Poježdění v Olomoucém kraji

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#41 Příspěvek od hrabe » 13 úno 2011 21:18

Kubrtos píše:Tož protože se nikdo neozval, vyrazil jsem sám s kamarádem. Tak nějak naslepo. Jeli jsme směr Těšíkovská kyselka, pak jsme projeli do Horní Loděnice a nakonec jsme se rozhodli že se pojedem podívat do Milotic nad Opavou na ŘOPíky (pohraniční opevnění z r.38). Vzhledem k tomu že kamarád má ve vedlejší vesnici jménem Čaková (Chuck Norris s tím prej nic společnýho nemá) bratrance a spoustu kamarádů, stavili jsme se tam. A do večera nás nepustili z hospody...
Každopádně jsem viděl krále modřínů, pojdzdil něco po pastvinách a lesem bez obav že dostanu vidlema no a s domorodcema jsem domluvenej že až prijedu příště tak mi s Arem ukážou jak se to dělá. :D
A co foto???

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#42 Příspěvek od Kubrtos » 20 úno 2011 20:15

hrabe píše:
Kubrtos píše:Tož protože se nikdo neozval, vyrazil jsem sám s kamarádem. Tak nějak naslepo. Jeli jsme směr Těšíkovská kyselka, pak jsme projeli do Horní Loděnice a nakonec jsme se rozhodli že se pojedem podívat do Milotic nad Opavou na ŘOPíky (pohraniční opevnění z r.38). Vzhledem k tomu že kamarád má ve vedlejší vesnici jménem Čaková (Chuck Norris s tím prej nic společnýho nemá) bratrance a spoustu kamarádů, stavili jsme se tam. A do večera nás nepustili z hospody...
Každopádně jsem viděl krále modřínů, pojdzdil něco po pastvinách a lesem bez obav že dostanu vidlema no a s domorodcema jsem domluvenej že až prijedu příště tak mi s Arem ukážou jak se to dělá. :D
A co foto???
Fotky budou až dnes - ale mám tam jen pár fotek u "Krále modřínů", jinak se nefotilo.
Zato dnešní vejlet jsem se snažil zdokumentovat - ale na těch fotkách to vůbec nevypadá... Prostě v momentě kdy můžeš zastavit a jít fotit už to není ono. :|
Jeli jsme kam nás kola dovezou - Těšíkovská, z tama na Horní Loděnici, pak na Dálova ale hned jsme to vzali nějak do pole a když jsme se motali po lese, tak nás napadlo že si zajedem na Sovinec po turistické modré. Drobeček utržil pár novejch škrábanců od větví, narazili jsme na pěknej sešup (fakt jsem si málem musel kontrolovat textil :mrgreen: ) - mezi Huzovou a Křížovem a chvilkama prej i kolečko zvedl. :chuckle Naučil jsem se ignorovat člověka co sedí vedle (ještě kousek doprava, ještě, žucha a byli jsme v díře které jme se chtěli vyhnout) a že se na takový akce nemaj brát přítelkyně kamarádů. Holka nám utíkala z auta, s tím že s náma nejede - za jízdy. :Ja blb:
Přílohy
Král modřínů...
Král modřínů...
zatmavenej s nalepkou 1.jpg (103.15 KiB) Zobrazeno 7865 x
Já u krále
Já u krále
zatmavenej s nalepkou 2.jpg (61.82 KiB) Zobrazeno 7865 x
a kamárád na audienci u krále
a kamárád na audienci u krále
zatmavenej s nalepkou 3.jpg (76.06 KiB) Zobrazeno 7865 x
Naposledy upravil(a) Kubrtos dne 20 úno 2011 20:45, celkem upraveno 1 x.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#43 Příspěvek od MadTom » 20 úno 2011 20:37

Hele, ty tam nemáš zapnuté dětské pojistky? :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#44 Příspěvek od Kubrtos » 20 úno 2011 20:49

MadTom píše:Hele, ty tam nemáš zapnuté dětské pojistky? :mrgreen:
Příště zapnu, s něčím takovým jsme nepočítali!!! :-)
Přílohy
zatmavenej s nalepkou 4.jpg
zatmavenej s nalepkou 4.jpg (72.21 KiB) Zobrazeno 7864 x
zatmavenej s nalepkou 5.jpg
zatmavenej s nalepkou 5.jpg (67.06 KiB) Zobrazeno 7864 x
Fakt to na té fotce nevypadá... Life to bylo lepčejší. A to nejlepší je za náma. Před náma asi 30m a brůdeček.
Fakt to na té fotce nevypadá... Life to bylo lepčejší. A to nejlepší je za náma. Před náma asi 30m a brůdeček.
zatmavenej s nalepkou 6.jpg (96.19 KiB) Zobrazeno 7864 x
zatmavenej s nalepkou 7.jpg
zatmavenej s nalepkou 7.jpg (66.03 KiB) Zobrazeno 7864 x
zatmavenej s nalepkou 8.jpg
zatmavenej s nalepkou 8.jpg (89.64 KiB) Zobrazeno 7864 x
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#45 Příspěvek od Benjamin » 21 úno 2011 01:03

Ahoj Kubrte....parádní nárazník! :yes gratuluju ;) Já jsem se ted nejako zasekl u techn. závad (voda, kostka ABS, druhý klič) a nejak se v doplncích nemuzu posunout dal, ale snad se to taky pohne, predni naraznik tam mam uz jen znytovane torzo plastové. Tvůj nárazník vypadá moc dobře, musel jsi přemístit nádržku ostrikovačů nebo ne? Jestli ano jak jsi to řešil?
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#46 Příspěvek od Kubrtos » 21 úno 2011 08:26

Benjamin píše:Ahoj Kubrte....parádní nárazník! :yes gratuluju ;) Já jsem se ted nejako zasekl u techn. závad (voda, kostka ABS, druhý klič) a nejak se v doplncích nemuzu posunout dal, ale snad se to taky pohne, predni naraznik tam mam uz jen znytovane torzo plastové. Tvůj nárazník vypadá moc dobře, musel jsi přemístit nádržku ostrikovačů nebo ne? Jestli ano jak jsi to řešil?
Nádržka se nepřemisťovala, ale je ještě od slovenska prasklá, takže scháním novou. :D A taky budu řešit závady - minulej týden mi definitivně chcípnul levej měch :cry: - to to ucházelo jen občas když jsem zaparkoval trochu křivě, po víkendu ujde vždycky. :mrgreen:
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#47 Příspěvek od hrabe » 21 úno 2011 15:39

Benjamin píše:Ahoj Kubrte....parádní nárazník! :yes gratuluju ;) Já jsem se ted nejako zasekl u techn. závad (voda, kostka ABS, druhý klič) a nejak se v doplncích nemuzu posunout dal, ale snad se to taky pohne, predni naraznik tam mam uz jen znytovane torzo plastové. Tvůj nárazník vypadá moc dobře, musel jsi přemístit nádržku ostrikovačů nebo ne? Jestli ano jak jsi to řešil?
To si kdy stihl nahodit,nebo už tam byl???

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#48 Příspěvek od Benjamin » 21 úno 2011 16:55

hrabe píše:
Benjamin píše:Ahoj Kubrte....parádní nárazník! :yes gratuluju ;) Já jsem se ted nejako zasekl u techn. závad (voda, kostka ABS, druhý klič) a nejak se v doplncích nemuzu posunout dal, ale snad se to taky pohne, predni naraznik tam mam uz jen znytovane torzo plastové. Tvůj nárazník vypadá moc dobře, musel jsi přemístit nádržku ostrikovačů nebo ne? Jestli ano jak jsi to řešil?
To si kdy stihl nahodit,nebo už tam byl???
Taky čumím kdy to stihl...ale puvodne tam nebyl....na sraze v Grobu měl jeste plastove popraskané torzo jako já...vypada to dobre :yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#49 Příspěvek od Miky_CZ » 21 úno 2011 17:00

ja mam pocit ze dokonce ten naraznik jeste neni ani na prvnich dvou fotkach v tom prispevku asi to stihl po ceste:-D
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#50 Příspěvek od Kubrtos » 21 úno 2011 17:01

Před dvěma týdnama jsem byl u Jardy Pešla (nebo spíš u něj byl Drobek) a dostal tudle nádheru dopředu, spravilo se mi skákání (kolísání otáček od 3000) a pár dalších drobností.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#51 Příspěvek od Kubrtos » 21 úno 2011 17:03

Miky_CZ píše:ja mam pocit ze dokonce ten naraznik jeste neni ani na prvnich dvou fotkach v tom prispevku asi to stihl po ceste:-D
První dvě jsou vlastně poslední dvě - to je cíl cesty. :D Ten kopec je cestou tam a před kopcem (ještě než jsme dostali ten nápad jet po modré turistické) je to pózování na louce. :D
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#52 Příspěvek od Kubrtos » 25 dub 2011 12:17

Hele, kluci, zkoušeli jste někdo tu bejvalou snad motokrosovou trať nebo co to je u Horky nad Moravou? Má to nějakýho majitele se kterým by se dalo domluvit? Není to nic extra náročnýho - zvlášť za sucha, ale na zablbnutí to stačí a je to blízko a člověk nemusí mít výčitky že by snad někomu něco ničil.
Na druhou stranu některý kopečky jsou tam pěkný (sice krátký ale docela slušnej úhel) a kdyby bylo blatíčko tak to bude hooodně slušný.
Byl jsem se tam nedávno dívat s kámošem jeho břichoplazem v noci, prošli jsme to (je tam polorozpadlej barák do kterýho chodí chlastat místní mládež) a včera jsem tam protáhl v podvečer drobka. Příjemné poježdění hned u silnice pár KM od města...
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#53 Příspěvek od DjALF » 25 dub 2011 13:20

Kubrtos píše:Hele, kluci, zkoušeli jste někdo tu bejvalou snad motokrosovou trať nebo co to je u Horky nad Moravou? Má to nějakýho majitele se kterým by se dalo domluvit? Není to nic extra náročnýho - zvlášť za sucha, ale na zablbnutí to stačí a je to blízko a člověk nemusí mít výčitky že by snad někomu něco ničil.
Na druhou stranu některý kopečky jsou tam pěkný (sice krátký ale docela slušnej úhel) a kdyby bylo blatíčko tak to bude hooodně slušný.
Byl jsem se tam nedávno dívat s kámošem jeho břichoplazem v noci, prošli jsme to (je tam polorozpadlej barák do kterýho chodí chlastat místní mládež) a včera jsem tam protáhl v podvečer drobka. Příjemné poježdění hned u silnice pár KM od města...

Jojo známe, MilošII tam pár let zpátky dělal sraz. Řekl bych, že je o hooodně lepší tankodrom nad Šternberkem jak se jel teď Maraton.
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#54 Příspěvek od Kubrtos » 25 dub 2011 13:33

DjALF píše:
Kubrtos píše:Hele, kluci, zkoušeli jste někdo tu bejvalou snad motokrosovou trať nebo co to je u Horky nad Moravou? Má to nějakýho majitele se kterým by se dalo domluvit? Není to nic extra náročnýho - zvlášť za sucha, ale na zablbnutí to stačí a je to blízko a člověk nemusí mít výčitky že by snad někomu něco ničil.
Na druhou stranu některý kopečky jsou tam pěkný (sice krátký ale docela slušnej úhel) a kdyby bylo blatíčko tak to bude hooodně slušný.
Byl jsem se tam nedávno dívat s kámošem jeho břichoplazem v noci, prošli jsme to (je tam polorozpadlej barák do kterýho chodí chlastat místní mládež) a včera jsem tam protáhl v podvečer drobka. Příjemné poježdění hned u silnice pár KM od města...

Jojo známe, MilošII tam pár let zpátky dělal sraz. Řekl bych, že je o hooodně lepší tankodrom nad Šternberkem jak se jel teď Maraton.
To asi jo, ale tankodrom je o vojáky, ne...? Aby mě někdo nechyt a nenaplácal mi. :cry Vrazil jsem teď do Drobka hromadu peněz a už nemám na pokuty. :angel
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#55 Příspěvek od hrabe » 13 čer 2011 00:29

Tak v pátek jsem testoval cestu Hrubá Voda - Jívová , celkem 5 brodíků a cesta OK. Jediný háček byl v tom že mechanikovi při poslední návštěvě servisu spadla do prostoru pod chladič magnetická ohebná tyčka , tu si našla vrtrule a oběhla s ní žebra na chladiči. To vše asi 4 km před Jívovou.
Do deseti minut jsem byl bez vody.Krom toho defekt a zničená guma. Chladič jsem dal dohromady s pomocí ochotného domácího OFF- Toy servismena v Jívové a po 3 hodinách jsem pokračoval v cestě.Znovu jsem si potvrdil pravidlo - nejzdi sám a když už jedeš napiš si telefon
na okolní LR pacienty.
Přílohy
P6101989 net.jpg
P6101989 net.jpg (242.78 KiB) Zobrazeno 7627 x
P6101992 net.jpg
P6101992 net.jpg (190.37 KiB) Zobrazeno 7627 x
P6101993 net.jpg
P6101993 net.jpg (210.74 KiB) Zobrazeno 7627 x

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#56 Příspěvek od Benjamin » 13 čer 2011 00:44

hrabe píše:Tak v pátek jsem testoval cestu Hrubá Voda - Jívová , celkem 5 brodíků a cesta OK. Jediný háček byl v tom že mechanikovi při poslední návštěvě servisu spadla do prostoru pod chladič magnetická ohebná tyčka , tu si našla vrtrule a oběhla s ní žebra na chladiči. To vše asi 4 km před Jívovou.
Do deseti minut jsem byl bez vody.Krom toho defekt a zničená guma. Chladič jsem dal dohromady s pomocí ochotného domácího OFF- Toy servismena v Jívové a po 3 hodinách jsem pokračoval v cestě.Znovu jsem si potvrdil pravidlo - nejzdi sám a když už jedeš napiš si telefon
na okolní LR pacienty.
Díky za fotky, ještě nikdy jsem provizorně chladič nespravoval...třeba mi to někdy v nouzi pomůže :yes
Jinak přeji brzkou opravu. Dobře, že jste si takhle poradili.
Naposledy upravil(a) Benjamin dne 02 srp 2011 02:12, celkem upraveno 1 x.
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#57 Příspěvek od Kubrtos » 13 čer 2011 07:42

hrabe píše:Tak v pátek jsem testoval cestu Hrubá Voda - Jívová , celkem 5 brodíků a cesta OK. Jediný háček byl v tom že mechanikovi při poslední návštěvě servisu spadla do prostoru pod chladič magnetická ohebná tyčka , tu si našla vrtrule a oběhla s ní žebra na chladiči. To vše asi 4 km před Jívovou.
Do deseti minut jsem byl bez vody.Krom toho defekt a zničená guma. Chladič jsem dal dohromady s pomocí ochotného domácího OFF- Toy servismena v Jívové a po 3 hodinách jsem pokračoval v cestě.Znovu jsem si potvrdil pravidlo - nejzdi sám a když už jedeš napiš si telefon
na okolní LR pacienty.
V pátek jsem byl sice v práci a pak jsem rozebíral středovej tunel s tím že budu v sobotu měnit tu malou páku (vše bylo nakonec jinak viz vlákno o uzávěrkách) ale zachytit SOS tak s tím praštím a jedu - navíc ty brody jsem si nedávno dával a dost mě bavili. :D
Jsem nevěděl že se vyskytuješ i tu u nás v okolí! To dej příště vědět, já se moc rád s někým projedu (vždycky jezdím sám a už mě to neba). Kde se ti to prosímtě přihodilo? Dyť tam jsou mezi těma brodama dálnice lepší než D1 u Vyškova, leda by tam bylo něco čerstvě spadlýho.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#58 Příspěvek od hrabe » 13 čer 2011 09:54

No asi na třetím brodu zaplavila voda motorový prostor a ta ohebná tyčka která byla pod chladičem se dostala přes saharu až do prostoru před vrtuli. Dál už jen rachot....

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#59 Příspěvek od Kubrtos » 13 čer 2011 10:13

hrabe píše:No asi na třetím brodu zaplavila voda motorový prostor a ta ohebná tyčka která byla pod chladičem se dostala přes saharu až do prostoru před vrtuli. Dál už jen rachot....
A jo, já než to vlákno dolouskal tak jsem zapoměl začátek (jsem dvakrát odběhl :Sorry: ). Toho maníka kopnout do :moon . Takový komplikace. Ještě že jsou dobří lidi. :yes
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
Magdy
Příspěvky: 17
Registrován: 15 lis 2010 16:14
auto: Discovery III HSE
Bydliště: Olomouc

Re: Poježdění v Olomoucém kraji

#60 Příspěvek od Magdy » 01 srp 2011 21:04

Nechystá se něco? Zase jsem si na pár dní půjčil auto ze servisu, tak bych něco lehčího projel, než ho tam vrátím
Kam nemůže čert, tam pošle Discovery..

Odpovědět