Range Rover Lazy Ride PL

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Range Rover Lazy Ride PL

#1 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 20:51

Chci se s vámi podělit o cestopis a zážitky z polského srazu pro RR všech generací "Range Rover Lazy Ride", kterého jsem se zúčastnil o prvním dubnovém víkendu. Pořádal ho Mariusz, pravidelný účastník Classic Meets, ve vesnici Koszecin severně od Katovic.
V pátek ráno jsme se se ženou vydali směr Katovice, kde jsme prohlídli pár nových staveb.
Já jsem měl vytipované zejména nové muzeum Slezska, které je podzemní stavbou na místě bývalých dolů:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vedlejší kongresové centrum se starším stadionem "Podšálek" taky nejsou marné. Ve městě jsou další kvalitní nové stavby a jako Brňák mohu jen závidět.

Obrázek

Obrázek

Víc jsme toho tam nestihli, ale určitě stojí ta oblast za delší návštěvu.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#2 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 21:06

V pátek navečer jsme dorazili do destinace Koszecin do areálu zámku, který je domovem pro státní folklórní sbor a zároveň se pronajímá pro různé akce včetně velmi slušného ubytování hostů
Auta se parkovali rovnou na nádvoří zámku a tento areál pak vlastně sloužil i pro tuhle akci jako základna po celou dobu.
Byť mě teda trápila smrtelná rýma, tak jsme rádi večer ještě poseděli v baru vedle areálu zámku s polskými účastníky Classic meets, které jsme znali, a pak šli spát do našeho "protekčního" pokoje pro jediného zahraničního účastníka.
Ráno jsme cestou na snídani sčítali vozy a bylo jich celkem 16, což bylo i pro pořadatele spíš zklamání, zejména když to bylo pro všechny generace a druhy RR - celkem se sešlo 5 Classiců, 2 P38 a 1 nový Sport, zbytek tvořili různě staré L322.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#3 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 21:27

Samotný program srazu byl postavený na 100km dlouhé vyjížďce dle Roadbooku, na což jsem byl nejvíc zvědavý, protože jsem si to ještě nikdy nevyzkoušel na vlastní kůži - navíc mi moc nejde nulovat počítadlo kilometrů... o to horší jsem byl v matice.
Po proslovu organizátora se startovalo v intervalech kolem 3 minut (o nic se nezávodilo, takže rozestupy byli celkem nahodilé) K tomu nám hrála dudácká kapela - ne jeden dudák jako u nás na CM, ale celá kapela.

Obrázek

Obrázek

Se ženou jsme si losli, že budu řídit já a ona navigovat - ona umí oboje lépe než já, na rozdíl ode mně už ji živila geodézie i služebák, takže to bylo celkem jedno. Startovali jsme jako jedni z posledních a za chvíli dojeli kolonu několika L322 - chvíli poté se tato kolona zastavila, protože vedoucímu vozidlu naší skupiny se jaksi vyfoukli měchy :chuckle ... Cesty se skládali z polňaček a lesních cest, ovšem nesrovnatelné s tím, co jezdíme kolem Lysic - prostě zde kopce nevyrostli a tak to bylo hlavně dost rozbité a nebýt práce s roadbookem, tak probereme asi i otázku, co bude v pondělí na oběd... Roadbook to ale velmi příjemně zpestřil a bavili jsme se ... Po cca. hodině a půl jsme pak předjeli první vozidlo. Cestou za těmi L322 a P38 jsem tak nějak viděl, že Classic ty rozbité cesty prostě pobere lépe, všichni nafoukli své podvozky na Offroad modus a to už i TopGear doložil, že auta pak jsou nepohodlná...U mého Classica předchozí majitel EAS vyhodil a ještě mi to nestihlo chybět.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#4 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 21:40

Velká pecka pak přišla v půlce programu a díky tomu, že jsme nabrali trochu náskoku, tak jsme si mohli užít v areálu, který asi má připomínat něco jako mysliveckou usedlost s jeho polohrázděnou fasádou, ale je to zábavný park se vším všudy - motokáry, čtyřkolky, paintball, lanové centrum a hlavně - což bylo ostatně i součásti programu - profesionální střelnice včetně instruktorky.
Pro účastníky bylo samozřejmě nachystané i občerstvení.
Zkusili jsme si lanový park a pak přešli k ostatním na střelnici:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Leona teda zasadila další ránu polské hrdosti tím, že byla nejlepším střelcem z Kalašnikova ze všech účastníků - diplom "najniebezpiezniejsza kobieta" si asi dá zarámovat :chuckle

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#5 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 21:50

Cesta zpět na zámek byla opět dle roadbooku, parkrát jsme bloudili i s menší skupinou, ve které jsme jeli 2xL322 a 2xClassic.

Obrázek

Obrázek

Malér nastal při jednom zastavení, kdy jsme se chtěli poradit kudy dál a posléze už Tomkův Classic nenastartoval. Borci s L322 byli solidární a brada jim padala čím dál hlouběji, když jsme za pár momentů měli s Tomkem diagnózu problému (čerpadlo) za dalších pár chvil vyklízený kufr a vytažené čerpadlo, které se pak podařilo rozchodit a následoval odjezd na zámek.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#6 Příspěvek od Mirko » 11 kvě 2017 22:05

Večeře pak byla společná v sále zámku včetně předání různých diplomu

Obrázek

a z balkonu byl výhled na zaparkované vozy:

Obrázek

Končili jsme naši anglicko-polsko-česko-německou domluvu hodně po půlnoci.

V neděli ráno ještě byla pro účastníky prohlídka zámku a pak už jsme se loučili, před odjezdem jsem raději vyklepal vzduchový filtr, bylo hodně prašno, ale Range jel celou cestu bez problému.
Celkově to byla luxusní akce. Můj druhý sraz v Polsku a opět jsem byl nadšený, což nemusí nic znamenat, ale i Leona byla nadšená - a to nikdy nejela na Classic meets a ty "tvoje blbý auta" jsou jak červený hadr na ní. Určitě pojedeme zase a doufám, že se pár českých posádek přidá.
Mariusz mi na začátku říkal, že jeho sraz je "Inspired by Classic meets" ale nakonec jsem musel smeknout klobouk já a pochválit ho, že to udělal o dost lépe.

Další foto jsou zde:
http://landrover.katowice.pl/range-rove ... -2017.html

a zde článek na webu Koszecina. Mariusz na celou trasu vyběhal oficiální povolení.
http://www.koszecin.pl/artykul/1056

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#7 Příspěvek od OC » 11 kvě 2017 22:29

Velmi hezké, super!

A najniebezpiezniejsza kobieta :!: :clap
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#8 Příspěvek od Maxsel » 11 kvě 2017 22:36

:yes
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
mesany
Příspěvky: 222
Registrován: 21 bře 2011 18:49
auto: DII, modely LR 1:10
Bydliště: Brno

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#9 Příspěvek od mesany » 16 kvě 2017 20:32

Krásně sepsanej report a ještě hezčí fotky!
rc modely 1:10- 3x Defender, 1x Samurai, 1x Jeep, ve stavbě RRC 2door
Discovery II - Lojzík pro radost

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#10 Příspěvek od Benjamin » 17 kvě 2017 12:00

:yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Dex
Příspěvky: 900
Registrován: 17 led 2012 16:33
tel.: +420606945930
auto: D2,D3,S3,RRC
Bydliště: Ostrava

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#11 Příspěvek od Dex » 17 kvě 2017 22:47

Kdy bude další podobný sraz? Do Polska to mám co by kamenem dohodil. Jinak moc pěkný článek

Odesláno z mého VFD 900 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#12 Příspěvek od MOPADŽI » 18 kvě 2017 08:28

Pěkná akce. Přesně takové mám rád.
Jen to RRC a čas "zatím" chybí :blush
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#13 Příspěvek od Mirko » 19 úno 2019 08:19

Posílám pozvánku od Mariusze na letošní sraz. S Wolfeem jsme byli i loni a bylo to opět super, večer už byl v gala a za doprovodu pianisty.

http://landrover.katowice.pl/range-rove ... -2019.html

Já letos mám bohužel termínovou kolizi, takže se nemohu účastnit, ale ženě se to líbilo tolik, že dokonce uvažovala o tom jet sama. Akorát neví, jestli by naše třiletá dcera zvládla číst roadbook...

Uživatelský avatar
Wolfee
Příspěvky: 214
Registrován: 02 led 2007 11:59
Bydliště: Brno

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#14 Příspěvek od Wolfee » 26 úno 2019 14:26

Musím potvrdit, že to byla velmi příjemná akce a letos pojedu zase.
RRC V8 3.9 Auto MY 1990

Skype: martinrr1

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Range Rover Lazy Ride PL

#15 Příspěvek od xxx » 26 úno 2019 16:18

vypadá to na pěknou akci, škoda že to je RR only

Odpovědět