Balt

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Balt

#1 Příspěvek od Neklan » 19 srp 2015 11:07

Letos jsme opět vyrazili do tábořiště Baza pod lasem, kde bývaly srazy Baltic Land Rover Meeting. Strávili jsme na polském pobřeží Baltu necelý týden a bylo to super. Počasí bylo teplé (chvílemi až moc), moře mělo až 20°C, takže jsme v něm trávili někdy i hodinu v kuse, duny v Czolpinu jsme prošli ráno, než se vůbec otevřela pokladna, natož přišli nějací návštěvníci, což bylo skvělé, protože třeba na ty slavnější duny v Lebě nemá v srpnu vůbec cenu jezdit, protože je tam mraky lidí. Množství lidí nás celkově překvapilo, protože jsme byli zvyklí na liduprázdno, které tam bývá začátkem července. V srpnu je ale mnohem stabilnější počasí a daleko teplejší moře, takže Poláci jezdí k moři hlavně v srpnu. Nicméně od vstupů na pláž stačí popojít 300m doleva nebo doprava a jste tam zase téměř sami jako v červenci. Vyrazili jsme také na Malbork a byli jsme tam už o půl desáté ráno, což byla velká výhoda, protože když jsme po více než třech hodinách ukončili prohlídku (a to jsme šli sami jenom s audio - průvodcem), tak byla na pokladně 200m fronta. Hrad je to opravdu velkolepý. Návrat na oblíbené místo po třech letech se tedy vydařil a těším se na další návraty v budoucnu.
Přílohy
a.jpg
b.JPG
c.jpg
Naposledy upravil(a) Neklan dne 19 srp 2015 11:10, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Balt

#2 Příspěvek od Neklan » 19 srp 2015 11:08

...
Přílohy
d.jpg
e.jpg
f.jpg
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Balt

#3 Příspěvek od lontree » 19 srp 2015 12:13

Paráda!! My tam byli před 3 týdny, a Slowinski park jsem znal jen ze strany od Leby, tak jsme to tentokrát zkusili z druhé strany - od Czoplino a moc se nám to tam líbilo.
PS: Kde přesně se nachází to tábořiště "Baza pod Lasem"?

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Balt

#4 Příspěvek od hrochado » 19 srp 2015 13:43

Byli jsme loni.
Parádní kemp je v Kopalinu - kousek od Leby - rodinný kemp s jezerem, 10 minut pěšky lesem a dunama na pláž :) ...
Bacha, jsou tam kempy dva, za vesnicí je ještě jeden velký, to nebrat :)

Mezi Kopalinem a Lebou je ještě super maják - stojí za to vidět.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Balt

#5 Příspěvek od lontree » 19 srp 2015 15:02

hrochado: Kolem Kopalina a Lubiatowa jsme se taky motali, ale ten kemp jsem neobjevil, koukám na mapu, že je schovaný za vesnicí u lesa. Ten maják myslíš Osetnik? Na kopci, cca 1km od moře? Tam jsme se pak koupali pod Osetnikem, byla tam moc pěkná pláž a málo lidí (ale docela kus cesty pěšky). Z Kopalina k tomu majáku je to lesní cestou krajem lesa relativně kousek (cca 4km) zatímco po silnici je to úplně na okolo, snad 20km. Váhal jsem jestli to vzít lesem, ale jelikož se tam motalo hrozně moc cyklistů bylo mi to hloupé, tak jsem to objížděl, ale před zpáteční cestou jsem si říkal že na ně kašlu a jedu tou zkratkou. A asi po 300m jsem narazil na strom spadlý přes cestu, takže otočka a zpět. Štěstí, že jsem po té cestě nejel od Kopalina, narazit na ten strom těsně před cílem, asi by mě z toho trefilo :lol:

Neklan: Hledal jsem na googlu kde je ta "Baza pod Lasem" a to je u Smoldzina, že? V zatáčce se tam odbočuje prudce nahoru a jede pak snad kilometr po takové nic moc cestě (kamení, šotolina)? Náhodou jsme tam zabloudili když jsme hledali místo na zakempování, byla tam zrovna nějaká akce (spousta dětí) a ženě se to tam moc nezdálo (hlavně ta hromada pneumatik :-) ). Docela udiveně tam na nás koukali co tam děláme :grin: Tábořili jsme nakonec o pár km dál, na docela pěkném místě kde široko daleko nebylo nic, jen pole a louky.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Balt

#6 Příspěvek od hrochado » 19 srp 2015 18:59

lontree: Jo, přesně, jak říkáš. Kemp je tak trochu schovaný, ale nejromantičtější, co jsme v Polsku zažili. Tatík se synem to provozujou, bylo tam všeho všudy tak 10 polských rodin a jinak nikdo... chlapi chytali ryby a večer je grilovali, každý večer se obcházel kemp a sháněli lidi na volejbalový zápas ... fakt super přátelská atmosféra ... a za noc ve dvou lidech s autem, stanem a psem asi 30 zlotek - no prostě bájo. Určitě ještě někdy pojedem.
Maják je Osetnik, je moc pěkný, přesně jak říkáš, z Kopalina tam vede lesní cesta, dokonce mě tam vedla normálně navigace - my jeli tehdy tchánovou Octávkou, takže já jsem to otočil asi po 100 metrech, jsem měl pocit, že tam jinak jistojistě něco někde nechám :D
A po cestě je to štreka! Ale stojí za to ...

Duny v Lebě byly přelidněné, navíc psi nesmí na pláž, asi kvůli tuleňům nebo co, takže tam jsme si to moc neužili - chtěli jsme si zlepšit náladu večeří, ale v Lebě jen samá picérka a taky nic moc ...

Jinak tam stojí ještě vidět Gdaňsk - staré centrum je krásné. Na Helu je to přeplněné, ale zase z té strany od Baltu jsou kilometrové pláže úplně bez lidí, všichni jsou na té mělké straně. Takže ráno v 8 super procházka i koupačka s psiskem a liduprázdno.

No a pak se mi ještě moc líbil Olsztyn, ale to už jsou spíš Mazury.
Tam je taky pěkný kemp Ukiel https://www.google.cz/maps/place/Ukiel. ... !1e1?hl=cs
Majitel tam má dům s hospodářstvím a na svých pozemcích kemp. Když jsme tam přijeli, tak ani nebyl doma, v kempu asi 3 ubytovaní z toho jeden německý důchodce s parádním starým obytným Mercedesem, který tam jezdí už 10 let na celé léto a v době nepřítomnosti se tam o to stará, nebo to alespoň říkal, tak jsme zaplatili jemu :D
Večer koupání v jezeře, oheň - taky paráda. Umývárny sice trochu ostřejší, ale drahá to zvládla, takže OK :)
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

kubas
Příspěvky: 1111
Registrován: 20 čer 2011 16:58
tel.: 733528449
auto: Lr Discovery 1
Bydliště: svitavy

Re: Balt

#7 Příspěvek od kubas » 19 srp 2015 19:31

Tak sem zvedavej my razime zitra

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Balt

#8 Příspěvek od hrochado » 19 srp 2015 20:45

kubas píše:Tak sem zvedavej my razime zitra
Tak šťastnou cestu a užijte si to!
Polsko je super!
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Balt

#9 Příspěvek od Neklan » 19 srp 2015 22:00

to lontree: Jo, Baza pod lasem je u Smoldzina, konkrétně hned za Želazem s těmi pneumatikami :O , jestli jste to nepoznali, tak z těch pneumatik je vyskládané jeviště a hlediště :hmm: . On si Robert s tím moc hlavu neláme, ale obvykle tam je málo lidí, louka poctivě vydrenážovaná, takže se dobře vsakuje i prudká bouřka a ti lidé, co tam jsou, jsou většinou přátelští.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
lontree
Příspěvky: 33
Registrován: 10 črc 2015 00:50

Re: Balt

#10 Příspěvek od lontree » 19 srp 2015 22:45

Neklan píše:to lontree: Jo, Baza pod lasem je u Smoldzina, konkrétně hned za Želazem s těmi pneumatikami :O , jestli jste to nepoznali, tak z těch pneumatik je vyskládané jeviště a hlediště :hmm: . On si Robert s tím moc hlavu neláme, ale obvykle tam je málo lidí, louka poctivě vydrenážovaná, takže se dobře vsakuje i prudká bouřka a ti lidé, co tam jsou, jsou většinou přátelští.
jj...všimnul jsem si pak, že to není smetiště ale opravdu jeviště a hlediště. Kdyby tam nebyl nějaký dětský tábor nebo co to bylo tak bych se tam možná trochu porozhlídnul a možná bychom tam i zůstali.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Balt

#11 Příspěvek od pojir » 01 črc 2018 21:33

Letos jsme vyrazili k Baltu, ale ne uplne do Polska, nybrz do Nemecka, konkretne Rujana a prilehle okoli. Je to tu ne uplne prekvapive o dost civilizovanejsi nez v Polsku. Na divoke kempovani to moc nevidim. Ale preci jen - nemeli byste nekdo v rukave schovane nejake tipy, idealne souradnice? :)
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Balt

#12 Příspěvek od petr štrof » 02 črc 2018 07:09

jestli máš rád ponorky tak kotviště - Peenemunde - Ruská útočná z 60let super prohlídka dobře značené prodlídky jsou tuším od 9 -16 byl jsem 2x
spaní tam je hned vedle v kempu nebo na park platzech za 5 euro
na Rujaně se stav na Hitlerovým paneláku PRORA budova cca 4km dlouhá , spát se tam dá na divoku , je tam hřiště hned vedle muzea mezi těma panelákama.
Je tam kousek i krásná stezka v korunách stromů , ale chtěj cca 50euro za rodinu a zas taková pecka to není .
Cestou jedete přes STRALSUND - obrovský OCEÁNCENTRUM v centru města je značeno na všech sjezdech určitě nevynechte
Sasnitz - další ponorka k prohlíce , Anglická hlídkovací jiný kafe než ta Ruská
Na severu za Sassnitz je krásný park s křídovými útesy .
Pak jedte na sever do Putgarten na maják , akorát se tam jde pěšky nebo vláčkem cca 3km a navštivte rybářskou vesnici Vitt.
My jeli vláčkem na maják a pak pěšky přes Vitt zpět . Kempy jsou v sezoně plný a spaní jsme našli .
Foto můžu poslat večer.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Balt

#13 Příspěvek od pojir » 02 črc 2018 13:19

Dik moc za tipy! Foto urcite uvitam. Navstevy "atrakci" bohuzel musime spis vynechavat. Mame s sebou bohuzel psa a s tim se skoro nikam nesmi...
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Balt

#14 Příspěvek od petr štrof » 03 črc 2018 08:22

ponorka je na 30min to pes vydrží
Kap Arkona bez problému , fotky mám moc velký , tak posílám odkazy, parkování pár metrů od ponorek ,

Kap Arkona :
https://www.google.cz/imgres?imgurl=htt ... _B0IrgEwDg

U- bot SASSNITZ :
https://www.google.cz/search?q=h.m.s.+o ... ig5_1WV4wM:

U -bot U461 Peenemunde :
https://www.google.cz/search?q=u+461+pe ... Zg7faEduvM:

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Balt

#15 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 03 črc 2018 10:49

Já mám Balt moc rád - protože nemám rád teplo, rovnou přznám, že ač jsem ho na své první expedici autem objeli dokola, vracíme se opakovaně k jeho skandinávské části. Ale píšu proto, že bych chtěl doporučit ostrovy Baltu, tj. za mne Bornholm, Oland a Gotland, z nich asi Bornholm nejlklidnější (nic tam není), Oland nejdostupnější (most) a Gotland nejturističtější, taky je fakt, že je na Gotlandu dost k vidění, ale to na Olandu také - bohužel v sezóně dost navštěvované turisty, nicméně všude je samozřejmostí spaní volně a opravdu to všude bezproblémů jde, spaní jsme vždy našli do dvaceti minut od touhy zaspat. Bornholm je dánský, kde se obecně nadivoko spát nesmí (oproti švédsku), ale na Bornholmu to moc problém nebyl, hodně místa málo lidí.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Odpovědět