Polsko podle BFG průvodce

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Polsko podle BFG průvodce

#1 Příspěvek od Vladicek » 27 bře 2018 11:00

Ahoj všem,
chtěl jsem se zeptat, zda někdo projížděl Polskem podle offroad průvodce (Škoda, BFG), našel jsem tady na fóru zmínky, ale ne konkrétní zkušenosti. Jde mi velice jednoduše o to, zda se podle toho průvodce dá skutečně trasy projet bez hrozby pokut a dohadů s místními.
Vím, že v průvodcích je napsáno, že to je po dohodě s úřady a tak, ale taky je to pár let zpátky, tak bych se chtěl zeptat na aktuálnější zkušenosti.

Díky!
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Polsko podle BFG průvodce

#2 Příspěvek od Rennie » 27 bře 2018 12:17

Mame pouze cast kolem Pustynia Siedlecka a vse je v klidu. Nesmi se do zakazu a nikdo nebude prudit. Vetsinou to jsou cesty velmi dobre projete takze je videt ze je nekdo užívá
Jednou jsme trosku zabloudili, motali se velmi uzkymi cestickami kde byl kolikrat i problem projet mezi stromy a nakonec vyjeli v narodnim parku a nikdo neprudilObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Polsko podle BFG průvodce

#3 Příspěvek od Rennie » 27 bře 2018 12:47

V podstate jsme projeli cestu orlich hnizd jak je v pruvodci pojmenovaná. Super na to jsou offline turisticky mapy seznam

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
pajam
Příspěvky: 785
Registrován: 14 čer 2006 07:10
auto: nějaké LR
Bydliště: Bělá pod Bezdězem

Re: Polsko podle BFG průvodce

#4 Příspěvek od pajam » 27 bře 2018 18:01

Projeli jsem trasy z jihu na sever poblíž německé hranice a dobré, žádný problém. Dokonce jsme zjistili, jsme jednu část cesty jeli po dlouhé době první, protože jsme se mezi vzrostlé keře a stromy málem nevešli a na zahradě jsme si přivezli spoustu švestek atd.

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Polsko podle BFG průvodce

#5 Příspěvek od Vladicek » 27 bře 2018 18:27

Ahoj,
moc děkuji za odpovědi, my chceme projet dvě cesty na hranici se Slovenskem, vyrážíme se podívat na hřbitovy, které projektoval Jurkovič a tohle je hezky při cestě :).
Pak dám taky vědět, jaká byla zkušenost!

V.
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Polsko podle BFG průvodce

#6 Příspěvek od lontree » 27 bře 2018 20:24

Mám projeté trasy "Beskid Źywiecki" z průvodce Škoda a trasu 19 BFG (Beskydy v oblasti Babí hory)....ještě vloni byly trasy OK, nikde se neobjevily zákazy nebo závory. Akorát v trase BFG19 jsme se trochu odklonili od trasy průvodce a prozkoumávali jiné cestičky a přes osadu "Danielki" nešlo projet aniž bychom vjeli do zákazu (a vracet se nám tím "oraništěm" kterým jsme tam dojeli se nám nechtělo)...tak tam na nás vyběhnul jeden místní....ale nakonec jsme ho ukecali s tím, že jsme tam zabloudili a znovu už tamtudy nepojedem (+ 2 plechovky Plzně jsme museli obětovat :lol: ). A ještě téhož dne bylo další "družení" s místními...to když jsem "zapíchnul" auto čumákem do bažiny a místní nás vytahovali traktorem s navijákem :-) (byli to milí lidi a kupodivu nemluvili moc polsky, ale spíše nějakým slovenským/oravským nářečím).

Každopádně trasy vedou často přes různé malé horské osady nebo okolo samot v horách, tak je třeba se chovat ohleduplně...aby to místní nezačalo prudit a nezačaly se tam objevovat zákazy.

Jinak trasa ze Škoda průvodce dá trochu zabrat laku (leštěnky budou trpět), úplně poslední úsek je lepší vynechat pokud člověk nechce mít totálně doškrábané auto.
A na trase BFG19 není problém v některých místech i zapadnout (vloni mezi body 26-30 to bylo neprůjezdné).

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsko podle BFG průvodce

#7 Příspěvek od erik » 27 bře 2018 21:27

Chystáme se na Cyrila a Metoděje projet Polko-Slovenskou hranici až do Smereku a pak do Sedlice.... Ta polská část mne zajímá. Nahoďte info.
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: Polsko podle BFG průvodce

#8 Příspěvek od zde. » 30 bře 2018 23:41

Nevíte, jestli jde ten průvodce ještě někde koupit? Ten na ulozto mě neuspokojuje :-)

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Polsko podle BFG průvodce

#9 Příspěvek od Rennie » 31 bře 2018 09:55

V cesku rozhodně ne a v polsku to bylo vydano pro Skodu Yeti tuším

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 645
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: Polsko podle BFG průvodce

#10 Příspěvek od stiinek » 31 bře 2018 17:24

BFG a Škoda jsou dva rozdílný průvodce.
Škodováckej asi už k dostání nebude, když Yetti skončil.

https://www.olx.pl/oferta/trasy-off-roa ... i34F5.html
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Polsko podle BFG průvodce

#11 Příspěvek od MadTom » 09 kvě 2018 08:35

Tak o prodlouženém víkendu jsme si tam zajeli - Puslina Siedlecka a Slak Orlich Gniazd. Nestihli jsme to všechno, část dle průvodce není průjezdná - buďto je tam nová asfaltová stezka pro chodce a cyklisty, nebo je to už moc úzké a zarostlé, ale z mapama od Seznamu nebyl problém najít kousek vedle objížďku po jiné cestičce. Spaní v pohodě někde u lesa, akorát to chce hezká místečka hledat včas, u lesních cestiček většinou není kde zastavit, jsou dost úzké.
Často "lesní myčka", ale na rozdíl od Balkánu, tady to nebyly jenom slabé listnaté Halouzky, ale i silnější větve. V jednom místě jsem špatně odbočil, otočit se nebylo kde, tak jsem popojeli kousek do předu po cyklostezce, kde auta očividně nejezdí, a našli jsem krásné místo na přespání. Sice všude bylo dost ohnišť, ale buďto byla u lesa, vedle ohniště cedule se zákazem rozdělávání ohně, nebo bylo velice sucho a větrno, že bych si to stejně netroufnul. A oheň večer při posezení trošku chyběl k dokonalosti.
Případné zákazy nebo závory jsme respektovali, i když často byla cesta vyježděná okolo závory.
4 dny rozhodně nestačily.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Re: Polsko podle BFG průvodce

#12 Příspěvek od JirkaR » 09 kvě 2018 20:50

Nez pustinu siedleckou ti doporucim bledowskou poust, je tam vice zajimavosti a jde se i pekne v okolnich rybnicich okoupat. Kdyby jsi nahodou vyrazel znovu, dej vedet pujcil bych ti polskou offroadovou mapku. Pokud jsi jel prez prechod chotebuz, tak jsi jel temer kolem me. :)

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Polsko podle BFG průvodce

#13 Příspěvek od MadTom » 09 kvě 2018 21:03

Předem děkuji za nabídku. Ono to bylo takové rychlé rozhodnutí, že jedeme na 4 dny, když je ten delší víkend, a nelitujeme. Na Bledovskou poušť jsme se podívali, ale hned u vstupu od Chechla byla cedule, že vojenský prostor a kousek dál i nějaká vojenská auta vidět. Už to co jsme pokoukli po hradech stálo za to, zvlášť když jsme třeba na Ogrodzienec dorazili v pondělí dopoledne a skoro celej hrad jsem si procházel úplně sám. Hrady a zajímavý místa jsme rozhodně neprojeli všechny, a tím že to z Olomouce je relativně kousek, tak se to dá i třeba jenom na víkend - vyrazit v pátek brzo odpoledne a návrat v neděli.
Co se týče té mapy - má to nějakého vydavatele? Ono raději koupit, než složitě půjčovat a potom vracet. Přes Chotěbuz jsme jeli zpátky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Polsko podle BFG průvodce

#14 Příspěvek od lontree » 09 kvě 2018 21:51

MadTom píše: 09 kvě 2018 21:03 Předem děkuji za nabídku. Ono to bylo takové rychlé rozhodnutí, že jedeme na 4 dny, když je ten delší víkend, a nelitujeme. Na Bledovskou poušť jsme se podívali, ale hned u vstupu od Chechla byla cedule, že vojenský prostor a kousek dál i nějaká vojenská auta vidět. Už to co jsme pokoukli po hradech stálo za to, zvlášť když jsme třeba na Ogrodzienec dorazili v pondělí dopoledne a skoro celej hrad jsem si procházel úplně sám. Hrady a zajímavý místa jsme rozhodně neprojeli všechny, a tím že to z Olomouce je relativně kousek, tak se to dá i třeba jenom na víkend - vyrazit v pátek brzo odpoledne a návrat v neděli.
Co se týče té mapy - má to nějakého vydavatele? Ono raději koupit, než složitě půjčovat a potom vracet. Přes Chotěbuz jsme jeli zpátky.
Tak to jsme se asi dost těsně minuli. My byli na Ogrodzienci v pondělí kolem poledne....parkovali jsme vzadu za skalami (Trooper + Disco 3). Z neděle na pondělí jsme nocovali mezi skalami kousek pod Ogrodziencem a po-út přímo na Siedlecké poušti. Vyráželi jsme už v pátek, jeli jsme takový okruh Źywiecké Beskydy - Orawské Beskydy - na skok pod Tatrami a pak na Juru Krakowskou.

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Polsko podle BFG průvodce

#15 Příspěvek od lontree » 09 kvě 2018 21:58

JirkaR píše: 09 kvě 2018 20:50 Nez pustinu siedleckou ti doporucim bledowskou poust, je tam vice zajimavosti a jde se i pekne v okolnich rybnicich okoupat. Kdyby jsi nahodou vyrazel znovu, dej vedet pujcil bych ti polskou offroadovou mapku. Pokud jsi jel prez prechod chotebuz, tak jsi jel temer kolem me. :)
Ahoj Jirko...kdy jste byli na Bledowské? Měl jsem za to, že je to tam celé pod zákazem a všude závory (aspoň donedávna bylo). Ale teď v pondělí když jsme kempovali na Siedlecké k nám přijel nějaký chlápek s nazvedaným Cherokeem a ptal se kde všude jsme byli a kam se chystáme....a že tam teď jezdí hodně čechů. A pak mě překvapil dotazem jestli jsme byli na Bledowské, že se jim podařilo "vybojovat" zpřístupnění Bledowské, ale že je to teprve krátce co se tam může.

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Polsko podle BFG průvodce

#16 Příspěvek od Vladicek » 09 kvě 2018 22:09

lontree píše: 09 kvě 2018 21:51
MadTom píše: 09 kvě 2018 21:03 Předem děkuji za nabídku. Ono to bylo takové rychlé rozhodnutí, že jedeme na 4 dny, když je ten delší víkend, a nelitujeme. Na Bledovskou poušť jsme se podívali, ale hned u vstupu od Chechla byla cedule, že vojenský prostor a kousek dál i nějaká vojenská auta vidět. Už to co jsme pokoukli po hradech stálo za to, zvlášť když jsme třeba na Ogrodzienec dorazili v pondělí dopoledne a skoro celej hrad jsem si procházel úplně sám. Hrady a zajímavý místa jsme rozhodně neprojeli všechny, a tím že to z Olomouce je relativně kousek, tak se to dá i třeba jenom na víkend - vyrazit v pátek brzo odpoledne a návrat v neděli.
Co se týče té mapy - má to nějakého vydavatele? Ono raději koupit, než složitě půjčovat a potom vracet. Přes Chotěbuz jsme jeli zpátky.
Tak to jsme se asi dost těsně minuli. My byli na Ogrodzienci v pondělí kolem poledne....parkovali jsme vzadu za skalami (Trooper + Disco 3). Z neděle na pondělí jsme nocovali mezi skalami kousek pod Ogrodziencem a po-út přímo na Siedlecké poušti. Vyráželi jsme už v pátek, jeli jsme takový okruh Źywiecké Beskydy - Orawské Beskydy - na skok pod Tatrami a pak na Juru Krakowskou.
Ahoj,
A v okolí Zywieckych jste byli Beskyd Zywiecky nebo i okolí pramenů Wisly? Našel jsem na wikiloc informaci, že trasa okolo pramenů je špatně značena = musí se to různé objíždět atd.
Mě týden před plánovaným výletem onemocněla Discovera a tak jsem projel Beskydy s Jurkovičovi hřbitovy po asfaltu s BMW :-(. Ale je to tam tak hezký, že si to rád zopakuji.

Díky za info!
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Polsko podle BFG průvodce

#17 Příspěvek od lontree » 09 kvě 2018 23:16

Vladicek píše: 09 kvě 2018 22:09
lontree píše: 09 kvě 2018 21:51

Tak to jsme se asi dost těsně minuli. My byli na Ogrodzienci v pondělí kolem poledne....parkovali jsme vzadu za skalami (Trooper + Disco 3). Z neděle na pondělí jsme nocovali mezi skalami kousek pod Ogrodziencem a po-út přímo na Siedlecké poušti. Vyráželi jsme už v pátek, jeli jsme takový okruh Źywiecké Beskydy - Orawské Beskydy - na skok pod Tatrami a pak na Juru Krakowskou.
Ahoj,
A v okolí Zywieckych jste byli Beskyd Zywiecky nebo i okolí pramenů Wisly? Našel jsem na wikiloc informaci, že trasa okolo pramenů je špatně značena = musí se to různé objíždět atd.
Mě týden před plánovaným výletem onemocněla Discovera a tak jsem projel Beskydy s Jurkovičovi hřbitovy po asfaltu s BMW :-(. Ale je to tam tak hezký, že si to rád zopakuji.

Díky za info!
Ahoj, jeli jsme od Zwardoně na severovýchod až do Orawky....částečně trasa BFG průvodce + trasy co jsem tam sám "objevil". Spali jsme nad Zwardoněm v kopcích a pak na planině mezi Zubrzycou a Orawkou (parádní výhled).
Co se týče pramenů Wisly tak ty nejsou v Źywieckich Beskydech ale ve Slezských Beskydech. Pod Baraniou horou....Černá a Bílá Wiselka se slévají v přehradě "Jezioro Czernianskie" a odtud teče Wisla. Před pár lety jsem si to tam prošel pěšky až na Baraniu horu....autem po asfaltu k té přehradě....dál jsou zákazy a závory...a hodně turistů.

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Polsko podle BFG průvodce

#18 Příspěvek od Vladicek » 10 kvě 2018 06:51

lontree píše: 09 kvě 2018 23:16
Vladicek píše: 09 kvě 2018 22:09

Ahoj,
A v okolí Zywieckych jste byli Beskyd Zywiecky nebo i okolí pramenů Wisly? Našel jsem na wikiloc informaci, že trasa okolo pramenů je špatně značena = musí se to různé objíždět atd.
Mě týden před plánovaným výletem onemocněla Discovera a tak jsem projel Beskydy s Jurkovičovi hřbitovy po asfaltu s BMW :-(. Ale je to tam tak hezký, že si to rád zopakuji.

Díky za info!
Ahoj, jeli jsme od Zwardoně na severovýchod až do Orawky....částečně trasa BFG průvodce + trasy co jsem tam sám "objevil". Spali jsme nad Zwardoněm v kopcích a pak na planině mezi Zubrzycou a Orawkou (parádní výhled).
Co se týče pramenů Wisly tak ty nejsou v Źywieckich Beskydech ale ve Slezských Beskydech. Pod Baraniou horou....Černá a Bílá Wiselka se slévají v přehradě "Jezioro Czernianskie" a odtud teče Wisla. Před pár lety jsem si to tam prošel pěšky až na Baraniu horu....autem po asfaltu k té přehradě....dál jsou zákazy a závory...a hodně turistů.
Díky za info, já jsem to chtěl projet podobně. Prameny wisly jsou v Škoda průvodci, ale zřejmě už je to nepoužitelný.
Já se chystám projet kopce pod Nowy Sacz, je to tam opuštěny a moc hezký + jsou tam vojenské hřbitovy co projektoval Jurkovič. Teď jsem tam byl na třech a všechny jsou moc pěkný. Ještě jich tak 70 zbývá :-D
E63C88E4-633C-4056-8C65-64EFEB4F4F22.jpeg
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Polsko podle BFG průvodce

#19 Příspěvek od MadTom » 10 kvě 2018 07:18

lontree píše: 09 kvě 2018 21:51
MadTom píše: 09 kvě 2018 21:03 Předem děkuji za nabídku. Ono to bylo takové rychlé rozhodnutí, že jedeme na 4 dny, když je ten delší víkend, a nelitujeme. Na Bledovskou poušť jsme se podívali, ale hned u vstupu od Chechla byla cedule, že vojenský prostor a kousek dál i nějaká vojenská auta vidět. Už to co jsme pokoukli po hradech stálo za to, zvlášť když jsme třeba na Ogrodzienec dorazili v pondělí dopoledne a skoro celej hrad jsem si procházel úplně sám. Hrady a zajímavý místa jsme rozhodně neprojeli všechny, a tím že to z Olomouce je relativně kousek, tak se to dá i třeba jenom na víkend - vyrazit v pátek brzo odpoledne a návrat v neděli.
Co se týče té mapy - má to nějakého vydavatele? Ono raději koupit, než složitě půjčovat a potom vracet. Přes Chotěbuz jsme jeli zpátky.
Tak to jsme se asi dost těsně minuli. My byli na Ogrodzienci v pondělí kolem poledne....parkovali jsme vzadu za skalami (Trooper + Disco 3). Z neděle na pondělí jsme nocovali mezi skalami kousek pod Ogrodziencem a po-út přímo na Siedlecké poušti. Vyráželi jsme už v pátek, jeli jsme takový okruh Źywiecké Beskydy - Orawské Beskydy - na skok pod Tatrami a pak na Juru Krakowskou.
Tak to jsme se asi minuli jenom těsně, i když jsme na hradě několik čechů potkali. Já jsem auto nechal na parkovišti skoro pod hradem. Brali jsme to zhruba podle průvodce od BF Goodrich, s tím že kde se nedalo, tak offline mapy od Seznamu. Uvidíme kdy příště a kam, ale hezkých míst je tam dost.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Polsko podle BFG průvodce

#20 Příspěvek od lontree » 10 kvě 2018 08:19

Vladicek píše: 10 kvě 2018 06:51
lontree píše: 09 kvě 2018 23:16

Ahoj, jeli jsme od Zwardoně na severovýchod až do Orawky....částečně trasa BFG průvodce + trasy co jsem tam sám "objevil". Spali jsme nad Zwardoněm v kopcích a pak na planině mezi Zubrzycou a Orawkou (parádní výhled).
Co se týče pramenů Wisly tak ty nejsou v Źywieckich Beskydech ale ve Slezských Beskydech. Pod Baraniou horou....Černá a Bílá Wiselka se slévají v přehradě "Jezioro Czernianskie" a odtud teče Wisla. Před pár lety jsem si to tam prošel pěšky až na Baraniu horu....autem po asfaltu k té přehradě....dál jsou zákazy a závory...a hodně turistů.
Díky za info, já jsem to chtěl projet podobně. Prameny wisly jsou v Škoda průvodci, ale zřejmě už je to nepoužitelný.
Já se chystám projet kopce pod Nowy Sacz, je to tam opuštěny a moc hezký + jsou tam vojenské hřbitovy co projektoval Jurkovič. Teď jsem tam byl na třech a všechny jsou moc pěkný. Ještě jich tak 70 zbývá :-D
E63C88E4-633C-4056-8C65-64EFEB4F4F22.jpeg
Asi se pleteš, v Škoda průvodci je Beskid Źywiecki, ten je vpohodě průjezdný...poslední úsek jsem jel jen jednou protože je dost zarostlý a prodíráš se větvemi a křovím (odřeš auto jak se patří). Celá trasa se se točí po kopcích v okolí vesničky Rajcza.

Koukal jsem do průvodce BFG a už asi vím která trasa je okolo těch pramenů Wisly...je to trasa č.18 z průvodce BFG. Myslím si, že to bude v pohodě průjezdné, asi téměř celá (nebo úplně celá) po asfaltu, pro jakékoliv auto sjízdná. Velkou část těch míst kudy vede znám (Jezioro Czernianskie, przelecz Kubalonka okolo prezidentského záměčku atd.)...prostě vyhlídková trasa. Celá ta oblast je dost hustě osídlená, všude v kopcích baráky a hospodářství. Jestli budu mít někdy čas uděláme si vyhlídkovou vyjížďku a zkusím ji takto celou podle průvodce projet. Bydlím prakticky za kopcem za hranicí.

Odpovědět