli to třeba už není průjezdné

Díky V.
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Španělsko/Albánie 2019

#24 Příspěvek od Zanzibar » 25 úno 2019 11:46

Ahoj,
Španělsko znám, byl jsem tam několikrát, ale nikdy autem, je to fakt kus cesty a jak je zde zmíněno, dálniční poplatky jsou peklo. V Barceloně jsem byl vždy pracovně a jednou cca 3 dny prohlédnout si město. Krásný, ale lidi zvláštní - Katalánci. Loni v září jsme byli týden na jihu - Málaga. A to je úplně jiné Španělsko, Všechno super: lidi, moře, jídlo, ceny ..... Doporučuji. Z Prahy tam s Ryanair doletíš za 3 tis./hlava. Nákup v Mercadona supermarketu na 3 dny včetně piva, vína, vody atd. za max 25 EUR. Albánii bych taky chtěl vidět, než se to tam všechno pos...... jak ve zbytku "jednotné" EU
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Odpovědět