Normandie 2015

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Normandie 2015

#1 Příspěvek od JakubDolezal » 28 bře 2015 18:49

Letos chceme s drahou polovičkou a kamarády vyrazit Defíkem do Normandie u příležitosti 70 let od ukončení Druhé války. Bohužel žádný offroad, ale třeba by to tady oslovilo nějakého nadšence jako my. Cestu už mám naplánovanou od loňska, termín ještě není pevně dán, viděl bych to na září. Cca 3000 km, návštěva těch nejzajímavějších míst a muzeí, pláže, hřbitovy, města Carentan, Caen, Bayeux... a cestou zpět třeba Paříž (no kvůli ženským :grin: ).
Tak kdyby se někdo chtěl přidat nebo už to někdo má za sebou a poradí, dejte vědět :wink:
Kuba
Přílohy
American-craft-of-all-sty-001.jpg
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
Fahrer
Příspěvky: 49
Registrován: 01 srp 2011 20:10
Bydliště: Děčín

Re: Normandie 2015

#2 Příspěvek od Fahrer » 28 bře 2015 22:39

Když už budeš v Carentan, tak bych se rozhodně zajel podívat na Le Mont-Saint-Michel. Ten rozhodně stojí za to. Jestli si dobře pamatuji, tak někde od Le Havru nebo spíš až od Caen je dálnice na jih bez mýta. Paříž je víceméně o ničem. Cestou zpátky bych se pak určitě stavil v Remeši (Reims) a mrknul se na její katedrálu. Já na ní měl trošku smolíka, protože jsem k ní přijel až ve 2 hodiny v noci a to už frantíci nesvítili. Takže tam mám ještě jeden malý dluh. :wring

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Normandie 2015

#3 Příspěvek od JakubDolezal » 29 bře 2015 00:58

Fahrer píše:Když už budeš v Carentan, tak bych se rozhodně zajel podívat na Le Mont-Saint-Michel. Ten rozhodně stojí za to. Jestli si dobře pamatuji, tak někde od Le Havru nebo spíš až od Caen je dálnice na jih bez mýta. Paříž je víceméně o ničem. Cestou zpátky bych se pak určitě stavil v Remeši (Reims) a mrknul se na její katedrálu. Já na ní měl trošku smolíka, protože jsem k ní přijel až ve 2 hodiny v noci a to už frantíci nesvítili. Takže tam mám ještě jeden malý dluh. :wring
Takové památky nám nic moc neříkají, ale vypadá to krásně a určitě by to stálo za zastávku, když už tam budem, děkuju za tip :wink:
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Odpovědět